Ιστορίες 2008: Απορίες/Παρατηρήσεις/Σχόλια

Ελάτε τα γνωριστούμε και μάθετε τους κανόνες του τόπικ
relentlessgeo
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6849
Joined: Tue Dec 27, 2005 1:12 pm
Football Manager της ομάδας: δεν κατεβασα το FM φετος :P
Αγαπημένη Ομάδα: Xavalencia FC
Status: is τα ξυνει :p
Location: Π. Ηρακλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

οχι ,διαφωνω απειρα μαζι σου...

δεν θαβονται οι καλογραμμενες ,θαβονται ολες !!

εγω γουσταρω και τις ιστοριες με εικονες ,και τις ιστοριες με σκρινσοτ και βιτζιει και οτι γουσταρει ο καθενας !

εγω δεν κατακρινω κανεναν ...ο καθενας γουσταρει να γραφει οπως θελει... το θεμα ειναι οτι χανεται εν τελει και δεν διαβαζει κανεις την προσπαθεια ΟΛΩΝ .
τεντωματα, μαντραπηδες, μιναρισματα, σου πα μου πες, σουξουμουξου, το να τ αλλο, το τσιμπουκι σας.
User avatar
Jordi_7
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 26807
Joined: Sun Jun 05, 2005 4:11 pm
Αγαπημένη Ομάδα: FC Barcelona
Location: Marinaleda
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Σιγουρα διαβαζονται πιο πολυ οι ιστοριες καποιων γνωστων (π..χ Τσακ) αλλα και αλλες ιστοριες ξεχωρισαν.

Επισης ρολο παιζει η συνεπεια για μενα.
Το παλικαρι ο jaimespousas που γραφει καθε μερα κραταει μια επαφη με τιυς αναγνωστες.
Σιγουρα πιο συχνη απο καποιον αλλον που γραφει καθε 3 μερες. :wink:

Διαφωνω απειρα και γω μαζι σου.

Χανονται γι αυτους που μπαινουν μια στο τοσο στις ιστοριες.
Οι αλλοι που παρακολουθούμε και γουσταρουμε τον τομεα πιστευω τις διαβαζουμε και ξερουμε για ολες. :D
No deixem de jugar perquè ens fem vells, sinó que ens fem vells perquè deixem de jugar.

Il Pinturicchio • Il Fenomeno Vero • AdP 10

Everything will be ok in the end.If it's not ok, it's not the end.
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Ήδη εχω ξεκινησει το ξεσκαρτάτισμα...να δω ποιοι γραφουν, ποιοι σταματήσανε, να δω ποιες θα κρατησω...ξέρετε όσοι γραφετε συχνά ιστορίες οτι το κανω κατα καιρούς αυτό...


τις καλές, τις κανω στίκι ...


προσπαθώ όσο μπορώ ρε σάγκο......έχεις δίκιο σε αυτό που λες αλλά κατάλαβε και την προσπάθειά μου... :wink:
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
Jordi_7
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 26807
Joined: Sun Jun 05, 2005 4:11 pm
Αγαπημένη Ομάδα: FC Barcelona
Location: Marinaleda
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγω μεχρι τωρα νομιζα οτι κριτηριο για στικι ειναι η συνεπεια και η απηχηση :|

Τεσπα μια χαρα δουλεια κανεις κι ετσι πρεπει.
Να καθαριστει λιγο ο τομεας γιατι εχουμε πολλες ιστοριες που δεν γραφουν πια.
No deixem de jugar perquè ens fem vells, sinó que ens fem vells perquè deixem de jugar.

Il Pinturicchio • Il Fenomeno Vero • AdP 10

Everything will be ok in the end.If it's not ok, it's not the end.
relentlessgeo
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6849
Joined: Tue Dec 27, 2005 1:12 pm
Football Manager της ομάδας: δεν κατεβασα το FM φετος :P
Αγαπημένη Ομάδα: Xavalencia FC
Status: is τα ξυνει :p
Location: Π. Ηρακλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ακριβως εκει ειναι το θεμα...

το οτι εσεις οι καμμενοι που μπαινετε καθε μερα στις ιστοριες ,μπορει να ξερετε για ολες ,αλλα εσεις ειστε καμμενοι !! :D
εμεις που μπαινουμε που και που να διαβασουμε κατι να γελασουμε να μ@λ@κιστουμε ,δε ξερουμε πλεον...χανουμε τον μπουσουλα...και η πλειονοτητα των χρηστων αυτη ειναι καλως ή κακως...
ακομα κι η ιστορια του τσακ ,ας πουμε ,μπορει να θαφτει με ολο αυτον τον πανικο ,αν δεν γινει στικι πχ...
δλδ νταξ ,δε βλεπω τις περσινες ιστοριες που εγινε τρελο ξεπεταγμα κυριως λογω της ενασχολησης του τσακ με αυτες ,και ο κοσμος ασχοληθηκε πιο πολυ ,αλλα βλεπω παλιοτερες...βλεπε οτι ολα μα ολα τα μελη σχολιαζαν και διαβαζαν τις ιστοριες αυτες...αυτο λειπει απο τις ιστοριες πλεον για μενα...

και ναι ,διαφωνουμε απειρα ! :drinking:


εντιτ .ρε τσακ ,ξερεις οτι εκτιμω τη δουλεια σου...δεν εκανα σχολιο προς εσενα ,αλλα προς ολους τους χρηστες που γουσταρουν να γραψουν !λιγη υπομονη ρε γμτ! θα ρθει και γι αυτους η ωρα να γραψουν και να ξεκαβλωσουν !! :wink:
τεντωματα, μαντραπηδες, μιναρισματα, σου πα μου πες, σουξουμουξου, το να τ αλλο, το τσιμπουκι σας.
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Boixos Nois '81 wrote:Εγω μεχρι τωρα νομιζα οτι κριτηριο για στικι ειναι η συνεπεια και η απηχηση :|

συνέπεια + απήχηση = καλή ιστορία = στικι....είπα εγω κάτι διαφορετικό;;;;;; Βλέπεις οτι στίκι γίνεται μια ιστορία όταν πιάσει 100+ ποστ και όταν ο κόσμος γουστάρει....
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
Jordi_7
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 26807
Joined: Sun Jun 05, 2005 4:11 pm
Αγαπημένη Ομάδα: FC Barcelona
Location: Marinaleda
Has thanked: 0
Been thanked: 0

@ relentlessgeo

Σαφως οι καμμενοι με τις ιστοριες ασχολουνται.
Οπως σε ολους τους τομεις.
Μπορει καποιος που θα μπει στην εξεδρα καθε 2-3 μερες να χανει τον μπουσουλα επειδη δεν ασχολειται :wink:

@Τσακ

Οταν ειπες "τις καλες τις κανω στικι" νομιζα το καλες πηγαινε στον τροπο γραψιματος.

My fault. :|
No deixem de jugar perquè ens fem vells, sinó que ens fem vells perquè deixem de jugar.

Il Pinturicchio • Il Fenomeno Vero • AdP 10

Everything will be ok in the end.If it's not ok, it's not the end.
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

+ σπαμ, + συζήτηση (και ταυτοχρονα παιζω FML...)


Ωραίοι τύποι οι τρεις μας.... :P
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
Jordi_7
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 26807
Joined: Sun Jun 05, 2005 4:11 pm
Αγαπημένη Ομάδα: FC Barcelona
Location: Marinaleda
Has thanked: 0
Been thanked: 0

relentlessgeo wrote:συμπερασμα : οι ιστοριες ειναι τα καλυτερα σπαμοτοπικ .-

:D
Tsakalaki wrote:Τελικά, η παρουσίαση ιστορίας είναι ο πελον επικοδομητικός τρόπος σπάμμιγκ..... :D


Προχώρα Γιώργο....μαζί σου...
:D
No deixem de jugar perquè ens fem vells, sinó que ens fem vells perquè deixem de jugar.

Il Pinturicchio • Il Fenomeno Vero • AdP 10

Everything will be ok in the end.If it's not ok, it's not the end.
Galacticos
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2407
Joined: Sun Oct 28, 2007 7:35 am
Football Manager της ομάδας: The Lockes F.C
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos,Real Madrid
Status: Don't tell me what I can't do.
Location: Ποσειδώνιο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Boixos Nois '81 wrote: Επισης ρολο παιζει η συνεπεια για μενα.
Το παλικαρι ο jaimespousas που γραφει καθε μερα κραταει μια επαφη με τιυς αναγνωστες.
Σιγουρα πιο συχνη απο καποιον αλλον που γραφει καθε 3 μερες. :wink:
Σωστό αυτό που λες αλλά νομίζω ότι με δεδομένο ότι υπάρχουν ένα σωρό ιστορίες τα λιγότερο συχνά ποσταρίσματα είναι καλύτερα για να προλαβαίνουμε να τις διαβάζουμε όλες. Άμα ο καθένας συνέχιζε την ιστορία του κάθε μέρα δεν θα προλαβαίναμε να τα δούμε όλα και σε μερικές θα μπερδεύαμε στο τέλος την υπόθεση.

Όσο για την αντιγραφή δεν νομίζω ότι θέλει κανείς να μοιάζει η ιστορία του σε κάποια άλλη, αλλά ειδικά όσοι γράφουμε φέτος για πρώτη φορά, το κάνουμε αφού έχουμε πρώτα διαβάσει αυτές των παλιότερων οπότε η σύγκριση είναι αναπόφευκτη.
Και αυτό θα γίνεται όλο και πιο έντονο τα επόμενα χρόνια με τις τόσες ιστορίες που ξεφυτρώνουν καθημερινά καθώς δεν υπάρχει παρθενογένεση, όλο και κάποια θα μοιάζει με κάποιου άλλου.


Υ.Γ Tsak θα πρεπε να χαίρεσαι που ο τομέας σου έχει τόση απήχηση :D συνέχισε έτσι ώστε να γίνουν άλλες τόσες (κιας μας παίρνει ώρα να τις διαβάζουμε όλες)
Image
chronis4 wrote:Τόσο καιρό διάβαζα τα πόστς του Γκαλ περί Κιάμου και λέω δε μπορεί,υπερβάλλει.
Χθες κατάλαβα κάτι.
Και λίγα λέει. 8)
Dawn Rider wrote:Εάν προβληθούν οι 6 seasons της σειράς σε ένα 2-hour special από την οπτική γωνία του Λοκ μόνο, θα έχουμε μαζικές αυτοκτονίες θεατών από τα επίπεδα γαματότητας.
User avatar
EricTheGreat
Backup
Backup
Posts: 867
Joined: Tue Oct 17, 2006 12:29 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Man Utd/Ο.Φ.Η/Π.Ο.Α
Location: Sir Matt Busby Way
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δεν νομίζω να θέλει και τις τρομερές αλλαγές ο τομέας, μια χαρά τον έχει οργανώσει ο τσακ. Θα συμφωνήσω με την άποψη ότι χάνονται αρκετές ιστορίες, και πιστεύω ότι σε αυτό φταίει ο αριθμός των ιστοριών. Το παν (πιστεύω) σε μια ιστορία, είναι να ποστάρουν και άλλοι, ώστε να πάρεις θάρρος για να γράψεις και συνέχεια. Ένας μέσος user του φόρουμ, σε πόσα στόρυ να απαντήσει??Έτσι κάποια περνάνε στην αφάνεια. Και ένας καινούργιος να μπεί, θα κοιτάξει ποιά ιστορία έχει τα πολλά πόστ να διαβάσει.
1966 was a great year for England, Eric "The King" Cantona was born


You are my Solskjaer, my Ole Solskjaer you make me happy, when skies are grey
Oh Alan Shearer was F***ing dearer, so please please don't take my Solskjaer away

boukoumtsa wrote:Ο ΟΦΗ είναι πολύ μεγάλη ομάδα για να χωράει σε μισή καρδιά
User avatar
kiriakosGR
Amateur
Amateur
Posts: 119
Joined: Mon Mar 27, 2006 9:17 pm
Football Manager της ομάδας: Ακούω προτάσεις
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
facebook προφίλ: dwrean.net
twitter: dwrean_net
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Λοιπόν... παιδιά για μένα η καλύτερη ιστορία είναι η σύντομη και περιεκτική!! Τουτέστιν η το πολύ 2 χρονών ιστορία(Δύο χρόνια στο ΦΜ ε) αλλά να περιέχει screenshots και ο κάθε αγώνας να έχει λεπτομερέστατη περιγραφή... αυτό που θα γούσταρε ο κόσμος πιστεύω είναι ότι σε κάθε αγώνα ο story teller θα πρέπει να δίνει το παλμό του παιχνιδιού και να αναφέρεται στις καθοριστικές φάσεις που κρίνουν το παιχνίδι.
Αυτό γίνετε αλλά όχι σε όλες τις ιστορίες. Πάντως περιμένω να κοπάσει ο καταιγισμός των ιστοριών και να ποστάρω μια δικιά μου.
Τσακ συνέχισε αυτό που κάνεις και με τον ίδιο ζήλο!
User avatar
Antonisjk
National Manager
National Manager
Posts: 7512
Joined: Thu Dec 11, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
Location: Κύπρος
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Όπως ήδη έχετε δεί όλοι συμφωνήτε και όλοι διαφωνήτε. Έτσι είναι η ζωή στις "ιστορίες του FM", τι να κάνουμε? :D

Εγώ προσωπικά διαβάζω όλες τις ιστορίες (μα όλες!). Μακάρι να προλάβαινα να ποστάρω το σχόλιό μου σε όλες! Πάντως από σήμερα θα το προσπαθήσω. Επίσης την δικιά μου είχα σκοπό να μην βάζω screenshots (όπως και έτσι την ξεκίνησα), αλλά δέχτηκα πολλά pms που μου το ζητούσαν. Έτσι... τουλάχιστον έμαθα και τα έκοβα για να μην είναι τόσο τεράστια όπως τα πρώτα που είχα βάλει. Γενικά έμαθα πολλά σε αυτό το topic. Επίσης ποστάρω συνέχεια της ιστορίας μου κάθε 5-10 αγωνιστικές, ώστε να έχει αρκετό ζουμί το story και όχι 1-2 αγώνες, γιατί έτσι το θέλω. Επειδή όμως δεν παίζω συχνα, αργώ να δώσω συνέχεια στην ιστορία μου.

Αλλαγές? Δεν νομίζω να χρειάζονται, αλλά αν κάποιες ιδέες αποδειχτούν καλές, τότε why not?

Καλή συνέχεια σε όλους. Και όχι, μην σταματάτε να γράφετε με τον φόβο ότι θα χαθούν! Γραφτε-γράφτε-γράφτε! Βγάλτε το από μέσα σας! :D

ΥΓ.1: Τα παραπάνω γραφτήκαν με αρκετή δόση αλκοολ οπότε αν θέλετε τα διαβάζετε! :drinking:
.
.
.
Υ.Γ.2: Πλάκα κάνω με το ΥΓ.1 :D :D :D :D
User avatar
manoz17
Trialist
Trialist
Posts: 47
Joined: Tue Sep 04, 2007 11:25 am
Football Manager της ομάδας: ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ
Location: ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΚΡΗΤΗ
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Εδώ μπορείται να πείτε ποιά ιστορία σας άρεσε παρισσότερο και αν θέλετε μας λέτε και το γιατί.

Εμένα μου αρέσει η "Μια καριέρα αναγεννιέται". Ήταν η πρώτη ιστορία που διάβασα στο forum και είναι αυτή στην ουσία που με παρακίνησε να γράψω τη δικιά μου ("'Ενας καραγκιόζης στην πλατεία"). Πραγματικά πολύ καλή!!

:D :D :D
[/color]Κ ΕΧΩ ΜΙΑ ΠΕΙΝΑ

(ΓΙΑ ΓΛΥΚΟ, ΞΙΝΟ, ΓΛΥΚΟΞΙΝΟ, ΑΛΜΥΡΟ, ΓΙΑ ΓΚΟΜΕΝΕΣ: ΞΑΝΘΕΣ, ΜΕΛΑΧΡΙΝΕΣ, ΚΟΝΤΕΣ ΨΗΛΕΣ, ΓΙΑ ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ, ΚΥΠΕΛΛΑ, ΤΣΑΜΠΙΟΝΣ ΛΙΓΛ, UEFA, MANAGER OF THE YEAR)
Bob4
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5575
Joined: Thu Feb 15, 2007 5:24 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ω Μπάνε Μπάνε...
Status: Ήρθαμε σκαστοί από την κλινική, ΠΑΟΚάρα μου δεν το ξέρουν οι γιατροί..
Location: Στην πόλη του Θεού
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μια αγάπη δεν τελείωνει μέναν χωρισμό :snif: :snif:
Post Reply

Return to “Ανακοινώσεις - Γνωριμίες”