Η φαντασια στο ποδοσφαιρο

Καριέρες γεμάτες δόξα και αποτυχίες...οι "θρύλοι" της προπονητικής είναι εδω...
Post Reply
Frank16
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 602
Joined: Sun Nov 11, 2007 3:53 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

:hello2: Καλησπερα πιστέ αναγνώστη ionikara, χαιρομαι που σε ξαναβλεπω !!!

για σενα και για τους υπολοιπους που περιμενουν τον μεγαλο τελικο:
για να μπειτε στο κλιμα μιας και δεν θα θυμαστε τιποτα, καντε το κοπο να ξεφυλλίσετε τις τελευταιες 2 σελιδες ωστε να θυμηθειτε 2-3 πραγματακια για την ομαδα και το τι εγινε φετος ...

ειχαμε μεινει στο σημειο οπου ειχαμε κατακτησει το κυπελλο και περιμεναμε να δουμε αν τελικα η ομαδα καταφερε να παρει την πολυποθητη ανοδο ... στον τελικο των πλει οφφς με την φλουμινενσε ...

διατρέχοντας τις τελευταιες σελιδες θα θυμηθειτε το πως φτασαμε εκει, σε ποιο πρωταθλημα ειμαστε, ποιους παιχτες εχουμε αλλα και ποιους αντιπαλους ...


στο επομενο ποστ, θα εχετε τον τελικο των πλει οφφς και τους τελικους πινακες καταταξης των ομαδων στα 7 πρωταθληματα της ιστοριας, οπως και την θεση που πηραν ο Ολυμπιακος, η Αεκ και ο Παοκ στα αντιστοιχα πρωταθληματα !

μεινετε συντονισμενοι !
σε λιγο o μεγαλος τελικος !!!
Frank16
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 602
Joined: Sun Nov 11, 2007 3:53 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η μεγάλη στιγμή έφτασε !!!


Τελικος play offs

Image vs Image

:blob8: :hello1: :blob8: :hello1: :blob8: :hello1: :blob8: :hello1: :blob8: :hello1:

ο νικητης παίρνει το εισιτήριο για την πρόκριση στην επομενη κατηγορια !

οι συνθεσεις των δυο ομαδων οπως παραταχθηκαν στην αρχη του αγωνα :
Image



Συντομη περιγραφη του παιχνιδιου :
Οι δυο ομαδες μπηκαν δυναμικα στο παιχνιδι,με κυριαρχη την φλουμινενσε κατα το μεγαλυτερο μερος του παιχνιδιου. Ο προπονητης της βραζιλιανικης ομαδας, επελεξε να παραταξει ενα επιθετικογεννες συστημα, ενω ο αντιστοιχος του παναθηναικου, επελεξε ενα 4-4-2 οπου απ το δευτερο ημιχρονο και μετα το μετετρεψε σε ενα απολυτα αμυτικο συστημα που βασιζοταν στις αντεπιθεσεις. Η φλουμινενσε πιεζε συνεχεια τον παναθηναικο, και καταφερε να κανει αρκετες σημαντικες φασεις, καμια ομως δεν ειχε το επιθυμητό αποτελεσμα, εν αντιθεσει, ο παο, με μια καλοδουλεμενη αντεπιθεση, σκοραρε νωρις στο παιχνιδι και καταφερε να κρατησει το σκορ και τελικα να παρει την πρόκριση. Ο προπονητης της Φλουμινενσε δηλωσε μετα το τελος του παιχνιδιου '' ηταν ενα καλο παιχνιδι, δεν καταφεραμε να σπασουμε την αμυνα του παναθηναικου'' ο προπονητης του παο αρκέστηκε στα εξης '' Ευχαριστω τους παιχτες μου που ηταν συγκεντρωμένοι και αφοσιωμένοι στον στοχο μας''

Image
:cup: :cup: :cup: :yea: :yea: :yea: :cup: :cup: :cup:
Last edited by Frank16 on Sat May 30, 2009 9:35 am, edited 1 time in total.
User avatar
Sapsalomenos
Coach
Coach
Posts: 2740
Joined: Sat Mar 29, 2008 4:19 pm
Status: Believe it or not, I was not always as awesome as I am today.
Location: Σέρρες
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Έτσι άλλη μία κούπα... -gioupi

Off Topic:
φμ 08 με συγκίνησες :snif: :snif: :snif:
"Even if there was a hand, it was the hand of God."

Mαγικές στιγμές...

Μαραντόνα: «Ο καλύτερος μετά από εμένα ο Πελέ!»

Image
Brujitas wrote: Επίσης αναρωτιεμαι πως σκατα τοσο καιρο βγαινουμε με ελληνιδες. Ρε. Η διαφορά στον χαρακτηρα, στην ευγενια, στο κεφι, στην πλακα, ειναι ΧΑΩΔΗΣ.
thanasis10
National Manager
National Manager
Posts: 8576
Joined: Sat Oct 20, 2007 1:58 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Προοδευτική Έκρηξη Τούμπας Α.Ο
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Μπραβο ρε θηριο.Αντε περιμενουμε και στο φμ09 τωρα για ιστορια.Φτανει με το φμ08
Frank16
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 602
Joined: Sun Nov 11, 2007 3:53 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Να στε καλα παιδες !


Τελος,σας παραθετω τους βαθμολογικους πινακες στα 7 πρωταθληματα!
Εμεις ανεβηκαμε απο το 4ο στο 3ο,ο Ολυμπιακος παρεμεινε στο 4ο,η Αεκ παρολιγο να ανεβει απο το 5ο στο 4ο και ο Παοκ παρεμεινε στο 7ο !

1) Image
Spoiler: show
Image
2) Image
Spoiler: show
Image
3) Image
Spoiler: show
Image
4) Παναθηναϊκός και Ολυμπιακός Image
Spoiler: show
Image
5) Αεκ Image
Spoiler: show
Image
6) Image
Spoiler: show
Image
7) Παοκ Image
Spoiler: show
Image
Frank16
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 602
Joined: Sun Nov 11, 2007 3:53 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

....

18.00 Πέρασα απ την κουζίνα και πήρα μαζί μου το ρολό με το χαρτί ... δεν θέλω να το σκέφτομαι, αυτό που πρόκειται να συμβεί,άλλα ήρθε η ώρα ... όσο ποιο γρήγορα περάσει τόσο το καλύτερο ... δεν πρέπει να μου πάρει πάνω από 5 λεπτά ...

18.02 ψάχνω στο συρτάρι του γραφείου μου την θήκη ....

18.03 την βρήκα !!!

18.04 πατάω το κουμπάκι απ το pc για να βγει το cd ... ακούγεται ένας εκκωφαντικός θόρυβος που είχα να τον ακούσω πολλούς μήνες ...

18.05 ανοίγω τη θήκη, βάζω μέσα το cd και μαζί με αυτό βάζω και τα αγαπημένα του αντικείμενα ... αυτά που είχε και αγαπήσει όσο ''ζούσε'' : όλα τα save, τα γραφικά, τα skin, τις τακτικές, τις shortlists, τις database, τα καλύτερα screenshots που είχα τραβήξει, τα link απο τις ιστορίες που ''έγραψε'' ... όλα αυτά σε ένα ξεχωριστό φλασακι ααα να μην ξεχάσω να βάλω μέσα και την απόδειξη αγοράς που πιστοποιεί την ημέρα αγοράς και να γράψω στο πίσω μέρος την σημερινή ημερομηνία ...

18.15 τραγουδάω το αποχαιρετιστήριο άσμα ''γερε χρόνε φύγε τώρα,πάει η δική σου η σειρά,ήρθε ο νέος .... '' (ταιριάζει σε πολλές περιπτώσεις), ανοίγω και το ραδιόφωνο στον σταθμό της εκκλησίας, να ακούσει καμιά προσευχή, ένα τροπάριο ... κάτι ...

18.20 το βάζω στο ψηλότερο ράφι της βιβλιοθήκης μου, στην θέση που του αρμόζει, εκεί ακριβώς όπου να φαίνεται απ όλες τις μεριές του δωματίου μου ...

18.21 η καμπάνα απ την εκκλησία εδώ δίπλα χτυπά πένθιμα ... μάλλον σύμπτωση ... ας το εκμεταλλευτούμε του ψιθυρίζω ...

18.25 ώρα να το αφήσω να αναπαυτεί μιας και μετά απο σχεδόν 2 χρόνια χρήσης, το κούρασα το καημένο ... χρειάζεται λίγη ξεκούραση ... αντίο Φμ08 ... αγαπημένε φίλε μου ... δεν θα ξεχάσω ποτέ αυτά που ζήσαμε μαζί εμείς οι 2 ... να σαν τώρα θυμάμαι τότε που σε είδα να λάμπεις κυριολεκτικά στο κατάστημα με τα ηλεκτρονικά ... ή τότε που περίμενα να γίνει η εγκατάστασή σου ... ή τότε που ξεκινήσαμε μαζί το '' Από μικρός στα βάσανα ... ''
ή τότε που εφτιαχνα την '' Ελευθερια Κινησεων (Free Transfers) database'' κομμένη και ραμμένη στα μέτρα σου ή τότε που ξεκινούσε ''Η φαντασια στο ποδοσφαιρο '' αλλά και τότε, στην πρώτη σου συμμετοχή στο '' Φεστιβάλ ιστοριών μικρού μήκους 2008 '' όπου ήσουν ο τελευταίος που παρελασε στην πασαρέλα .... αχ πόσα περάσαμε εμείς οι δυο μαζί ... θα μου μείνουν αξέχαστα ...

19.00 ωχ ... χτυπάει το κουδούνι, θα είναι ο κουριερ με το Φμ09 που παράγγειλα προχτές ... παω να ανοίξω ....

19.05 τι σκατά είναι αυτό το steam ... το προηγούμενο δεν είχε τέτοια ... ααααχ
....
User avatar
vavas457
Manager
Manager
Posts: 4071
Joined: Tue Sep 09, 2008 8:08 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos,Chelsea,Mainz
Location: Κατερίνη
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Mπράβο μεγάλε!
Συγκινήθηκα! -sfougaristra

Απορώ πως κατάφερες να το συνεχίσεις!
Frank16
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 602
Joined: Sun Nov 11, 2007 3:53 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

εε ενταξει, ηθελα να κλεισω το κομματι FM08 τελειώνοντας την ιστορια και μετα να αρχισω το 09 ...
ουτος η αλλος το ειχα υποσχεθει 1-2 σελιδες πριν :wink:
MaxKarapro
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3059
Joined: Thu Feb 07, 2008 10:27 am
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Barca, Liverpool
Location: Πειραιάς
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολύ ωραίο φινάλε ... όπως αρμόζει σε μια ωραία ιστορία ... περιμένουμε την νέα ιστορία σου τώρα ...
Post Reply

Return to “Real managers don' t need food - Iστορίες μακράς διάρκειας”