Γενική συζήτηση για το τρόπο scouting του Άρη

Bοηθήστε, διορθώστε και πείτε τη γνώμη σας πάνω στο Research σχετικά με τον Άρη!
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75718
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Α ρε Περσία παλτό :D

Πέρα από τη πλάκα, τον Άντερσον Κόστα τον ρίξαμε όσο μπορούσαμε αφού θα πρέπει να σεβαστούμε και την άποψη του ξένου συναδέλφου (και του Βραζιλιάνου και του Κροάτη). Η αλήθεια είναι ότι τον ρίξαμε αρκετά και εαν συνεχίσει να μην αποδίδει μπορεί να πέσει και άλλο, πάντως σε καμμία περίπτωση δεν είναι καλύτερος του Κόκε ελπίζω όταν παίξεις 1-2 χρονιές στον Άρη αυτό να φανεί και να διαψευστεί ο Περσίας. Ενημέρωσε με σχετικά :wink:

Για Ίβιτς έχεις δίκιο δεν ξέρω γιατί το λέει αυτό ο Περσίας.

To finishing του Κόκε είναι ίδιο με πέρσι όπου και του το ανεβάσαμε πάρα πολλές μονάδες, αν και ο Γάλλος μας έλεγε ότι ο τύπος είναι πολύ χασογκόλης.

Για Γιόναν αναμένω στο αντίστοιχο topic.

Thanks για τις παρατηρήσεις.
giannakis3
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2344
Joined: Thu May 03, 2007 8:36 am
Football Manager της ομάδας: Άρης
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

robertob wrote: Γεια σας και από εμένα παιδιά! Επειδή είμαι νέος στο forum και δεν γνωρίζω πολλά για τα κατάλληλα topic θα γράψω εδώ κάτι που αφορά τον ΆΡΗ και ελπίζω να μην πέσετε να με φάτε αν το έχω γράψει στε λαθος topic. Λοιπόν, όσον αφορά τον ΆΡΗ θα πρέπει να περαστεί στην database του παιχνιδιού ως affiliated team ο Άρης Πετρούπολης. Είναι κάτι το εξακριβωμένο (δεν το λέω επειδή απλά έτσι μου ήρθε) γιατί έχει γίνει και ολόκληρη τελετή κατά την περσυνή περίοδο και συγκεκριμένα λίγο πριν τον αγώνα με τον Ολυμπιακό στην Αθήνα. Τα δύο σωματεία αδελφοποπιήθηκαν και συμφώνησαν (παρουσία του Λάμπρου Σκόρδα και του προέδρου του Άρη Πετρούπολης) σε στενή συνεργασία ακόμα και σε ανταλλαγή ή δανεισμούς παιχτών (νεαρών κατά προτίμιση και των δύο πλευρών!). Ο ΆΡΗΣ από την πλευρά του θα έχει κατά κάποιο τρόπο υπό την εποπτεία του τους παίχτες του Άρη Πετρούπολης και αν κάποιος αποδειχθεί ότι είναι καλό ταλέντο τότε θα πηγαίνει στην ομάδα του ΆΡΗ. Οπότε πρέπει να προστεθεί ο Άρης Πετρούπολης ως affiliated team του ΆΡΗ (με parent club τον ΆΡΗ και feeder club τον Άρη Πετρούπολης).

Αυτά είχα να πω. Αν κάποιος για οποιοδήποτε λόγο δεν με πιστεύει ας μου το πει για να ψάξω να βρω κάπου και αντίστοιχα ρεπορτάζ από εκείνη την εκδήλωση που είχε γίνει για την συνεργασία των δύο ομάδων. Αν πάλι έχει αναφερθεί πιο πριν και έχει ήδη περαστεί στην database του καινούργιου manager τότε Ο.Κ.!!! Πάντως για όποιον θέλει να ψάξει και να ενημερωθεί για το αληθές αυτών που λέω ας το κάνει για να διαπιστώσει ότι είναι όλα αλήθεια. Άλλωστε δεν έχω κανέναν λόγω να σας αναφέρω ψεύτικα στοιχεία από την στιγμή που όλοι μας θέλουμε το παιχνίδι να είναι όσο το δυνατόν πιο ρεαλιστικό και να ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα.

Ελπίζω λοιπόν να περαστεί και αυτό το στοιχείο που αφορά τον ΆΡΗ και τα affiliated clubs διότι έχω διαπιστώσει αρκετές ελλείψεις όσον αφορά κάποια πράγματα που αφορούν τον ΆΡΗ και δεν εμφανίζονται σωστά περασμένα στο παιχνίδι. Γι'αυτό και θα προσπαθήσω κι εγώ να βοηθήσω όσο μπορώ σε αυτόν τον τομέα...
Σας ευχαριστώ!!!
Prince#9 wrote:Φίλε Ρομπερτο,

Έχει αναφερθεί ήδη. Αν έμπαινες στο κόπο να διαβάσεις το research του Άρη της περασμένης περιόδου (http://www.fmgreece.gr/phpBB2/viewtopic ... &start=450) θα το έβλεπες.

Μην ανησυχείς λοιπόν, θα περαστεί.

Πριν λοιπόν εκφράζονται προτάσεις με ύφος αγανάκτησης, καλό θα ήταν να μπαίνουμε στο κόπο να διαβάζουμε τι έκαναν τόσα παιδιά που ασχολούνται με τον Άρη όλο αυτό το καιρό ώστε να μην εκτεθούμε....
Φίλε Ρομπερτο,

Έχει αναφερθεί ήδη. Αν έμπαινες στο κόπο να διαβάσεις το research του Άρη της περασμένης περιόδου (http://www.fmgreece.gr/phpBB2/viewtopic ... &start=450) θα το έβλεπες.

Μην ανησυχείς λοιπόν, θα περαστεί.

Πριν λοιπόν εκφράζονται προτάσεις με ύφος αγανάκτησης, καλό θα ήταν να μπαίνουμε στο κόπο να διαβάζουμε τι έκαναν τόσα παιδιά που ασχολούνται με τον Άρη όλο αυτό το καιρό ώστε να μην εκτεθούμε....
Τελικά τι έγινε με τον Άρη Πετρούπολης; :?:
Prince#9
Manager
Manager
Posts: 4515
Joined: Sun Nov 21, 2004 10:47 am
Location: Aegean Airlines
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τι εννοείς giannaki3??

Δεν έχεις καταλάβει την συμφωνία ή δεν έχει περαστεί σαν aff. club?

(δυστυχώς εδώ στην εξορία που είμαι το παιχνίδι θα έρθει από Δευτέρα και δεν έχω ακόμα εικόνα)
6-12-2008

Success is like being pregnant, everyone congratulates you but no one knows how many times you 've been fucked to get there...
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75718
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Θα είναι περασμένο σε ενδεχόμενο data update.

Βέβαια εαν μου βρείτε κάτι που θα είναι απόδειξη αυτής της συνεργασίας εκτός του ότι έχουν ίδιο όνομα...
Prince#9
Manager
Manager
Posts: 4515
Joined: Sun Nov 21, 2004 10:47 am
Location: Aegean Airlines
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Υπογράφηκε μνημόνιο συνεργασίας με τον Αρη Πετρούπολης
19/03/2007

Στο περιθώριο του αγώνα με τον Ολυμπιακό στην Αθήνα, η διοίκηση του Αρη υπέγραψε μνημόνιο συνεργασίας με το σωματείο του Αρη Πετρούπολης. Ετσι λοιπόν ο Αρης θα έχει στο εξής τον πρώτο λόγο για την απόκτηση οποιουδήποτε ποδοσφαιριστή προέρχεται από το αθηναϊκό σωματείο. Θυμίζουμε ότι στις 17 Δεκεμβρίου είχε πραγματοποιηθεί η τελετή αδελφοποίησης με τον Αρη Πετρούπολης, κατά τον εορτασμό των 80 χρόνων της ιστορίας του.


http://www.arisfc.gr/index.php?SCREEN=page&PageID=195


Είχε ξαναναφερθεί στο περσυνό τόπικ.
Επίσημη ανακοίνωση της ΠΑΕ. Διαφορετικά ξέρεις ότι δεν θα γινόταν συζήτηση...
6-12-2008

Success is like being pregnant, everyone congratulates you but no one knows how many times you 've been fucked to get there...
giannakis3
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2344
Joined: Thu May 03, 2007 8:36 am
Football Manager της ομάδας: Άρης
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Απλά ήθελα να ξέρω αν κάτι τέτοιο αποτελεί στοιχείο ωστε να μπεί στο καινούριο μάνατζερ ο Άρης Πετρούπολης σαν affiliated club, αλλά με κάλυψε ο Peritri.
alx1078
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 545
Joined: Tue Oct 02, 2007 10:22 am
Football Manager της ομάδας: Leeds, Αρης, Kayserispor
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΡΗΣ
Location: Salonika City
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Petri sorry αλλά θα γκρινιάξω σήμερα λίγο (και δεν έχει να κάνει το ποστ μου με την άνετη νίκη χθες).

Κατ' αρχην να σου πω ότι δεν θα μπορέσω να δω τα αποτελέσματα των attributes που βάλατε για να σε ενημερώσω. Sorry αλλά όπως είπα και στο προηγούμενο ποστ μου είναι πλέον συνήθεια πριν αρχίσω ένα σοβαρό παιχνίδι manager (που σκοπεύω να κρατήσει 10+ χρόνια), να κάνω την database ένα make over. Άρα τα στατς τα έχω αλλάξει όλα. Πιστεύω παρά τα οπαδικά μου φρονήματα είμαι ιδιαίτερα αντικειμενικός και απαιχθάνομαι τα εύκολα παιχνίδια, γι' αυτό και τα αλλάζω.

Σε αυτό το make over που έκανα, παρατήρησα κάποια πράγματα που πραγματικά με ξάφνιασαν. Προκαλώ οποιονδήποτε έχει δει όλα τα τελευταία παιχνίδια Αρη και Παοκ ως τώρα να μπει στην db και να τσεκάρει ενα προς ενα τα abilities. Δεν είναι δυνατόν ρε παιδιά! Και να ρωτήσω και κάτι άλλο, πως γίνεται ο Σκόρδας με αυτά που έχει κάνει ως τώρα (και με όλα τα στραβά του) να έχει 90-110 και ο Ζαγορ (με το εκπληκτικό έργο του ως τώρα) να έχει 100 (ή110 δεν θυμάμαι- δεν είμαι σπίτι μου) -160??

Επίσης ποιός είναι ρε παιδιά ο Παντελούδης που είναι ικανός να γίνει απο τους κορυφαίους τεχν. διευθυντές στο ποδόσφαιρο (εν αντιθέση με τον Μαζινιο).

Δεν θέλω να το πάω συγκριτικά με τον ΠΑΟΚ απλά αυτά μου έκαναν περισσότερο εντύπωση.

Α... και κάτι άλλο. Πριν αλλάξω την db έπαιξα μερικά παιχνίδια δοκιμαστικά με τον Άρη και έφτασα ως τους προκριματικούς του UEFA όπου και θα αντιμετόπιζα την υπερδύναμη Palermo (11η εκείνη τη στιγμή στην Ιταλία και άμυνα τρύπια). Στο Χαριλάου όπου ήταν και το πρώτο παιχνίδι με το ζόρι πήρα το 1-1 με 2 φάσεις δικές μου και τον Χαλκιά mom. Στον επαναληπτικό το έσωσα το παιχνίδι πριν τον αγώνα και δεν σας κάνω πλάκα το έπαιξα το παιχνίδι αυτό 12 φορές. Τα σκορ κυμαίνονταν από 4-1 σε 2-1. Η καλύτερη μου ήταν όταν ήμουν (την 6η φορά) 2-2 Ως ΤΟ 88 αλλά φυσικά και έφαγα γκολ στο 91. Τα 8 ματς έληξαν με άνετη νίκη τους και τα άλλα 4 λίγο πιο δύσκολη αλλά σε κανένα σημείο δεν αισθανόμουν ότι θα μπορούσα να πάρω την πρόκριση.

Μπορεί να μην είμαι και ιδιοφυία στο manageriliki αλλά ΔΙΑΟΛΕ!!! Παίζω το κ@λοπαίχνιδο σχεδόν 10 χρόνια τώρα και έχω πάρει πολλούς τίτλους και έχω κάνει καταξιωμένες πορείες! Δεν δέχομαι να έχω τέτοια διαφορά κλάσης από την Palermo που ότι τρικ και να χρησιμοποίησα με πατήσαν! Και να φανταστείτε ότι στην Ελλάδα ήταν η ομάδα 3η εκείνη τη στιγμή. Τι κι αν άλλαξα 11αδες τι κι αν άλλαξα πόσα συστήματα... πάπαλα. Τελικά το παράτησα και μπήκα στο editor για να δω αυτό το μεγαθήριο. Τι στατιστικά ήταν αυτά ρε παιδιά! Κάπου διάβασα από κάποιο από τα παιδιά ότι το Ελληνικό scoutin team έβαλε πιο ρεαλιστικά και αντικειμενικά stats. Πολύ καλά έκανε, και εγώ οπαδός αυτού είμαι. Αλλά τί σημαίνει αυτό δηλαδή ρε παιδιά;; ότι (τουλάχιστον την πρώτη χρονιά) την ΄πορεία στην Ευρώπη να την ξεχάσω;; (αφού δεν θέλω να ανεβάσω όλες τις Ελληνικές ομάδες και σαφώς δεν έχω την ώρα και την διάθεση να ρίξω όλες τις άλλες;;) Τί να πω... προβληματίστικα από αυτό...

Κατά τα άλλα κορυφαίο το παιχνίδι με εξαίρεση τις πολλές κόκκινες (μόνο σε μένα άραγε συμβαίνει;;) και το μαρκάρισμα με τα μάτια (όχι πάντα αλλά μερικές κέραιες στιγμές είναι απίστευτα εκνευριστικό αυτό!)
4 4 F@#ing 2
giannakis3
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2344
Joined: Thu May 03, 2007 8:36 am
Football Manager της ομάδας: Άρης
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

1ο Τουρνουά Βορείου Ελλάδος EXPERT
25/10/2007

Με πρωτοβουλία και συμμετοχή της ΠΑΕ Αρης που προσπαθεί να ενισχύσει και να επεκτείνει τα τμήματα υποδομής, θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 27 Οκτωβρίου στα γήπεδα των Γιαννιτσών (περιοχή Πλατανότοπος) το 1ο Τουρνουά Βορείου Ελλάδος EXPERT.
Στο Τουρνουά συμμετέχουν οι ακαδημίες του Αρη, του Εδεσσαϊκού, των Γιαννιτσών και του Βασίλη Αργυρίου από τη Νάουσα. Οι αγώνες θα αρχίσουν στις 11 το πρωί με παιδιά γεννημένα το 1995.

http://www.arisfc.gr/index.php?SCREEN=page&PageID=432

Παιδιά συγνώμη που το βάζω σ' αυτό το topic αλλα δεν ήξερα που θα έπρεπει να μπει. Απλά επειδή αποτελεί προσπάθεια του Άρη να οργανώσει τις υποδομές του και ήθελα να μπει στο Research.
skolas4
Trialist
Trialist
Posts: 8
Joined: Fri Jan 14, 2005 5:19 pm
Location: thessaloniki
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΑΙΟ ΤΟ FINISHING ΤΟΥ ΚΟΚΕ,ΚΑΘΩΣ ΤΑ ΓΚΟΛ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΤΥΧΕΙ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΑΠΟ ΠΛΑΣΕ 'Η ΣΟΥΤ ΠΛΑΣΕ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΗΤΑΝ ΑΚΡΙΒΩΣ Η ΕΝΝΟΙΑ ΤΟΥ FINISHING.
ΕΠΙΣΗΣ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΟ ΤΟ 7 ΣΤΟ CROSSING TOY TONI CALVO.ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ?ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ Η ΣΕΝΤΡΑ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΦΩΤΙΑ.
ΑΥΤΑ.
ΚΑΙ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΥΣ,ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΦΡΟΣ,ΑΓΑΝΑΚΤΙΣΜΕΝΟΣ ΕΙΜΑΙ.
skolas
nembe
Assistant Researcher
Assistant Researcher
Posts: 2514
Joined: Thu Oct 07, 2004 1:38 pm
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Hρακλης
Location: Είμαι από την πόλη που τον ήλιο σηκώνει
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

το finishing του κοκε απο τι φανταζομαι εχει αναιβει απο περυσι
φετος εχει σκοραρει μονο σε ενα ματς,ασε να δουν τα παιδια πως θα συνεχισει κ μετα αν ειναι θα αναιβει κιαλλο
για καλβο δεν ξερω

αγανακτισμενος δεν χρειαζεται να εισαι,αν κατι αποδειχθει σε βαθος χρονου θα περαστει,κανεις δεν εχει προβλημα με τον κοκε κ τον καλβο για να μην τους ανεβαζουν

υγ απαγορευονται τα κεφαλαια
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

skolas4 wrote:ΚΑΙ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΥΣ,ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΦΡΟΣ,ΑΓΑΝΑΚΤΙΣΜΕΝΟΣ ΕΙΜΑΙ.

Σε είπε κανένας κάφρο ????
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

αγαπητε axl1078


Αν σου είναι εύκολο πες μας συγκεκριμένα που διαφωνείς και ποια είναι η δική σου άποψη για να μπορέσουμε να δουμε τι λαθος έχει γίνει, αν έχει γίνει, και να το διορθώσουμε...


ΥΓ: Ναι, δυο ποστ συνεχόμενα έκανα,πρόεδρος είμαι, έχω το δικαίωμα... :D
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75718
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

SKOLAS 4, ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΑΓΑΝΑΚΤΙΣΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΤΑ ΣΧΟΛΙΑ ΣΟΥ ΣΕ ΑΛΛΟ ΤΟΠΙΚ ΠΟΥ ΤΑ ΘΕΩΡΩ ΑΕΡΟΛΟΓΙΕΣ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ ΑΥΤΟ ΔΕ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΡΑΦΩ ΜΕ ΚΕΦΑΛΑΙΑ. ΣΩΣΤΑ;

Σε ότι άλλο στατιστικό θεωρείς ότι αδικείται παίκτης του Άρη υπάρχει το κατάλληλο topic, δεν πιστεύω να μην τα είδες.

Ο Κόκε έχει σουλουπωθεί αρκετά, πέρσι είχε έρθει με 7 finishing, πόσο έχει τώρα; Μήπως το ανέβασα υπερβολικά; εαν είναι να το μειώσω.
alx1078
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 545
Joined: Tue Oct 02, 2007 10:22 am
Football Manager της ομάδας: Leeds, Αρης, Kayserispor
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΡΗΣ
Location: Salonika City
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Tsakalaki wrote:αγαπητε axl1078


Αν σου είναι εύκολο πες μας συγκεκριμένα που διαφωνείς και ποια είναι η δική σου άποψη για να μπορέσουμε να δουμε τι λαθος έχει γίνει, αν έχει γίνει, και να το διορθώσουμε...


ΥΓ: Ναι, δυο ποστ συνεχόμενα έκανα,πρόεδρος είμαι, έχω το δικαίωμα... :D
Tsakalaki

Δεν είμαι στον δικό μου PC αυτή τη στιγμή για να σου πω συγκεκριμένα (το αλλο ΣΚ αν το ψάξω θα σου πω πιο συγκεκριμένα αν θέλεις), αλλά έτσι από μνήμης θα σου πώ τα πιο χτυπητά που θυμάμαι.

Θυμάμαι τα στατιστικά του τεχν. Διευθυντού σας ο οποίος από ότι φαίνεται είναι ταλεντάρα στη δουλειά του, παρά το γεγονός ότι τον κύριο δεν είμαι σίγουρος αν τον έχω ξανακούσει. Σε αντίθεση ο Μαζίνιο (που ούτως ή άλλως δεν ανήκει πλέον στον Άρη) που έχει διατελέσει και σε μεγάλες ομάδες (βλ. Μπάρτσα), δεν τον φτάνει ούτε στα καλύτερά του.

Ο Ζαγορ, παρά το γεγονός ότι ακόμα δεν έχει συμπληρώσει μισό χρόνο στη διοίκηση της ομάδας, και από έργο ακόμα δεν είδαμε τίποτα (προσωπικά είδα και πάρα πολλά σφάλματα που έκανε... πράγμα λογικό βέβαια) έχει CA 110 kai PA 160 (αν δεν κάνω λάθος). Από την άλλη ο Σκόρδας που έχει συμπληρώσει 4 χρόνια σχεδόν στην ομάδα, και παρά τα λάθη που έκανε στην αρχή (λογικό για αρχάριο) έχει αρκετά σημαντικό έργο να παρουσιάσει (αντικειμενικό αυτό έτσι;), έχει (αν δεν κάνω λάθος) CA 90 και PA 110. Αυτό είναι λογικό;

Τα οικονομικά του ΠΑΟΚ πως είναι δυνατόν να είναι ok;; Κατα τη διάρκεια της χρονιάς όχι μόνο δεν αντιμετώπισε πρόβλημα, αλλά έκανε και μεταγραφές πολλές, και έχει budget περισσότερο από εμένα.

Τέλος πολλοί παίχτες είναι υπερτιμημένοι (αυτό φυσικά και είναι προσωπική άποψη). Όπως είπα όμως δεν μπορώ να αναφερθώ στους παίχτες με περισσότερη λεπτομέρεια, ίσως άλλη μέρα.

Τέλος πάντων και στον Άρη πολλοί παίχτες είναι υπερτιμημένοι όπως άλλοι είναι υποτιμημένοι. Γίνονται αυτά...

EDIT: Ξαναδιάβασα το ποστ μου και ίσως δίνει την εντύπωση ότι είμαι εμπαθής με τον ΠΑΟΚ. Δεν είναι αλήθεια αυτό. Η αλήθεια είναι ότι σε γενικές γραμμές δεν είμαι δυσαρεστημένος από τα γενικότερα στατιστικά των Ελληνικών ομάδων, και γι' αυτό δεν χρειάστηκε να κάνω πολλές αλλαγές όταν έκανα το δικό μου Edit. Απλά όταν άνοιξα το Editor η πρώτη ομάδα που είδα ήταν φυσικά ο Άρης, και η δεύτερη που είδα ήταν ο ΠΑΟΚ. Γι' αυτό τον λόγο μου έκαναν τόσο εντύπωση αυτά τα στατιστικά.
4 4 F@#ing 2
DoctorBalendar
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 18373
Joined: Tue Oct 01, 2002 11:00 pm
Location: Heidelberg / Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Σου είναι εύκολο να μας πεις γιατί αξίζει ο Σκόρδας που έριξε τον Άρη αγωνιστικά στη Β' Εθνική περισσότερο από 90/110? Είναι γιατί βγήκε Ευρώπη μετά από χρόνια; Είναι για την καλή οικονομική κατάσταση της ΠΑΕ που κάθε χρόνο μπαίνει κι άλλο πιο μέσα για άλλη μια φορά; Είναι γιατί στην Οδοντιατρική Σχολή μαθαίνουν τον κόσμο και football management? Είναι γιατί αλλάζει προπονητές και συνεργάτες συχνά ή γιατί κάνει συμφωνίες με manager τύπου Ferrer που του φέρνουν αράδα παίκτες;

Ο Mazinho ήταν τεχνικός διευθυντής στη Barcelona Z? Γιατί σε Α, Β και C δε νομίζω... Έχει 100/-7. Ο Ελευθεριάδης είναι υπεύθυνος για ΟΛΑ τα ταλέντα που έβγαλε ο Ηρακλής τα τελευταία 7 χρόνια τουλάχιστον. Ο Mazinho αλήθεια ποιον παίκτη ανακάλυψε?

Τα οικονομικά ΟΛΩΝ των ομάδων είναι ΑΚΡΙΒΩΣ όπως είναι οι ισολογισμοί τους στις 30/06/2006 με μετατροπές στις ομάδες που έχουμε πιο πρόσφατα στοιχεία.

Για τους παίκτες που θεωρείς ότι είναι υπερτιμημένοι περιμένω λεπτομέρειες...
Locked

Return to “Άρης”