Ο Ξυπόλητος Πρίγκηψ

Σηκώστε μανήκια και μπείτε στο κόσμο των ιστοριών. Αξίζει...
Post Reply
TritonXS3
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 496
Joined: Fri Nov 09, 2007 2:37 pm
Football Manager της ομάδας: Barnsley FC
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΟ Αιγάλεω, Ο.Σ.Φ.Π.
Status: Working like a dog
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η πόρτα έκλεισε με δύναμη. Ήταν ακόμη ένα κρύο χειμωνιάτικο βράδυ λουσμένο από την υγρασία και τις ανακλάσεις από τα φώτα της πόλης. Πάντα με μάγευε το Παρίσι. Είχε κάτι μυστηριώδες, κάτι που δεν σε άφηνε σε ησυχία. Κοίταξα το ρολόι μου, η ώρα είχε πάει κίολας 3. Δεν μπορούσα να σταματήσω να σκέφτομαι τα λόγια της?
«Αυτή η κατάσταση πρέπει να τελειώνει?Δεν μπορούμε να συνεχίσουμε έτσι, δεν θα το αφήσω, όσο κι αν σ?αγαπώ» είπε και συνέχισε «και αυτά τα δημοσιεύματα με έχουν καταρακώσει, δεν το καταλαβαίνεις;». Και είχε δίκιο? Πόσο χαμηλά έφτασα?Αν ήταν άλλη στην θέση της θα με είχε αφήσει ήδη από την στιγμή που ξεκινούσε αυτή η τρέλα, αυτή η ηλίθια κατάσταση, αυτός ο κατήφορος που δεν είχε τέλος.
Agathe, πόσο δίκιο είχες?Τέρμα. Ο κατήφορος σταματά εδώ και θα δείξω σε όλους ότι είμαι αυτός που όλοι γνώρισαν?κάποτε?
User avatar
martkonsta
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 322
Joined: Tue Mar 13, 2007 5:18 pm
Football Manager της ομάδας: Βέροια
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Βέροια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

PSG????Σίγουρα θα είναι γαλλική ομάδα?
Enjoy.
ImageDrogbaImage
stavrosanole
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 497
Joined: Sun Dec 23, 2007 10:16 am
Football Manager της ομάδας: Pao, Xanthi
Αγαπημένη Ομάδα: anorthosi,ΠΑΟ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πριγκίπισσα στη Γαλλία ονομάζεται η Μονακό.
Συμπέρασμα έχει Μονακό.
ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΣ 1911
Η ιστορία μου με την Ανόρθωση μόνο στο fmgreece.gr
viewtopic.php?f=222&t=30010
TritonXS3
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 496
Joined: Fri Nov 09, 2007 2:37 pm
Football Manager της ομάδας: Barnsley FC
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΟ Αιγάλεω, Ο.Σ.Φ.Π.
Status: Working like a dog
Has thanked: 0
Been thanked: 0


Off Topic:
@stavrosanole: Είσαι πολύ πολύ κοντά, αλλά δεν είναι αυτό ακριβώς... :wink:
Τρεις μήνες μετά αποφοιτούσα από την σχολή προπονητών. Χωρίς ιδιαίτερες φανφάρες και αριστεία. Εκείνο το βράδυ μου άλλαξε την ζωή, με ταρακούνησε, με προσγείωσε. Εξάλλου η Agathe ήταν πάντοτε η πιο προσγειωμένη και η πιο προσεκτική σε ότι αφορούσε το κοινωνικό μας status. Αν δεν είχα ακούσει τις συμβουλές της ποιος ξέρει που θα βρισκόμουν και αν κατάφερνα όσα κατάφερα. Καιρός να βάλω σε μια τάξη την ζωη μου και να κερδίσω πίσω την εμπιστοσύνη της και την οικογένεια μου.
Κάθησα στο γραφείο μου και κοίταζα τις φωτογραφίες της. Τι να τα κάνεις όλα αυτά τα πλούτη, αν δεν μπορείς να τα μοιραστείς με ένα τέτοιο πλάσμα;
Image
Image




Η απόφαση είχε παρθεί. Τώρα θα πορευθώ μόνος, χωρίς managers και λοιπούς παρατρεχάμενους. Αργότερα βλέπουμε. Μετά από μια διήμερη έρευνα στα αθλητικογραφικά sites του Internet γνώριζα ότι οι εξής ομάδες έψαχναν προπονητή.
? Γαλλία: Καμία (για μεγάλη μου θλίψη)
? Ολλανδία: Ajax, Heracles, PSV, Sparta, Eindhoven
? Αγγλία: Coventry, Southampton, Wolves
? Βέλγιο: Eupen

Αποφάσισα να στείλω το βιογραφικό μου σε όλες αυτές τις ομάδες.
Spoiler: show
Ημερομηνία Γέννησης: 22 Σεπτεμβρίου 1970
Τόπος Γέννησης: Dieppe, Νορμανδία Γαλλίας
Πείρα:
Ενεργός Δράση (ως ποδοσφαιριστής)
? 1988 ? 1997 (AS Monaco ? 222 εμφανίσεις, 4 γκολ)
? 1997 ? 2000 (Arsenal ? 85 εμφανίσεις, 11 γκολ)
? 2000 ? 2001 (FC Barcelona ? 23 εμφανίσεις, 1 γκολ)
? 2001 ? 2004 (Chelsea ? 55 εμφανίσεις, 2 γκολ)
? Απόσυρση λόγω τραυματισμών στο γόνατο στις 20 Ιανουαρίου 2005
? Συμμετοχές στην Εθνική Ομάδα της Γαλλίας (1990 ? 2003, 63 εμφανίσεις, 6 γκολ)

Κατακτήσεις:
? 1991: Coupe de France (AS Monaco)
? 1997: Ligue 1 (AS Monaco)
? 1998: Premier League (Arsenal), FA Cup (Arsenal), Παγκόσμιο Κύπελλο (Γαλλία)
? 2000: Πρωτάθλημα Ευρώπης (Γαλλία)
? Legion d? Honneur, Onze de Bronze, 1000στο γκολ της Εθνικής Γαλλίας (1998)

Οικογενειακή Κατάσταση: Σε διάσταση με την Agathe de la Fontaine, ηθοποιό
Σίγουρα θα μπορούσε να ήταν πλουσιότερο, αλλά δεν παραπονιέμαι. Εξάλλου από κάπου πρέπει να ξεκινήσει κανείς...
User avatar
ismael blanco
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7103
Joined: Wed Mar 12, 2008 10:18 pm
Football Manager της ομάδας: Le Havre
Αγαπημένη Ομάδα: ΑEK/Lpool/Barca/OM
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μάλιστα...Εμανουέλ Πετί...
Spoiler: show
Image
Καλή επιτυχία αρχηγέ...
3-6-1 Guerrilla '16

“The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.”
Frank16
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 602
Joined: Sun Nov 11, 2007 3:53 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

καλη αρχη φιλε, βλεπω οτι ξεκινησες εξαιρετικα την αφηγηση, περιμενω με αγωνια να δω που θα πας, λογικα Ολλανδια αφου ειναι 4 οι ομαδες, εχεις περισσοτερες πιθανοτητες, τεσπα,καλη αρχη ! -diatakste
User avatar
Sapsalomenos
Coach
Coach
Posts: 2740
Joined: Sat Mar 29, 2008 4:19 pm
Status: Believe it or not, I was not always as awesome as I am today.
Location: Σέρρες
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Όπου και να πάς είμαστε μαζί σου. :drinking:
"Even if there was a hand, it was the hand of God."

Mαγικές στιγμές...

Μαραντόνα: «Ο καλύτερος μετά από εμένα ο Πελέ!»

Image
Brujitas wrote: Επίσης αναρωτιεμαι πως σκατα τοσο καιρο βγαινουμε με ελληνιδες. Ρε. Η διαφορά στον χαρακτηρα, στην ευγενια, στο κεφι, στην πλακα, ειναι ΧΑΩΔΗΣ.
TritonXS3
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 496
Joined: Fri Nov 09, 2007 2:37 pm
Football Manager της ομάδας: Barnsley FC
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΟ Αιγάλεω, Ο.Σ.Φ.Π.
Status: Working like a dog
Has thanked: 0
Been thanked: 0


Off Topic:
@ismael blanco: You got me! Ευχαριστώ για τις ευχές σου...
@Frank16: Ευχαριστώ, αλλά όπως θα δείς τώρα δεν είναι Ολλανδία...
@Sapsalomenos: Ευχαριστώ για την υποστήριξη...
Πάνε τώρα 10 μήνες που είμαι μόνος μου? Σήκωσα το κινητό μου και σχημάτισα τον αριθμό της Agathe. Δεν ήξερα τι θα της έλεγα, ήθελα μόνο να ακούσω την φωνή της, μου έχει λείψει τόσο? Το τηλέφωνο χτύπησε 8 φορές. 8 φορές τόσο αργές, και κάθε μια ήταν και σαν μια μαχαιριά στο στήθος. «Ίσως να είναι στην δουλεία» σκέφτηκα και πήρα ελπίδες, «Ίσως όμως απλά να μην ήθελε να το σηκώσει?για ποιο λόγο να μου μιλήσει; Τόσοι μήνες και ακόμη δεν έχω βρει μια δουλεία να μπω σε μια τάξη» και ξανάεπεσα στην βαθιά κατάθλιψη μου, που με έπνιγε κάθε μέρα όλο και περισσότερο. Όλες αυτές οι αιτήσεις που έκανα και κανείς δεν με δέχτηκε? Μάλλον ήμουν πολύ αισιόδοξος?
Και ξαφνικά, ενώ βρισκόμουν βυθισμένος στις σκέψεις μου ανάμεσα σε ένα ποτήρι Cardhu και ένα πακέτο Davidoff, άκουσα το κινητό μου να χτυπάει. «Η Agathe!» σκέφτηκα αμέσως απερίσκεπτα?Μέχρι να πιάσω το κινητό και να κοιτάξω την οθόνη του, η καρδιά μου χτυπούσε σαν τρελή. Για άλλη μια φορά όμως απογοητεύτηκα. Κάποιος με καλούσε από το Παρίσι, από εδώ. Στον τρίτο χτύπο σήκωσα το τηλέφωνο. «Παρακαλώ;» απάντησα στο τηλέφωνο. Μια άγνωστη γυναικεία φωνή ήταν στην άλλη άκρη της γραμμής. «Ο κύριος Emmanuel Petit;» αποκρίθηκε. Η συνομιλία μας κράτησε μόλις 46 δευτερόλεπτα. Η δεσποινίς Laura Coufret, ιδιαιτέρα γραμματέας του Guy Cotret, προέδρου του συλλόγου Paris FC, με ενημέρωσε για το ενδιαφέρον της ομάδας για την πρόσληψη μου στην θέση του προπονητή. Παράλληλα, κανονίσαμε και μια συνάντηση για την επόμενη μέρα, 16 Οκτωβρίου 2007 στα γραφεία του συλλόγου.
Το νέο αυτό συμβάν με αναπτέρωσε λίγο. Ναι! Αυτό ήταν! Θα κέρδιζα τη νέα μου ζωή! «Η Agathe θα μάθει οτι έπιασα επιτέλους δουλειά, ότι έχω κόψει τις κακές συνήθειες και θα έρθει να με βρει. 'Η θα την βρω εγώ! Η Paris FC θα είναι μόνο η αρχή!» Έτσι, ενθουσιασμένος με την νέα τροπή αποφάσισα να ψάξω κάποιες πληροφορίες για την ομάδα. Μετά απο τρεις ώρες κατέληξα στα εξής:

Image
Η Paris FC ιδρύθηκε το 1969 με σκοπό να παίζει στην Ligue 1 το 1970. Έγιναν κάποιες απόπειρες συγχώνευσης με την Sedan οι οποίες δεν απέδωσαν καρπούς κι έτσι η διοίκηση στράφηκε στην Stade St. Germain της Ligue 2. Η συγχώνευση επετεύχθη και η ομάδα έγινε γνωστή με το όνομα Paris St. Germain. To 1972 όμως, η Paris FC αποσχίστηκε από την P.S.G.. Έκτοτε ζει στην σκιά της PSG χωρίς να έχει καταφέρει ούτε μια σημαντική διάκριση. Το γήπεδο που αποτελεί την έδρα της είναι το Stade Sebastian Charlety.
Image
TritonXS3
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 496
Joined: Fri Nov 09, 2007 2:37 pm
Football Manager της ομάδας: Barnsley FC
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΟ Αιγάλεω, Ο.Σ.Φ.Π.
Status: Working like a dog
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τρίτη 16 Οκτωβρίου 2007

Σήμερα ξύπνησα πολύ νωρίς. Το ραντεβού μου με τον πρόεδρο της ομάδας κο Guy Cotret ήταν στις 12.30, αλλά όλο το βράδυ δεν με έπιανε ύπνος. Λίγο η υπερένταση, λίγο ο ενθουσιασμός που ξαναβάζω τη ζωη μου σε μια τάξη με κράτουσαν συνεχώς σε εγρήγορση.
Οι ώρες πέρασαν βασανιστικά αργά, ενώ είχα φτάσει στο γραφείο του κου Cotret από τις 11.45. Μπαίνοντας στο κτίριο, θυμήθηκα όλες εκείνες τις μέρες που ήμουν ποδοσφαιριστής?Δεν θα ξεχάσω την πρώτη φορά που από την Argues πήρα μεταγραφή για την Monaco?Στην είσοδο με περίμενε ο Arsene Wenger. Πολύ καλός άνθρωπος. Στάθηκε πραγματικά δίπλα μου για όλο το διάστημα που δουλέψαμε μαζί. Θυμάμαι τα συναισθήματα που ένιωθα τότε που ήμουν 18 χρόνων. Ήταν τα ίδια που αισθάνομαι και τώρα, 20 χρόνια αργότερα. Ρίγος, ενθουσιασμός, λίγο φόβος για το τι θα ακολουθήσει. Βέβαια τότε φοβόμουν γιατί δεν είχαν περάσει και πολλά χρόνια από τον θάνατο του αδελφού μου στο χορτάρι της Argues με εγκεφαλικό ανεύρυσμα. Όλες οι υπόλοιπες φορές που υπέγραφα ένα νέο συμβόλαιο ήταν εντελώς διαφορετικές. Είχα περισσότερη αυτοπεποίθηση και πάντα με υποδέχονταν κάποιοι οπαδοί της ομάδας για να με συγχαρούν. Και να τώρα που επέστρεψα στην αρχή?Σίγουρα μόνο καλύτερα μπορεί να είναι, αφού τώρα θα κάνω τα πράγματα εντελώς διαφορετικά! Θα είναι μια νέα αρχή!
Η συνάντηση με τον κο Cotret κράτησε λιγότερο από μια ώρα. «Εκπλήσσομαι που σας βλέπω μόνο κε Petit» μου είπε, και συνέχισε «Δεν σας εκπροσωπεί κάποιος μάνατζερ;» συμπλήρωσε και στα μάτια του μπορούσε να δει κανείς την έκπληξη. Του αποκρίθηκα αρνητικά. «Τελείωσα με τους μανατζερς κε Cotret, για το παρόν μόνον και μόνον εγώ θα εκπροσωπώ τον εαυτό μου». Αμήχανος ο κος Cotret συνέχισε «
-Η Paris FC ιδρύθηκε το 1969, και η τότε ηγεσία αποφ-
-Γνωρίζω το παρελθόν της ομάδας κε Cotret, θα ήθελα να περάσουμε στα περαιτέρω?
-Μα βέβαια κε Petit. Μ? αρέσει να προχωρώ κατευθείαν στην ουσία. Λοιπόν, η διοικητική ηγεσία της ομάδας σκέφτεται για ένα συμβόλαιο της τάξης των 2600 Ευρω το μήνα, με διετές συμβόλαιο, μέχρι τον Ιούνιο του 2009. Σκοπός μας είναι η σταθεροποίηση στη National σε διετές πλάνο, ενώ φιλοδοξούμε να φτάσουμε μέχρι τον ένατο γύρο του Κυπέλλου. Το budget στο οποίο θα κινηθούμε στις 174 χιλιάδες Ευρώ, ενώ για τους μισθούς του προσωπικού και των παικτών διαμορφώνεται στις 37,5 χιλιάδες μηνιαίως. Επίσης, καλό θα είναι να γνωρίζετε ότι η ομάδα συνεργάζεται με την Guingamp ως feeder club.
-Με βρίσκετε απόλυτα σύμφωνο κε Cotret. Το μόνο που θα ήθελα να σας ζητήσω είναι η αναζήτηση ακόμα ενός parent club για συνεργασία. Ελπίζω να μην σας απογοητεύσω.
-Χαίρομαι πολύ κε Petit. Τα συμβόλαια θα ετοιμαστούν το απόγευμα, οπότε υπογράφετε το συμβόλαιο σας και θα συναντήσετε τους παίκτες σας στην αυριανή προπόνηση»
MaxKarapro
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3059
Joined: Thu Feb 07, 2008 10:27 am
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Barca, Liverpool
Location: Πειραιάς
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Διακρίνω ότι εδώ θα έχουμε μια άκρως ενδιαφέρουσα ιστορία ..... έχεις ξεκινήσει πάρα καλά και περιμένω ανάλογη συνέχεια....
nikpanathas
Trialist
Trialist
Posts: 2
Joined: Wed Jun 04, 2008 3:25 pm
Football Manager της ομάδας: kalamata
Has thanked: 0
Been thanked: 0

pou einai i synexeia??? -wall
TritonXS3
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 496
Joined: Fri Nov 09, 2007 2:37 pm
Football Manager της ομάδας: Barnsley FC
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΟ Αιγάλεω, Ο.Σ.Φ.Π.
Status: Working like a dog
Has thanked: 0
Been thanked: 0


Off Topic:
@MaxKarapro: Χαίρομαι που σε ξαναβλέπω στην δεύτερη ιστορία μου! :D Αν μου βγει όπως θέλω, νομίζω θα είναι ενδιαφέρουσα...
@nikpanathas: Το πρώτο σου post στην ιστορία μου; :shock: Νιώθω περήφανος :-D Ακόμα μαγειρεύεται πάντως, δεν θέλω να βγει προχειρότητα- εξάλλου μόλις δυο ώρες περασαν απο το προηγούμενο post
Petrominas
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 674
Joined: Mon Oct 22, 2007 11:53 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Petit :snif:

Μου αρεσει ΠΑΡΑ πολυ η αφηγηση, μολις απεκτησες αλλον ενα αναγνωστη 8)
User avatar
wolfsbourger
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5166
Joined: Fri Dec 21, 2007 8:08 pm
Football Manager της ομάδας: Watford
Has thanked: 3 times
Been thanked: 0

Κι άλλον έναν. Πολύ καλή αφήγηση κ. Πετί :D
matthew21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7315
Joined: Sat May 05, 2007 10:21 am
Αγαπημένη Ομάδα: Πρόεδρος Εδεσσαϊκού
Location: Οn a plane (hopefully)
Has thanked: 0
Been thanked: 0

:notworthy: :notworthy:

Θεούλης λεμε!! Τσαααακ, στίκαρε τη ασαααααπ!!! :-D
Post Reply

Return to “Mildly addicted - Ιστορίες στο ξεκίνημά τους”