Είναι απαραίτητοι οι Youth Coaches?

Συζητήστε για το τρόπο που προπονείτε τους παίκτες! Τεστ, συγκρίσεις και αναλύσεις των προπονητικών προγραμμάτων του FM.
Post Reply
User avatar
geoliol
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 295
Joined: Sat Nov 24, 2007 7:06 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Π.Α.Ο
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

γεια σας θα ήθελα να ρωτήσω αν είναι πολύ απαραίτητο να έχω youth προπονητές γιατί εγώ χρησιμοποιώ γενικά coaches για όλους. θα ήθελα την γνώμη σας γι'αυτό το θέμα.
padeloswp8
Training Engineer
Training Engineer
Posts: 4259
Joined: Fri Jun 09, 2006 12:31 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης, Juventus, Chelsea
Location: Μπουγατσοφραπεδούπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κατα τη γνώμη μου δεν είναι απαραίτητο. Ειδικά αν δεν έχεις τη δυνατότητα να προσλάβεις πολλούς coaches... Αλλά είναι πολύ καλό. Οι youth coaches, βοηθούν στην πρόοδο των ταλέντων σου. Έχω παρατηρήσει επίσης, πως με καλούς youth coaches έχεις αυξημένες πιθανότητες να βγάλεις καλά ταλεντάκια από τις ακαδημίες σου :wink: Βέβαια εδώ παίζει ρόλο και το scouting σου... Και πάντα να προσέχεις το Working with Youngsters. Είναι το σημαντικότερο attribute ενός Youth Coach :wink:
H2O Polo


When I'm Good
I'm Really Good

When I'm Bad
I'm Better!

User avatar
ceidmaster
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 18719
Joined: Tue Sep 11, 2007 1:04 am
Football Manager της ομάδας: Real Sociedad
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός-Milan-Arsenal
Location: Πάτρα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

βασικα αμα μπορεις να παρεις καλους coaches για την πρωτη ομαδα αμα εχει και καλο working with youngsters θα πας τουμπανο!!!αλλα ποσους προπονητες να σε αφησουν να εχεις???

10???

εμενα μεχρι 8 με εχουν αφησει να εχω :D
“The only man who never makes mistakes is the man who never does anything.”
-Theodore Roosevelt
soterakis
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1379
Joined: Wed Dec 26, 2007 9:55 am
Football Manager της ομάδας: Fiorentina
Αγαπημένη Ομάδα: Anorthosis
Has thanked: 0
Been thanked: 0

θα συμφωνήσω με το ceid...
δεν έχεις την αριθμητική κάλυψη, έτσι ώστε να μπορείς να έχεις διαφορετικούς προπονητές που να βγάζουν 7 αστέρια για τους μικρούς και άλλους για τους μεγάλους.
Το καλύτερο που μπορείς να κάνεις είναι να παίρνεις προπονητές που έχουν 2 σε 1, νοικοκυρεμένα!
User avatar
Lord_Marks
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7151
Joined: Tue Apr 17, 2007 11:06 pm
Αγαπημένη Ομάδα: GGMU
Status: Γεννήθηκα έτοιμος...
Location: Dubai, UAE
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλό όμως θα είναι να έχεις και τουλάχιστον έαν Youth Coach που να έχει working with youngsters πάνω από 15 ο οποίος θα είναι απόλυτα αφοσιωμένος στα μικρά σου.
Αν παρατηρήσεις τα πιτσιρίκια μετά το πέρας 2-3 χρόνων στην ομάδα σου έχουν favorite person αυτόν τον coach, τους συμπαίκτες τους στην Under-18 και πολλές φορές την ομάδα.Φτιάχνεις δηλαδή ένα τρομαχτικά δεμένο σύνολο και σε αυτό βοηθάει κυρίως ο συγκεκριμένος προπονητής.
“Art is not a mirror. Art is a hammer.”
AGAINST MODERN FMGREECE
Free Armyras, Free Morgoth
User avatar
ThrassosSevvas
Training Engineer
Training Engineer
Posts: 3778
Joined: Sun Apr 20, 2003 11:00 pm
Location: Αthens, GR
Has thanked: 0
Been thanked: 0

To μοναδικό που "κερδίζεις" με ένα youth coach, είναι το ότι δεν μπορεί να προπονήσει τούς μεγάλους. Καλό "working with youngsters" μπορείς να βρεις και σε σκέτους coaches.
Post Reply

Return to “Προπόνηση FM2008”