Facebook - Twitter - Google+

Σχετικά με το internet καθώς και τα online παιχνιδάκια...
Post Reply
periklis11
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5100
Joined: Tue Dec 20, 2011 8:38 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός,Liverpool
Status: Spread your wings you can fly
Location: Νέα Φιλαδέλφεια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

εγώ που έχω ενεργοποιήσει την φωνητική αναζήτηση στο κινητό μου και τις περισσότερες φορές ανοίγει από μόνο του καταλάθος , πιστεύω ότι αυτό ευθύνεται στην περίπτωση μου
User avatar
vaggelis2005
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 17737
Joined: Thu Jul 28, 2005 11:36 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός-Man Utd-Ίντερ
Location: Άνω Πατήσια
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

anosamos wrote: Fri Apr 09, 2021 5:31 pmΕπίσης μιλάω συχνά με ένα συγκεκριμένο άτομο στο μεσεντζερ και μου προτείνει άτομα από τη λίστα φίλων αυτού του ατόμου ενώ δεν ζω καν στην ίδια πόλη με όλους αυτούς που προτείνει...

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Αυτό γινόταν από την αρχή και είναι κάπως "λογικό" γιατί μπορεί να έχετε κοινές παρέες οπότε να σου προτείνει άτομα που είναι φίλοι με εκείνο το πρόσωπο αλλά όχι με σένα.
Geologos
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 18242
Joined: Fri Nov 26, 2010 12:10 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
Has thanked: 16 times
Been thanked: 7 times

Εντάξει αφου συμβαίνει και σε άλλους αυτο, θα το σβήσω απο τη λίστα με τις πιθανες αποδείξεις ότι είμαι τρελος. Νόμιζα ότι τόσο καιρο συμβαίνει μονο σε μενα.

Sent from my SM-G935W8 using Tapatalk

User avatar
johndoe
Coach
Coach
Posts: 2886
Joined: Thu Oct 13, 2016 7:41 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: AEK, Real Madrid, Man. United
Status: I was a million miles away, and there's nothing left to bring me back today...
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Κάποια πράγματα:
α) Είναι πολύ χοντρό νομικό ρίσκο να αφήνει η Google ή η Apple (Αndroid/iOS) ανοιχτό μικρόφωνο και να το χρησιμοποιεί στο άσχετο. Δεν δουλεύω στο Android για να έχω inside info, αλλά και μόνο για νομικούς λόγους δίνω πρακτικά μηδενική πιθανότητα.
β) Οι εφαρμογές στις οποίες έχετε δώσει πρόσβαση στο μικρόφωνο μπορεί να εκτελούνται ακόμα και αν τις έχετε "κλείσει" από το UI. Κοιτάξτε ποιες εφαρμογές είναι ανοιχτές στο (αντίστοιχο) task manager του κινητού.
γ) Μακάρι να το είχαμε σε καλύτερη κατάσταση, αλλά απ'όσο γνωρίζω το σημερινό speech recognition για Ελληνικά (και ειδικά για τις ταχύτητες και την αργκό που μιλάμε καθημερινά) δεν επαρκεί. Δεν είναι ο τομέας μου αλλά από 1-2 άτομα που κάνουν παρόμοια πράγματα στο PhD τους και είχαμε μιλήσει, αυτό είχα καταλάβει.

Επίσης για το site που βάλατε να τσεκάρετε αν έχουν γίνει leak τα στοιχεία σας, σκεφτήκατε ότι αυτός που έχει το site θα μπορούσε επίσης να τα μαζεύει; :)
(στην προκειμένη περίπτωση ξέρουμε ποιος το έχει το site οπότε μάλλον είναι safe, αλλά γενικά δεν είναι καλή ιδέα να βάζετε στοιχεία σε αντίστοιχα sites)
Post Reply

Return to “Internet - Online Games”