Στροφή...

Ήρθαν εδώ και άφησαν το στίγμα τους...Η ξεκούραση των πολεμιστών...
Post Reply
philip21
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3525
Joined: Wed Jan 09, 2008 6:05 pm
Αγαπημένη Ομάδα: AEK,Barca
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Άντε φίλε,από εδώ και πέρα φανατικός αναγνώστης(ελπίζω και εσύ στη δικά μου :oops: )!!! :D
tiziano
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 16314
Joined: Tue May 15, 2007 11:57 pm
Status: I'm Pickle Rick // IMHO Mute him
Location: Ocean Beach
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

33-1 έφυγα... Όλα μέσα... Με Βιδάλ πίσω δεν περνάει τίποτα..


Πολύ καλές μετεγγραφές.

Αυτόν τον sisi λίγο sissy -gay τον κόβω όμως
ΑΡΑΖΩ, Ἄρα ζῶ
Image
User avatar
DrGonzo
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 28004
Joined: Sat Nov 24, 2007 1:09 pm
Football Manager της ομάδας: Aberdden FC
Status: Seemed deep in thought
Has thanked: 0
Been thanked: 0

tiziano crudeli wrote:33-1 έφυγα... Όλα μέσα... Με Βιδάλ πίσω δεν περνάει τίποτα..


Πολύ καλές μετεγγραφές.

Τα χώνω κι εγώ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
'Το Κράτος στην Ελλάδα παραδοσιακά κινητοποιείται πάντα και μόνο σε βάρος του Ολυμπιακού''
Καρπετόπουλος Αντώνης 23-12-2019

And I m up while the dawn is breaking, even though my heart is aching.
I should be drinking a toast to absent friends instead of these comedians.


How you expect to run with the wolves come night
when you spend all day sparring with the puppies?
MaxKarapro
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3059
Joined: Thu Feb 07, 2008 10:27 am
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Barca, Liverpool
Location: Πειραιάς
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Και εγώ έχω τις αμφιβολίες μου .... Σίσι παίκτη πήγες και πήρες μωρέ ..... :D αν πάρεις και Μπάρμπι θα έχουμε ενδιαφέρον .... το 33-1 είναι παραπλανητικό, θα πέσει χοντρή κονόμα σε λέω.... :wink: ποντάρετε....
sioutas
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3090
Joined: Sat Oct 06, 2007 1:17 am
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Im a professional manager
Location: Earth
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Ο Vidal είναι μεγάλος αμυντικός... κανα AMC έπρεπε να πάρεις όμως...
User avatar
Griyio
Backup
Backup
Posts: 819
Joined: Thu Mar 10, 2005 4:41 pm
Football Manager της ομάδας: RCD Mallorca
Αγαπημένη Ομάδα: PAO
Status: Astatus
Location: Brahames
Has thanked: 0
Been thanked: 0

philip21 wrote:Άντε φίλε,από εδώ και πέρα φανατικός αναγνώστης(ελπίζω και εσύ στη δικά μου :oops: )!!! :D
Σε βρήκα... Δως μου λίγο χρόνο να την πιάσω από την αρχή boy!
tiziano crudeli wrote:33-1 έφυγα... Όλα μέσα... Με Βιδάλ πίσω δεν περνάει τίποτα..


Πολύ καλές μετεγγραφές.

Αυτόν τον sisi λίγο sissy -gay τον κόβω όμως
DrGonzo wrote:
tiziano crudeli wrote:33-1 έφυγα... Όλα μέσα... Με Βιδάλ πίσω δεν περνάει τίποτα..


Πολύ καλές μετεγγραφές.
MaxKarapro wrote:Και εγώ έχω τις αμφιβολίες μου .... Σίσι παίκτη πήγες και πήρες μωρέ ..... :D αν πάρεις και Μπάρμπι θα έχουμε ενδιαφέρον .... το 33-1 είναι παραπλανητικό, θα πέσει χοντρή κονόμα σε λέω.... :wink: ποντάρετε....

Τα χώνω κι εγώ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Είδατε? Πέτυχα το σκοπό μου!!! Τόσες μεταγραφές έκανα και εντύπωση έκανε ο γυναικώτος έξω δεξιά... Εκεί που δε θα τον περιμένει κανείς θα πετάγεται σίφουνας σαν το τροχόσπιτο της Barbie και θα στέλνει συστημένα στον Caracciolo!!!! 8)

Όσο για το 33-1 τι να σας πω? Εγώ περίμενα να με έχουν με λιγότερες πιθανότητες!!! :?
sioutas wrote:Ο Vidal είναι μεγάλος αμυντικός... κανα AMC έπρεπε να πάρεις όμως...
Τον Vidal δεν τον ήξερα... και τον βρήκα κατά τύχη ενώ κοίταγα για άλλους τύπους πιο διαφημισμένους 20 μυρίων και βάλε (για αυτόν έδωσα 9)....
Όσο για το AMC το σκέφτηκα man.. Απλά εκτός από τον Cahill, παίζει και ο Cani δεκάρι και από πίσω περιμένει ο 22χρονος Tales ο οποίος πλέον είναι flamboyant midfielder (μήπως κάποια στιγμή παίξει και βασικός :!: )!! Είπα να το αφήσω για την επόμενη χρονιά ή αν τα δω σκούρα, το Γενάρη!!!
User avatar
sta8erman
Manager
Manager
Posts: 4258
Joined: Mon Sep 08, 2003 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ (Χωρίς τελείες)
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ο βιντάλ στην παλιά ιστορία που είχα (burning rome...) αν κ είχε έρθει στη ρόμα με μεγάλες προσδοκίες, κατέληξε να σκουπίζει τα παπούτσια του καχάις. Παρόλα αυτά τα αττς του λένε πολλά. Ο φέρντιναντ επίσης πολύ καλός είναι από αυτούς που μασάνε σίδερα. Ο κάνι να πω την αλήθεια δε με άρεσε, αφού νομίζω οτι υπήρχαν καλύτεροι με τα λεφτά που έδωσες και άσε που αν θυμάμαι καλά δεν είναι η πρώτη του θέση αυτή του ΑΜR. Η μεγάλη μεταγραφή σου να ξέρεις είναι ο ντιαρρά... Πολύ παίκτουρας μιλάμε... Μη τον κρατήσεις πολύ στον πάγκο...
User avatar
Griyio
Backup
Backup
Posts: 819
Joined: Thu Mar 10, 2005 4:41 pm
Football Manager της ομάδας: RCD Mallorca
Αγαπημένη Ομάδα: PAO
Status: Astatus
Location: Brahames
Has thanked: 0
Been thanked: 0

sta8erman wrote:Ο βιντάλ στην παλιά ιστορία που είχα (burning rome...) αν κ είχε έρθει στη ρόμα με μεγάλες προσδοκίες, κατέληξε να σκουπίζει τα παπούτσια του καχάις. Παρόλα αυτά τα αττς του λένε πολλά. Ο φέρντιναντ επίσης πολύ καλός είναι από αυτούς που μασάνε σίδερα. Ο κάνι να πω την αλήθεια δε με άρεσε, αφού νομίζω οτι υπήρχαν καλύτεροι με τα λεφτά που έδωσες και άσε που αν θυμάμαι καλά δεν είναι η πρώτη του θέση αυτή του ΑΜR. Η μεγάλη μεταγραφή σου να ξέρεις είναι ο ντιαρρά... Πολύ παίκτουρας μιλάμε... Μη τον κρατήσεις πολύ στον πάγκο...
Ρε αν θέλει και ο Θεός ο ίδιος φοριέται για παλτό το χειμώνα!!! Πάντως εύχομαι να σου αλλάξει γνώμη μιας και δε θέλω να ξαναπεράσω τα περσινά με την άμυνα (παιχταράδες με τρελά attributes άνοιγαν τα πόδια αβέρτα)!!!!

Όσο για τον Cani τον πήρα ελεύθερο και συμφωνώ μαζί σου οτι δεν είναι οτι καλύτερο (είναι αργός αλλά έχει πολύ καλή τεχνική κ τσούκου τσούκου έστω και σε replay.. όταν κάνει crossing δε θα θυμίζει Λουκά Βύντρα!!! -ypoklinomai ).. Νatural AMR και AMC (δε με ένιαξε να το ψάξω παραπέρα)!!

Ο Diarra ξεκινάει από τον πάγκο ως νέος σε σχέση με τον de Jong αλλά βάσει φόρμας θα πηγαίνει η φάση... μπορεί να παίζουν και σχεδόν εναλλάξ!!
User avatar
Griyio
Backup
Backup
Posts: 819
Joined: Thu Mar 10, 2005 4:41 pm
Football Manager της ομάδας: RCD Mallorca
Αγαπημένη Ομάδα: PAO
Status: Astatus
Location: Brahames
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Έχει ξεκινήσει η προετοιμασία και ενώ η προπόνηση συνεχίζεται φωνάζω τον Tommy....

- To απόγευμα σε περιμένω σπίτι μου... Ειδοποίησε τον Zidane και τον Fischer και ελάτε κατά τις 7... θέλω να μιλήσουμε για την ομάδα!!!

- Οκ Coach!



Tο απόγευμα λοιπόν ήρθαν οι τρεις τους και καθίσαμε στο σαλόνι να τα πούμε!! Η Αθηνά κουζίνα, τσεμπέρι στο κεφάλι και ετοίμαζε καναπεδάκια και απεριτίφ!!! 8) Το θέμα που ήθελα να συζητήσουμε ήταν ο τρόπος που θα αγωνιζόμαστε... Και οι άμεσα ενδιαφερόμενοι για αρχή ήταν ο βοηθός μου ο Tommy, o Fischer (προπονητής της άμυνας) και ο Zidane (προπονητής της επίθεσης)....

Image

- Λοιπόν κύριοι, σας κάλεσα σήμερα γιατί θέλω να συζητήσουμε κάποια πραγματάκια!!!

- Zizou: Ακούμε coach!!

- Οκ αρχίζω... Φέτος θέλω να κάνουμε τη διαφορά στην άμυνα ρε Fischer!! Για αυτό και σπρώξαμε 35 μύρια για DCs!! Θέλω να τους πιεις το αίμα... Επειδή έχω σκοπό να παίζουμε σχετικά αμυντικά φέτος και να χτυπάμε στις αντεπιθέσεις από τα πλάγια...

- Fischer: Στις διαταγές σου Jurgen!!! Αυτό ήθελα να ακούσω... Θα τους ρουφήξω το μεδούλι!!!

- Zizou εσύ θέλω να εστιάσεις την προσοχή σου στη γρήγορη επιθετική ανάπτυξη της ομάδας!!! Θέλω να παίζουμε την μπάλα κάτω με τη μία... Οι επιθετικοί μας να έχουν γρήγορη σκέψη και ενέργεια!!! Κατά τα άλλα πέρσι έκανες φοβερή δουλειά και οφείλω να το παραδεχτώ, οπότε δε μας φοβάμαι στο σκοράρισμα!!!! Αυτό που με νιάζει σε γενικές γραμμές είναι να μην τρώμε γκολ!!! Δε με νιάζει να κάνουμε 20 και 30 επιθέσεις... Με νιάζει να μη μας κάνει πάνω από 10 ο αντίπαλος!!! Δε θέλω σκορ 3-2 και 4-3... Θέλω σκορ 1-0 και 2-0 άνετα χωρίς να μας πιέζει ο αντίπαλος!!! Αν κάνουμε στάνταρ 10 επιθέσεις σε κάθε παιχνίδι και η άμυνα είναι από μπετόν θα πετύχουμε το στόχο μας....

- Craig: Ο οποίος είναι 4άδα και διεκδίκηση του πρωταθλήματος αν γίνεται!!

- Zizou: Οκ Coach!!! Κατανοητό... Σταματήστε τώρα λίγο την κουβέντα να φάμε κανά τοστάκι μη σας ρίξω κουτουλιά!!!!!! -toixos2

(Γέλια)



Φιλικά:

Image

Εγώ τα λεγα από την αρχή της προετοιμασίας!!! Ο Tales φέτος μπορεί να κλέψει φανέλα βασικού για αυτό και δεν πήρα 10άρι μετά τον Cahill!!!! Εντυπωσιακός... ξεκίνησε στα 2 από τα 3 παιχνίδια βασικός μιας και ήταν στα καγκουρώ ο Cahill και σε 105' λεπτά έβαλε 4 γκολ!!!!! Στο 3ο φιλικό μπήκε στο ημίχρονο και δεν πήγε πολύ καλα.... Για να δούμε....

Image



Και ο καιρός για το 1ο επίσημο παιχνίδι έφτασε... Για να δούμε τι ψάρια πιάσαμε!!! Το παιχνιδάκι δε με πολυνιάζει και είναι ακριβώς αυτό που πρέπει για να δοκιμάσω το αμυντικό σύστημα με τις γρήγορες αντεπιθέσεις...


Charity Shield: Arsenal

Image

ΝΑΙ!!!!! ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΔΕΙΓΜΑ ΘΕΤΙΚΟ!!! Κρατήσαμε την Arsenal (πρωταθλήτρια σε Αγγλία και Ευρώπη) σε μέτρια απόδοση και χτυπήσαμε σε στημένη φάση!!!! 1η επίσημη εμφάνιση για τον Vidal.... ONEIΡΙΚΗ!!!! Μακάρι αυτό το παιχνίδι να αποτέλεσε δείγμα για τη συνέχεια!!!!!! Και τώρα πάω να πανηγυρίσω... Η 1η ΚΟΥΠΑ ΤΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΙΑ ΜΑΣ!!!

Image

Image

Image

Image




Και ακολουθεί η έναρξη του πρωταθλήματος....... Στην ομάδα ύστερα από τον 1ο τίτλο υπάρχει ενθουσιασμός, ο οποίος ελπίζω να μας ωθήσει σε μια καλή αρχή!!!!

1η αγωνιστική: Fulham Away

Image

Μπράβο ρε Cahill... Και στο 1ο παιχνίδι της χρονιάς αποδείχτηκα σωστός!!! Αν ο αντίπαλος κάνει 10 επιθέσεις και εμείς άλλες τόσες θα κερδίσουμε!!! Έχουμε πολύ καλή αμυντική λειτουργία και η επίθεση έδειξε από πέρσι τα διαπιστευτήρια της... Δεν της χρειάζονται 50 επιθέσεις για να τη σπρώξει μέσα!!! Τρόμαξα στην αρχή αλλά το γυρίσαμε... Οπότε άλλο ένα στοιχείο σημαντικό εμφανίστηκε!!! Η ΑΠΟΦΑΣΙΣΤΙΚΟΤΗΤΑ!!!!



Και η διαφορά στα εισιτήρια διαρκείαςσε σχέση με πέρσι!!! Το καινούριο γήπεδο των 40000 θέσεων είναι μεγάλη δουλειά!!!!

Image



2η αγωνιστική: Arsenal Home

Image

Στο συγκεκριμένο παιχνίδι δεν μπορώ να πω οτι το σύστημά μας ήταν ο αποκλειστικός λόγος που κερδίσαμε την Arsenal!!!! Είχαμε πολύ τύχη και ένα φανταστικό Fabianski!!! Όμως όλα ξεκινάνε από τον τρόπο παιχνιδιού και το σύστημα... Αφού κάναμε το 1-0 με αντεπίθεση βγαλμένη από τα πιο τρελά μου όνειρα, δώσαμε χώρο και από κόρνερ ο Vidal (πιστεύω οτι θα αποδειχτεί η καλύτερη μεταγραφή για φέτος) κλείδωσε το παιχνίδι!!!! ΜΠΡΑΒΟ ΡΕ ΟΜΑΔΑΡΑ!!! ΕΧΟΥΜΕ ΗΔΗ 2/2 απέναντι στην καλύτερη ομάδα της Ευρώπης για αυτή τη στιγμή!!! ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΡΕ ΜΑΓΚΕΣ!!!! Πάμε έτσι και στα επόμενα....



3η αγωνιστική: Blackburn Away

Image

Θα αναφερθώ για τελευταία φορά στο οτι οι παίχτες έχουν καταλάβει πλήρως τον τρόπο που θέλω να παίζουμε και παράλληλα θα εκθειάσω τη δουλειά που γίνεται στις προπονήσεις από όλους τους coaches!!!! Τι έλεγα στην αρχή λοιπόν?? Να μη μας κάνουν πολλές επιθέσεις.... Έκαναν μόλις 6... Τι άλλο είχα πει?? Οτι μας φτάνουν οι 10 επιθέσεις για να πάρουμε 1 παιχνίδι!!!! Και όλα αυτα σε εκτός έδρας παιχνίδι απέναντι σε μια καλή ομάδα!!!!! ARTUUUUUUUUUUUROOOOOOOOOOO VIDAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAL (4 εμφανίσεις 4 γκολ)!!!!!!!!!



4η αγωνιστική: Reading Home

Image

Άνετα!!! Όπως ακριβώς ζήτησα... Ειλικρινά έχω πάθει πλάκα μιας και πέρσ κάναμε καλό ξεκίνημα, αλλά φέτος η διαφορά είναι οτι το όλο πράμα προχωράει όπως ακριβώς το έχω δει στον ύπνο μου!!!



Και όπως ήταν λογικό!!!!!!

Image



Έγινε και η κλήρωση για το Euro Cup.....

Image



5η αγωνιστική: Middlesbrough Away

Image

Δύσκολη έδρα και δύσκολος αντίπαλος!!! Ίδια συνταγή, ίδιο αποτέλεσμα!!!!!!! Πήρε φωτιά ο Defoe (καιρός ήταν) και σε ένα ημίχρονο έκανε 2 γκολ!!! Έλα όμως που στο 2ο τον έσβησε ένας τραυματισμός που θα τον κρατήσει έξω για 1 μήνα!!! -toixos2 Δεν πειράζει... Εμπιστεύομαι το πουλέν μου που έφερα πέρσι από την 1η μου ομάδα, την Molenbeek Brussels




Και η βαθμολογία μετά τις 5 πρώτες αγωνιστικές!!!!!

Image
jimis21
Indispensible
Indispensible
Posts: 1556
Joined: Wed Jul 25, 2007 7:42 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Αν και νίκησες την Άρσεναλ μπράβο σου!!!Φοβερές με ταγραφές έχεις φτιάξει τρομερή ομάδα!!!


Νομίζω Champions League θα βγεις σίγουρα!!!


Καλή συνέχεια!!!
Έλα και εσύ στην κιτρινόμαυρη παρέα μας..

aekfans21.com
philip21
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3525
Joined: Wed Jan 09, 2008 6:05 pm
Αγαπημένη Ομάδα: AEK,Barca
Has thanked: 0
Been thanked: 0

-traino -traino -traino η ομάδα,πρώτος στις 5 αγωνιστικές και όλα νίκες!
Περνάς και από το Ουέφα με τη Metalurg αντίπαλο!
Τίτλος και ακόμα δεν αρχίσαμε!!! -gioupi
User avatar
Sapsalomenos
Coach
Coach
Posts: 2740
Joined: Sat Mar 29, 2008 4:19 pm
Status: Believe it or not, I was not always as awesome as I am today.
Location: Σέρρες
Has thanked: 0
Been thanked: 0

-traino -traino -traino -traino -traino Συγχαίρω την μεγάλη προπονητική σου κλάση -ypoklinomai -ypoklinomai -ypoklinomai -gioupi -gioupi -gioupi
"Even if there was a hand, it was the hand of God."

Mαγικές στιγμές...

Μαραντόνα: «Ο καλύτερος μετά από εμένα ο Πελέ!»

Image
Brujitas wrote: Επίσης αναρωτιεμαι πως σκατα τοσο καιρο βγαινουμε με ελληνιδες. Ρε. Η διαφορά στον χαρακτηρα, στην ευγενια, στο κεφι, στην πλακα, ειναι ΧΑΩΔΗΣ.
User avatar
sta8erman
Manager
Manager
Posts: 4258
Joined: Mon Sep 08, 2003 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ (Χωρίς τελείες)
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ΠΟΡΤΣΜΟΥΘ ΣΕ ΛΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ...

ΠΟΡΤΣΜΟΥΘ ΣΕ ΛΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ...

ΦΕΡΤΕ ΤΗΝ ΚΟΥΠΑ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΟΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΟΟΟΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!
sioutas
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3090
Joined: Sat Oct 06, 2007 1:17 am
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Im a professional manager
Location: Earth
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

-traino ΟΕ ΟΕ ΟΕ ΟΕ -traino

Σε είπα εγώ, φέτος βλέπω τίτλον!!!

Παμε για 38 στα 38 -doublekiss
tiziano
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 16314
Joined: Tue May 15, 2007 11:57 pm
Status: I'm Pickle Rick // IMHO Mute him
Location: Ocean Beach
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Το βλέπω το ταμείο έρχεται, 33-1, τα πιο εύκολα λεφτά που έβγαλα
ΑΡΑΖΩ, Ἄρα ζῶ
Image
Post Reply

Return to “Retire / Resign - Ιστορίες που έφτασαν στο τέλος”