Life And Times Of Djalma Feitosa Dias (aka Ολική Επαναφορά)

Ήρθαν εδώ και άφησαν το στίγμα τους...Η ξεκούραση των πολεμιστών...
Locked
TritonXS3
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 496
Joined: Fri Nov 09, 2007 2:37 pm
Football Manager της ομάδας: Barnsley FC
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΟ Αιγάλεω, Ο.Σ.Φ.Π.
Status: Working like a dog
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ολική Επαναφορά
-----------------------------------------------


Santos, Sao Paulo, Brazil, 20 Ιουνίου 2007

Ξύπνησα και σήμερα με αυτό το φρικτό πονοκέφαλο. Κάποια στιγμή θα πρέπει να το κοιτάξω. Η Maricruz όπως πάντα είχε ετοιμάσει το πρωινό και πάνω στο δίσκο βρισκόταν μια φυλλάδα απο αυτές που γράφουν για όλα τα κουτσομπολιά. Πάνω τις είχε ένα σημείωμα που έγραφε οτι θα με ενδιέφερε το περιεχόμενο της. Ήπια μια γουλιά καφέ και την ξεφύλισσα. Κάποια απο τις τελευταίες σελίδες είχε τον τίτλό "Το αγαπημένο κωλόπαιδο της εξέδρας" και απο κάτω δυο φωτογραφίες μου, μια απο την θητεία μου στην Palmeiras και μια απο τις θρυλικές στιγμές μου στο Riazor. "Ωραίες στιγμές" σκέφτηκα και ακολούθησε ενας βαθύς αναστεναγμός. Image
Image

Το κείμενο αναφερόταν εξ όλοκλήρου σε μένα, γεγονός που μου προκάλεσε μεγάλη έκπληξη καθώς έχουν περάσει 3 χρόνια απο τότε που σταμάτησα την ενασχόληση μου με το ποδόσφαιρο... Ίσως αυτό να ήταν ένα σημάδι...

Santos,Sao Paulo, Brazil, 29 Ιουνίου 2007

Αυτός ο πονοκέφαλος έχει αρχίσει και επιδινώνεται. Αφού σηκώθηκα και πήγα να πλυθώ η Maricruz χτύπησε την πόρτα.

-Κύριε σας ζητούν στο τηλέφωνο
-Ποιός ****** είναι πρώι πρωί; Πες τους οτι δεν είμαι εδώ!
-Μα λένε οτι είναι επείγον κύριε, τηλεφωνούν απο το εξωτερικό
-Καλά φέρτους

-Παρακαλώ
-Ελα ρε παλιόφιλε, ο Giovanni είμαι!
-Ποιός Giovanni; Τι θέλεις;
-Giovanni Silva De Oliveira. Τηλεφωνώ απο Ελλάδα
-Α μάλιστα. Και;
-Κοιτά ένας φίλος εδώ ζητά την βοήθεια σου. Πήρα το θάρρος και σε πρότεινα, δεν πιστεύω να έχεις πρόβλημα;
-Με πρότεινες για τι; Τι πρόβλημα; Μισά μας τα λες φίλε...
-Έχω ενα φίλο, ο οποίος έχει ένα φίλο που έχει μια ομάδα που παίζει στην Β' Κατηγορία της Ελλάδας. Ε, ο προπονητής που είχε προσλάβει δεν τα πήγε και τόσο καλά
και τον απέλυσε.
-Μα καλά πότε πρόλαβε, τώρα δεν είναι η προετοιμασία στην Ευρώπη;
-Ε τώρα είναι αλλά δεν τα πήγε και πολύ καλά στο πρώτο φιλικό
-Γκουχ, λίγο ανυπόμονος μου φαίνεται ο boss! Μ' αρέσει!
-Λοιπόν να τους πω να επικοινωνήσουν;
-Φυσικά!

Αθήνα, Ελλάδα, 1 Ιουλίου 2007


Έπειτα απο ένα τηλεφώνημα, ένα ταξίδι και μια διαμονή σε ξενοδοχείο της κακιάς ώρας, ήρθε η ώρα των διαπραγματεύσεων

-Καταρχάς να σας ευχαριστήσω για την έγκαιρη ανταπόκριση σας
-Εγώ σας ευχαριστώ, αλλά ξέρετε υπάρχει ένα θέμα
-Δηλαδή;
-Δεν έχω δίπλωμα προπονητικής
-Και; Τι να το κάνεις; Μπάλα ξέρεις πολλά κιλά δόξα το θεό. Σου βγάζω ένα χαρτί τσάκα τσάκα και είσαι έτοιμος
-Μα πώς;!
-Εδώ είναι Ελλάδα φίλε μου, ότι δηλώσεις είσαι. Έχω και κάποιους γνωστούς...
-Καλώς. Τι περιμένετε απο εμένα;,
-Κοίτα να δείς. Πέρσι πέσαμε απο την Superleague και θέλουμε να ανέβουμε. ΕΚεί παίζουν τα χοντρά φράγκα ξέρεις, άσε που έχω και κάτι προηγούμενα με μερικούς εκεί...
-Που υπογράφω;
...
Last edited by TritonXS3 on Mon Jun 09, 2008 2:39 pm, edited 3 times in total.
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

έξυπνη κίνηση για "πρώτο επεισόδιο" ιστορίας...μας βάζεις στο κλίμα και μας αφήνεις με μια απορία...καλά ξεκίνησες...άντε, καλά γούστα...
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
TritonXS3
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 496
Joined: Fri Nov 09, 2007 2:37 pm
Football Manager της ομάδας: Barnsley FC
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΟ Αιγάλεω, Ο.Σ.Φ.Π.
Status: Working like a dog
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αθήνα, Ελλάδα, 2 Ιουλίου 2007
"Η ΠΑΕ ΑΙΓΑΛΕΩ ανακοινώνει την έναρξη της συνεργασίας με τον Djalma Feitosa Dias (aka Djalminha). Ο κύριος Dias υπέγραψε 2ετές συμβόλαιο με αποδοχές 7250Ε μηνιαίως"Image

Ταυτόχρονα σκάει και η δεύτερη βόμβα απο την ομάδα των Δυτικών Προαστείων της Αθήνας:
"Η ΠΑΕ ΑΙΓΑΛΕΩ ανακοινώνει την απόκτηση του ποδοσφαιριστή Λάμπρου Χούτου. Ο κύριος Χούτος υπέγραψε διετές συμβόλαιο με αποδοχές 6750Ε μηνιαίως"

Την επόμενη μέρα:

Αφου σηκώθηκα απο το κρεβάτι, παρήγγειλα ένα καφέ απο την reception του ξενοδοχείου. Σε δύο λεπτά ο καφές είχε έρθει παρέα με μια εφημερίδα. Ελληνικά δεν ξέρω, επομένως It's Greek to me.
Στο πρωτοσέλιδο φιγούραρε το λογότυπο της νέας ομάδας μου και - μα καλά τι χάλια καφές είναι αυτός! Τι περιμένω και εγω στην Ελλάδα να πιω καφέ; Τέλος πάντων...- η φωτογραφία μου απο τις δηλώσεις του 2004 που δήλωνα οτι σταματώ το ποδόσφαιρο και η φωτογραφία του νέου αποκτήματος, του Λάμπρου Χούτου.

Φτάνοντας στο Αιγάλεω κοιτούσα την εξωτερική όψη του γηπέδου. Χμ, σύγχρονο αλλά πολύ μικρό, που θα χωρέσει όλος ο κόσμος;
Μετά απο μια σύντομη γνωριμία με τους παίκτες μου, συμβουλεύτηκα τον βοηθό μου, ονόματι Λάμπρο Δάφκο. Άποψη του είναι οτι η ομάδα δε χρειάζεται ιδιαίτερη ενίσχυση, ενώ θα μπορούσαμε να ανακουφίσουμε τα οικονομικά

Μετά απο μια γρήγορη ματιά στο roster αποφάσισα οτι δεν θα μπορέσουμε να παίξουμε το επιθετικό ποδόσφαιρο που θέλω.
Θα χρειαστούμε οπωσδήποτε έναν κεντρικό αμυντικό, και μάλλον δύο μέσους. Λόγω όμως περιορισμένων οικονομικών θα χρειαστεί να κάνουμε περικοπές.
Την πόρτα της εξόδου βλέπουν οι:

Thanasis Manolopoulos, GK
Michalis Maris, DL
Ilias Meintis, MC
Kostas Tavladorakis, AMR


Παράλληλα, η ομάδα ενίσχυσε το τεχνικό της επιτελείο με την προσθήκη των Δημητριάδη (1st Team Coach), Παυλίδη (Physio), Ανέστη, Παναγιωτόπουλο (Coaches) και Μπαρμπαλιά (Scouter)

4 Ιουλίου 2007


Μια δραστήρια μέρα στον τομέα των μεταγραφών καθώς ο Ατσαλένιος απέκτησε τον Μανωλόπουλο, η Νίκη Βόλου τον Ταβλαδωράκη και Μειντη, ενώ τον Μαρη απέκτησε ο Εθνικός Κατερίνης.

6 Ιουλίου 2007
Ο Λεβαδειακός απέκτησε τον Λεωνίδα Κυβελίδη, αποζημιώνοντας μας με 22.000Ε + το 25% της μεταπώλησης του.

10 Ιουλίου 2007
Η ΠΑΕ ΑΙΓΑΛΕΩ ανακοινώνει την απόκτηση του 34χρονού Βραζιλιάνου αμυντικού μέσου Jamir. Το συμβόλαιο διαρκεί ένα χρόνο ενώ οι αποδοχές του ανέρχονται μηνιαίως στα 4800Ε

16 Ιουλίου 2007
Η ΠΑΕ ΑΙΓΑΛΕΩ ανακοινώνει την απόκτηση του 29χρονού Βραζιλιάνου αμυντικού Saymon.Το συμβόλαιο διαρκεί δύο έτη ενώ οι αποδοχές του ανέρχονται μηνιαίως στα 2900Ε

18 Ιουλίου 2007
Η ΠΑΕ ΑΙΓΑΛΕΩ ανακοινώνει την απόκτηση με μορφή δανεισμού του Έλληνα επιθετικού Κωνσταντίνου Μητρόγλου. Η ΠΑΕ Ολυμπιακός θα πληρώνει το 100% των αποδοχών του, ενώ διατηρεί το δικαίωμα της ανάκλησης του

Έπειτα απο αυτή τη μεταγραφή νιώθω αρκετή αυτοπεποίθηση, όσων αφορά την επιθετική μας λειτουργία. Έχω ακούσει τα καλύτερα για τον νεαρό, κι αφού παρακολούθησα την πορεία του με την Εθνική Νέων αποφάσισα να κινηθούμε για την απόκτηση του.

28 Ιουλίου 2007
Ο ΟΦΗ απέκτησε τον Suleyman Omo για το ποσό των 50.000Ε + το 25% της μεταπώλησης του.

9 Αυγούστου 2007
Η ΠΑΕ ΑΙΓΑΛΕΩ ανακοινώνει την απόκτηση του 35χρονού Βραζιλιάνου μεσοεπιθετικού Giovanni Silva De Oliveira.Το συμβόλαιο διαρκεί 2 έτη και οι αποδοχές του ανέρχονται στα 5000Ε μηνιαίως.
Spoiler: show
Αμαν, για να τον πείσω να έρθει έφτυσα αίμα! Πίστευα οτι θα είχε και Staff Profile οπότε και θα τον έπαιρνα λόγω της μεσολάβησης του, αλλά τέλος καλό όλα καλά :D
Ταυτόχρονα η ΠΑΕ ΑΙΓΑΛΕΩ αποφάσισε να τερματίσει τον δανεισμό του Παραγουανού επιθετικού Juan Manuel Caballero καθως δέσμευε θέση μη κοινοτικού και δεν χωράει στα πλάνα της ομάδας.

Με αυτή τη μεταγραφή έκλεισε ο καλοκαιρινός μας σχεδιασμός. Στόχος μας είναι καθαρά η κατάκτηση του πρωταθλήματος, αφού η ομάδα ενισχύθηκε αρκετά.

Συνοπτικά το roster της φετινής χρονιάς έχει ως εξής:
Image

Οι μεταγραφές μας:
Image

Και η φιλική μας προετοιμασία:
Image

Η εικόνα στην φιλική προετοιμασία ήταν απογοητευτική... Το τελευταίο φιλικό μας με την Udinese περίμενα να έχει πολύ μεγαλυτερη απήχηση. Μετα βίας μαζέψαμε 3000 κόσμο σε ενα γήπεδο που χωράει 8217!

Στάυρος Μαυροθαλασσίτης, Αιγάλεω, Δευτέρα 23 Ιουλίου 2007
Λίγο πριν ξεκινήσει η πρωινή μας προπόνηση μιλούσα με τον Giovanni:
-Gio για πες μου την άποψη σου για το χθεσινό αγώνα
-Ε, εντάξει ρε Djalma τι περίμενες να κερδίσουμε κιόλας;
-Όχι δεν λεω για αυτό αλλα θα φτάσουμε κι εκεί. Γιατί τόσος λίγος κόσμος;
-Έτσι είναι εδώ ο κόσμος δεν ενδιαφέρεται. Δεν είναι Βραζιλία που γίνεται πανικός. Εδώ κανένα DVDακι, κανένα μπαράκι άντε και στο τσακίρ κέφι κανένα μπουζουκάκι και πολύ είναι
-Μπουζουκάκι;
-Α ναί ξέχασα, θα κανονίσουμε μες στη βδομάδα να πάμε κανένα Κιάμο να δείς θα γουστάρεις!
-Και οι προπονήσεις; καλά χέσ' τις προπονήσεις κ εγω τις βαριέμαι! Πάμε εννοείται! Να σου πω τώρα κάτι άσχετο θέλω μάθω κανένα Ελληνικό να συνεννοούμε καλύτερα.
-Ασ' το πάνω μου
-Α! Και κανένα παυσίπονο βρες μου γιατι δεν πάμε καλά.

Απο την άλλη πλευρά ο Λάμπρος (ο Assistant ντε!) μάζευε τα παιδιά για προπόνηση
Φουφ, νόμιζα οτι είχαμε τελειώσει με τις προπονήσεις, τόσα χρόνια....
TritonXS3
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 496
Joined: Fri Nov 09, 2007 2:37 pm
Football Manager της ομάδας: Barnsley FC
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΟ Αιγάλεω, Ο.Σ.Φ.Π.
Status: Working like a dog
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ένας αδιάφορος μήνας πέρασε, αφού είχαμε κλείσει απο μεταγραφικής άποψης και ετοιμαζόμασταν για την εκστρατεία μας σε Κύπελλο και Πρωτάθλημα. Ο καιρός πέρασε ήρεμα χωρίς τραυματισμούς και αρκετές δοκιμές σε τακτικές. Παράλληλα, ανακοινώθηκε η κλήρωση του 2ου Γύρου του Κυπέλλου που μας βρίσκει αντιμέτωπους με τη Θύελλα Πατρών.

Φώτης Αραβαντινός, Πάτρα, 5 Σεπτεμβρίου 2007
Σε γενικά πλαίσια ο αγώνας μας ήταν εύκολος. Έπειτα απο μια αντεπίθεση στο 13ο λεπτό ο Χούτος θα σκοράρει με εξαιρετικό πλασέ λίγο έξω απο την περιοχή, ενώ στο 35 έπειτα απο εξαιρετική πάσα του Giovanni ο Χούτος θα βγεί τετ-α-τετ και θα κάνει την δουλειά του. Έπειτα απο ολιγωρία της άμυνας, η Θύελλα θα απαντήσει με τον Γκραβάνη, ενώ 3 λεπτά αργότερα ο Giovanni με σουτ έξω απο την περιοχή θα σκοράρει το 3ο τέρμα της ομάδας.
Συντήρηση δυνάμεων στο 2ο ημίχρονο, στο 73 θα ανατραπεί ο Τουρνάς στην περιοχή και ο Χρυσάφης θα αναλάβει να εκτελέσει επιτυχώς το πέναλτυ.
Μοναδικός προβληματισμός μου οτι τραυματίστηκε ο Giovanni στο 75ο λεπτό, και θα μείνει για μια εβδομάδα εκτός.
Image


Γεώργιος Καμαρας, Αθήνα, 9 Σεπτεμβρίου 2007
Λόγω της απουσίας του Giovanni την θέση του θα πάρει ο Λαμπρόπουλος και θα παίξουμε με δυο αμυντικά χαφ σε μια δύσκολη έδρα. Το ματς ξεκινά και σε αντεπίθεση ο Χρυσάφης θα σεντράρει στο Χούτο ο οποίος με κεφαλιά θα σκοράρει στο 31.
Το ματς θα συνεχιστεί με το Αιγάλεω να ελέγχει το ματς ενώ αρκετά σουτ μας θα αποκρούσει ο Σικαλιας. Στο 89 ο Ναλιτζής θα εκμεταλλευτεί αδράνεια στην άμυνα μας θα περάσει μέσα στην περιοχή 3 παίκτες μας, θα πασάρει και ο Damiano θα κάνει το 1-1 στο χειρότερο σημείο. Στο 92 ο Χρυσάφης θα ξεκινήσει την επίθεση απο αριστερά θα σεντράρει ο Τουρνάς θα σουτάρει, η μπάλα πάνω στο Σικαλια ο οποίος δεν συγκρατεί και ο Χούτος θα κάνει το 1-2.

Δεν θα μπορούσα να ζητήσω τίποτα άλλο απο το Χρυσάφη και το Χούτο, απέναντι σε μια σφιχτή άμυνα. Μεγάλη νίκη.
Image


Σταύρος Μαυροθαλασσίτης, Αιγάλεω, 12 Σεπτεμβρίου 2007
Ήρθε η ώρα για την πρώτη μας εμφάνιση στον κόσμο μας.Πραγματικά αδιάφορο ματς. Κανείς δεν ήθελε να παίξει μπάλα, ενώ σωστά ακυρώθηκε γκολ του Μήτρου ως οφσάιντ.
Image


Γρηγόριος Λαμπράκης, Καλλιθέα, 15 Σεπτεμβρίου 2007
Ματς θεωρητικά δύσκολο, απο τα ντέρμπι του φετινού πρωταθλήματος. Μπήκαμε δυνατά στο πρώτο ημίχρονο με τον Χούτο να σκοράρει σε αντεπίθεση πολύ έξω απο την περιοχή.
Η Καλλιθέα συνεχίζει να πιέζει σε όλο το ματς αλλά χωρίς ουσία. Στο δεύτερο ημίχρονο η Καλλιθέα θα παίξει πολύ επιθετικό ποδόσφαιρο με σκοπό να πετύχει ένα τέρμα. Στο 53 ο Jamir με δυνατό σουτ έξω απο την περιοχή θα σκοράρει, ενώ 5 λεπτά αργότερα ο Χούτος θα πλασάρει ιδανικά. Στο 65 ο Giovanni θα βρεθεί απέναντι απο τον τερματοφύλακα και θα κάνει το 0-4. Στο 82 Ο Μήτρογλου θα ανατραπεί εντός της περιοχής απο τον Eros, το πέναλτυ θα εκτελέσει ο Τουρνάς.
ΚΑ-ΤΑ-ΠΛΗ-ΚΤΙ-ΚΟ ματς! Είμαι πολύ ευχαριστημένος απο την εικόνα μας ειδικά το μαγικό δεκάλεπτο απο το 53 ως το 65. Είναι φανερό οτι οι προσθήκες που κάναμε το καλοκαίρι βοηθούν πολύ την ομάδα τουλάχιστον στα πρώτα ματς.
Image



Σταύρος Μαυροθαλασσίτης, Αιγάλεω, 23 Σεπτεμβρίου 2007

Το πρώτο ημίχρονο δεν ξεκινά ιδανικά αφού χάνουμε τον Τσάτσο σε τραυματισμό.Τουλάχιστον φροντίσαμε να καθαρίσουμε σχετκά γρήγορα με γκολ του Χούτου στο 36, και του Jamir στις καθυστερήσεις. O Μητρογλου στο 73 θα σκοράρει για να κάνει το 3-0
Image


Δυσάρεστα νέα μετά το ματς αφού ο Τσάτσος θα παραμείνει 2 εβδομάδες με 1 μήνα εκτός.
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

έχεις κάνει πολύ καλό ξεκινημα για β' εθνικη, που είναι πολύ επίφοβα τα πράματα...μπράβο μάγκα...
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
Captain_Crush
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1263
Joined: Fri Mar 24, 2006 10:28 am
Football Manager της ομάδας: Verona Hellas
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Γλυφάδα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Kαλα το πας :wink: Συνεχισε την καλη δουλεια ...
Μembers Mini Soccer Decent Player

06 -07 Caps 3 No Stats
07 -08 Caps 5 AoH (Army Forces)
08 -09 Caps 31 Goals 17 Assists 8 Dokars 2 Injury 1 & 666 Τσάφ
09 -10 Caps 15 Goals 24 Assists 3 Dokars 2
10 -11 Caps 15 Goals 17 Assists 6 Dokars 4
11 -12 Caps 6 Goals 3
12 - 13 Caps 8 Goals 10 Assists 3 Dokars 1 Tsouf 1
13 - 14 DNP
14 - 15 Caps 1 Goals 2
15 - 16 DNP
16 - 17 Caps 1 Goals 1 Tsaf 1
multiplier & Nik_33 wrote:O CC είναι ο Flash. Τέλος. :D
TritonXS3
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 496
Joined: Fri Nov 09, 2007 2:37 pm
Football Manager της ομάδας: Barnsley FC
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΟ Αιγάλεω, Ο.Σ.Φ.Π.
Status: Working like a dog
Has thanked: 0
Been thanked: 0

It's not me, it's porche... Καλά ο Χούτος μιλάμε τρομερή απόδοση και ο Πετρόπουλος κάθεται και τον χαζεύει. Μακράν η καλύτερη μεταγραφη μέχρι τωρα (βέβαια είναι νωρίς ακόμα). :D
TritonXS3
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 496
Joined: Fri Nov 09, 2007 2:37 pm
Football Manager της ομάδας: Barnsley FC
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΟ Αιγάλεω, Ο.Σ.Φ.Π.
Status: Working like a dog
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Σταύρος Μαυροθαλασσίτης, Αιγάλεω, 26 Σεπτεμβρίου 2007
Ματς κυπέλλου με τον Αγροτικό Αστέρα, ο οποίος ξεκινά δυνατά και πετυχαίνει ένα γκολ με τον Σουλτανίδη στο 45.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Χούτος θα κερδίσει το πέναλτυ ο Giovanni θα το εκτελέσει και θα γίνει το 1-1 στο 73. Παρότι στο δεύτερο ημίχρονο το Αιγάλεω πιέζει πολύ (23 τελικές προσπάθειες έναντι 10 του Αστέρα) δεν πετυχαίνει τέρμα.
Το ματς στην παράταση και παρά την αποβολή δύο παιχτών του Αστέρα με 2 κίτρινες έκαστως το σκορ θα παραμείνει ως έχει, και θα πάρουμε την πρόκριση στα πέναλτυ. Επόμενος αγώνας κυπέλλου με τη κάτοχο του κυπέλλου, Λάρισα
Image


Δημοτικό Στάδιο Νίκαιας, Νίκαια, 29 Σεπτεμβρίου 2007
Δύνατο παιχνίδι με τον Ιωνικό να προηγείται στο πρώτο ημίχρονο με κεφαλιά του Μακόρ στο 11.
Στην επανάληψη θα ανεβάσουμε λίγο την αμυντική γραμμή με αποτέλεσμα να σκοράρουμε 2 γκολ σε 4 λεπτά με τον Πετρόπουλο, αλλά σε μία αντεπίθεση ο Μακόρ θα σκοράρει και δεύτερο γκολ.
Image
Καλό αποτέλεσμα σε μία δύσκολη έδρα. Ιωνικός, Καστοριά και Αιγάλεω οι μόνες ομάδες που παραμένουν αήττητες.


Ο βαθμολογικός πίνακας στην 5η αγωνιστική.
Image
Θα χάσουμε την πρώτη θέση, αλλά είμαστε σε θέση βολής. Είμαι αρκετά ευχαριστημένος ιδίως με την επιθετική λειτουργία μας. Μέσος όρος τερμάτων: 2,4 ανά αγώνα, έναντι 0,6 που δεχόμαστε ανα αγώνα

Ενώ την ίδια ώρα στη Superleague:
Image


Σταύρος Μαυροθαλασσίτης, Αιγάλεω, 6 Οκτωβρίου 2007
Εύκολο ματς απέναντι στους Γουναράδες που δεν απείλησαν ιδιαίτερα, αφού απο το 3ο λεπτό θα ελέγξουμε τον αγώνα. Ο Χούτος θα σουτάρει ο Χρυσάφης θα πάρει το ριμπάουντ και θα κάνει το 1-0 στο 2ο λεπτό. Στο 21 ο Χούτος θα πασάρει στον Πετρόπουλο και αυτός θα σκοράρει.
Στο δεύτερο ημίχρονο θα έχουμε και πάλι εύκολη δουλειά. Ο Πετρόπουλος θα δώσει την πάσα στο Χούτο, ο οποίος θα πλασάρει στο 49, και το σκορ θα διαμορφώσει ο Μητρογλου στο 89.
Image


Δημοτικό Στάδιο Ζωγράφου, Ζωγράφου, 14 Οκτωβρίου 2007
Οι παίκτες του Ηλισιακού θα μπουν πολύ δυνατά στο ματς και θα χάσουμε το αριστερό μας χαφ σε τραυματισμό. Στη θέση του θα μπει ο Λαμπερνάκης, ο οποίος θα τραυματιστεί και αυτός στο 31. Ο Μαρκομιχάλης με τυφλό σουτ έξω απο την περιοχή θα βρει το δοκάρι και η μπάλα στα δίχτυα. Άμεση απάντηση απο τον Πετρόπουλο στο 42 που με ατομική ενέργεια θα κάνει το 1-1.
Δεδομένης της κατάστασης στο δεύτερο ημίχρονο δεν μπορούσα να κανω διορθωτικές κινησεις. Μοιραία ο Reiger θα κάνει την κεφαλιά απο κόρνερ και θα γίνει το 2-1.
Πραγματικά πολύ άτυχο παιχνίδι.Πρίν ξεκινήσει ο αγώνας περίμενα πολλά περισσότερα...
Spoiler: show
Πως βγήκα εγώ αρτιμελής απο κει μέσα δεν ξέρω... -mperdema :drinking:
Image


Σταύρος Μαυροθαλασσίτης, Αιγάλεω, 21 Οκτωβρίου 2007
Εύκολο παιχνίδι θα προηγηθούμε με 2-0 στο πρώτο ημίχρονο με γκόλ του Χούτου στο 26 και με πέναλτυ του Τουρνά στο 39, που κέρδισε ο Μουστόγιαννης.
Στην επανάληψη ο Χούτος στο 55 θα κάνει το 3-0, ενώ στο 59 ο τερματοφύλακας του Πιερικού(!) :shock: θα κάνει το βολέ, θα βρεί τον Perillo ο οποίος θα μας βάλει το πρώτο γκολ στην έδρα μας.
Image


Σταύρος Μαυροθαλασσίτης, Αιγάλεω, 31 Οκτωβρίου 2007
Ματς κυπέλλου κόντρα στη Λάρισα. Στόχος μας το γρήγορο γκολ για να βραχυκυκλώσουμε τον αντίπαλο.
Πράγματι στο 14 ο Πετρόπουλος θα κάνει το 1-0, αλλά ο Μπακαγιόκο θα ισοφαρίσει γρήγορα για την Λάρισα στο 25.
Αδιάφορο δεύτερο ημίχρονο και αφηνουμε ανοιχτούς λογαριασμούς.Πάντως είναι πολύ δύσκολο να πάρουμε την πρόκριση στο Αλκαζαρ.
Image


Σταύρος Μαυροθαλασσίτης, Αιγάλεω, 4 Νοεμβρίου 2007
Χαλαρός αγώνας με το Χαιδάρι, που θα καθαρίσουμε στο πρώτο ημίχρονο με γκολ των Giovanni,Χούτου, και Πετρόπουλου
Στο δεύτερο ημίχρονο θα χαλαρώσουμε και θα κάνουμε συντήρηση δυνάμεων εν όψει του ματς με την Κέρκυρα.
Image


Εθνικό Αθλητικό Κέντρο Κέρκυρας, Κέρκυρα, 10 Νοεμρβίου 2007
-toixos2 (Αυτό)Καταστροφικός αγώνας αφου είμασταν εκτός τόπου και χρόνου. Ο Filip στο 19 θα κάνει μια σέντρα χωρίς να υπάρχει επιθετικός της Κέρκυρας στην περιοχή και ο Saymon θα βάλει το αυτογκολ χωρίς πίεση...
Ο ίδιος παίκτης στο 26 θα κάνει εξαιρετική προσωπική ενέργεια, θα περάσει σχεδόν όλη την άμυνα και θα κάνει το 2-0
Στο ημίχρονο τα είπαμε ένα χεράκι με τους παίχτες...Δεν με ενδιαφέρει να κερδίζετε όλους τους αγώνες, θέλω να παίζετε μπάλα και να μην κάθεστε σαν κότες.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Χούτος έδειξε να συγκινείται και θα κάνει το 2-1. Κατα τα άλλα μια απο τα ίδια με το πρώτο ημίχρονο...Μόλις ένα σουτ εντος εστίας και ένα γκολ...
Φήμες για σπασμένο ντουλαπάκι στα αποδυτήρια των φιλοξενουμένων απορρίπτονται ως αναληθείς... -ksilo
Image

Η βαθμολογία μας:
Image
Είναι νωρίς ακόμα για συμπεράσματα, το μόνο θετικό είναι οτι τα περισσότερα ντέρμπι μέχρι στιγμής τα έχουμε δώσει εκτός έδρας.

Ενώ στη Superleague
Image
Οι κύριοι Lienen, Vasilev και Bajevic φέρνουν τα πάνω κάτω...
TritonXS3
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 496
Joined: Fri Nov 09, 2007 2:37 pm
Football Manager της ομάδας: Barnsley FC
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΟ Αιγάλεω, Ο.Σ.Φ.Π.
Status: Working like a dog
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αλκαζάρ, Λάρισα, 14 Νοεμβρίου 2007
Ματς κυπέλου και θα τα δώσουμε όλα για όλα. Ξεκαθάρισα στους παίκτες μου οτι δεν θέλω να ξαναδώ εμφάνιση παρόμοια με την προηγούμενη...
Στο πρώτο ημίχρονο θα επιδιώξουμε το γρήγορο γκολ και μετά θα ηρεμήσουμε για να κρατήσουμε το μηδέν πίσω, μπορούμε!
Όπερ και εγένετο...
Στο 11 ο Πετρόπουλος θα ανοίξει το σκορ ενώ θα κρατήσουμε με νύχια και με δόντια το μηδέν πίσω με τον Cennamo σε συγκινητική εμφάνιση.
Στο δεύτερο ημίχρονο μια πετυχημένη αντεπίθεση με τον Χρυσάφη θα μας δώσει αέρα, αλλά 15 λεπτά αργότερα θα δεχτούμε ενα καταπληκτικό γκολ απο τον Αλεξάνδρου.
Επόμενος αντίπαλος μας ο Πανιώνιος και μάλλον κάπου εκεί θα σταματήσει η περιπέτεια του κυπέλλου, αφού δεν προσδοκώ πολλά παραπάνω απο τα παιδιά
Image


Σταύρος Μαυροθαλασσίτης, Αιγάλεω, 19 Νοεμβρίου 2007
Κόντρα σε μια ομάδα που βρίσκεται στις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας περιμένω μια εύκολη επικράτηση... Αμ δε!
Στο 14 ο Καούνας θα πάρει την μπάλα απο τη σέντρα ενώ οι Σίμανεκ και Σαιμον τον κοιτάζουν και θα σκοράρει στην αντεπίθεση. Στην εκπνοή του ημιχρόνου ο Πετρόπουλος με κεφαλιά θα κάνει το 1-1, ενώ ο Giovanni με σουτ έξω απο την περιοχή το 2-1.
Πάλι καλά να λέμε. Επιθετικά δεν πάμε καθόλου καλά, ενώ ο Χούτος φαίνεται να χάνει την επαφή με τα δίχτυα
Image


Ζωσιμάδες, Ιωάννινα, 24 Νοεμβρίου 2007
Χάλια,χάλια,χάλια.
Τίποτα δε μας βγήκε, ιδίως επιθετικά. Στο 13 ο Σαιτιώτης θα καρφώσει τον Cennamo ενώ στο 26 θα τραυματιστεί ο Χούτος με κάταγμα στον καρπό, που σημαίνει οτι θα μείνει έξω για 1 με 2 μήνες.Καταστροφή
Image


Στάδιο Αγροτικού Αστέρα, Εύοσμος, 28 Νοεμβρίου 2007
Το πρώτο ημίχρονο απογοητευτικό.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Μητρόγλου στο 71 θα σκοράρει έυκολα απο σέντρα του Χρυσάφη ο οποίος θα σκοράρει εκπληκτικά στο 87 και στο 90.
Όλα τα λεφτά ήταν ο Χρυσάφης σε αυτό το ματς και αν δεν ήταν σε καλή μέρα ίσως να μην πέρναμε τους 3 βαθμούς.
Image


Σταύρος Μαυροθαλασσίτης, Αιγάλεω, 3 Δεκεμβρίου 2007
Άλλο ένα ματς που σκοράρουμε δύσκολα... Στο δεύτερο ημίχρονο ο Μητρογλου με κεφαλιά θα κάνει το 1-0 ενώ ο Jamir στο 73 θα εξαπολύσει δυνατό σουτ το οποίο θα βρεί στον Κισκαμπάνη, με αυτογκόλ το 2-0.
Image


Δημοτικό Στάδιο Σερρών, Σέρρες, 9 Δεκεμβρίου 2007
Δϋσκολο ματς σήμερα στη Μακεδονική πόλη. Στις απουσίες μας ο Χρυσάφης που συμπλήρωσε κιτρινες και ο Cennamo που βγήκε εκτός στην προπόνηση με κάταγμα στο καρπό (επιδημία έπεσε). 1 με 2 μήνες εκτός.
Στη θέση του Χρυσάφη ο νεαρός Λαμπερνάκης και στη θέση του Cennamo ο Γιαλλουρης.
Ο αγώνας ξεκινά ιδανικά με τον Λαμπερνάκη να σκοράρει μόλις στο 6ο λεπτό, ενώ στο 38 ο Σιμανεκ θα κάνει το λάθος και στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Μανουσαρίδης θα κάνει το 2-1.
Στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου ο Ζαραδούκας θα κάνει το 3-1 και στο 68 ο Jamir θα κάνει το 3-2.
Απο την συνολική εικόνα του αγώνα προσδοκούσα μια ισοπαλία. Πάντως το αποτέλεσμα σίγουρα προκαλεί προβληματισμό, αφού υποχωρούμε απο τη δεύτερη θέση, ενώ η Καλλιθέα δείχνει ακόμα απλησίαστη.
Image


Μετά την 15η αγωνιστική η εικόνα του πρωταθλήματος είναι ώς εξής:
Image



Στα μεταγραφικά σχέδια της χειμερινής περιόδου, κλείσαμε το παλιό δεκάρι του Ο.Φ.Η. τον Βραζιλιάνο Adrianinho, ετών 27 και κάτοχο κοινοτικού διαβατηρίου με σκοπό να ξεκουράσουμε τον Giovanni.
Επίσης υπάρχουν φήμες για ενδιαφέρον απόκτησης του Korsos που παίζει ως αμυντικό χαφ.

Περιμένω σχόλια σας...
jimis21
Indispensible
Indispensible
Posts: 1556
Joined: Wed Jul 25, 2007 7:42 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Συνέχισε τα πας καλά!!!Πιστεύω ότι μπορείς να περάσεις τον Πανιώνιο(με προβληματίζει πως κατάφερε να είναι 1ος και ίσως είναι πιο έτοιμος από εσένα)θα δούμε!!!

Βλέπω μια αληθοφάνεια σε σχέση με τη θέση του ΠΑΟ!!!(Εκεί εκεί στη Β' Εθνική μαζί με τον Ακράτητο και την Προοδευτική)!!!

Στα της ιστορίας:Ωραία παρουσίαση,screenshots,ανάλυση αγώνων!!!

Και γενικά έχει όλα τα φόντα να γίνει μία από τις καλύτερες στο site!!!

Χαιρετίσματα από τη Βαυαρία!!!!
Έλα και εσύ στην κιτρινόμαυρη παρέα μας..

aekfans21.com
TritonXS3
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 496
Joined: Fri Nov 09, 2007 2:37 pm
Football Manager της ομάδας: Barnsley FC
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΟ Αιγάλεω, Ο.Σ.Φ.Π.
Status: Working like a dog
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ευχαριστώ για το support, εν όψει μεταγραφικής περιόδου (είναι δύσκολο να βρείς σωστούς παίχτες στη σωστή θέση και στη σωστή τιμη 8) ) προχωράμε αργά για αυτό και αργεί λίγο το postαρισμά...
Κατά τα άλλα πιστέυω σήμερα αργά το βράδυ να υπάρχει η συνέχεια... :D
serkok7
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 434
Joined: Thu Aug 23, 2007 2:40 pm
Location: βεροια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Περιμενουμε post,ι σιτορια ειναι πολυ καλη
TritonXS3
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 496
Joined: Fri Nov 09, 2007 2:37 pm
Football Manager της ομάδας: Barnsley FC
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΟ Αιγάλεω, Ο.Σ.Φ.Π.
Status: Working like a dog
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δεκέμβριος 2007 κι όλα τα τεχνικά επιτελεία των ποδοσφαιρικών τμημάτων βρίσκονται υπ'ατμόν. Σιγά σιγά ξεκινάνε οι πρώτες συζητήσεις με τους, κατά τα άλλα προσφιλείς, managers των παιχτών. Οι διαπραγματεύσεις δίνουν και πέρνουν, και αν θέλουμε την άνοδο στην Superleague, πρέπει να αρχίσουμε να σκεφτόμαστε και να πράττουμε σαν ομάδα της Superleague...
Στον αγωνιστικό τομέα...

Σταύρος Μαυροθαλασσίτης, Αιγάλεω, 16 Δεκεμβρίου 2007
Η εικόνα μας απογοητευτική...Για άλλη μια φορά. Στο ημίχρονο καθίσαμε για λίγο να τα πούμε...
-Η κατάσταση είναι πέρα για πέρα δύσκολη και θα πρέπει να είμαστε σοβαροί και συγκεντρωμένοι ανα πάσα στιγμή...
-Coach είμαστε συγκεντρωμένοι και προσπαθούμε, αλλά κουραστήκαμε...
-Τι κουραστήκατε ρε κωλόπαιδια, πλάκα μου κάνετε; Ή μήπως - λέω μήπως - μερικοί μερικοί σκέφτονται το που θα βρίσκονται του χρόνου τέτοια εποχή; Για σοβαρευτείτε λίγο γιατί αν συνεχίσετε έτσι σας βλέπω να είστε συμπαίκτες με αυτούς τους άχρηστους που ξεκουράζονται δίπλα.
Έτσι η ομάδα μπήκε στο γήπεδο για την επανάληψη.
Οι αλλαγές που έκανα στο 60 απέδωσαν - ευτυχώς- και ο Τουρνάς (που μπήκε ως αλλαγή)στο 86 θα σουτάρει έπειτα απο καταπληκτική προσωπική ενέργεια. Ο Πετρόπουλος στο 90 θα πάρει την κάθετη πάσα απο τον Λαμπρόπουλο (που επίσης μπήκε ως αλλαγή) και θα σκοράρει.
Image

1 Ιανουαρίου 2008: "Η ΠΑΕ ΑΙΓΑΛΕΩ ανακοινώνει την προσθήκη του Βραζιλιάνου μεσοεπιθετικού Adrianinho στο ρόστερ της ομάδας. Οι αποδοχές του Adrianinho φτάνουν τις 6500Ε μηνιαίως, ενώ αποκτήθηκε ως ελεύθερος απο την Brasiliense και ξεκινά απο σήμερα τις προπονήσεις με την υπόλοιπη ομάδα. Επίσης, η ΠΑΕ ΑΙΓΑΛΕΩ ανακοινώνει την αποδέσμευση του ποδοσφαιριστή Δημοσθένη Μανουσάκη τον οποίο, ευχαριστεί θερμά για τις υπηρεσίες του."

7 Ιανουαρίου 2008: "Η ΠΑΕ ΑΙΓΑΛΕΩ ανακοινώνει την απόκτηση με μορφή δανεισμού του Στέλιου Ντελήμπαση απο την ΠΑΕ ΠΑΟΚ. Ο δανεισμός θα διαρκέσει μέχρι τις 25 Ιουνίου, οπότε και ο παίκτης θα επιστρέψει στην ομάδα του"


Σταύρος Μαυροθαλασσίτης, Αιγάλεω, 9 Ιανουαρίου 2008
Ματς κυπέλλου κόντρα στον Πανιώνιο και τα προγνωστικά λένε οτι θα περάσουμε δύσκολες ώρες.
Ξεκινάμε τον αγώνα πολύ δυνατά αλλά σε μια αντεπίθεση ο Κούλλης Παύλου θα νικήσει με λόμπα τον επίσης Κύπριο τερματοφύλακα μας Γιαλλούρη. Στο 43 ο Μητρογλου θα σουτάρει δυνατά και θα κάνει το 1-1, ενώ 2 λεπτά αργότερα ο Παύλου απο αντικανονική θέση θα κάνει το 1-2. Οι διαμαρτυρίες μας δεν συγκινούν κανένα και οι ομάδες επιστρέφουν στα αποδυτήρια.
Στο δεύτερο ημίχρονο πιέζουμε ακόμα περισσότερο, ο Πετρόπουλος θα σκοράρει αλλά το γκολ θα ακυρωθεί ως φάουλ. ΕΛΕΟΣ ΤΡΑΓΙΚΗ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ, ενώ οι φίλαθλοι μας αρχίζουν τις γιούχες. Απο την άλλη πλευρά οι φιλαθλοί του Πανιωνίου απαντούν με αποτέλεσμα να δημιουργηθούν πολλά επεισόδια. Ευτυχώς ο αγώνας δεν διακόπτεται και στο 72 ο Καπετάνος θα δει την κόκκινη κάρτα, έπειτα απο χτύπημα εκτός φάσης στον Jancetic. Στο 86 ο διαιτήτης θα μας δώσει πέναλτυ, ο Χρυσάφης θα αναλάβει την εκτέλεση του αλλά ο εκπληκτικός σήμερα Guto θα αποκρούσει και θα κρατήσει την μπάλλα.
Κρίμα, κρίμα, κρίμα. Μπορούσαμε σίγουρα την πρόκριση :cry:
Image

Κάπου εδώ θα τελειώσει και ο πρώτος γύρος της Superleague ο οποίος βρίσκει πρώτο τον Ολυμπιακό με 7 βαθμούς διαφορά απο Άρη και ΑΕΚ. Πρωταθλητής χειμώνα λοιπόν, ο Ολυμπιακος.
Image




Δημοτικό Στάδιο Βόλου, Βόλος, 13 Ιανουαρίου 2008

Επιστροφή στο πρωτάθλημα με την ευχάριστη είδηση της επιστροφής του Χούτου. Ελπίζω πάντως εδώ που ήρθαμε να μην το ρίξουμε στα τσίπουρα και τα ούζα γιατί απο ποτόσφαιρο καλά πάμε, αλλά απο ποδόσφαιρο δεν βλέπω πολλά τον τελευταίο καιρό.... Ξεκινάμε λοιπόν με τον Ολυμπιακό Βόλου να σκοράρει στο 20 με τον Τσαγκάρη σε μια φάση που η άμυνα κοιμήθηκε..Το ημίχρονο μας βρήκε να λέμε μια απο τα ίδια. Στο 57 ο Τουρνάς έπειτα απο πάσα του Adrianinho θα κάνει το 1-1, ενώ ο Χούτος στο 65 θα βγάλει σε ιδανική θέση τον Τουρνά και θα γίνει το 1-2 το οποίο και θα διατηρήσουμε.
Image


Κάπως έτσι, θα κλείσει ο πρώτος γύρος παιχνιδιών της Β' Εθνικής Κατηγορίας, με μια ικανοποιητική, αλλά σίγουρα όχι την καλύτερη δυνατή, συγκομοιδή βαθμών.
Image
TritonXS3
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 496
Joined: Fri Nov 09, 2007 2:37 pm
Football Manager της ομάδας: Barnsley FC
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΟ Αιγάλεω, Ο.Σ.Φ.Π.
Status: Working like a dog
Has thanked: 0
Been thanked: 0

18 Ιανουαρίου 2008:
"Η ΠΑΕ Αγροτικός Αστέρας ανακοινώνει την αγορά του ποδοσφαιριστή Στράτου Μιχελη απο την ΠΑΕ ΑΙΓΑΛΕΩ για το ποσό των 7.000Ε"

Σταύρος Μαυροθαλασσίτης, Αιγάλεω, 21 Ιανουαρίου 2008
Δεύτερος γύρος λοιπόν και ξεκινά με τον Εθνικό στην έδρα μας. Το ματς ξεκινά με τον Ali Bashi να κερδίζει τον Σιμανεκ στη μεταξύ τους μονομαχία, λάθος τοποθέτηση απο τον τερματοφύλακα μας. 0-1... Στο 37 θα κερδίσουμε κόρνερ που εκτελεί ο Τσάτσος η μπάλα στο κεφάλι του Πετρόπουλου, αμυντικός του Εθνικού θα διώξει και έξω απο την περιοχή ο Jamir θα εξαπολύσει πάρα πολύ δυνατό σουτ και θα γίνει το 1-1.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ali Bashi κάνει σχεδόν οτι θέλει, ξανά λάθος τοποθέτηση απο τον Γιαλλουρη και θα γίνει το 1-2 στο 69. Ο Τσάτσος με επέλαση απο τη δεξιά πλευρά θα τρυπήσει τα πλάγια της άμυνας και θα κάνει το 2-2 στο 82.
Image

Στην Superleague, ολοκληρώνεται η 20η αγωνιστική:
Image



Μιχάλης Κρητικόπουλος, Καισαριανή, 27 Ιανουαρίου 2008
Καυτή η έδρα του Εθνικού Αστέρα καθώς έχει φέρει μόνο 2 ισοπαλίες και καμία ήττα στο Μιχ. Κρητικόπουλος. Θα μπούμε στον αγώνα δυνατά αλλά λίγο ο κόσμος, λίγο ο κακός (μας) καιρός, και περισσότερο η έλλειψη συγκέντρωσης θα φέρουν τον Αστέρα σε πολύ ευνοική θέση απο το πρώτο κιόλας λεπτό. Στην επανάληψη πιέσαμε παραπάνω αλλά η σφιχτή άμυντικη λειτουργία του Εθνικού Αστέρα δεν μας επέτρεψε να κάνουμε κάτι καλύτερο.
Image


Σταύρος Μαυροθαλασσίτης, Αιγάλεω, 9 Φεβρουαρίου 2008
Ματς τίτλου στην έδρα μας, καθώς πρέπει να αποδείξουμε οτι η κορυφή δεν είναι διεκδικίσιμη απο κανέναν. Και οι δύο ομάδες κατέβηκαν δυνατά, στην εκπνοή ο Πετρόπουλος με πλασέ θα κάνει το 1-0.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Edusei θα ανατρέψει τον Jelic μέσα στην περιοχή μας... 1-1 απο τον Gilvan που θα αναλάβει την εκτέλεση. Άμεση απάντηση απο τον Adrianinho και τον Χούτο. Ο πρώτος θα πασάρει εκπληκτικά στο κενό μπροστά απο τον Χούτο και αυτός θα κάνει το 1-2 στο 74. Τα λεπτά κυλούν και στο 88 κάνουμε κάποιες αλλαγές για να ροκανίσουμε το χρόνο, κι εκεί που πιστέψαμε οτι θα φύγουμε με τους τρείς βαθμούς ο Delibasic θα περάσει το Σιμανεκ και θα κάνει το 2-2 -wall
Image


Δημοτικό Στάδιο Αγ. Δημητρίου, Μπραχάμι, 17 Φεβρουαρίου 2008
Κόντρα στην τελευταία ομάδα της κατηγορίας θα πρέπει να έχουμε εύκολο έργο... Επίσης στην ομάδα επιστρέφει και ο Cennamo, έπειτα απο απουσία μηνών.
Στο 19 ο Σιμανεκ θα ανατρέψει τον Γιαννιτσανακη, ο Σαββίδης στην εκτέλεση, o Cennamo θα αποκρούσει, το ριμπαουντ στον Σαββίδη, o Cennamo θα διώξει σε κόρνερ. Καταπληκτική επέμβαση του Cennamo που δειχνει να μην τον εχει επηρεάσει η απουσία του απο τα γήπεδα. Στο 26 ο Πετρόπουλος απο πάσα του Χούτου θα κάνει το 0-1, αλλά στο 29 ο Σίμανεκ θα ξαναανετράψει τον Γιαννιτσανακη, αυτή τη φορά ο Άγγος παλίος παίχτης του Αιγάλεω θα αναλάβει την εκτέλεση και θα κάνει το 1-1. Στα αποδυτήρια ο Σιμανεκ τα άκουσε δικαιολογημένα για τα λάθη του σε συνεχόμενα ματς...
Στο δεύτερο ημίχρονο θα μπούμε δυνατά και ο Τουρνάς που θα μπεί ως αλλαγή θα κάνει το 1-2, ενώ στο 67 ο Πετρόπουλος θα τραυματιστεί και τη θέση του θα πάρει ο Μητρογλου. 5 λεπτά αργότερα ο Μητρογλου θα πλασάρει για το 1-3 ενώ στο 76 ο Τουρνάς θα κάνει το 1-4.
Ένα είναι σίγουρο, ο Σιμανεκ θα περάσει δύσκολες ώρες στον παγωμένο πάγκο... :evil:
Image


Σταύρος Μαυροθαλασσίτης, Αιγάλεω, 23 Φεβρουαρίου 2008
Ντέρμπι σήμερα με τον Ιωνικό. Στη θέση του Σιμανεκ ο Κουμπαρούλης.
Το ματς ξεκινά ιδανικά με το Χούτο να κάνει το 1-0 στο 16.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι ευκαιρίες μας είναι πάρα πολλές, στο 78 ο Χούτος θα κάνει το 2-0, στο 84 το 3-0 και στο 90 το 4-0. One man show απο τον Λαμπρο που καθάρισε ενα ματς μόνος του, ενώ ο Ιωνικός δεν βρισκόταν στο γήπεδο...
Image

Ενώ στην 22η αγωνιστική της κατηγορίας μας:
Image

Βρισκόμαστε στην κορυφή με 2 βαθμούς διαφορά απο την Καλλιθέα. Το ευτυχές είναι οτι δεν έχουμε κανένα ματς σε καυτή έδρα σε αντίθεση με την Καλλιθέα που τα παίζει όλα εκτός
User avatar
sta8erman
Manager
Manager
Posts: 4258
Joined: Mon Sep 08, 2003 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ (Χωρίς τελείες)
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλά τα πας, δε βλέπω να έχεις πρόβλημα με την άνοδο, το δύσκολο θα είναι πάντως την επόμενη χρονιά. Πάντα όταν έπαιζα με ομάδα β' κατηγορίας (πάνθραξ ολέ) το δύσκολο ήταν όταν έπρεπε να πάρω παίκτες για να διατηρήσω την ομάδα στην πρώτη κατηγορία. Και τα κατάφερνα, αλλά πάντα ίσα ίσα για να διατηρούμε εκεί. Θα μου πεις αυτό θέλει και μια τέτοια ομάδα, αλλά εμένα οι φιλοδοξίες μου, όπως και κάθε βίτρουαλ μάνατζερ φαντάζομαι, ήταν να την ανεβάσω στην πρώτη οκτάδα και σταδιακά να διεκδικήσω ευρώπη. Τελικά, έφερα και ένα σπουδαίο όνομα, το αεροδόμιο της χρυσούπολης, χαχαχα, πήρε φωτιά! Κίλυ γκονζάλεζ έστω στα 35 του! Όχι οτι έπαιξε τίποτα σπουδαίο, αλλά ήταν σπουδαία υπόθεση για μια τέτοια ομάδα. Ας επιστρέψω λοιπόν στο αιγάλεω, ήθελα να σχολιάσω την επιλογή του αντριανίνιο. Που τον θυμήθηκες αυτόν βρε; Ήταν από τους πιο σπουδαίους παίκτες (στο ΦΜ πάντα) που μπορούσες να πάρεις στην ελλάδα, πολύ μάστ επιλογή, mvp σε όποια ομάδα κ αν πήγαινε. Όταν μάλιστα ήρθε στον οφη και επιβεβαίωσα οτι πρόκειται για το ίδιο άτομο, είπα από μέσα μου οτι σίγουρα κάποιος στον οφη παίζει μάνατζερ (βλέπε και κάμπα σαμούρα). Τελικά αποδείχτηκε τεράστια φούσκα, πατάτα, κ γρήγορα αποκαταστάθηκε η αξία του και στο παιχνίδι. Αλήθεια άξιζε και τον πήρες, ή και εσύ είχες στο μυαλό σου τον παλιό αντριανίνιο (αεροπλανίνιο);
Locked

Return to “Retire / Resign - Ιστορίες που έφτασαν στο τέλος”