Kitserman Returns [SGP]

Ήρθαν εδώ και άφησαν το στίγμα τους...Η ξεκούραση των πολεμιστών...
Locked
User avatar
Snk
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6539
Joined: Mon Dec 08, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Parma, Liverpool
twitter: Snk013
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

il_biscione wrote:Επιτέλους έφυγες πάλι έξω.. Και πολύ έμεινες στο Σαπιολίμανο.. :D :D :D

Να ένας που είπε την πιο σωστή κουβέντα :D :D
User avatar
Snk
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6539
Joined: Mon Dec 08, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Parma, Liverpool
twitter: Snk013
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Αυτή η αγωνιστική χρονιά που πέρασε ήταν πολύ περίεργη. Ξεκίνησα από την St. Etienne, πέρασα από τον Ολυμπιακό και στο τέλος κατέληξα στην Lyon


Image


Κάναμε μια μικρή ενίσχυση στην ομάδας μας αγοράζοντας πέντε ποδοσφαιριστές μεταξύ των οποίων ο Bocaly οπού είχαμε συνεργαστεί μαζί στην Dortmund και ο Odiah που ήταν ο βασικός DR στην Νιγηρία όλα τα χρόνια που ήμουν προπονητής της.

Image

Image Image Image




Χάσαμε στο Trophee des Champions ή αλλιώς Super Cap Γαλλίας, από την Marseille με 0-0 στην κανονική διάρκεια και 4-5 στα πέναλτι


Ligue 1

Lyon ? Sete 5-0 (El Bounadi own goal 45?, Emanuelson penalty 71?, Guzman 78?, 81?, 90?) Η νεοφώτιστη Sete δεν ήταν δυνατόν να μας δημιουργήσει πρόβλημα



Monaco ? Lyon 1-3 (Sesay 5? ? Guzman 3?, Fred penalty 45?, Beynie 90?) Άνετη επικράτηση μέσα στο πριγκιπάτο



Στο ντέρμπυ με την Lens χάσαμε με 4-0 (Birsa 60?, 77?, 90?, Fae 82?) παίζοντας με 10 παίχτες λόγω τραυματισμών και σχεδόν όλους τους παίχτες μας να βαθμολογούνται με 5!


Με πολλούς αναπληρωματικούς στην εντεκάδα μας, νικήσαμε την Brest 2-1 (Guzman 16?, Fred penalty 58? ? Monkam 86?)


Bordeaux ? Lyon 1-3 (Fomin 1? ? Fred 4?, Guzman 32?, Portilla 89?) Αν και μόλις στο 1ο λεπτό βρεθήκαμε πίσω στο σκορ, καταφέραμε και πήραμε τη νίκη
Image



Με τρία γκολ του Fred στο 19?, 39? και 84? νικήσαμε την Rennes 3-1. To γκολ για τους φιλοξενούμενους είχε πετύχει ο Ekoko στο 8? λεπτό.



Με το αγαπημένο μας σκορ 1-3 (Cisse 78? ? Benzema 24?, Belluschi 37?, Fred 67?) νικήσαμε και την Gueugnon



Και πάλι με 3-1 νικήσαμε την Strasbourg με δυο γκολ του Fred, penalty 21?, 46? και ένα του Guzman στο 61?. H Strasbourg μείωσε στο 79? με τον Mouloungui



Στο Champions League κληρωθήκαμε με την Inter, την Rangers και την Besiktas. Χαίρομαι που μου δίνεται ξανά η ευκαιρία να είμαι αντίπαλος με την Rangers γιατί κάτι τους χρωστάω από τότε τους είχαμε αντιμετωπίσει με την Dortmund.


Image
jose_thominho
Indispensible
Indispensible
Posts: 1817
Joined: Fri Oct 19, 2007 9:01 pm
Αγαπημένη Ομάδα: παναθηναικος
Location: Πατρα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

δωσε μας μια ροστερ και που το προφιλ του παιχταρα μπενζεμα(και που ειναι)
il_biscione
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3717
Joined: Sat Aug 04, 2007 10:05 am
Football Manager της ομάδας: Polisportiva Alghero
Αγαπημένη Ομάδα: F.C. Internazionale Milano
Status: Eh.
Location: South Of Heaven.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Kαλά τι ήταν αυτό απο την Lens?... :|

Πάντως ήμουν έτοιμος να σε ρωτήσω ποιό skin είναι αυτό που μοιάζει με την Gazzetta dello Sport.. Ροζ σελίδες και καλά.. Ευτυχώς που μεγέθυνα το screenshot.. :oops: :oops: :oops:
Insieme per sempre 1998 - 2008Eterno Amore.
User avatar
Snk
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6539
Joined: Mon Dec 08, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Parma, Liverpool
twitter: Snk013
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

il_biscione wrote:Kαλά τι ήταν αυτό απο την Lens?... :|
Αστα να πάνε :oops: ηταν λες και είχα άλλη ομάδα




Image

Η Ομάδα



Image

Ο Μπενζεγκόλ
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Ένα σύντομο απολογισμό θέλω


Ομάδες που πέρασες, τρόπαια, ανθρώπους που σκότωσες, ανθρώπους που κοροϊδεψες, γυναίκες που άφησες σύξυλες...
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
Snk
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6539
Joined: Mon Dec 08, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Parma, Liverpool
twitter: Snk013
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Ανασκόπηση



Ιωνικός

Όλα ξεκίνησαν από τον Ιωνικό.
Την πρώτη χρονιά παλεύοντας με νύχια και με δόντια καταφέραμε την τελευταία αγωνιστική και πήραμε την άνοδο για την Superleague.
Την δεύτερη χρονιά ανατρέποντας όλα τα προγνωστικά και εντυπωσιάζοντας τους πάντες μπήκαμε στα playoff χωρίς όμως να καταφέρουμε κάτι παραπάνω.

Στα δυο χρόνια που έμεινα σε αυτή την ομάδα έκανα αρκετούς καλούς φίλους (Τζιγκερ, Κανελλακης, Στρατηγός Χαρίλαος, Λάκης) ώσπου δεν μπορούσα να προσφέρω κάτι άλλο στην ομάδα και αναχώρησα για άλλες πολιτείες...


Dortmund

Δεύτερος προορισμός στην καριέρα μου ήταν η γερμανική Dortmund. Όπως είναι λογικό, οι απαιτήσεις ήταν πιο μεγάλες παρόλα αυτά τα καταφέραμε και βγήκαμε δεύτεροι στο πρωτάθλημα πίσω από την μόνιμη πρωταθλήτρια Bayern και στο Champions League. Η επόμενη χρονιά δεν είχε την ιδία επιτυχία αν εξαιρέσουμε την συμμετοχή μας στον τελικό του κυπέλου Γερμανίας οπού χάσαμε από την Bayern.
Από την θητεία μου στο γερμανικό πρωτάθλημα μου έμεινε το κάλεσμα από την ομοσπονδία της Νιγηρίας για να αναλάβω την εθνική ομάδα, η ανταλλαγή της Κούλας(το παλιό μου αυτοκίνητο) με ένα καινούριο, και η πρόσκληση που έλαβα για να παρουσιάσω μαζί με μία εκνευριστική γυναίκα την βράβευση του καλύτερου ποδοσφαιριστή.


Saint-Etienne

Εδώ τα πράγματα δεν πήγαν και πολύ καλά. Η ομάδα ξεκίνησε κάνοντας ένα καλό σερί αποτελεσμάτων το οποίο τελικά δεν είχε και την ανάλογη συνέχεια με αποτέλεσμα να τσακωθώ με τον πρόεδρο της ομάδας και να παραιτηθώ μετά από λίγους μόλις μήνες.
Λένε κάθε εμπόδιο για καλό και έτσι είναι γιατί στην Γαλλία ξανασυνάντησα τον αδερφό μου που είχα να τον δω αρκετά χρόνια και ένα ωραίο βραδύ εκεί που δεν το περίμενα ένας καλός κύριος μου έφερε μια πρόταση που δεν μπορούσα να αρνηθώ....


Ολυμπιακός

Όταν ήρθα στον Πειραιά η ομάδα κινδύνευε με υποβιβασμό. Χάρη όμως στα σωστές οδηγίες που έδινα στους παίχτες μου σε κάθε αγώνα και στον απίστευτο κόσμο του Ολυμπιακού μας, παλέψαμε και βγήκαμε στα playoff του πρωταθλήματος κατακτώντας παράλληλα και το κύπελλο Ελλάδος.
Αυτό έκανε την Lyon να μου κάνει πρόταση για να την αναλάβω δίνοντας μου ένα μπατζετ που ποτέ μου δεν είχα ονειρευτεί. Φυσικά με κλειστά μάτια ήθελα να πάω αλλά υπήρχε ένα πρόβλημα το οποίο λεγόταν Σωκράτης Κόκκαλης.
Τελικά με τους σωστούς χειρισμούς από μέρος μου τον έπεισα να με αφήσει να συνεχίσω την καριέρα μου στην Lyon

Τελευταία άφησα την καλύτερη ομάδα που έχω εργαστεί στην έως τώρα καριέρα μου...

Νιγηρία

Ότι και να πω για αυτή την εθνική ομάδα θα είναι λίγο. Πέρασα πραγματικά απίστευτες στιγμές και αυτό οφείλετε κυρίως στους παίχτες που είχα.
Κάναμε ασύλληπτα ρεκόρ για ομάδα της Αφρικανικής ηπείρου κατακτώντας δυο συνεχόμενες φορές το κύπελλο Αφρικής, παίρνοντας την τέταρτη θέση στο παγκόσμιο κύπελλο και φτάνοντας μέχρι την τρίτη θέση της παγκόσμιας κατάταξης των εθνικών ομάδων
User avatar
Snk
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6539
Joined: Mon Dec 08, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Parma, Liverpool
twitter: Snk013
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Χάσαμε στο ντέρμπι της πρώτης θέσης από την Mareille στο Stade Velodrome με 2-1 (Namouchi 4?, 59? ? Belluschi 70?). Ευτυχώς που ο τερματοφύλακας μας ήταν σε πολύ καλή μέρα γιατί αλλιώς θα είχαμε γνωρίσει τον διασυρμό.
Image




Champions League

Lyon ? Rangers 3-0 (Benzema 10?, Beynie 29?, Guzman 35?) Άνετη επικράτηση με ένα σκορ που μας αδικεί και αυτό φάνηκε και στο ότι ο τερματοφύλακας της Rangers βγήκε ο καλύτερος παίχτης του αγώνα.



Με 2-0 νικήσαμε την Lille με σκόρερ τον Guzman 31? και αυτογκόλ του Paulo Andre στο 38?. Μπορούσαμε να είχαμε σκοράρει ακόμα ένα γκολ αλλά ο Belluschi αστόχησε στο πέναλτι που κερδίσαμε στο 49?



Η έκπληξη της αγωνιστικής έγινε στο Stade de la Mosson καθώς η Montpellier με ένα γκολ του Allart στο 33? μας νίκησε με 1-0



Champions League


Inter ? Lyon 1-2 (Ibrahimovic 12? ? Fred 47?, Bodmer 69?) Πριν αρχίσει ο αγώνας με τίποτα δεν φανταζόμουν ότι θα μπορούσαμε να φύγουμε με τη νίκη μέσα στο Μιλάνο και σε αυτό συνηγορούσε και το γρήγορο γκολ του Ibrahimovic. Ευτυχώς με τις σωστές αλλαγές στο ημίχρονο και την άριστη απόδοση του τερματοφύλακα μας του Lioris ανατρέψαμε τα προγνωστικά και πήραμε μια μεγάλη νίκη.

Image Image




Νικήσαμε και μέσα στην Auxerre 0-2 με τον Fred στο 14? και αυτογκόλ του Santana στο 18?



Lyon ? La Havre (Fred 33?, 40?, Benzema 90?) συνεχίζουμε με νίκες στο πρωτάθλημα κυνηγώντας την Marseille



Image





Champions League

Κάναμε το τρία στα τρία στο Champions League νικώντας μέσα στην Τουρκία την Besiktas 0-3 (Guzman 5?, Fred 14?, N?Gog 32?)



Image
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Η ομάδα πλέον είναι ένα μιξ Κιλλερίδη και Κίτσερμαν...έχει δολοφονικό ένστικτο και ξέρει να αντιμετωπίζει λογικά τις κρίσεις....
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
Snk
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6539
Joined: Mon Dec 08, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Parma, Liverpool
twitter: Snk013
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Ο πρόεδρος βλέποντας τον Benzema να μην παίζει καθόλου καλά την φετινή χρονιά, αποφάσισε να πάρει την κατάσταση στα χέρια του και να τον πουλήσει. Για αντικαταστάτη του κλείσαμε τον Nikita Andrejev, έναν παίχτη που τον έχω σε μεγάλη εκτίμηση από τότε που τον είχα πάρει στην Dortmund .

Image

Image

Image



Ήρθαμε ισόπαλοι 3-3 (Silva 29?, Ayite 33?, Djedje 81? ? Fred 11?, penalty 71?, 73?) με την Grenoble εκτός έδρας και με έχει προβληματίσει πάρα πολύ η αμυντική μας λειτουργία. Ίσως στην μεταγραφική περίοδο του Ιανουαρίου να κινηθούμε για κάποιον κεντρικό αμυντικό γιατί ο Crespo και ο Aythami δεν με έχουν πείσει σε αντίθεση με τον Παπασταθόπουλο που αποκτήθηκε σαν αλλαγή και με την απόδοση του έχει γίνει βασικός.



Στο Coupe de la Ligue αποκλείσαμε με μεγάλη δυσκολία την Strasbourg νικώντας με 3-2 (N?Gog 23?, 81?, Benzema 48? ? Gigliotti 68?, 84?)



Κάθε φορά πριν από αγώνα στο Champions League η απόδοση μας πέφτει κατακόρυφα, το ίδιο έγινε και με την Velenciennes που λίγο έλειψε να μας στοιχήσει αλλά ευτυχώς νικήσαμε 2-1 (Belluschi 49?, Benzema 80? ? Ogbeche 17?)



Champions League

Με πολλούς αναπληρωματικούς φέραμε ισοπαλία με την Besiktas στο γήπεδο μας 1-1 (N?Gog penalty 40? ? Bobo 1?)



Nantes ? Lyon 4-0!!! (Oliech 19?, 23?, 40?, 62?) Ήμασταν αδιάφοροι και τέτοιες εμφανίσεις δεν δικαιολογούνται με τίποτα.



Επιστροφή στις νίκες με 2-0 (Fred penalty 22?, 60?) εναντίον της St. Etienne. Με το τέλος του αγώνα ο πρόεδρος την St. Etienne με τον οποίο δεν είχαμε και τις καλύτερες σχέσεις μου έστειλε μια ρόμπα σαν ένδειξη συγνώμης για τον τρόπο μου είχε φερθεί τότε.
Image




Champions League

Rangers ? Lyon 1-2 (Lafferty 83? ? N?Gog 79?, Guzman 88?) Με αυτή τη νίκη περάσαμε στην επόμενη φάση της διοργάνωσης μια αγωνιστική πριν το τέλος. Το αξιοπερίεργο του αγώνα ήταν η αποβολή του τερματοφύλακα της Rangers στις καθυστερήσεις του αγώνα όπου είχε προωθηθεί μέσα στην μεγάλη μας περιοχή σε εκτέλεση κόρνερ και σημείωσε γκολ με το χέρι προσπαθώντας να ξεγελάσει τον διαιτητή.






Τόπος: Εστιατόριο


Image


Πολύ ωραίο το εστιατόριο που μου πρότεινε ο Lioris. Είχε δίκιο που μου είπε coatch πήγαινε και θα ευχαριστηθείς.
Για να δω στο menu τι έχει?

Image


Δεν ξέρω τι να πάρω? είναι και όλα στα Γαλλικά και δεν καταλαβαίνω λέξη?.χμ?

-Γκαρσόν!
- Καλησπέρα σας, ήσαστε έτοιμος να παραγγέλλετε ;
- Χμ?ναι?θελω?χμ??
- Α, βλέπω δεν ξέρετε τι να διαλέξετε ε ; Θα σας πρότεινα να δοκιμάσετε την σπεσιαλιτέ μας, ένα πιάτο μπουκιά και συχώριο

Image

- Καλά, φέρτε μου τότε την σπεσιαλιτέ, αφού λέτε ότι είναι τόσο ωραία
- Μάλιστα, αμέσως

Μετά από κανέναν δεκάλεπτο το γκαρσόν μου έφερε το πιάτο μου και πάνω που ήμουν έτοιμος να πέσω με τα μούτρα στο φαί ανοίγει η πόρτα του εστιατόριου και μπαίνει μέσα ο πρόεδρος της ποδοσφαιρικής ομοσπονδίας της Νιγηρίας μαζί με άλλους δυο καλοντυμένους ανθρώπους.

Image

- Οvbigbaghon, τι θέλεις εσύ εδώ ;
- Σε έψαχνα Rouli μου. Ευτυχώς που όλοι σε ξέρουν και σε βρήκα σχετικά εύκολα.
- Και τι με θέλεις ; Αφού τα είπαμε, πέρασα πολύ όμορφα αλλά δεν ξαναγυρνάω στην εθνική Νιγηρίας
- Όχι δεν σε θέλω γι?αυτό. Άκου να δεις, οι κύριοι εδώ που είναι μαζί μου είναι εκπρόσωποι της UNISEF και σε λίγες μέρες διοργανώνεται ένας αγώνας Rugby για φιλανθρωπικούς σκοπούς. Προσπαθούμε να καλέσουμε όσο γίνεται πιο γνωστούς ανθρώπους του αθλητισμού και έτσι ο πρώτος που σκέφτηκα ήσουν εσύ.
- Καλά έκανες και με σκέφτηκες. Το ξέρεις ότι σε τέτοια θέματα είμαι ευαίσθητος.
- Ναι Rouli, το ξέρω. Στον αγώνα σκεφτήκαμε να κάνουμε κάτι πρωτότυπο.
- Δηλαδή ;
- Να, κάθε λίγα λεπτά όσοι αγωνιστείτε θα αλλάζετε φανέλες με σκοπό να φορεθούν όλες οι εμφανίσεις των ομάδων που συμμετέχουν σε αυτή την κίνηση.
- Μπράβο πολύ ωραία ιδέα, θα έχει πολύ ενδιαφέρον κάτι τέτοιο.
- Rouli σε ευχαριστούμε πολύ. Λοιπόν, σε αφήνουμε τώρα να συνεχίσεις το γεύμα σου. Γεια σου και καλή όρεξη.


Image
User avatar
Snk
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6539
Joined: Mon Dec 08, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Parma, Liverpool
twitter: Snk013
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Πόλη: Παρίσι

Image

Λίγες εβδομάδες μετά από την επίσκεψη του Οvbigbaghon στο εστιατόριο, ενημερώθηκα ότι όλα είχαν κανονιστεί και έτσι πήγα στο κατάλληλα διαμορφωμένο Park des Princes για τον αγώνα

Image Image Image

Ο κόσμος θέλοντας να βοηθήσει σε μια τόσο σημαντική προσπάθεια γέμισε το γήπεδο και μάλιστα μερικοί πλήρωσαν το εισιτήριο διπλό για να μας βοηθήσουν οικονομικά.
Πριν την έναρξη του αγώνα ο Ιωνικός στέλνοντας τον υπεύθυνο των οργανωμένων οπαδών του, με τίμησε για την προσφορά στον σύλλογο χαρίζοντας μου και μια από τις καινούριες φανέλας της ομάδας.

Image


Όταν τελείωσαν όλα αυτά και τηρώντας της οδηγίες που είχαμε λάβει ώστε κάθε λίγη ώρα να αλλάζουμε φανέλες αρχίσαμε τον αγώνα?..

Image Image Image


Στο τέλος όλα πήγαν πολύ καλά, ο κόσμος το ευχαριστήθηκε και εμείς θέλοντας να δείξουμε ότι ο αθλητισμός ενώνει, σηκώσαμε όλοι μαζί το βραβείο που θα έπαιρνε η νικήτρια ομάδα?

Image






Σε ένα από τα ελάχιστα παιχνίδια που δεν δεχτήκαμε γκολ νικήσαμε την Pari Saint-Germain 2-0 (Fred 18?, N?Gog 26?)


Σε όλη την διάρκεια του αγώνα Fred και N?Gog συνδυάζονταν τέλεια και Sochaux ? Lyon 0-4 (Fred 40?, 45?, N?Gog 54?, 90?)



Champions League

Πέρασε και το τελευταίο παιχνίδι-αγγαρεία για τον όμιλο στο Champions League βρίσκοντας μας ισόπαλους 1-1 (Guzman 9? ? Etock 32?) με την Inter


Image


Στην κλήρωση φανήκαμε αρκετά άτυχοι αφού πέσαμε με την Bayern


Image





Lyon ? Monaco 4-2 (Aythami 7?, N?Gog 12?, Biasco 19?, Fred 27? ? Promise 16?, Dingome 63?) Μπορεί να νικήσαμε με τέσσερα γκολ αλλά και πάλι είχαμε ασταθή αμυντική λειτουργία



Image
User avatar
Snk
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6539
Joined: Mon Dec 08, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Parma, Liverpool
twitter: Snk013
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Ανταμείφθηκα για την δουλειά που έχω κάνει στην Lyon με ακόμα ένα βραβείο για την συλλογή μου

Image



Όπως είχαμε πει ο Benzema είχε συμφωνήσει με την Barcelona και για αντικαταστάτη του είχαμε κλείσει τον Andrejev έτσι με τα υπόλοιπα χρήματα που έμειναν αποκτήσαμε και τους Makoun και Ale

Image Image




Με τον Andrejev και τον Ale να πραγματοποιούν το ντεμπούτο τους αποκλειστήκαμε στο κύπελλο Γαλλίας από την Sochaux με το βαρύ 5-1!!!!!! (Hazzard 24?, 33?, Maiga 63?, Grax 71?, 89? ? Guzman 27?). Ο Ale βαθμολογήθηκε με 7 και ο Andrejev με 5!!



Μας έγινε συνήθεια να δεχόμαστε πολλά γκολ και έτσι χάσαμε από την Lens στο γήπεδο μας με 3-4 (Belluschi 9?, Fred 17?, 78? ? Birsa 5?, 23?, Jenssen 47?, Welliton 62?)



Brest ? Lyon 0-0 Έχουμε φτάσει σε σημείο να μην μπορούμε να νικήσουμε ούτε την Brest




Image


Ήταν ένα μεγάλο παιχνίδι για το Coupe de la Ligue με την άμυνα μας και πάλι να απογοητεύει


Image





Lyon ? Bordeaux 2-2 (Fred 4?, Guzman 44? ? Paillot 53?, Francia 59?) Το άνετο 2-0 το κάναμε τελικά 2-2 και εκτός από αυτό τραυματίστηκε και ο Fred για τρεις μήνες
Image


Νικήσαμε 1-4 (Mariga 21? ? Guzman 15?, 90?, Andrejev 66?, Ale 73?) την Rennes και χάσαμε και πέναλτι με τον Emanuelson στο 35?


Πήραμε λίγο τα πάνω μας και νικήσαμε και την Gueugnon 2-0 (Makoun 18?, Guzman 60?) με τον Makoun να είναι ο καλύτερος παίχτης του αγώνα


Την τελευταία μέρα τον μεταγραφών αποκτήσαμε τον Skrtel που ελπίζουμε να μας βοηθήσει στα αμυντικά κενά που έχουμε

Image



Χάσαμε βαθμούς στην έδρα της Strasbourg αφού μείναμε στο 2-2 (Gigliotti 33?, 84? ? Guzman 51?, Fabio Santos own goal 62?)



Lyon ? Marseille 4-1 (N?Gog 55?, 82?, Belluschi 77?, Andrejev 84? ? Farfan penalty 53?) Μέχρι το 53? λεπτό η Marseille μας είχε ισοπεδώσει στο γήπεδο. Από την στιγμή όμως που κέρδισε το πέναλτι ξυπνήσαμε και ανατρέψαμε το αποτέλεσμα παίρνοντας μια επιβλητική νίκη.




Image
User avatar
Snk
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6539
Joined: Mon Dec 08, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Parma, Liverpool
twitter: Snk013
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Champions League 1st Knockout Rnd 1 Leg

Image

Κάπου εδώ τέλειωσε και η φετινή μας ευρωπαϊκή παρουσία γιατί μπορεί να έχουμε έναν αγώνα ακόμα με την Bayern αλλά είναι απίθανο να σκοράρουμε τα τέσσερα γκολ που χρειαζόμαστε για την πρόκριση




Ένα γκολ του N?Gog στο 34? ήταν αρκετό για να μας δώσει τη νίκη μέσα στην έδρα της Lille με 0-1



Αποκλείσαμε την Sochaux στα ημιτελικά του Coupe de la Ligue με 6-0! (N?Gog 2?, 44?, Andrejev 5?, 61?, Ale 11?, Fereira 31?) και με αυτόν τον τρόπο απαντήσαμε και στο 5-1 που μας είχαν νικήσει στο κύπελλο Γαλλίας



Πετάξαμε βαθμούς με την Montpellier στην έδρα μας καθώς μείναμε στο 1-1 (Bodmer 80? ? Kamghain 84?)


Champions League 1st Knockout Rnd 2 Leg

Image

Δίκαιο το αποτέλεσμα και μπορούσαμε να σημειώσουμε και άλλα γκολ αν ήμασταν πιο εύστοχοι





Image Image
St. Etienne ? Lyon 1-3 (Cavenaghi 78? ? Guzman 41?, Ferreira 47?, Andrejev 76?) Μπορεί με τον πρόεδρο της St. Etienne να τα είχαμε βρει ο κόσμος όμως δεν μου έδειξε και την καλύτερη αντιμετώπιση δημιουργώντας μια καυτή ατμόσφαιρα. Οι παίχτες μου όμως φρόντισαν να τους απαντήσουν κατάλληλα με την απόδοση τους



Δυο γκολ του Andrejev στο 46? και 53? ήταν αρκετά για να νικήσουμε την Auxerre 2-0
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Κριμα για τον αποκλεισμόα του στο τσουλουδάκι τόσο άδοξα απο μια ομάδα που σίγουρα δεν είναι ανώτερή σου. Π_ροσοχή θέλει στο εγχώριο και ο μαστραπάς θα έρθει στο Ζερλάν...
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
Snk
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6539
Joined: Mon Dec 08, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Parma, Liverpool
twitter: Snk013
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Coupe de la Ligue Final


Εντεκάδες

Image

Image


Δεν συναντήσαμε καμιά δυσκολία και πανάξια κατακτήσαμε αυτό το τρόπαιο


Image




Η μπάλα δεν έμπαινε με τίποτα στα δίχτυα της Le Havre αλλά μπήκε στα δικά μας έτσι χάσαμε 1-0 με γκολ του Roye στο 44?



Με ένα φάουλ του Bocaly στο 39? νικήσαμε την Grenoble χωρίς να παίξουμε καθόλου καλά


Ο Fred επέστρεψε μετά τον πολύμηνο τραυματισμό του με γκολ και μας βοήθησε να νικήσουμε την Velenciennes 0-2 (Fred 22?, Andrejev 32?) και τέσσερις αγώνες πριν το τέλος του πρωταθλήματος είμαστε ισόβαθμοι με την Lens στην πρώτη θέση



Image
Locked

Return to “Retire / Resign - Ιστορίες που έφτασαν στο τέλος”