Η Πλατεία άναψε τα φώτα της... [END]

Ήρθαν εδώ και άφησαν το στίγμα τους...Η ξεκούραση των πολεμιστών...
Post Reply
jamiespoursas
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 743
Joined: Mon Mar 19, 2007 1:17 pm
Football Manager της ομάδας: Προσεχώς...
Αγαπημένη Ομάδα: Πανιώνιος Γ.Σ.Σ.
Status: Είσαι αξιοπρεπής; Γίνε Πανιώνιος.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπέρα αδέρφια μου... Από το πρωί στους δρόμους και επιτέλους επέστρεψα στην πόλη μου!
Τελειώσαμε από Πελοπόνησσο (ελπίζω να μην ξαναπάω ποτέ - εξαιρούνται η Αρχαία Ολυμπία και το λιμάνι της Κυλήνης)!
Αυτές τις ημέρες, αφού πρώτα ενημερωθώ με όλα τα τρέχοντα ζητήματα, θα τελειώσω και με την ανασκόπηση της ιστορίας.
Γιατί είμαι ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ...

Είσαι αξιοπρεπής; Γίνε ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

ΕΜΠΡΟΣ ΙΣΤΟΡΙΚΕ... Η ΣΜΥΡΝΗ, ΜΑΝΑ ΚΑΙΓΕΤΑΙ
jamiespoursas
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 743
Joined: Mon Mar 19, 2007 1:17 pm
Football Manager της ομάδας: Προσεχώς...
Αγαπημένη Ομάδα: Πανιώνιος Γ.Σ.Σ.
Status: Είσαι αξιοπρεπής; Γίνε Πανιώνιος.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η Πλατεία άναψε τα φώτα της

Η ανασκόπηση

Αυτό είναι ένα από τα τελευταία μου posts σε τούτη την ιστορία και θεώρησα σωστό να επιχειρήσω μια ανασκόπηση όλων των γεγονότων που συνέβησαν από την πρώτη μέρα ανάληψης της τεχνικής ηγεσίας της ομάδας που αγαπώ μέχρι την τελευταία ημέρα ασχόλησής μου με την ομάδα που συμπάθησα...

Σεζόν 2007-2008

Την 29-06-2007 μου δόθηκε η ευκαιρία να αναλάβω την τεχνική ηγεσία του Πανιωνίου Γυμναστικού Συλλόγου Σμύρνης. Ήταν ιδιαίτερη η τιμή που μου έκανε ο κ. Τσακίρης εμπιστευόμενος τις τύχες της ομάδας στο πρόσωπό μου και στηρίζοντας με αυτόν τον τρόπο τις ελπίδες μιας φίλαθλης κοινωνίας που αγαπά το ποδόσφαιρο και ιδιαίτερα τα όσα συμβολίζει αυτός ο ιστορικός σύλλογος.

Η πρώτη μου χρονιά στον Πανιώνιο ξεκίνησε με πολλές δυσκολίες, αλλά και πολλά όνειρα τα οποία στην πορεία έπρεπε να πραγματοποιήσω.

Οι μεταγραφές που έγιναν ήταν σε συγκεκριμένες θέσεις και με πρόσωπα τα οποία σίγουρα θα βοηθούσαν πολύ στο να δημιουργήσουμε ένα ανταγωνιστικό σύνολο, το οποίο την πρώτη χρονιά θα μαχόταν για να εξασφαλίσει μια θέση στις επόμενες Ευρωπαϊκές διοργανώσεις.

Στη SuperLeague η ομάδα κατάφερε και τερμάτισε στην 3η θέση στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος και στα play-off διεκδικήσαμε μέχρι τέλους την έξοδό μας στο Champions League. Τελικά καταφέραμε να ανανεώσουμε την Ευρωπαϊκή μας συμμετοχή και τη νέα χρονιά στο UEFA Cup.

Στο Κύπελλο Ελλάδος φτάσαμε μέχρι τον τελικό όπου και χάσαμε το κύπελλο με 3-2 από την ομάδα του Ολυμπιακού. Η πορεία μας στο κύπελλο σίγουρα ήταν πέραν του αναμενομένου, αλλά οι εύκολες κληρώσεις μας έδωσαν το δικαίωμα αν μη τι άλλο να διεκδικήσουμε μέχρι τέλους τον τίτλο.

Στην Ευρώπη κάναμε μια πολύ καλή παρουσία. Αποκλείσαμε την AFC Rapid Bucharest και περάσαμε στους ομίλους του UEFA Cup. Στη συνέχεια αντιμετωπίσαμε τις Girondins Bordeaux, Besiktas, Rosenborg και Everton και τελικά αποκλειστήκαμε στην ισοβαθμία από την επόμενη φάση.

Σεζόν 2008-2009

Στη SuperLeague δεν κάναμε πολύ καλές εμφανίσεις και έτσι δικαιολογημένα τερματίσαμε στην τιμητική 6η θέση, κάτι που μας στέρησε τη δυνατότητα να διακδικήσουμε κε νέου την παρουσία μας στις Ευρωπαϊκές διοργανώσεις. Παρ' όλα αυτά στην ομάδα ήρθαν νέοι ποδοσφαιριστές πάνω στους οποίους θα βασιζόμασταν τη νέα χρονιά για το μεγάλο θαύμα...

Στο Κύπελλο Ελλάδος απογοητεύσαμε, καθώς αποκλειστήκαμε πολύ νωρίς από την ομάδα του Πανσερραϊκού κι έτσι δεν μας δόθηκε η ευκαιρία να επαναλάβουμε την περσινή πορεία μέχρι τον τελικό...

Αυτό που κυριολεκτικά έσωσε τη χρονιά ήταν η πολύ καλή πορεία στο UEFA Cup... Στον 2ο Προκριματικό Γύρο αντιμετωπίσαμε την HSK Zrinjski Mostar την οποία και αποκλείσαμε σχετικά εύκολα. Στον 3ο Προκριματικό Γύρο την Germinal Beerschot Antwerpen. Σαφώς πιο δύσκολη ομάδα αλλά με πολύ καλές εμφανίσεις περάσαμε στους ομίλους μαζί με τις PSV Einthoven, FC Sochaux, Locomotiv Moscow και FC Otelul Galati. Κάναμε πολύ καλές εμφανίσεις και δίκαια περάσαμε στους "32" όπου συναντήσαμε την FK Partizan Beograd την οποία επίσης αποκλείσαμε. Στη φάση των "16" πέσαμε πάνω στη Celtic και κάπου εκεί τελείωσε και η Ευρωπαϊκή μας πορεία...

Σεζόν 2009-2010

O "Ιστορικός" συμπλήρωνε 120 χρόνια ιστορίας και όλοι θέλαμε να κάνουμε κάτι για να γιορτάσουμε με τον ιδανικότερο τρόπο αυτό το momentum. Στις επιθυμίες μας ήταν ένας τίτλος... το Κύπελλο πιο εφικτός, αλλά καλοβλέπαμε και μια πιθανή επιτυχία και στο πρωτάθλημα.

Αυτό που καταφέραμε μόλις την τρίτη χρονιά στην ομάδα ήταν απλά εκπληκτικό. Χωρίς να έχουμε υποχρεώσεις στην Ευρώπη και αποκλειόμενοι από το Κύπελλο στον 5ο γύρο, αφοσιωθήκαμε στο πρωτάθλημα.

Η ομάδα με σαφείς προσανατολισμούς και παίζοντας καλό ποδόσφαιρο κατάφερε να παίζει το πρωτάθλημα τελευταία αγωνιστική μέσα στη Νέα Σμύρνη σε ένα κατάμεστο γήπεδο. Με αντίπαλο τον Εθνικό Αστέρα πήραμε μια νίκη η οποία μας έχρισε πρωταθλητές Ελλάδος και ήταν ότι καλύτερο για έναν ολόκληρο λαό ο οποίος επιζητούσε κάποια επιτυχία στη συμπλήρωση των 120 ετών από την ίδρυση του πιο ιστορικού συλλόγου στην Ελλάδα.

Ήταν ο πρώτος μου τίτλος και μάλιστα με την ομάδα της καρδιάς μου...

Σεζόν 2010-2011

Ως πρωταθλητές Ελλάδος η επόμενη χρονιά θα είχε απαιτήσεις. Με αρκετά λεφτά πια στα ταμεία της ομάδας, πετύχαμε κάποιες εξαιρετικές μεταγραφές που θα μας βοηθούσαν να σταθεροποιηθούμε στις υψηλές θέσεις στο Ελληνικό πρωτάθλημα, αλλά και μια καλή παρουσία στην Ευρώπη.

Στη SuperLeague τερματίσαμε 2οι πίσω από τον Ολυμπιακό και στα play-off κερδίσαμε για ακόμη μια φορά το εισιτήριό μας για το επόμενο Τσου-Λου.

Στο κύπελλο αποκλειστήκαμε στα προημιτελικά από τον ΠΑΟΚ κι έτσι για ακόμη μια χρονιά μέναμε έξω από πιθανή διεκδίκηση της κούπας.

Αυτό όμως που δεν θα ξεχάσω ποτέ, είναι η παρουσία μας στην Ευρώπη. Σαν βασικό στόχο θέσαμε την είσοδό μας στους ομίλους. Με αντίπαλο την Βέρντερ λίγοι περίμεναν την πρόκρισή μας. Κι όμως εμείς είμασταν εκεί και δώσαμε και το κάτι παραπάνω για να περάσουμε με νίκη στην Νέα Σμύρνη και ισοπαλία στη Βρέμη.

Η κλήρωση φαινόταν βατή, τουλάχιστον για την 3η θέση και συνέχεια στο ΟΥΕΦΑ. Αντίπαλοί μας Λίβερπουλ, Ρέιντζερς και ΤΣΣΚΑ Μοσχας. Κι όμως, πέρα από κάθε προσδοκία, τερματίσαμε 2οι πίσω από τους Σκοτσέζους και αφήνοντας πίσω μας Λίβερπουλ και ΤΣΣΚΑ. Μάλιστα κερδίζοντας μέσα-έξω τη Λίβερπουλ κάναμε όλη την Ευρώπη να παραμιλά.

Επόμενη αντίπαλος η μεγάλη Ρεάλ Μαδρίτης. Κάναμε δύο πολύ καλές εμφανίσεις, καταφέραμε να πάρουμε μια ισοπαλία στην έδρα μας και μια ήττα με ψηλά το κεφάλι στη Μαδρίτη. Όνειρο ήτανε και τελείωσε...

Σεζόν 2011-2012

Η χρονιά αυτή θα ήταν κριτήριο και για τη δική μου παρουσία ως manager. Στόχος μας η κατάκτηση του πρωταθλήματος και μι ακαλή παρουσία εκ νέου στην Ευρώπη.

Έχοντας αποκλειστεί νωρίς από Ευρώπη και Κύπελλο Ελλάδος μοναδικός μας στόχος η επιστροφή στο θρόνο του πρωταθλητή. Και πράγματι πιο εύκολα από ότι περίμενα κατακτήσαμε το 2ο μας πρωτάθλημα στα 5 χρόνια παρουσίας μου στον Πανιώνιο.

Στο Κύπελλο αποκλειστήκαμε πάλι νωρίς από την Καλαμαρία. Λες και μας κατατρέχει καμιά κατάρα...

Στην Ευρώπη αποκλείοντας την Νις και την ΖΤΕ μπήκαμε στους ομίλους με Μπαρτσελόνα, Γιουβέντους και Βέρντερ. κλήρωση πακέτο και φυσικά τερματίσαμε τελευταίοι κι έτσι από νωρίς εκτός Ευρωπαϊκών παιχνιδιών. Κρίμα!

Η χρονιά τελειώνει φεύγοντας από τον Πανιώνιο και ανοίγοντας νέα σελίδα στην καριέρα μου ως προπονητής της παραπαίουσας Ατλέτικο Μαδρίτης. Στα 8 παιχνίδια που απέμεναν για το κλείσιμο της χρονιάς κάναμε 7-0-1 αλλά ήταν ήδη πολύ αργά για να διεκδικήσουμε κάτι καλό σαν ομάδα...

Σεζόν 2012-2013

Ως προπονητής τέτοιου συλλόγου εύλογα θα μπορούσε να πει κάποιος πως με λίγες καλές μεταγραφές πάμε για τίτλους. Ανέλαβα όμως μια ομάδα η οποία ήταν στα πρόθυρα οικονομικού αφανισμού... Με τα χρέη να ξεπερνούν τα 100.000.000? έπρεπε να παλέψω να φέρω μια ισορροπία στα οικονομικά μεγέθη του συλλόγου και έπειτα να ασχοληθώ ουσιαστικά με τους αγωνιστικούς στόχους της ομάδας.

Στο πρωτάθλημα, τηρουμένων των αναλογιών, κάναμε μια καλή πορεία καταλαμβάνοντας την 5η θέση και κερδίζοντας έτσι ένα Ευρωπαϊκό εισιτήριο.

Στο Κύπελλο αποκλειστήκαμε στον 5ο γύρο από την Μπαρτσελόνα και τελειώσαμε νωρίς με τις υποχρεώσεις μας στο Copa del Ray...

Στα οικονομικά, με αλλαγή ιδιοκτησιακού καθεστώτος, αλλά και με ένα συμμάζεμα γενικότερο, αρχίζω να πιστεύω πως θα έρθουν καλύτερες μέρες...

Σεζόν 2013-2014

Η χρονιά ξεκίνησε με πολλά όνειρα και απαιτήσεις από φιλάθλους της ομάδας και αναγνώστες της ιστορίας. Πιο συγκεκριμένα ο Τσακ επιζητούσε τίτλο Ευρωπαϊκό...

Στο πρωτάθλημα, κάνοντας ένα πολύ κακό ξεκίνημα, τελικά τερματίσαμε στη 2η θέση, η οποία και μας έδωσε την απ' ευθείας είσοδο στους ομίλους του Τσου-Λου. Καλύτερα δεν γίνοτανε...

Στο Κύπελλο αποκλειστήκαμε στα ημιτελικά από τη Μπαρτσελόνα, κάνοντας μια πολύ καλή πορεία ως εκείνο το σημείο.

Στην Ευρώπη αφού αποκλείσαμε την Rubin μπήκαμε σε όμιλο με Ρόντα, Νάπολι, Γουέστ Χαμ και Μπριζ. Στον όμιλο τερματίσαμε στην 1η θέση με 3-1-0 και επόμενος αντίπαλος στου "32" η Λανς την οποία επίσης αποκλείσαμε. Στους "16" η Σοτσέζικη Σέλτικ... Την αποκλείσαμε στον επαναληπτικό και πήγαμε στα προημιτελικά με αντίπαλο την Ίντερ... Μετά από δυο φανταστικά παιχνίδια περάσαμε στους "4" με αντίπαλο την Μπορντό. Αποκλείοντας και την ομάδα της Γαλλίας μας περίμενε άλλο ένα ματς, αυτό με την Μπέτις στον τελικό. Το παιχνίδι ήταν τέτοιο που αν χάναμε και 3-0 δε θα είχα κανένα παράπονο. Τελικά στα πέναλτι διεκδικήσαμε τον τίτλο και στεφθήκαμε Κυπελλούχοι Ευρώπης έπειτα από 52 ολόκληρα χρόνια.

Η ομάδα πλέον άλλαζε σελίδα...

Σεζόν 2014-2015

Έχοντας ανασάνει οικονομικά και φέρνοντας στην ομάδα τον Κακά, στόχος μας ήταν η κατάκτηση του πρωταθλήματος.

Στο πρωτάθλημα κάνοντας μια φανταστική σεζον, κόψαμε 1οι το νήμα κατακτώντας τον πολυπόθητο τίτλο έπειτα από πολλά χρόνια. Η ομάδα είχε προετοιμαστεί έτσι όλη τη χρονιά για να πάρουμε το πρωτάθλημα και όλοι είμασταν ιδιαίτερα ικανοποιημένοι από όσα πετύχαμε.

Στο Κύπελλο αποκλειστήκαμε από τη Βαλένθια στα προημιτελικά. Για ακόμη μια χρονιά δεν προχωρήσαμε τόσο όσο θα ήθελα στο Κύπελλο...

Στην Ευρώπη κληρωθήκαμε με Μαντσεστερ, Παρτιζάν και Σπόρτινγκ. Με 6-0-0 οι απαιτήσεις ανέβηκαν και είμασταν πια υποχρεωμένοι να παλέψουμε και να φτάσουμε όσο ψηλότερα γινόταν. Στους "16" πέσαμε πάνω στη Βέρντερ (παλία γνώριμη) την οποία και αποκλείσαμε. Επόμενη αντίπαλος η Βαλένθια... Με 2 απρόσμενες νίκες περάσαμε στα ημιτελικά και είχαμε να αντιμετωπίσουμε τη λίβερπουλ, κάτοχο του τίτλου τα τελευταία 2 χρόνια. Με ένα καταπληκτικό 2ο παιχνίδι περάσαμε στον τελικό όπου και χάσαμε τον τίτλο από την Άρσεναλ με 2-0.

Στο ΣούπερΚαπ χάσαμε από τη Λίβερπουλ...
Γιατί είμαι ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ...

Είσαι αξιοπρεπής; Γίνε ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

ΕΜΠΡΟΣ ΙΣΤΟΡΙΚΕ... Η ΣΜΥΡΝΗ, ΜΑΝΑ ΚΑΙΓΕΤΑΙ
jimis21
Indispensible
Indispensible
Posts: 1556
Joined: Wed Jul 25, 2007 7:42 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Φτάνει το τέλος μιας μεγάλης ιστορίας από έναν μεγάλο συγγραφέα :!: :!: :!:
Έλα και εσύ στην κιτρινόμαυρη παρέα μας..

aekfans21.com
serkok7
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 434
Joined: Thu Aug 23, 2007 2:40 pm
Location: βεροια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Το τελος μιας μεγαλης ιστοριας :(
Man0lios
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5311
Joined: Sat Nov 17, 2007 2:21 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δεν ξερω, αν αυτο ηταν το τελευταιο ποστ παντως εχω να σου πω ενα μεγαλο μπραβο, για την ιστορια σου....

Καταπληκτικη...


Με συνεπηρε τοσο πολυ(συν οτι μεγαλωσα Νεα Σμυρνη και εχω μεγαλη αγαπη προς τον Πανιωνιο) και πρεπει να ομολογησω οτι ηταν ο λογος που αρχισα και εγω να γραφω.... :wink:
Bill_xanthi
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5131
Joined: Sat Oct 27, 2007 5:28 pm
Football Manager της ομάδας: Man United
Αγαπημένη Ομάδα: Glory
twitter: iBillxan
Status: As the Reds go marching, on, on, on!
Location: Glory
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Όντως φίλε η ιστορία σου ήταν καταπληκτική.Είναι κρίμα αν τελικά τελιώσει εδώ. :cry: :cry:
Στην κολυμπήθρα ρίξανε νερό αλκοολούχο
και τ' όνομα που μου 'δωσαν ήταν χαμένο ρούχο..♪♫
timour14
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 589
Joined: Wed Oct 17, 2007 5:33 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Anorthosis
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φοβερή ιστορία!
Περιμένουμε την επόμενη
Image
Image
DiegoMaradona
Trialist
Trialist
Posts: 47
Joined: Wed Feb 13, 2008 6:19 pm
Football Manager της ομάδας: P.A..E
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Serres
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τα συγχαρητήρια μου στόν συγγραφέα μία από τις καλύτερες ιστορίες που έχω διαβάσει.Συγχαρητήρια :drinking: :drinking:
Είμαι ένα ανώριμο παιδάκι με πρόβλημα στύσης γι'αυτό γράφω μαλακήες στα φόρουμ!
jamiespoursas
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 743
Joined: Mon Mar 19, 2007 1:17 pm
Football Manager της ομάδας: Προσεχώς...
Αγαπημένη Ομάδα: Πανιώνιος Γ.Σ.Σ.
Status: Είσαι αξιοπρεπής; Γίνε Πανιώνιος.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Σε αυτό το σημείο θέλω να ευχαριστήσω όλους εσάς που στηρίξατε αυτήν την προσπάθεια. Μου δώσατε κουράγιο για να φτάσω ως εδώ και σας διαβεβαιώνω πως θα επανέλθω σύντομα με κάτι καλύτερο και καινοτόμο.

THE END._
Γιατί είμαι ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ...

Είσαι αξιοπρεπής; Γίνε ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

ΕΜΠΡΟΣ ΙΣΤΟΡΙΚΕ... Η ΣΜΥΡΝΗ, ΜΑΝΑ ΚΑΙΓΕΤΑΙ
serkok7
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 434
Joined: Thu Aug 23, 2007 2:40 pm
Location: βεροια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Οσοι εχουν διαβασει την ιστορια σου,περιμενουν με ανυπομονησια την καινουργια που υποσχεθηκες :D :D :D
Και ειμαι και εγω μεσα σε αυτους
costasbalas
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1364
Joined: Tue Nov 20, 2007 8:37 pm
Football Manager της ομάδας: Arsenal
Αγαπημένη Ομάδα: ΠAO, Arsenal, A.C. Milan
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φοβερή ιστοριούλα!
User avatar
DrGonzo
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 28004
Joined: Sat Nov 24, 2007 1:09 pm
Football Manager της ομάδας: Aberdden FC
Status: Seemed deep in thought
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ωραία ιστορία!! Μπράβο!
'Το Κράτος στην Ελλάδα παραδοσιακά κινητοποιείται πάντα και μόνο σε βάρος του Ολυμπιακού''
Καρπετόπουλος Αντώνης 23-12-2019

And I m up while the dawn is breaking, even though my heart is aching.
I should be drinking a toast to absent friends instead of these comedians.


How you expect to run with the wolves come night
when you spend all day sparring with the puppies?
thodorispalios
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 658
Joined: Fri Dec 28, 2007 2:10 pm
Football Manager της ομάδας: Benfica
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos/ ΑC Milan/ Lamia
Status: Not for the fans, For the foukarate mothers...
Location: Παντού μένω...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Από τις καλύτερες και τις πιό όμορφες. Νομίζω πως η παρουσίασή της ήταν όλα τα λεφτά.
Να Πεθάνει ο Ρωμαίος

Το Απονενοημένο Διάβημα

Image


Ποτέ θα βγώ απ' τον κουβά, Να δω τον ουρανό, Να πάψουν όλοι να μου λεν, Καλώς τον κουβανό


YOUtube...
billy_marseille
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 434
Joined: Tue Dec 04, 2007 3:59 pm
Football Manager της ομάδας: Olympique de Marseille
Αγαπημένη Ομάδα: Olympique de Marseille/Osfp
Location: Athens/Marseille
Has thanked: 0
Been thanked: 0

οντως πολυ καλη ιστορια!!!ωραια συγγραφικη δουλεια!!!!
DROIT AU BUT
Kwstas12345
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7330
Joined: Wed Nov 14, 2007 4:09 pm
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Oλυμπιακός, Man Utd,Milan
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ισως η καλύτερη ιστορία του fmgreece.Περιμένουμε την νέα ιστορία σου,στο επόμενο fm,με ανυπομονησία.

Υ.Γ Με έκανες να απογοητευτώ στον αποκλεισμό του Πανιωνίου από το κύπελλο Ουέφα.
“Never forget what you are, for surely the world will not. Make it your strength. Then it can never be your weakness. Armor yourself in it, and it will never be used to hurt you.”

Tyrion Lannister
Post Reply

Return to “Retire / Resign - Ιστορίες που έφτασαν στο τέλος”