Στα δίχτυα της μαφίας

Ήρθαν εδώ και άφησαν το στίγμα τους...Η ξεκούραση των πολεμιστών...
Post Reply
Galacticos
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2407
Joined: Sun Oct 28, 2007 7:35 am
Football Manager της ομάδας: The Lockes F.C
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos,Real Madrid
Status: Don't tell me what I can't do.
Location: Ποσειδώνιο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

9/3/2008 20:30
Παλέρμο


Palermo vs Sampdoria 2-0 (Miccoli 60', Cavani 65')

Ποιά Sampdoria μωρέ;

Η ομάδα πέταγε στα σύνεφα. Όσο και να προσπαθούσα να τους προσγειώσω, η πάρα πολύ καλή πορεία σε πρωτάθλημα και Uefa τους έδινε την δυνατότητα να υποτιμούν όλους τους αντιπάλους. Τρέμω και μόνο στην ιδέα ότι θα κατεβούμε με τέτοια νοοτροπία στον επαναληπτικό με την Bayern.....


13/3/2008 19:45
Mόναχο, Γερμανία


Ένα γκολ. Ένα γκολ χρειαζόμαστε. Το υπέρ μας 1-0 του πρώτου αγώνα είναι αρκετά ευθραυστο και θα πρέπει να σκοράρουμε για να έχουμε ελπίδες πρόκρισης.
Αυτό φρόντισα να περάσω στους παίχτες μου πρίν την έναρξη του αγώνα εμψυχώνοντας τους να μην φοβηθούν τίποτα.


FC Bayern vs Palermo

Ημίχρονο αγώνα


<< Γιατί αργείς να σηκώσεις το τηλέφωνο ρε;>>
<< Είχα το θερμόμετρο και δεν μπορούσα να μιλήσω.>> ακούστηκε η βραχνιασμένη φωνή του Rinaldo από την άλλη άκρη του τηλεφώνου.
<< Τον βέπεις τον αγώνα έτσι;>> ρώτησα.
<< Όχι δεν είχα κουράγιο. Λέγε, πόσα τρώμε;>>
<< Αισθάνεσαι καλύτερα από το πρωί;>>,συνέχισα.
<< Λίγο. Λέγε τώρα πόσα τρώμε.>>
<< Δηλαδή το βράδυ θα μπορείς να βγεις έξω;>>
<< Δεν είπαμε ότι θα έρθεις απο δω να δούμε dvd και να κλάψουμε την μοίρα μας; Θα μου πεις τώρα πόσα τρώμε ή θα με σκάσεις; Τέσσερα, πέντε;>>
<< Αλλαγή σχεδίων λοιπόν. Το βράδυ έχει Bar Magenta και κέρασμα δικό μου.>>
<< Tι λες μωρέ; Σε ζάλισαν τα γκολ που φάγαμε;>>
<< Τι λέω;>>, πήρα βαθιά ανάσα και συνέχισα << ΝΙΚΑΜΕ ΡΕ Μ@Λ@Κ@. 1-0 ΜΕ ΓΚΟΛ ΤΟΥ MICCOLI. ΘΑ ΤΟ ΚΑΨΟΥΜΕ ΑΠΟΨΕ ΣΟΥ ΛΕΩ >>

Απόλυτη ησυχία. Θα του έπεσε το τηλέφωνο από τα χέρια, σκέφτηκα, και έβαλα το κινητό στην τσέπη μου. Αλλά πριν προλάβω να βγω απο τα αποδυτήρια το τηλέφωνο ξαναχτύπησε.



Ποιός ήταν;



Αυτός.......



Image



<< Έλα Ντούσαν, τι κάνεις; Πως και με θυμήθηκες ;>> είπα ευγενικά.
<< Πήρα να σε συγχαρώ. Συνέχισε έτσι και στο τέλος του αγώνα θα έχετε προκριθεί. Στο λέω εγώ.>>
<< Και γω αυτό πιστεύω, Ντούσαν, παίζουμε παρα πολύ καλά και μας αξίζει η νίκη. Πρέπει να βγω όμως τώρα γιατί με φωνάζουν.>>


Χάρηκα πολύ που τον άκουσα. Θα προτιμούσα βέβαια να με είχε πάρει ο Τrond αλλά αυτό δεν είναι της παρούσης.


Η χαρά μου δεν κράτησε για πολύ όμως.
Στο 55' ο Quim κάνει το βολέ. Ο Van Buiten πέρνει την κεφαλιά και δώχνει την μπάλα ανάμεσα στον χώρο του κέντρου και της περιοχής μας . Migliaccio και Klose τρέχουν να την πάρουν στην κατοχή τους. Ο Γερμανός έχει καλύτερη θέση και ο Gulio στην προσπαθειά του να φτάσει πρώτος, τον ρίχνει κάτω. Ο άγγλος ρέφερι σφυρίζει φάουλ και δείχνει ΚΟΚΚΙΝΗ κάρτα στον Migliaccio, ενώ υπήρχαν 4 ακόμη αμυντικοί ακόμη πίσω.


Προσπάθησα να συγκρατηθώ. Κράτησα την ψυχραιμία μου και έδωσα εντολές στους παίχτες για νέα μαρκαρίσματα.

Ώσπου..

62' Liedson και 1-1...Δεν πειράζει
63' Liedson και 2-1...Πάμε γερά
64' Liedson και 3-1...Μπράβο μ@λ@κες


Τα χασα. Δεν περίμενα τέτοια εξέλιξη. Το μόνο που βρήκα κουράγιο να τους πω, είναι να παίξουν πιο ψηλά. Δεν με ένοιαζε το ενδεχόμενο συντριβής.

87' Klose, 4-1 και γεια σου Ευρώπη.

Δεν άντεξα να δω άλλο. Έφυγα για τα αποδυτήρια και πήρα τηλέφωνο τον Rinaldo.


<< Έλα, ταινία πήρες;>>



Τελικό αποτέλεσμα

FC Bayern vs Palermo 5-1 ( Liedson 62',63',64', Klose 87', Ze Roberto 90+/ Miccoli 22')




Συνεχίζεται.................
Image
chronis4 wrote:Τόσο καιρό διάβαζα τα πόστς του Γκαλ περί Κιάμου και λέω δε μπορεί,υπερβάλλει.
Χθες κατάλαβα κάτι.
Και λίγα λέει. 8)
Dawn Rider wrote:Εάν προβληθούν οι 6 seasons της σειράς σε ένα 2-hour special από την οπτική γωνία του Λοκ μόνο, θα έχουμε μαζικές αυτοκτονίες θεατών από τα επίπεδα γαματότητας.
matthew21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7315
Joined: Sat May 05, 2007 10:21 am
Αγαπημένη Ομάδα: Πρόεδρος Εδεσσαϊκού
Location: Οn a plane (hopefully)
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Όχι ρε πστη μου!! Γιατί δεν ταμπουρώθηκες ρε στο ημίχρονο??? ε?? :? :?

Τεσπά, συνέχεια πότε έχει???
Galacticos
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2407
Joined: Sun Oct 28, 2007 7:35 am
Football Manager της ομάδας: The Lockes F.C
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos,Real Madrid
Status: Don't tell me what I can't do.
Location: Ποσειδώνιο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Λες να μην ταμπουρώθηκα πίσω ;;;;;;;;;;; :-P

Αλλά τι να κάνουμε άμα σε παίρνει ο Ντούσκο τηλέφωνο ενώ νικάς 1-0 και θες 3 γκολ να φας για να αποκλειστεις δεν θέλει πολύ :P
Spoiler: show
Για την συνέχεια θα ενημερωθείς μέσω μσνακίου
Image
chronis4 wrote:Τόσο καιρό διάβαζα τα πόστς του Γκαλ περί Κιάμου και λέω δε μπορεί,υπερβάλλει.
Χθες κατάλαβα κάτι.
Και λίγα λέει. 8)
Dawn Rider wrote:Εάν προβληθούν οι 6 seasons της σειράς σε ένα 2-hour special από την οπτική γωνία του Λοκ μόνο, θα έχουμε μαζικές αυτοκτονίες θεατών από τα επίπεδα γαματότητας.
il_biscione
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3717
Joined: Sat Aug 04, 2007 10:05 am
Football Manager της ομάδας: Polisportiva Alghero
Αγαπημένη Ομάδα: F.C. Internazionale Milano
Status: Eh.
Location: South Of Heaven.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Βασικά μάλλον εγώ φταίω για τα 5... Αλλά εντάξη όταν έχεις φάει ήδη τα τρία δεν σου φταίω εγώ που σου είπα να παίξεις full επίθεση...
Τι 3 τι 5..
ΔΕΝ ΠΤΟΟΥΜΑΣΤΕ!!!! FORZA ROSANERA!!!! :D :D :D
Insieme per sempre 1998 - 2008Eterno Amore.
Galacticos
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2407
Joined: Sun Oct 28, 2007 7:35 am
Football Manager της ομάδας: The Lockes F.C
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos,Real Madrid
Status: Don't tell me what I can't do.
Location: Ποσειδώνιο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

σόρυ για το pause... δεν έβρισκα το cd 2 μέρες τώρα :oops: :oops:

Αύριο η συνέχεια :drinking:

Spoiler: show
Μην βρίζεις Matthew :D
Image
chronis4 wrote:Τόσο καιρό διάβαζα τα πόστς του Γκαλ περί Κιάμου και λέω δε μπορεί,υπερβάλλει.
Χθες κατάλαβα κάτι.
Και λίγα λέει. 8)
Dawn Rider wrote:Εάν προβληθούν οι 6 seasons της σειράς σε ένα 2-hour special από την οπτική γωνία του Λοκ μόνο, θα έχουμε μαζικές αυτοκτονίες θεατών από τα επίπεδα γαματότητας.
matthew21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7315
Joined: Sat May 05, 2007 10:21 am
Αγαπημένη Ομάδα: Πρόεδρος Εδεσσαϊκού
Location: Οn a plane (hopefully)
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Galacticos wrote:σόρυ για το pause... δεν έβρισκα το cd 2 μέρες τώρα :oops: :oops:

Αύριο η συνέχεια :drinking:

Spoiler: show
Μην βρίζεις Matthew :D
Μπράβο μακάκα!!! :D :D
Spoiler: show
Μπαίνω msn να σε κράξω, μη βγείς!!
Galacticos
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2407
Joined: Sun Oct 28, 2007 7:35 am
Football Manager της ομάδας: The Lockes F.C
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos,Real Madrid
Status: Don't tell me what I can't do.
Location: Ποσειδώνιο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

14/3/2008 12:00
Παλέρμο



Αν και κουραστική η επιστροφή της ομάδας απο την Γερμανία, δεν μπόρεσα να κλείσω μάτι όλη νύχτα. Το μυάλο μου γύριζε συνέχεια γύρω από εκείνο το μέρος. Το μέρος, που εδώ και μερικές μέρες, κρατούσαν αιχμάλωτο τον Τrond. Oι τύψεις για αυτά που περνούσε εξ αιτίας μου, ήταν ανυπόφορες. Κάτι έπρεπε να κάνω. Το πιο εύκολο θα ήταν να καταποντίσω την ομάδα. Δεν μου το επέτρεπε όμως η συνείδηση μου, αυτό.

Τις σκέψεις μου διέκοψε το κουδούνι της εξώπορτας. Με τέτοιον επίμονο τρόπο μόνο ο Rinaldo χτυπάει, σκέφτηκα και έτρεξα να του ανοίξω.

<< Πιο κει μην με κολλήσεις, χαμένε>>, τον αποπείρα.
<< Καλημέρα και σε σένα>>, μου απάντησε μες την τρελή χαρά.
<< Πες μου ότι έγινες τελείως καλά.>>,ρώτησα ανυπόμονα, << τώρα που μάθαμε που τον κρατάνε, τρελένομαι και μόνο στην ιδέα ότι αυτός υποφέρει εξ αιτίας μου και εγώ δεν κάνω τίποτα.>>
<< Ακόμα πιστεύεις ότι η καλύτερη λύση έιναι να πάμε οι δυο μας να τα βάλουμε μ' ολόκληρη την μαφία;>>, απάντησε,<< Όση πίστη και να έχεις στις δυνατότητες σου κάποια πράγματα απλά δεν γίνονται.>>
<< Και τι προτείνεις; Να τον αφήσουμε έτσι ή να αποκαλύψουμε το κρυσφήγετό τους στην αστυνομία. Πίστεψέ με άν μπορούσαν να κάνουν κάτι οι μπάτσοι θα το είχαν κάνει εδώ και καιρό.>>
<< Πάντα υπάρχει μία εναλλακτική λύση.>> είπε καθώς γέμιζε ένα ποτήρι με γαλλικό καφέ.
<< Εγώ δεν πρόκειται να στήσω την ομάδα, επίτηδες λάθος για να χάσουμε τους υπόλοιπους αγώνες. Είμαστε δίκια πρώτοι και έχουμε κάνει τεράστια προσπάθεια για να το καταφέρουμε. Δεν θα προδώσω ούτε τους ποδοσφαιριστές μου, ούτε και τους φιλάθλους μας για να σώσω το τομάρι μου. Αυτό να μην το σκέφτεσαι καν.>>, ο επιτακτικός τόνος της φωνής μου δεν του άφηνε πολλά περιθώρια.
<< Δεν λέω αυτό. Απλά νομίζω ότι την δεδομένη στιγμή υπάρχει κάτι καλύτερο που θα μπορούσαμε να κάνουμε. Εξάλλου εγώ δεν έχω ανακτήσει πλήρως τις δυνάμεις μου και αν μας καταλάβουν οι μαφίοζοι, θα πρέπει να με κουβαλάς εσυ.>>, κατέληξε.
<<Απλά ρίξε μια ματία εδώ.>> είπε και άνοιξε το χαρτοφύλακα που έχει φέρει μαζί του.

<<Ορίστε η βαθμολογία μέχρι τώρα και οι αγώνες που ακολουθούν.>>


Image



Image

<< Ρε συ τι μου τα δείχνεις αυτά; Λες να μην ξέρω σε ποια θέση είμαστε και με ποιούς παίζουμε;>>, τον ρώτησα απορημένος.
<< Θέλω απλά να τεκμηριώσω την αποψή μου>>,απάντησε, << Κοίτα έχουμε 5 ντέρμπι στην σειρά. Πρόσθεσε και το γεγονός ότι η ψυχολογία των παιχτών έχει πέσει κατακόρυφα μετά το χθεσινό αποτέλεσμα και θα καταλάβεις και εσύ ότι το πιο φυσιολογικό είναι να πέσουμε απο την κορυφή, στους επόμενους αγώνες. Αυτό που θέλουν αυτοί, δηλαδή.>>
<< Δεν θέλουν μόνο αυτό. Αν δεν δουν την Παλέρμο να υποβιβάζεται δεν θα ησυχάσουν.>> είπα, αρχίζοντας να καταλαβαίνω που το πάει.
<< Το ξέρω αλλά κάτι είναι κι αυτό για αρχή. Μίλησα και με τον Gaetano σήμερα και μου είπε ότι τελικά ο χθεσινός τραυματισμός του Amauri δεν ήταν τόσο επιπόλαιος όσο νομίζαμε. Θα μείνει 4 μήνες έξω. Ας πάμε για λίγο με τα νερά τους και μετά βλέπουμε.>>

Η αλήθεια είναι ότι ο Rinaldo με εξέπληξε . Είναι η πρώτη φορά που λέει κάτι σωστό.
Εγώ, όμως, δεν μπορούσα ακόμη να αποδεχτώ το γεγονός ότι θα καθίσουμε με σταυρωμένα τα χέρια. Και αν νικήσουμε, τελικά, όλους τους αγώνες τι θα γίνει;
Ας ελπίσουμε να μην είναι πια πολύ αργά..



Συνεχίζεται..............................................
Image
chronis4 wrote:Τόσο καιρό διάβαζα τα πόστς του Γκαλ περί Κιάμου και λέω δε μπορεί,υπερβάλλει.
Χθες κατάλαβα κάτι.
Και λίγα λέει. 8)
Dawn Rider wrote:Εάν προβληθούν οι 6 seasons της σειράς σε ένα 2-hour special από την οπτική γωνία του Λοκ μόνο, θα έχουμε μαζικές αυτοκτονίες θεατών από τα επίπεδα γαματότητας.
matthew21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7315
Joined: Sat May 05, 2007 10:21 am
Αγαπημένη Ομάδα: Πρόεδρος Εδεσσαϊκού
Location: Οn a plane (hopefully)
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Να τους νικήσεις ρε!!! Τώρα!! Θέλω νίκη σε όλα τα ντέρμπυ!!! Τέλος!!!
Spoiler: show
(Ρε διώξε το Ρινάλντο και κάνε εμένα assistant manager :D :D :P :P 8) 8) )
il_biscione
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3717
Joined: Sat Aug 04, 2007 10:05 am
Football Manager της ομάδας: Polisportiva Alghero
Αγαπημένη Ομάδα: F.C. Internazionale Milano
Status: Eh.
Location: South Of Heaven.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κοίτα να νικήσεις Juventus, Μilan και την μισητή Catania και άσε τις άλλες.. :D :D :D
Insieme per sempre 1998 - 2008Eterno Amore.
Galacticos
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2407
Joined: Sun Oct 28, 2007 7:35 am
Football Manager της ομάδας: The Lockes F.C
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos,Real Madrid
Status: Don't tell me what I can't do.
Location: Ποσειδώνιο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

16/3/2008 15:00
Ρώμη




Η αιώνια πόλη.....


Image

Για άλλη μια φορά, όμως, δεν είχα όρεξη για τουρισμό.

Ένα τρομερό δίλημμα δεν με άφηνε να ησυχάσω και να απολαύσω τα ειδυλλιακά τοπία που ξετυλίγονταν γύρω μου.

<<Λευκό η κόκκινο κρασί;>>
Ρώτησε ο Rinaldo που δεν μπορούσε να πάρει και την πιο απλή απόφαση μόνος του.

<<Και τα δύο φυσικά>>, απάντησα αδιάφορα. Μπορεί να με είχε πείσει ότι έπρεπε να πάμε με τα νερά τους αλλά εγώ ακόμη δεν ήξερα τι θα έκανα σε περίπτωση που κερδίζαμε τον αγώνα.


Roma vs Palermo

<< Παιδιά με το μαλακό >> είπα στους παίχτες στα αποδυτήρια πρίν την έναρξη του αγώνα.
Γύρισαν και με κοίταξαν όλοι με μία πρωτοφανή έκπληξη στο πρόσωπο τους.
<< Τι λες τώρα κόουτς; Θα τους πατήσουμε! Απο που κι ως που θα παίξουμε με το μαλακό. Το έχουμε κάνει ποτε για να το κάνουμε και τώρα;>>
<< Εντάξει ρε παιδιά..απλά για να μην έχουμε κι αλλούς τραυματισμούς..να μην παρουμε καρτες...ξέρετε τώρα να κάνουμε και λίγη συντήρηση δυνάμεων>> είπα τραυλίζοντας.
Και τι να τους πω; Πρέπει να χάσετε; Ότι και να τους έλεγα αυτοί ήταν αποφασισμένοι.

Κάτι που έδειξαν και στο γήπεδο. Για 45 λεπτά δεν άφηναν την Ρώμα να πάρει ανάσα. Το πάθος τους για διάκριση ήταν κάτι παραπάνω απο εμφανές.

Ώσπου στο 45' ο διαιτητής (που πρέπει να είναι μεγάλος θαυμαστής του Trond) δείχνει τη κόκκινη κάρτα στον Senna χαρίζοντας ουσιαστικά την νίκη στην Ρόμα.
Όλοι στον πάγκο έσπευσαν να πουν το καθιερωμένο ""Δεν πειράζει "" στους ποδοσφαιριστές, αλλά εγώ ήμουν ο μόνος που το εννοούσε πραγματικά.

<< Θα παίξουμε με 3 στο κέντρο παιδιά. Δηλαδή εσύ Mark και εσύ Gulio θα πάτε δίπλα στον Fabio. Στην επίθεση κανονικά εσείς οι δύο, Fabrizio και Εdison. Καμία απορία;>> γύρισα και κοίταξα τους ποδοσφαιριστές μου ελπίζοντας να έχουν καταλάβει πως θα παραταχθούμε στο δεύτερο ημίχρονο.
<< Κόουτς έχω εγώ να κάνω μια παρατήρηση>> είπε ο Barzagli << Μήπως θα ήταν καλύτερα να παίξουμε με 4 στο κέντρο και με έναν μπροστά. Αυτοί έχουν 5 μέσους και θα κάνουν πάρτυ με μόνο 3 δικούς μας στην μεσαία γραμμή.>>
Ήξερα ότι είχε δίκιο αλλά δεν μπορούσα να κάνω αλλιώς.
<< Με αμφισβητείς Andrea;>>, είπα τελικά <<Το γεγονός ότι είσαι αρχηγός δεν σου δίνει και το δικαίωμα να έχεις άποψη στο πως θα παίζουμε. Αυτό είναι δική μου ευθύνη. Άντε βγείτε τωρα και κάντε αυτο που ξέρετε καλύτερα.>>
Με κοίταξαν γι άλλη μια φορά με ζωγραφισμένη την έκπληξη και την απορία στο πρόσωπο τους αλλά δεν τους έδωσα σημασία. Δεν ήξερα πως να τους αντιμετωπίσω. Είχα αρχίσει να χάνω τα λογικά μου.

Κάθησα στην άκρη του πάγκου μου και παρακολούθησα το δεύτερο ημίχρονο χωρίς να κάνω σχεδον τίποτα για να βοηθήσω τους 10 εναπομείναντες ποδοσφαιριστές μου.
Το γκολ του Perrotta με την συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα με έκανε να μισήσω ακόμη πιο πολύ τον εαυτό μου.
<< Rinaldo πες τους να ανεβούν λίγο και να παίξουν με κάθετες πάσες στο κέντρο>> είπα, αν και δεν περίμενα να αλλάξει τίποτα.

Κι όμως δούλεψε!

Ο Bresciano στο 63' με μακρινό σουτ φώναξε ένα βροντερό....σουτ στους οπαδούς της Roma που είχαν ήδη σωπάσει.
1-1 και εγώ βρίσκομαι στην δυσκολότερη στιγμή της ζωής μου.
Η λογική μου έλεγε να περάσω άλλον έναν παίχτη στο χώρο του κέντρου, να ελέγξω τον ρυθμό και να απειλήσω με αντεπιθέσεις. Δεν μπορούσα όμως. Από το μυαλό μου πέρασαν όλες οι χαρούμενες στιγμές που είχαμε ζήσει μαζί με τον Trond.
Απο τις προπονητικές ιστορίες που μου έλεγε όταν ήμουν μικρός μέχρι τα ατελείωτα βράδια δηλωτής στα νορβηγικά φιορδ. Δεν μπορούσα να του το κάνω αυτό.

<< Rinaldo πες στον Delgado και στον Zurawski να ετοιμαστούν.>>
<< Μα δεν έχουν κάνει ζέσταμα.>> απάντησε αυτός.

<< Άκουσες τι σου πα;>> τον κοίταξα με απειλητικό ύφος και έτρεξα να δώσω οδηγίες στον Barzagli.

<< Αndrea ανεβείτε όλοι και πιέστε ψηλά. Σε θέλω αμυντικό χαφ.>>, του φώναξα και ξανακάθησα στην θέση μου.

Το αποτέλεσμα ήταν και το αναμενόμενο. Είμασταν ανοιχτοί πισω και ο Mancini με τον Taddei έστησαν το δικό τους πάρτυ.

Ο Perrota πέτυχε στο 78' τo δεύτερο προσωπικό του γκολ και εγώ έσπευσα να πνίξω τις τύψεις μου στο φλασκί με το κρασί που έκρυβα στον πάγκο.

Τελικό αποτέλεσμα.
Roma vs Palermo 3-1 (Perrotta 60',78',Totti 94'/ Bresciano 63')



Συνεχίζεται..............
Image
chronis4 wrote:Τόσο καιρό διάβαζα τα πόστς του Γκαλ περί Κιάμου και λέω δε μπορεί,υπερβάλλει.
Χθες κατάλαβα κάτι.
Και λίγα λέει. 8)
Dawn Rider wrote:Εάν προβληθούν οι 6 seasons της σειράς σε ένα 2-hour special από την οπτική γωνία του Λοκ μόνο, θα έχουμε μαζικές αυτοκτονίες θεατών από τα επίπεδα γαματότητας.
il_biscione
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3717
Joined: Sat Aug 04, 2007 10:05 am
Football Manager της ομάδας: Polisportiva Alghero
Αγαπημένη Ομάδα: F.C. Internazionale Milano
Status: Eh.
Location: South Of Heaven.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πουλημένε. :evil:

Galacticopoli 2008.
Insieme per sempre 1998 - 2008Eterno Amore.
matthew21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7315
Joined: Sat May 05, 2007 10:21 am
Αγαπημένη Ομάδα: Πρόεδρος Εδεσσαϊκού
Location: Οn a plane (hopefully)
Has thanked: 0
Been thanked: 0

il_biscione wrote:Πουλημένε. :evil:

Galacticopoli 2008.
+1 :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Bob4
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5575
Joined: Thu Feb 15, 2007 5:24 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ω Μπάνε Μπάνε...
Status: Ήρθαμε σκαστοί από την κλινική, ΠΑΟΚάρα μου δεν το ξέρουν οι γιατροί..
Location: Στην πόλη του Θεού
Has thanked: 0
Been thanked: 0

matthew21 wrote:
il_biscione wrote:Πουλημένε. :evil:

Galacticopoli 2008.
+1 :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

+100000

Κρίμα :evil: :evil: :evil:
Galacticos
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2407
Joined: Sun Oct 28, 2007 7:35 am
Football Manager της ομάδας: The Lockes F.C
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos,Real Madrid
Status: Don't tell me what I can't do.
Location: Ποσειδώνιο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

19/3/2008 19:00
Παλέρμο


Η κατάσταση στην ομάδα τραγική. Οι μισοί παιχτες τιμωρημένοι, οι άλλοι μισοί στο όριο των καρτών και ο καλύτερος μας παίχτης, τραυματίας για το υπόλοιπο της σεζόν.
Δεν ήξερα όμως αν θα πρέπει να λυπηθώ ή όχι, καθως οδηγούσα για να φτάσω στο ξενοδοχείο που είχε καταλύσει η αποστολή για τον σημερινό αγώνα με την Juventus. Σιγουρα οι πολλές απουσίες και η χάλια ψυχολογία μετά απο δυο βαριές ήττες, θα με έβγαζαν απο το κόπο να επαναλάβω τα σκόπιμα λάθη του παιχνιδιού με τη Roma.


Palermo vs Juventus

Λίγο πριν ανοίξω την πόρτα των αποδυτηρίων, κοντοστάθηκα για μια στιγμή. Δεν ήθελα να αντικρύσω τους ποδοσφαιριστές μου στα μάτια. Ένιωθα ότι έχουν καταλάβει τι γίνεται και έχουν χάσει την εμπιστοσύνη τους για μένα. Πράγμα πολύ λογικό μετά και απο αυτά που τους είπα στο παιχνίδι της Ρώμης.
Πήρα μια βαθιά ανάσα και μπήκα.

<< Έτοιμοι μάγκες; Θα τους σκίσουμε σήμερα?>> έιπα αυθόρμητα.
Γύρισαν και με κοίταξαν καλά καλά. Για λίγα δευτερόλεπτα δεν μιλούσε κανείς. Μέχρι που την σιωπή έσπασε...ποιός άλλος; ο Barzagli.
<< Μπα δεν βαριέσαι κόουτς; Λέμε να το πάμε χαλαρά το παιχνίδι. Έχουμε και κάρτες, έχουμε και τραυματισμούς, δεν χρειαζεται να το παρακάνουμε.>>, είπε και έσκασαν όλοι στα γέλια. Όλοι εκτός απο μένα. Με είχαν πάρει στο ψιλό και με το δίκιο τους. Δεν είχα όρεξη για πολλές αναλύσεις. Αφού επανέλαβα ό,τι είχα πει αυτές τις μέρες στην προπόνηση, έφυγα προς την φυσούνα μόνος.
Για να αντικρύσω αυτό το θέαμα..
Image

Για πρώτη φορά οι εξέδρες ήταν σχεδόν άδειες.
Πάλι καλά όμως, σκέφτηκα, τουλάχιστον δεν θα μας δουν πολλά άτομα να ξεφτιλιζόμαστε.


Άδειο το γήπεδο μεν, αλλά ο Nedved όταν πέτυχε το γκολ στο 18' έβαλε το δαχτυλο μπροστά απο το στόμα, κάνοντας νόημα να ησυχάσουν.... ποιοι όμως; Τα ball boys πισω απο το τέρμα που καυχιόντουσαν για το ποιος θα ρίξει την ξανθούλα συμμαθήτρια;
Το 0-1 ήταν γεγονός όμως και οι γκρίνιες άρχισαν.

Και συνεχίστηκαν μέχρι και μέσα στα αποδυτήρια, στο ημίχρονο του αγώνα. Όσο και να προσπαθούσα να τους δείξω πως θα παιξουμε στο δεύτερο σαρανταπεντάλεπτο, δεν με άκουγε κανείς.
<< Τα παρατάω!>>, φώναξα σε μια στγμή και έφυγα άρων άρων για τον πάγκο.
Ένιωσα να φεύγουν απο πάνω μου πολλές ευθύνες. Δεν θα φταίω εγώ άμα θα χάσουμε, αυτοί θα φταίνε. Εγώ προσπάθησα! Σκέφτηκα σε μια προσπάθεια να απενοχοποιήσω λίγο τον εαυτό μου και να διώξω κάποιες απο τις τύψεις μου.
Μάταια όμως. Μόνο το κρασί με έκανε να ξεχνάω και αυτή την φορά είχα ξεχάσει να γεμίσω το φλασκί.

Τα ίδια χάλια και στο δεύτερο ημίχρονο και αν δεν ήταν ο Grygera να μπερδέψει τα τέρματα, θα είχαμε χάσει...πάλι.


Palermo vs Juventus 1-1 (Grygera own goal 66'/ Nedved 18')



Συνεχίζεται...........
Image
chronis4 wrote:Τόσο καιρό διάβαζα τα πόστς του Γκαλ περί Κιάμου και λέω δε μπορεί,υπερβάλλει.
Χθες κατάλαβα κάτι.
Και λίγα λέει. 8)
Dawn Rider wrote:Εάν προβληθούν οι 6 seasons της σειράς σε ένα 2-hour special από την οπτική γωνία του Λοκ μόνο, θα έχουμε μαζικές αυτοκτονίες θεατών από τα επίπεδα γαματότητας.
User avatar
butters
Coach
Coach
Posts: 2733
Joined: Tue Nov 27, 2007 11:41 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός
Location: Αμπελόκηποι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εμ, έτσι όπως τα κανες :evil: :evil:
Δεν μπορω να καταλαβω..(Νοτης Σφακιανακης)...γιατι μου ριχνουν κοκκινη καρτα αφου εχω ενα μονο εν ενεργεια λογαριασμο και δεν εχω προκαλεσει κανεναν.Ισα ισα που οι τοποθετησεις μου πιστευω πως ειναι βασισμενες στην λογικη και την πραγματικοτητα,ολοκληρωμενες,με επιχειρηματα και κυριως σε γενικες γραμμες αναλυτικες και ενδιαφερουσες.

Απλα θα πω το εξης.

Τεσσερις πηγε...μου ειπαν παλι φυγε....φυγε απο το μαγαζι(σαιτ)...(Μαζωνακης) γιατι ηπια παλι κι εκανα κεφαλι....αλλα δεν εγινα κακο παιδι..
Post Reply

Return to “Retire / Resign - Ιστορίες που έφτασαν στο τέλος”