Χρειάζεται pre-season προπόνηση;

Συζητήστε για το τρόπο που προπονείτε τους παίκτες! Τεστ, συγκρίσεις και αναλύσεις των προπονητικών προγραμμάτων του FM.
Post Reply
yannis27gr
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 537
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Είπα αυτή τη φορά να δοκιμάσω να μην αλλάξω προπόνηση το καλοκαίρι.

Έχω την Τσέλσι (που'σε Βαλεντίνο να σε σκίσω :D :D ) και οι παίχτες γύρισαν 23/6 από διακοπές με πολύ καλό condition. Οπότε τους άφησα στην προπόνηση που είχαν και πριν φύγουν, την κανονική δηλαδή της χρονιάς. Μέχρι στιγμή (είμαι αρχές Αυγούστου και έχω δώσει 6 φιλικά) το condition τους παραμένει υψηλό και δεν έχω καθόλου τραυματισμούς. Να υποθέσω ότι ίσως δεν χρειάζεται pre-season προπόνηση ή κάπου στο Δεκέμβρη θα τους δω να πέφτουν ξεροί από κούραση - τραυματισμούς;

Δοκίμασε κανείς άλλος να μην κάνει pre-season προπόνηση;
Ραγκάτσης (ραδιοφωνικός παραγωγός): Πότε εισήχθη για πρώτη φορά το άθλημα του μπάσκετ στους Ολυμπιακούς Αγώνες;

Μήνυμα από φίλαθλο: Χρήστο (ραγκάτση), επανέλαβε σε παρακαλώ την ερώτηση γιατί στην Επτάλοφο δεν κατάλαβαν τη λέξη "εισήχθη"... :D :D
User avatar
Kopinio21
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 363
Joined: Sun Aug 19, 2007 4:11 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiakos
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos/Roma/R.Madrid
Status: Τα ταξίδια του μυαλού,τα καλύτερα ταξίδια..
Location: Κάπου λάθος..
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγω και γυρω στον δεκεμβριο αρχισαν να λυσσομανανε και να τραυματιζονται μυικα..Παντα να κανεις προετοιμασια..Ειναι το ημιση του παντως....
I'll love u,untill the end of time
padeloswp8
Training Engineer
Training Engineer
Posts: 4259
Joined: Fri Jun 09, 2006 12:31 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης, Juventus, Chelsea
Location: Μπουγατσοφραπεδούπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Γιάννη και γω με Chelsea άφησα κάποιες φορές την προπόνηση ίδια και χωρίς προετοιμασία... Βέβαια πάντα κάνω προετοιμασία γιατί βλέπω καλύτερα αποτελέσματα μακροπρόθεσμα... Απόψεις είναι αυτές :wink:
H2O Polo


When I'm Good
I'm Really Good

When I'm Bad
I'm Better!

yannis27gr
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 537
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μέσα Νοεμβρίου και με το κατάλληλο rotation το condition είναι πάνω από 90% σε κάθε παίχτη ενώ οι τραυματισμοί ελάχιστοι.

Μάλλον δεν χρειάζεται προετοιμασία...
Ραγκάτσης (ραδιοφωνικός παραγωγός): Πότε εισήχθη για πρώτη φορά το άθλημα του μπάσκετ στους Ολυμπιακούς Αγώνες;

Μήνυμα από φίλαθλο: Χρήστο (ραγκάτση), επανέλαβε σε παρακαλώ την ερώτηση γιατί στην Επτάλοφο δεν κατάλαβαν τη λέξη "εισήχθη"... :D :D
User avatar
elias_180200
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 261
Joined: Sat Oct 21, 2006 3:00 pm
Football Manager της ομάδας: OSFP
Αγαπημένη Ομάδα: PAS-OSFP
Location: Πετρουπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

το εχω δοκιμασει και εγω γιατι παρατηρισα οτι το pre-season δεν βοηθαγε οπως παλια...και τους εβαλα στο ιδιο....τα αποτελεσματα ηταν κορυφαια!!!!ολοι κατω των 26 ανεβασαν τα στατιστικα τους!δεν ειχα τραυματισμους στην προετοιμασια!και λιγους μεσα στη χρονια...ειχα φτασει μαρτιο και τα conditions ηταν πολυ καλα καμια διαφορα με πριν...
yannis27gr
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 537
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πράγματι.

Είμαι Φεβρουάριο και οι τραυματισμοί ελάχιστοι (κανένας στην προπόνηση!!) ενώ η κατάσταση των παιχτών εξαιρετική.

Οπότε ο κύβος ερίφθη. Προετοιμασία δεν χρειάζεται!
Ραγκάτσης (ραδιοφωνικός παραγωγός): Πότε εισήχθη για πρώτη φορά το άθλημα του μπάσκετ στους Ολυμπιακούς Αγώνες;

Μήνυμα από φίλαθλο: Χρήστο (ραγκάτση), επανέλαβε σε παρακαλώ την ερώτηση γιατί στην Επτάλοφο δεν κατάλαβαν τη λέξη "εισήχθη"... :D :D
User avatar
happyyy
Football Legend
Football Legend
Posts: 11418
Joined: Tue Oct 30, 2007 11:18 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Αρης-AC Milan-Chelsea-Betis
Status: If you don't go crazy you are not normal...
Location: Thessaloniki
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time
Contact:

Εγω εχω ΑΡΗ και σπανια κανω προετοιμασια!απλα εχω πολλους καλους παικτες και κανω καλο ροτεσιον!
π.χ. στο κυπελλο παντα παιζουν αλλαγες και σε ευκολα ματς μεσα στην εδρα μου βαζω πολλες αλλαγες!
Για μενα αυτο που χρειαζεται ειναι να προσεχει ολη τη χρονια!


(εστω και με εννια ηρθε το διπλο...)

ΑΡΗΣ ΒΡΕ
Oι τρεις φιλοι...
zidane72003 wrote:Μαστορα γι'αυτο ποτε δε θα γινεις happy...Εισαι μικρος και ανιδεος μπροστα του...Αυτος εκτος απο βουτιες ξερει και απο χιουμορ
Ο Ντιέγκο Φορλάν τόνισε: «Ο Άρης μας νίκησε δίκαια. Πρόκειται για μία μεγάλη ομάδα»
Post Reply

Return to “Προπόνηση FM2007”