Με Bushmills Malt (21 years old) για συντροφιά...

Σηκώστε μανήκια και μπείτε στο κόσμο των ιστοριών. Αξίζει...
jose_thominho
Indispensible
Indispensible
Posts: 1817
Joined: Fri Oct 19, 2007 9:01 pm
Αγαπημένη Ομάδα: παναθηναικος
Location: Πατρα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολυ καλη πορεια!!Συγχαρητηρια!
MarcosG
National Manager
National Manager
Posts: 7982
Joined: Thu Dec 21, 2006 12:31 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός Liverpool Barcelona
facebook προφίλ: markos.galerakis
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Image

Δυσκολευτήκαμε,παραπάνω από όσο θα έπρεπε,αλλά πήραμε την πρόκριση για τον ημιτελικό :-)

Image

Σε ένα παιχνίδι που και η ισοπαλία θα μας κολάκευε πήραμε την νίκη και αγκαλιάσαμε άνοδο και πρωτάθλημα :-D

Image

Πριν βγούμε στον αγωνιστικό χώρο τους υπενθύμισα το φιλικό 1-4 στην αρχή της προετοιμασίας μας και η κίνησή μου αυτή έφερε τα επιθυμητά αποτελέσματα καθώς περάσαμε σε έναν ακόμα τελικό μετά από καταπληκτική εμφάνιση και διασυρμό του αντιπάλου μας!!!

Image

Το άγχος βάραινε τα πόδια των ποδοσφαιριστών μου αλλά ο Charlie βρήκε τον τρόπο να μας χαρίσει την νίκη...κι όχι μόνο 8)

Image
Image

:wav: :wav: :wav: :wav:

Είμαστε πια,πρωταθλητές,έρχονται (;) άλλες εποχές...
Τις αμέσως επόμενες ημέρες όλοι έπλεαν σε πελάγη ευτυχίας ενώ εγώ από την μια δήλωνα την πίστη μου στα παιδιά που κατάφεραν να κερδίσουν την άνοδο αλλά από την άλλη δεν έκρυβα ότι θα χρειαστούμε ενίσχυση προκειμένου να ανταποκριθούμε με επιτυχία στην πρόκληση της First division...Η κατάκτηση του πρωταθλήματος συνοδεύτηκε από επιταγή 3.200 ?-τα 2.000 ? μοιράστηκαν οι...μικροί μου ήρωες-και με τέτοια οικονομικά δεδομένα να δω πώς θα ενισχυθούμε το καλοκαίρι :roll:

Image
Image
Image
Image
Image
Image

Image

:wav: :cup: :wav:
Ακόμα ένας τελικός,ακόμα ένα τρόπαιο 8) Το χρηματικό έπαθλο ήταν 23.000 ? εκ των οποίων τα 4.000 ? μοιράστηκαν οι ποδοσφαιριστές.

Image

Πάμε για την φιέστα και μόνο μελανό σημείο θα είναι η απουσία του Robinson,κάτι που λογικά θα του κοστίσει την 1η θέση στον πίνακα των scorers...

Image

Τελευταία μας ''παράσταση'' για εφέτος με πλούσιο θέαμα-είχαμε 2 δοκάρια και πολλές χαμένες ευκαιρίες λόγω και της απουσίας του Charlie-και νίκη.

Image

Ας δούμε όμως και την παρουσία των ποδοσφαιριστών της ομάδας με αριθμούς
Image

Ο Charlie ήταν τελικά 2ος ''κανονιέρης'' αλλά ψηφίστηκε MVP από τους οπαδούς της ομάδας μας και ήταν ο καλύτερος παίχτης της κατηγορίας και η καλύτερη μεταγραφή της χρονιάς ενώ ήδη ενδιαφέρονται για αυτόν ομάδες της Premier division.
Spoiler: show
Διάφορα άλλα στατιστικά

Image

Image

First division
Image

Premier division
Image
User avatar
DrGonzo
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 28004
Joined: Sat Nov 24, 2007 1:09 pm
Football Manager της ομάδας: Aberdden FC
Status: Seemed deep in thought
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πάμε μωρή Glebe!!!!!!!!!!!!!!!
'Το Κράτος στην Ελλάδα παραδοσιακά κινητοποιείται πάντα και μόνο σε βάρος του Ολυμπιακού''
Καρπετόπουλος Αντώνης 23-12-2019

And I m up while the dawn is breaking, even though my heart is aching.
I should be drinking a toast to absent friends instead of these comedians.


How you expect to run with the wolves come night
when you spend all day sparring with the puppies?
User avatar
filologos
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1485
Joined: Thu Aug 02, 2007 10:58 pm
Football Manager της ομάδας: Juventus , Dortmunt
Αγαπημένη Ομάδα: Aris
Has thanked: 0
Been thanked: 0

:wav: :wav: :wav:
:wav: :wav: :wav:
:wav: :wav: :wav:
:wav: :wav: :wav:
:wav: :wav: :wav:
:wav: :wav: :wav:
MarcosG
National Manager
National Manager
Posts: 7982
Joined: Thu Dec 21, 2006 12:31 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός Liverpool Barcelona
facebook προφίλ: markos.galerakis
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Οι παίχτες είναι πλέον σε διακοπές αλλά εγώ δεν μπορώ να απολαύσω την επιτυχία μας όσο θα ήθελα...
Το μέλλον φαντάζει δυσοίωνο.Οι δυνατότητές μας θεωρώ ότι είναι περιορισμένες κι αν θέλουμε να σταθούμε αξιοπρεπώς και να βάλουμε τις βάσεις για κάτι καλύτερο στο κοντινό μέλλον,θα χρειαστούμε σημαντική ενίσχυση και θα πρέπει να λειτουργήσουμε πιο επαγγελματικά.Συναντήθηκα με τον Thomas και του εξέθεσα τους προβληματισμούς μου,ωμά και χωρίς περιστροφές.Προς τιμήν του προέβη σε γενναία αύξηση του budget όσο αφορά τους μισθούς καθώς σχεδόν το τριπλασίασε και πλέον αγγίζει τις 150.000 ευρώ (βέβαια,καθώς από default σε αυτές τις κατηγορίες υπάρχει όρος για αύξηση αποδοχών 25% σε περίπτωση ανόδου,η ''καθαρή'' αύξηση είναι μικρότερη).Αν θελήσω να αποκτήσω παίχτη-ες με μεταγραφή,θα πρέπει να μειώσω το budget αυτό αντίστοιχα...
Από την ώρα που ολοκληρώθηκε η συνάντηση έχω πέσει με τα μούτρα στην δουλειά προσπαθώντας να βρω παίχτες που θα ενισχύσουν την προσπάθειά μας την επόμενη αγωνιστική περίοδο.Δυστυχώς,είναι εξαιρετικά δύσκολο να προσελκύσουμε ακόμα και αμφιβόλου ποιότητας ποδοσφαιριστές καθώς μέχρι και άνεργοι εδώ και καιρό αρνούνται ακόμα και να δοκιμαστούν μαζί μας.Έχω απογοητευτεί και ανησυχώ και για την στάση της διοίκησης καθώς μετά την γενναία αύξηση του budget περιμένουν η ομάδα να τερματίσει από την μέση της βαθμολογίας και πάνω και ειλικρινά,αν και δεν έχω σαφή εικόνα της δυναμικότητας των αντιπάλων μας,δεν είμαι καθόλου σίγουρος ότι μπορούμε να τα καταφέρουμε...
Ελπίζω οι επόμενες ημέρες να με κάνουν να αναθεωρήσω...

Όσο αφορά την προετοιμασία μας,αποφάσισα να δώσουμε δυνατά φιλικά παιχνίδια προκειμένου να προετοιμαστούμε για το επίπεδο της νέας κατηγορίας αλλά και για να καταλάβουν οι παίχτες μου ότι επειδή πήραν την άνοδο δεν σημαίνει ότι είμαστε καμιά υπερδύναμη.Τα πρώτα μας βήματα κάνουμε στην προσπάθεια που ξεκινήσαμε να κάνουμε αυτό που αγαπάμε σε πιο σοβαρή βάση και με πιο επαγγελματικό τρόπο...Το στοίχημα είναι μεγάλο και θα δούμε αν θα το κερδίσουμε ή όχι,τα δύσκολα πάντως έχουν ξεκινήσει για εμένα και για τους ποδοσφαιριστές μου θα ξεκινήσουν από την πρώτη μέρα της προετοιμασίας.
MarcosG
National Manager
National Manager
Posts: 7982
Joined: Thu Dec 21, 2006 12:31 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός Liverpool Barcelona
facebook προφίλ: markos.galerakis
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Με δεδομένες τις δυσκολίες που αντιμετώπιζα στην προσπάθειά μου να προσελκύσω παίχτες στην ομάδα,αποφάσισα να κινηθώ για την ενίσχυση του τεχνικού μου επιτελείου αλλά κι εκεί δεν βρήκα ανταπόκριση.Το μόνο που κατάφερα τελικά ήταν να αντικαταστήσω τον φυσιοθεραπευτή της ομάδας μας με έναν-ελαφρώς-καλύτερο.

Image

Όσο αφορά τις μεταγραφές μας,ισχύει απόλυτα το ''ουκ εν τω πολλώ το ευ'',δυστυχώς...

Image
Spoiler: show
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Μπορεί η ποιότητα των αποκτημάτων μας να μην είναι αυτή που επιθυμούσα αλλά τουλάχιστον έχω 2 ποδοσφαιριστές για κάθε θέση,κάτι είναι κι αυτό...
Δεν ξέρω αν έβαλε το...χεράκι του ο Thomas αλλά ο τύπος της χώρας μας βλέπει να τερματίζουμε στην 8η θέση της βαθμολογίας.Μακάρι να μπορούσα να μοιραστώ την αισοδοξία τους και μακάρι τελικά να αποδειχτούν σωστοί στις προβλέψεις τους...Εν τω μεταξύ,ο κόσμος δείχνει έτοιμος να σταθεί στο πλευρό της ομάδας καθώς εφέτος πουλήθηκαν 70 εισιτήρια διαρκείας,παρατηρήθηκε δηλαδή μια σημαντικότατη αύξηση της τάξης του 55.56%
Spoiler: show
Image
Ελπίζω μόνο τα αποτελέσματα των-δυνατών πάντως-φιλικών να μην ''παγώσουν'' την διάθεση των οπαδών μας...Καλύτερή μας στιγμή στην προετοιμασία ήταν...οι ήττες με ένα τέρμα διαφορά :?

Image

Η στιγμή της επίσημης έναρξης της αγωνιστικής περιόδου είχε φτάσει...
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Σε καταλαβαίνω μαν...όταν αποκτάς παίκτη με πάνω απο 7 διψήφια atts κάνεις πάρτι....τη ξέρω τη φάση, been there, done that, με άλλες ομάδες, σε άλλες χώρες...με δυνατή άμυνα και έναν καλό επιθετικό, μπορείς να επαναλάβεις το περσινό σου κατόρθωμα.
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
MarcosG
National Manager
National Manager
Posts: 7982
Joined: Thu Dec 21, 2006 12:31 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός Liverpool Barcelona
facebook προφίλ: markos.galerakis
Has thanked: 0
Been thanked: 0


Off Topic:
Άσε ρε Αντώνη,δράμα η κατάσταση...7 διψήφια,πού;!Για αυτό καθυστερεί λίγο η εξέλιξη της ιστορίας,επειδή δεν μου επιτρέπουν να στείλω τον μοναδικό μου scout εκτός Β. Ιρλανδίας,έχω βγάλει τα μάτια μου να ψάχνω μόνος μου για παίχτες αλλά ακόμα κι όταν βρω κάποιον αξιόλογο-για τα δεδομένα της κατηγορίας-δεν θέλει να έρθει.Τα πράγματα γίνονται ακόμα πιο δύσκολα καθώς δεν επιτρέπονται οι ξένοι κι έτσι έχω χάσει 1-2 Αφρικανούς που συμφώνησαν μεν αλλά οι αιτήσεις μου για work permit βρίσκουν...τοίχο μέχρι τώρα :evil:
MarcosG
National Manager
National Manager
Posts: 7982
Joined: Thu Dec 21, 2006 12:31 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός Liverpool Barcelona
facebook προφίλ: markos.galerakis
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Όπως και πέρισυ,η έναρξη της χρονιάς περιελάμβανε αγώνες κυπέλλου.Ομολογώ ότι τα πήγαμε καλά καθώς συνεχίζουμε και στους 2 θεσμούς για τους οποίους δώσαμε παιχνίδια ενώ κάναμε και 1-2 καλές εμφανίσεις.Συνοπτικά τα αποτελέσματα έχουν ως εξής:

Image

Πλέον,είχε φτάσει η στιγμή για την έναρξη των υποχρεώσεων για το πρωτάθλημα της First division.

Image

Εμφανώς ανώτεροι πραγματοποιήσαμε ιδανικό ντεμπούτο στην κατηγορία 8)

Image

Παρά το αριθμητικό μειονέκτημα αντέξαμε μέχρι την λήξη και πήραμε το 3ποντο

Image

ΈΠΟΣ!!!Με το αποτέλεσμα στο 0-4 με την ολοκλήρωση των πρώτων 45' όλα έμοιαζαν χαμένα.Μέσα σε 17 λεπτά όμως στην επανάληψη (52'-68') καταφέραμε να φέρουμε το παιχνίδι στα ίσα ενώ βρήκαμε το ψυχικό σθένος να ισοφαρίσουμε 2 φορές ακόμα πριν πάρουμε την επική πρόκριση με goal στο 111'.Φυσικά πρόκειται για το παιχνίδι με τον μεγαλύτερο αριθμό συνολικών τερμάτων στην ιστορία μας καθώς επίσης ήταν η πρώτη φορά που ποδοσφαιριστής της ομάδας πετυχαίνει 4 τέρματα σε 1 αναμέτρηση.Απίστευτο παιχνίδι :shock:

Image

Εξαντλημένοι από την υπερπροσπάθεια των 120' πραγματοποιήσαμε την χειρότερή μας εμφάνιση εφέτος-και μια από τις χειρότερες από όταν ανέλαβα την ομάδα-και ηττηθήκαμε απόλυτα δίκαια...

Image

Συνεχίζουμε το σερί που ξεκινήσαμε πέρισυ και μας θέλει να παίρνουμε την πρόκριση όποτε φτάνουμε σε διαδικασία χτυπημάτων πέναλτυ.Πρωταγωνιστής ο τερματοφύλακάς μας που ευστόχησε στο 6ο χτύπημα και απέκρουσε το αντίστοιχο των αντιπάλων,χαρίζοντάς μας την πρόκριση

Image

Λίγο έλειψε να πληρώσουμε την δυστοκία μας αλλά τελικά πήραμε την πρόκριση

Image

Μέσα σε 15 μέρες τους φιλοδωρήσαμε με 13 τέρματα :shock: 8) ενώ σήμερα ήταν η σειρά του Charlie να πετύχει καρέ

Image

Ο Charlie σκοράρει κατά βούληση κι η προέλασή μας συνεχίζεται

Image

Απλά και όμορφα

Image

Ηθική επιβράβευση για την μέχρι τώρα πορεία μας που με οπλίζει με δύναμη για την συνέχεια :-D

Image

Ακόμα μια φορά που αποδίδουμε πολύ καλά στην επίθεση αλλά προβληματίζουμε με τις αμυντικές μας επιδόσεις...Η πρόβα τζενεράλε πάντως για τον τελικό ήταν επιτυχημένη.

Image

Image

Οι 2 ομάδες κατέβηκαν με σκοπό να παίξουν ανοιχτά κι έτσι το αποτέλεσμα στο ημίχρονο ήταν 4-3!!!Σε τέτοια παιχνίδια όμως έχουμε τον πρώτο λόγο κι έτσι το 2ο μέρος εξελίχτηκε σε παράσταση για έναν ρόλο και κάναμε το repeat
:wav: :cup: :wav:

Image

Λίγο ακόμα και θα παίρναμε το 3ποντο αλλά τελικά οι 2 ομάδες μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις

Image

Πρόκριση στο ρελαντί παρά τις φιλότιμες προσπάθειες των αντιπάλων και θα έχουμε την ευκαιρία να διεκδικήσουμε κι αυτό το τρόπαιο για 2η συνεχή φορά.

Image

Το τελικό αποτέλεσμα κολακεύει την αντίπαλό μας...

Image

Όποια ομάδα κι αν έπαιρνε την πρόκριση θα την άξιζε αλλά τελικά είμασταν εμείς πιο τυχεροί

Image

Το είπαμε,σε παιχνίδια με αποτελέσματα...water polo έχουμε τον πρώτο λόγο

Image

Άστοχοι στην τελική προσπάθεια αλλά δίκαιοι νικητές

Image

2 αμφισβητούμενα πέναλτυ μας έδωσαν την νίκη

Image

Ανώμαλη προσγείωση μετά από μέτρια εμφάνιση...

Image

Σημάδια mini αγωνιστικής κοιλιάς (;)

Image

Μεγαλειώδης εμφάνιση που με πονοκεφαλιάζει ευχάριστα για τον καταρτισμό της αποστολής του τελικού

Image

Μετά από ένα κακό πρώτο μέρος στο δεύτερο επαναλάβαμε εμφάνιση ανάλογη της τελευταίας και σκορπίσαμε την αντίπαλό μας στα τέσσερα σημεία του ορίζοντα κάνοντας 2ο repeat!!Ιδανικά Χριστούγεννα :-D
:wav: :cup: :cup: :wav:

Την ώρα που εμείς κατακτούσαμε το τρόπαιο οι υπόλοιπες ομάδες έπαιζαν για το πρωτάθλημα,η βαθμολογία του οποίου-στο λυκόφως του 2008 καθώς απομένει 1 ακόμα αγωνιστική στις 30/12-έχει διαμορφωθεί ως εξής:

Image
Spoiler: show
Έχουμε ήδη δώσει 30 επίσημα παιχνίδια κι ας δούμε συνοπτικά τις επιδόσεις των ποδοσφαιριστών που έχουν πάρει χρόνο συμμετοχής σε αυτά.

Image
User avatar
DrGonzo
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 28004
Joined: Sat Nov 24, 2007 1:09 pm
Football Manager της ομάδας: Aberdden FC
Status: Seemed deep in thought
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κόλλησα άσχημα με το 7-6!!!!!!!!! :shock: :shock: :shock: και δέος....
'Το Κράτος στην Ελλάδα παραδοσιακά κινητοποιείται πάντα και μόνο σε βάρος του Ολυμπιακού''
Καρπετόπουλος Αντώνης 23-12-2019

And I m up while the dawn is breaking, even though my heart is aching.
I should be drinking a toast to absent friends instead of these comedians.


How you expect to run with the wolves come night
when you spend all day sparring with the puppies?
MarcosG
National Manager
National Manager
Posts: 7982
Joined: Thu Dec 21, 2006 12:31 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός Liverpool Barcelona
facebook προφίλ: markos.galerakis
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Image

Τελευταία αναμέτρηση για το 2008 κι η νίκη ήρθε τελικά εύκολα και με εντυπωσιακό τρόπο,αν και στα πρώτα 25' απουσιάζαμε από τον αγωνιστικό χώρο...Πλέον,η προσοχή μου στρέφεται στην προσπάθεια ενίσχυσης του roster μας κατά την διάρκεια της εμβόλιμης μεταγραφικής περιόδου.Έγιναν 7 κινήσεις συνολικά,με παίχτες και για τις 3 ομάδες μας (1η,2η και U-18),οι εξής:

Image
Spoiler: show
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Tο 2008 μας άφησε με 5άρα,το 2009 ξεκίνησε με :ribo και πρόκριση.Μακάρι να κυλήσει έτσι...

Image

Κοιτάξαμε στα μάτια την αντίπαλο από την Premier και πήραμε δίκαια την πρόκριση 8)

Image

2ο συνεχόμενο παιχνίδι που κρατάμε το 0 παθητικό :-D

Image

Και 3ο στην σειρά :shock:

Image

Και φάγαμε σήμερα 3 μαζεμένα,με 4 σουτ :evil: Πάνω που πίστεψα ότι θα παίρναμε τουλάχιστον τον 1 βαθμό,τον πετάξαμε στα σκουπίδια :twisted:

Image

Ακόμα ένα...σκαλπ ομάδας της Premier στην συλλογή μας,με εντυπωσιακό τρόπο και με τον Austin να έρχεται από τον πάγκο και να γίνεται ο man of the match :-D

Image

Αν και δυσκολευτήκαμε αρκετά από τον υποδεέστερο αντίπαλό μας,δείξαμε χαρακτήρα και δεν πέσαμε θύμα έκπληξης

Image

Εμφάνιση...ψεκάστε σκουπίστε τελειώσατε στα πρώτα 45' και συντήρηση δυνάμεων στο 2ο μέρος καθώς έπεται εξαιρετικά δύσκολο παιχνίδι

Image

Με μεστή εμφάνιση και με τον Charlie να δείχνει ότι τα καταφέρνει περίφημα ακόμα και απέναντι σε άμυνες ομάδων της Premier πήραμε μια σπουδαία,όσο και ανέλπιστη,πρόκριση κόντρα στην 2η αυτή την περίοδο ομάδα της Premier 8)
User avatar
tasosbin
National Manager
National Manager
Posts: 9254
Joined: Thu Oct 18, 2007 12:02 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός, Liverpool F.C.
facebook προφίλ: tasosbin
Location: Κυπαρισσία
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times
Contact:

την εχεις την ανοδο, χαλαρα! -gioupi
:liverpool:
MarcosG
National Manager
National Manager
Posts: 7982
Joined: Thu Dec 21, 2006 12:31 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός Liverpool Barcelona
facebook προφίλ: markos.galerakis
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Image

Εξαιτίας της-ηλίθιας-αποβολής χάσαμε την ευκαιρία για ένα μεγάλο διπλό :evil:

Image

Καταιγιστική εμφάνιση και πρόκριση στο...ρελαντί 8)

Image

Κρίμα,κρίμα,κρίμα.Κοιτάξαμε την αντίπαλό μας-πρωταθλήτρια και έτοιμη για το repeat-στα μάτια,τους υποχρεώσαμε σε παθητικό ρόλο σε μεγάλο διάστημα της αναμέτρησης αλλά απλά δεν μας ήθελε σήμερα :cry:

Image

Η ουραγός της Premier division δεν μπόρεσε να ανακόψει την πορεία μας

Image

Έπρεπε να κερδίσουμε αλλά...ας προσέχαμε...Χάσαμε πέναλτυ και δεχτήκαμε την ισοφάριση 2 μόλις λεπτά μετά το 1-2 :x

Image

Απρόσμενη ήττα αλλά προέχει η ηρεμία της ομάδας εν όψει του ημιτελικού

Image

Clinical finishing και εύκολη νίκη παρά την αντίσταση του αντιπάλου

Image

No contest,μια ομάδα υπήρχε σήμερα στο γήπεδο.Οι αντίπαλοί μας μπορούν να κάνουν ήδη τα σχέδιά τους για την Second division

Image

Μετά από ένα συναρπαστικό παιχνίδι που απέδειξε ακόμα μια φορά τον χαρακτήρα της ομάδας μας (ισοφαρίσαμε από το 2-0 και το 4-2) πήραμε την δραματική πρόκριση στον τελικό-μέσω της διαδικασίας των πέναλτυ κι αφού χάσαμε την ευκαιρία να κερδίσουμε στην παράταση-όπου θα διεκδικήσουμε όχι μόνο το τρόπαιο αλλά και την συμμετοχή μας στο κύπελλο Uefa!!!

Image

Με το ηθικό στα ύψη από την μεγάλη πρόκριση-και την ευκαιρία που μας παρουσιάζεται-πήραμε την νίκη που σε συνδυασμό με τα άλλα αποτελέσματα μας εξασφαλίζει,1 αγωνιστική πριν το τέλος-το πρωτάθλημα και φυσικά την άνοδο -gioupi :wav:

Image

Ακόμα να καταλάβω πώς τα 120' ολοκληρώθηκαν με αποτέλεσμα 1-1 αλλά τέλος καλό όλα καλά.Κατακτήσαμε εκ νέου και το 3ο τρόπαιο που κερδίσαμε την προηγούμενη αγωνιστική περίοδο 8)

Image

Μπροστά σε 700 και πλέον οπαδούς μας αποθεωθήκαμε για την καταπληκτική μας χρονιά και πήραμε κουράγιο για την μεγάλη πρόκληση που μας περιμένει
Spoiler: show
Τελική βαθμολογία και στατιστικά πρωταθλήματος
Image

Image

Image
Image

Image

Μπροστά στο μεγαλύτερο κοινό που έχουμε αγωνιστεί ποτέ κερδίσαμε την 13η ομάδα της Premier και πήραμε το εισιτήριο για τον 1ο προκριματικό γύρο του κυπέλλου Uefa για την season 2009-2010 :hello1: :cup: :hello1: :yea: :victory: :headbang: 8) :wav:
Spoiler: show
Η παρουσία των ποδοσφαιριστών της ομάδας (με βάση τις συμμετοχές)

Image
Image

Εξαιρετικά σημαντικό στατιστικό το γεγονός ότι πέτυχαν goal 20 (!!!) ποδοσφαιριστές μας,σε μια χρονιά όπου είχαμε μέσο όρο σχεδόν 2,8 τέρματα ενεργητικό (αλλά και 1,45 παθητικό,148 υπέρ με 77 κατά σε 53 αναμετρήσεις)!

Και η τελική βαθμολογία της Premier,με την Glentoran να κάνει το 2/2 δια περιπάτου

Image
User avatar
DrGonzo
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 28004
Joined: Sat Nov 24, 2007 1:09 pm
Football Manager της ομάδας: Aberdden FC
Status: Seemed deep in thought
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Glebe ζούμε - Ευρώπη να σε δούμε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Συγχαρητήρια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
'Το Κράτος στην Ελλάδα παραδοσιακά κινητοποιείται πάντα και μόνο σε βάρος του Ολυμπιακού''
Καρπετόπουλος Αντώνης 23-12-2019

And I m up while the dawn is breaking, even though my heart is aching.
I should be drinking a toast to absent friends instead of these comedians.


How you expect to run with the wolves come night
when you spend all day sparring with the puppies?
Bob4
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5575
Joined: Thu Feb 15, 2007 5:24 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ω Μπάνε Μπάνε...
Status: Ήρθαμε σκαστοί από την κλινική, ΠΑΟΚάρα μου δεν το ξέρουν οι γιατροί..
Location: Στην πόλη του Θεού
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Mπράβο ρε Μάρκο!!!Άρχοντας -gioupi -gioupi

Καλά πόσα κύπελλα έχει εκεί;;; :shock: :shock: :D
Post Reply

Return to “Mildly addicted - Ιστορίες στο ξεκίνημά τους”