Στα δίχτυα της μαφίας

Ήρθαν εδώ και άφησαν το στίγμα τους...Η ξεκούραση των πολεμιστών...
Post Reply
Marios R
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 303
Joined: Wed Feb 06, 2008 9:40 pm
Football Manager της ομάδας: Crystal Palace
Αγαπημένη Ομάδα: Panionios,AS Roma
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Έπεσε η αυλαία ή μου φαίνεται? :? :(
Image
Image
Galacticos
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2407
Joined: Sun Oct 28, 2007 7:35 am
Football Manager της ομάδας: The Lockes F.C
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos,Real Madrid
Status: Don't tell me what I can't do.
Location: Ποσειδώνιο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αυριο 12 το πρωι να ειστε συντονισμενοι....η συνεχεια αντιγραφτηκε απο το 50 φυλλο μπλε τετραδιακι (αυτα που πουλανε στο σουπερμαρκετ μη φανταστειτε τπτ ακριβο :D ) και θα ειναι ολη δικη σας :wink:
Image
chronis4 wrote:Τόσο καιρό διάβαζα τα πόστς του Γκαλ περί Κιάμου και λέω δε μπορεί,υπερβάλλει.
Χθες κατάλαβα κάτι.
Και λίγα λέει. 8)
Dawn Rider wrote:Εάν προβληθούν οι 6 seasons της σειράς σε ένα 2-hour special από την οπτική γωνία του Λοκ μόνο, θα έχουμε μαζικές αυτοκτονίες θεατών από τα επίπεδα γαματότητας.
Marios R
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 303
Joined: Wed Feb 06, 2008 9:40 pm
Football Manager της ομάδας: Crystal Palace
Αγαπημένη Ομάδα: Panionios,AS Roma
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Galacticos wrote:Αυριο 12 το πρωι να ειστε συντονισμενοι....η συνεχεια αντιγραφτηκε απο το 50 φυλλο μπλε τετραδιακι (αυτα που πουλανε στο σουπερμαρκετ μη φανταστειτε τπτ ακριβο :D ) και θα ειναι ολη δικη σας :wink:
Ναί!Επιτέλους!Και συμπληρώνεις αισίως και ένα μήνα από τότε που σταμάτησες την ιστορία.Αλλά αν είναι για το καλό του σεναρίου η όλη διακοπή με το τετραδιάκι,τότε καλά έκανες φίλε!Αδυμονούμε!

Υ.Γ. Με Σόλιντ έτοιμο για εκτέλεση,ιταλική και ρώσικη μαφία,την Παλέρμο να παραπέει ενώ είναι πρώτη,και τέτοια φάση,δεν έχουμε παρά να είμαστε όλοι αύριο συντονισμένοι στις 12!
(Έτσι κι αλλιώς ΝΟ σχολείο αύριο :D )...

Keep writing!Ελπίζω να μην μας ξαναξεχάσεις μετά! :-D
Image
Image
Galacticos
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2407
Joined: Sun Oct 28, 2007 7:35 am
Football Manager της ομάδας: The Lockes F.C
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos,Real Madrid
Status: Don't tell me what I can't do.
Location: Ποσειδώνιο
Has thanked: 0
Been thanked: 0


Off Topic:
Ένα μικρό filler για απόψε και μόλις ξυπνήσω αύριο, η συναρπαστική συνέχεια.
24/3/2008 11 00
Παλέρμο


Image


Tα πράγματα δεν πήγαιναν καθόλου καλά και για την ομάδα αλλά και για μένα.
Ο Trond ήταν τόσο καιρό φυλακισμένος και εγώ δεν έκανα τίποτα. Ήλπιζα σε ένα θαύμα. Να παραπλανήσω τους μαφιόζους με τα αρνητικά αποτελέσματα της ομάδας, ότι δήθεν έχω συμβιβαστεί μαζί τους και να τον αφήσουν ελεύθερο. Το ντέρμπι όμως με την Κατάνια πλησίαζε και ακόμη δεν είχαν έρθει σε επαφή μαζί μου.
Έπρεπε επιτέλους να κάνω αυτό που σχεδίαζα τόσο καιρό.
Το μόνο που μένει είναι ο απαραίτητος εξοπλισμός και φυσικά η συνεργασία του Rinaldo.
Έγραψα πρόχειρα μία λίστα με τα πράγματα που χρειαζόμασταν άμεσα για την υλοποίηση του σχεδίου και πληκτρολόγησα τον αριθμό του Rinaldo στο κινητό.

<< Πες αλεύρι.>>
<< Το απλό ή αυτό που φουσκώνει μόνο του?>> Eίχε όρεξη για πλάκα πρωί πρωί.
<< Όπως και να έχει επικίνδυνη αποστολή σε γυρεύει. Για να μην πω ακατόρθωτη.>>
<< Γιατί σκοπεύεις να κλέψεις το DVDrecorder του Μάκη?>>
<< Πως θα σου φαινόταν να σώζαμε επιτέλους τον Σόλιντ?>
<< Ναι αμέ.Tι ώρα?>>
Για άλλη μια φορά έδειχνε να μην έχει συνειδητοποιήσει την σοβαρότητα της κατάστασης.
<< Μη βιάζεσαι. Έχουμε πρώτα μερικές δουλίτσες. Ετοίμασε τη βαλίτσα σου. Πρώτος σταθμός:Μεξικό>>



Συνεχίζεται?...
Image
chronis4 wrote:Τόσο καιρό διάβαζα τα πόστς του Γκαλ περί Κιάμου και λέω δε μπορεί,υπερβάλλει.
Χθες κατάλαβα κάτι.
Και λίγα λέει. 8)
Dawn Rider wrote:Εάν προβληθούν οι 6 seasons της σειράς σε ένα 2-hour special από την οπτική γωνία του Λοκ μόνο, θα έχουμε μαζικές αυτοκτονίες θεατών από τα επίπεδα γαματότητας.
thodorispalios
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 658
Joined: Fri Dec 28, 2007 2:10 pm
Football Manager της ομάδας: Benfica
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos/ ΑC Milan/ Lamia
Status: Not for the fans, For the foukarate mothers...
Location: Παντού μένω...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ε-Ε-Επεστρεψε..... \:D/ :hello1: :hello1: :yea: :yea: :yea: :yea: :yea: :yea:
Να Πεθάνει ο Ρωμαίος

Το Απονενοημένο Διάβημα

Image


Ποτέ θα βγώ απ' τον κουβά, Να δω τον ουρανό, Να πάψουν όλοι να μου λεν, Καλώς τον κουβανό


YOUtube...
Galacticos
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2407
Joined: Sun Oct 28, 2007 7:35 am
Football Manager της ομάδας: The Lockes F.C
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos,Real Madrid
Status: Don't tell me what I can't do.
Location: Ποσειδώνιο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ίδια μέρα 3 ώρες αργότερα
Αεροδρόμιο Παλέρμο


Image

Δεν χάσαμε ώρα. Κλείσαμε 2 εισιτήρια μετ' επιστροφής για την πόλη του Μεξικό και τώρα περιμέναμε υπομονετικά να ξεκινήσουμε για άλλη μία νέα περιπέτεια.
Το αεροπλάνο απογειώθηκε χωρίς ίχνος καθυστέρησης. Ήθελε άραγε κι αυτό να τελειώσουν όλα μια ώρα αρχύτερα, όπως εμείς?

<< Άντε ξεκίνα >> είπε ξαφνικά ο Rinaldo.
<< Τι εννοείς?>>
<< Τώρα δεν θα έπρεπε να αρχίζεις να μου λες που θα πάμε και τι θα κάνουμε, ποιο είναι το σχέδιο σου και τέτοια? Έτσι κάνεις συνήθως. Σε ακολουθώ εγώ όπου και να πας και στην διαδρομή μου εξηγείς τι στο διάολο πάμε να κάνουμε πάλι.>>
Είχε ένα δίκιο. Του έκανα νόημα να περιμένει μισό λεπτό και έπιασα το τηλέφωνο του αεροπλάνου που βρισκόταν δίπλα στο κάθισμα μου.
<< Ποιόν παίρνεις?>>
Δεν του έδωσα σημασία γιατί εκείνη την ώρα άκουσα την φωνή του πατέρα μου από την άλλη μεριά του τηλεφώνου.
<<Έλα μπαμπά, ο Jose είμαι. Θέλω μια μικρή χάρη>>


Συνεχίζεται.....
Image
chronis4 wrote:Τόσο καιρό διάβαζα τα πόστς του Γκαλ περί Κιάμου και λέω δε μπορεί,υπερβάλλει.
Χθες κατάλαβα κάτι.
Και λίγα λέει. 8)
Dawn Rider wrote:Εάν προβληθούν οι 6 seasons της σειράς σε ένα 2-hour special από την οπτική γωνία του Λοκ μόνο, θα έχουμε μαζικές αυτοκτονίες θεατών από τα επίπεδα γαματότητας.
Galacticos
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2407
Joined: Sun Oct 28, 2007 7:35 am
Football Manager της ομάδας: The Lockes F.C
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos,Real Madrid
Status: Don't tell me what I can't do.
Location: Ποσειδώνιο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Λίγες ώρες μετά
Μεξικό


<< Για να καταλάβω. Εμείς ψάχνουμε έναν Hernadez Garcia Sanchez Esteban Maria σωστά?>>
<< Ο μπαμπάς τον φωνάζει χαϊδευτικά Ντάνι.>>
<< Τέλοσπάντων αυτόν τον Ντάνι. Θα τον βρούμε στο εστιατόριο του, έτσι?>>
<< Ναι. Φτιάχνει από τα καλύτερα τάκος στην πόλη. Αλλά μην χαίρεσαι δεν πρόκειται να φάμε.>>
<< Γιατί?>>
<< Εδώ και κάτι χρόνια ο μπαμπάς τον προμηθεύει με κρέας ταύρου για τα τάκος του. Υποπτεύομαι ότι είναι από τους ταύρους που είχε φέρει μαζί του από την Ισπανία.>>
<< Μπλιαχ.>> είπε φανερά αηδιασμένος o Rinaldo.
<< Mην νομίζεις. Με τόσα πικάντικα μπαχαρικά που βάζουν εδώ πέρα, κανείς δεν ξεχωρίζει τι κρέας είναι αυτό που τρώει.>>

Kάναμε λίγο στην άκρη για να αποφύγουμε τον συμπαθή κυριούλη που μας καλωσόριζε στο Μεξικό.
Image

<< Άρα αν κατάλαβα καλά αυτός ο Ντάνι χρωστάει χάρη στον πατέρα σου.>>
<< Μεγάλη χάρη. Και ήρθε η ώρα να την ξεπληρώσει.>>
Μπήκαμε στο πρώτο ταξί που πέρασε και κατευθυνθήκαμε προς τα ενδότερα της πόλης του Μεξικό.

Η διαδρομή ήταν αρκετά σύντομη και μέσα σε λίγα λεπτά είχαμε φτάσει στον προορισμό μας.

<<Όχι από κει. Ακολούθησε με.>> τράβηξα από το μανίκι τον Rinaldo που πήγαινε κατευθείαν στην κεντρική είσοδο του εστιατορίου.
<< Γιατί ρε? Πάμε να δούμε τι τρώνε αυτοί οι βλάκες, Η μάλλον,τι νομίζουν ότι τρώνε...>> είπε και γέλασε δυνατά.
<< Δεν πρέπει να δώσουμε στόχο. Πάμε από την πίσω είσοδο.>>
Image

Μπήκαμε κρυφά και κατευθηνθήκαμε προς τα μαγειρεία. Μόλις μας είδε ο σεφ, πλησίασε προς το μέρος μας.
<< Jose! Τι ευχάριστη έκπληξη. Πως μεγάλωσες έτσι? Τι κάνει ο μπαμπάς και η μαμά? Έλα μέσα να μου τα πεις όλα.>>
<< Δεν έχω χρόνο θείε Fabio. Θα τα πούμε όποτε επιστρέψεις στην Ιταλία. Ψάχνω τον Ντάνι. Είναι εδώ?>>
<< Ναι κάτω στο υπόγειο είναι. Έγινε κάτι? Αχ mama Italia δεν ξέρεις όσο θέλω να επιστρέψω Jose? το παιδί από δω είναι το αγόρι σου?>> είπε και έδειξε τον Rinaldo.
<<To παιδί από δω είναι ο τεχνικός διευθυντής και βοηθός προπονητή της Παλέρμο.>> είπε με στόμφο ο Rinaldo.
<< Aαα γιατί ξέρεις ο πατέρας σου μικρός είχε κάποιες τάσεις..>>
<< Δεν είναι ώρα για τέτοια θείο. Εδώ κάτω είναι ο Ντάνι? >>
<<Ναι κατεβείτε τα σκαλιά και μπείτε στην πρώτη πόρτα αριστερά.>>

Κατεβήκαμε σιγά σιγά καμιά δεκαριά σκαλοπάτια και βρεθήκαμε σε μια αίθουσα με μπόλικο ψύχος και διάφορα κρεατικά κρεμασμένα από το ταβάνι.
<< Εδώ πρέπει να είναι το ψυγείο τους.>>
<< Αν κρίνω από τη μπόχα, μάλλον ναι.>>

Φάγαμε κάμποσο κρύο, αλλά τελικά βρήκαμε την πόρτα που μας είπε Fabio και αφού αφουγκραστήκαμε λίγο,ακούσαμε φωνές από μέσα. Κάποιοι τσακώνονταν και μάλιστα άγρια.
Χτύπησα διακριτικά την πόρτα και την άνοιξα σιγά σιγά. Μπήκαμε προσεκτικά με τον Rinaldo για να αντικρύσουμε αυτό το θέαμα?
Image

Όπλα παντού.Δεξια και αριστερά στους τοίχους, μέχρι και στο πάτωμα πεταμένα, όπλα.
Κοιτάγαμε αποσβολωμένοι για λίγα δευτερόλεπτα και ξαφνικά μια βροντερή φωνή ακούστηκε από την άλλη άκρη του δωματίου.

<< JOSE!!!>>

Γύρισα και είδα τον Ντάνι να σηκώνεται από το τεράστιο οβαλ γραφείο του και να έρχεται προς το μέρος μας. Δίπλα από το γραφείο ένας άντρας γεμάτος αίματα ήταν καθισμένος σε μια καρέκλα και 2 άντρες με σομπρέρο τον κρατούσαν ακίνητο.>>

<< Jose, χρόνια και ζαμάνια. Μα τι κάνεις εδώ κάτω? Έλα να καθίσουμε.>> είπε και αφού με αγκάλιασε έκανε νόημα στους 2 μεξικανούς να βγουν από το δωμάτιο.
<< Ο φίλος σου ποιος είναι? Το αγόρι σου να φανταστώ?>> είπε αφού βούλιαξε στη τεράστια δερμάτινη καρέκλα του.
<< Το αγόρι από δω είναι ο τεχνικός διευθυντής και βοηθός προπονητή της Παλέρμο. >> είπε πάλι με στόμφο ο Rinaldo.
<< Aααα γιατί ξέρεις ο πατέρας σου μικρός είχε κάποιες τάσεις..>>
<< Δεν είναι της παρούσης αυτά Ντάνι. Είμαι εδώ για..>>
<< Τι του κάνατε αυτού του ανθρώπου που καθόταν πριν λίγο εδώ??>> πετάχτηκε ο Rinaldo πριν προλάβω να τελειώσω τη φράση μου.
<< Α τίποτα σημαντικό. Είναι αυτός που μας φέρνει τις Ρουμάνες. Και ήρθε να ζητήσει περισσότερα λεφτά. Καταλαβαίνεις τι τραβάμε?>>
<< Και εδώ στο Μεξικό Ρουμάνες??>>
<< Ε τι.. πως νομίζεις ότι τη βγάζουμε και εμείς εδώ πέρα..>>

Περίμενα ένα λεπτό και ξαναπήρα το λόγο.
<< Όπως έλεγα, είμαστε εδώ για πολύ σημαντικό λόγο. Μα καλά δεν σε ειδοποίησε ο μπαμπάς?>>
<< Και βέβαια με ειδοποίησε, αλλά δεν σε περίμενα τόσο σύντομα.>>
<< Τα έχεις έτοιμα?>> ρώτησα με ανυπομονησία.
<< Φυσικά ελάτε μαζί μου.>>
Μας οδήγησε σε μια πιο μικρή αποθηκούλα γεμάτη όπλα και χειρομβοβίδες .
<< Όπως μου τα ζητήσατε. Σχετικά μικρά, να περνάν απαρατήρητα αλλά να κάνουν σοβαρή ζημιά και σχετικά λίγο θόρυβο. Ορίστε δύο από τα καλύτερα μου.>>
Είπε και μας αποκάλυψε αυτό που βρισκόταν κάτω από μια σκοροφαγωμένη κουρτίνα.


Image


Συνεχίζεται.......
Image
chronis4 wrote:Τόσο καιρό διάβαζα τα πόστς του Γκαλ περί Κιάμου και λέω δε μπορεί,υπερβάλλει.
Χθες κατάλαβα κάτι.
Και λίγα λέει. 8)
Dawn Rider wrote:Εάν προβληθούν οι 6 seasons της σειράς σε ένα 2-hour special από την οπτική γωνία του Λοκ μόνο, θα έχουμε μαζικές αυτοκτονίες θεατών από τα επίπεδα γαματότητας.
thodorispalios
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 658
Joined: Fri Dec 28, 2007 2:10 pm
Football Manager της ομάδας: Benfica
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos/ ΑC Milan/ Lamia
Status: Not for the fans, For the foukarate mothers...
Location: Παντού μένω...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Είσαι Θεός... Συνέχισε...
Να Πεθάνει ο Ρωμαίος

Το Απονενοημένο Διάβημα

Image


Ποτέ θα βγώ απ' τον κουβά, Να δω τον ουρανό, Να πάψουν όλοι να μου λεν, Καλώς τον κουβανό


YOUtube...
costasbalas
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1364
Joined: Tue Nov 20, 2007 8:37 pm
Football Manager της ομάδας: Arsenal
Αγαπημένη Ομάδα: ΠAO, Arsenal, A.C. Milan
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Galacticos returns...
User avatar
nicklloris
National Manager
National Manager
Posts: 9335
Joined: Wed Nov 14, 2007 12:44 pm
Football Manager της ομάδας: Ao KARAVAS/Ano Neapoli
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos
Status: 90/96/37
Location: Νίκαια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ρε Κωστα...Αυτον τον Ριναλντο δλδ ελεος το παλικαρι....Πηγαινε τον σε κανεναν μπουρδeλο να ισιωσει το παλικαρι....Πολυ στερημενο το βλεπω.......... :D :D


Υ.Σ.Κατα τα αλλα ηταν που βαριοσουν να γραφεις στο word.... :D
User avatar
DrGonzo
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 28004
Joined: Sat Nov 24, 2007 1:09 pm
Football Manager της ομάδας: Aberdden FC
Status: Seemed deep in thought
Has thanked: 0
Been thanked: 0

-ypoklinomai -ypoklinomai -ypoklinomai
'Το Κράτος στην Ελλάδα παραδοσιακά κινητοποιείται πάντα και μόνο σε βάρος του Ολυμπιακού''
Καρπετόπουλος Αντώνης 23-12-2019

And I m up while the dawn is breaking, even though my heart is aching.
I should be drinking a toast to absent friends instead of these comedians.


How you expect to run with the wolves come night
when you spend all day sparring with the puppies?
NitromanseR
Trialist
Trialist
Posts: 97
Joined: Thu May 04, 2006 3:47 pm
Football Manager της ομάδας: Panathinaikos
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos A.O.
Location: USA (New York) / Thessaloniki / Mytilene
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

-ypoklinomai -ypoklinomai -ypoklinomai Σε αποθεώνω φίλε!
MaxKarapro
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3059
Joined: Thu Feb 07, 2008 10:27 am
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Barca, Liverpool
Location: Πειραιάς
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ωραίος, ανυπομονώ να δω που θα καταλήξει αυτή η ιστορία. Συνέχισε... μην μας αφήνεις έτσι.
thodorispalios
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 658
Joined: Fri Dec 28, 2007 2:10 pm
Football Manager της ομάδας: Benfica
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos/ ΑC Milan/ Lamia
Status: Not for the fans, For the foukarate mothers...
Location: Παντού μένω...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ρε Gal πάλι την παράτησες την ιστορία?
Να Πεθάνει ο Ρωμαίος

Το Απονενοημένο Διάβημα

Image


Ποτέ θα βγώ απ' τον κουβά, Να δω τον ουρανό, Να πάψουν όλοι να μου λεν, Καλώς τον κουβανό


YOUtube...
User avatar
Griyio
Backup
Backup
Posts: 819
Joined: Thu Mar 10, 2005 4:41 pm
Football Manager της ομάδας: RCD Mallorca
Αγαπημένη Ομάδα: PAO
Status: Astatus
Location: Brahames
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πάνω που είχα πάρει το κολλάει και έπιανα ρυθμό...
Post Reply

Return to “Retire / Resign - Ιστορίες που έφτασαν στο τέλος”