Ενα ελληνικό πρωτάθλημα διαφορετικό από τα άλλα!

Πείτε για τα πρωταθλήματα, τα κύπελλα, τις "κόντρες" στην Ευρώπη που ζείτε στον κόσμο του FM...Γράψτε ΙΣΤΟΡΙΑ!
Post Reply
riris
Trialist
Trialist
Posts: 57
Joined: Sat May 26, 2007 11:17 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η μεγάλη αναδιάρθρωση των κατηγοριών

Χριστούγεννα 2005: Η ιστορική απόφαση για ριζικές αλλαγές στο ελληνικό ποδόσφαιρο είναι πλέον γεγονός! Με το τέλος της αγωνιστικής περιόδου 2005-06 οι εθνικές κατηγορίες αναδιοργανώνονται στα πρότυπα του αγγλικού πρωταθλήματος, σε μιά προσπάθεια να δημιουργηθούν γερές βάσεις για ισχυρές ομάδες.

Πιό συγκεκριμένα, οι κατηγορίες της αγωνιστικής περιόδου 2006-07 θα συγκροτηθούν ως εξής, με βάση την τελική κατάταξη των ομάδων στα πρωταθλήματα της περιόδου 2005-06:
  • Α'Εθνική (20 ομάδες): 1η-15η Α'Εθνικής 2006, και 1η-5η Β'Εθνικής 2006.
  • Β'Εθνική (24 ομάδες): 16η Α'Εθνικής 2006, 6η-15η Β'Εθνικής 2006, 1η-6η από κάθε όμιλο Γ'Εθνικής 2006 και, μία ομάδα μετά από αγώνα κατάταξης μεταξύ των 7ων των δύο ομίλων της Γ'Έθνικής 2006.
  • Γ'Εθνική (24 ομάδες): 16η Β'Εθνικής 2006, χαμένη αγώνα κατάταξης μεταξύ των 7ων των δύο ομίλων Γ'Εθνικής 2006, 8η-13η από κάθε όμιλο Γ'Εθνικής 2006, 10 πρωταθλητές των ομίλων Δ'Εθνικής 2006.
  • Δ'Εθνική (24 ομάδες): 14η και κάτω των δύο ομίλων Γ'Εθνικής 2006, οι δευτεραθλητές των δέκα ομίλων Δ'Εθνικής 2006 και επτά από τους τριταθλητές μετά από αγώνες κατάταξης.
  • Ε1'Εθνική (24 ομάδες): τρείς χαμένοι των αγώνων κατάταξης μεταξύ των τριταθλητών Δ'Εθνικής 2006, 4η-5η των δέκα ομίλων Δ'Εθνικής 2006 και ο καλύτερος 6ος μετά από αγώνες κατάταξης.
  • Ε2'Εθνική (2 όμιλοι των 22 ομάδων ο καθένας): 6η-9η των δέκα ομίλων της Δ'Εθνικής 2006 και οι πέντε καλύτερες ομάδες μετά από αγώνες κατάταξης μεταξύ των ομάδων στη θέση 10-11 των δέκα ομίλων και των πρωταθλητών των Τοπικών Ενώσεων.
Η απόφαση για την αναδιάρθρωση συνοδεύεται και με αυστηρά κριτήρια (π.χ. κατάσταση γηπεδικών χώρων, οργάνωση εταιρίας, οικονομική επιφάνεια, κλπ) που πρέπει να εκπληρώνει η ομάδα κάθε κατηγορίας. Έτσι, σε περίπτωση που μιά ομάδα δεν εκπληρεί τα κριτήρια συμμετοχής στην κατηγορία της περιόδου 2006-07 που της αντιστοιχεί με βάση την τελική κατάταξη της περιόδου 2005-06, το δικαίωμα συμμετοχής περνά στην αμέσως επόμενη ομάδα στην τελική κατάταξη της περιόδου 2005-06, κ.ο.κ.

(συνεχίζεται)

[Disclaimer: Η ιστορία αυτή είναι φανταστική. Κάθε ομοιότητα με πραγματικά πρόσωπα, πράγματα και καταστάσεις είναι συμπτωματική]
Last edited by riris on Sat Oct 20, 2007 1:28 pm, edited 1 time in total.
King Kong
Rotation
Rotation
Posts: 1062
Joined: Wed Jan 31, 2007 4:16 pm
Football Manager της ομάδας: Pari Saint Germain
Αγαπημένη Ομάδα: Οlympiakos
Location: Hρακλειο Αττικης
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ιστορια ειναι αυτο?
Dimitris20
Coach
Coach
Posts: 2920
Joined: Sun Jul 24, 2005 11:55 am
Football Manager της ομάδας: Parma FC - Juventus (online)
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Juventus, FC Timisoara
Location: Timisoara, Romania
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ενδιαφερον...αλλα δυσκολο :-)
User avatar
diego1960
Assistant Researcher
Assistant Researcher
Posts: 26325
Joined: Wed Mar 07, 2007 8:55 pm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

μεσω εντιτορ θα το κανεις?? θα αλλαξεις καποιο αλλο πρωταθλημα με το ελληνικο??
Spoiler: show
Lord_Marks wrote:Τείνεις να εξελιχθείς σε λατρεία με τους επιθετικούς προσδιορισμούς σου αποπάνε :D -doublekiss
sirkostas777 wrote:Ρε θα με υποχρεώσετε στο τέλος να σας μιλάω όπως ο diego1960 :D :-D
DjBasile wrote:πραγματικά είναι απόλαυση ο diego, όταν χάνει ο ολυμπιακός!! Μακάρι να συνεχιστεί αυτό και στο 2010 :P
riris
Trialist
Trialist
Posts: 57
Joined: Sat May 26, 2007 11:17 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

2. Ριχάρδος Ρασταποπουλίδης (aka Riris)

Γεννημένος στην Αγγλία πριν από 32 περίπου χρόνια, από Έλληνα πατέρα (έναν απίθανο τυχοδιώκτη ναυτικό από τις συνοικίες του Πειραιά που η μοίρα τον έκανε γονιό στην Αγγλία - όχι πως τελικά αυτό ήταν αρκετό να τον κάνει να στεριώσει στην Αγγλία για πολύ!) και Αγγλίδα μητέρα, ο Ριχάρδος Ρασταποπουλίδης, ευρύτερα γνωστός με το παρατσούκλι Riris (δύσκολη η προφορά του επωνύμου του από τους Βρετανούς βλέπετε!), έπαιξε για μεγάλο διάστημα ποδόσφαιρο σαν ημιεπαγγελματίας σε διάφορες ομάδες της Northern Premier Leagueπριν τη δημιουργία του Conference North το 2004. Ένας σοβαρός τραυματισμός λίγο πριν από τα 29 του τον ανάγκασε να σταματήσει στο ποδόσφαιρο και να εγγραφεί σε σχολή προπονητών. Μια σχολή που ο ήρωας της ιστορίας μας θα ολοκληρώσει, χωρίς ιδιαίτερες επιδόσεις, το Μάιο του 2006.

Έχοντας μεγαλώσει σε φτωχικές συνθήκες (και ουσιαστικά κάτω από την επιρροή της Αγγλίδας μητέρας του και του δεύτερου συζύγου της, μετά την εγκατάλειψη της οικογένειας από τον πατέρα Ρασταποπουλίδη όταν ο μικρός Ριχάρδος ήταν μόλις 7 ετών), ο Riris δεν είχε ποτέ την ευκαιρία να επισκεφτεί την πατρίδα του πατέρα του ούτε να γνωρίσει τα ξαδέλφια που, τουλάχιστον κατά τα λεγόμενα της μητέρας του, πίστευε πως είχε κάπου στον Πειραιά. Φυσικά, όλα αυτά δεν τον εμπόδιζαν να έχει πλάσει με το μυαλό του μια εξιδανικευμένη εικόνα μιας παραδεισένιας χώρας για την Ελλάδα... Έτσι, όταν εκεί γύρω στα μέσα Ιουνίου 2006, μέσω της Ακαδημίας Προπονητών απ'όπου αποφοίτησε, ο Riris έλαβε το μήνυμα πως ένας παράξενος Άγγλος, χρόνια εγκατεστημένος στην Ελλάδα και πρόεδρος μιας μικρής ημιεπαγγελματικής ομάδας (που ούτε την είχε ξανακούσει - όχι πως ήξερε και πολλές ελληνικές ομάδες!), έψαχνε για νέο manager της ομάδας, δεν το σκέφτηκε και πολύ. Υπέγραψε βιαστικά το προσύμφωνο που του έστειλαν από την Ελλάδα, χωρις να το πολυδιαβάσει, και ξεκίνησε τις ετοιμασίες για αναχώρηση. Η ευκαιρία να γνωρίσει την Ελλάδα από κοντά αλλά και το γεγονός πως η έδρα της ομάδας ήταν στον Πειραιά - πόλη καταγωγής του πατέρα του ήρωά μας - ήταν από μόνα τους αρκετά να τον πείσουν... Όπως του είπαν δε, επρόκειτο για ομάδα με ιστορία πάνω από 80 χρόνια που παλαιότερα είχε αγωνιστεί για μια χρονιά μέχρι και στην ανώτερη κατηγορία της χώρας, την Α'Εθνική. Όχι λιγότερο σημαντικό για τον Riris βέβαια, η ανάληψη καθηκόντων σαν manager με την πρώτη του δουλειά: στην Αγγλία το καλύτερο που θα μπορούσε να περιμένει ήταν μια θέση γυμναστή, άντε assistant manager...

Οι συνεργάτες του προέδρου κανόνισαν το αεροπορικό εισιτήριο του Riris: αναχώρηση από Λονδίνο για Αθήνα την 1η Ιουλίου 2006, άφιξη λίγο μετά τα μεσάνυχτα και διανυκτέρευση στο ξενοδοχείο του αεροδρομίου - όλα προπληρωμένα φυσικά! Ραντεβού με τον πρόεδρο την επόμενη μέρα το πρωί (2 Ιουλίου 2006) για πρωινό στο ξενοδοχείο και στη συνέχεια μετάβαση στις εγκαταστάσεις της ομάδας και γνωριμία με τους παίκτες και το προσωπικό.

(συνεχίζεται)

[Disclaimer: Η ιστορία αυτή είναι φανταστική. Κάθε ομοιότητα με πραγματικά πρόσωπα, πράγματα και καταστάσεις είναι εντελώς τυχαία]
Last edited by riris on Sat Oct 20, 2007 1:29 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Ethnikos 4EVER
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 586
Joined: Fri Dec 29, 2006 11:10 pm
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Eθνικός Πειραιά
Location: Πειραιάς GR
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ενδιαφέρομ!!! Αλλά και δύσκολο!!! Συνέχισε!!! :victory:
OoOoO ΕΘΝΙΚΑΡΑ...ΕΧΩ ΤΡΕΛΑ...ΜΕΣΤΟ ΜΥΑΛΟΟΟ!!!
Kastroman
National Manager
National Manager
Posts: 9295
Joined: Thu Jul 03, 2003 11:00 pm
Status: Come at the king, you best not miss.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φαίνεται ενδιαφέρον και πρωτότυπο το όλο concept. Για συνέχισε να δούμε...:)
Μια μέρα θα σηκωθώ, θα τον χτυπήσω φιλικα στην πλάτη, και θα τον ρωτήσω:
"Κυρ Αντρέα, με όλο το θάρρος. Γαμείς καθόλου;"
~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~
- Πονάω!
- Δεν πονάς. Φοβάσαι.
DjBasile
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3161
Joined: Tue Jun 03, 2003 11:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ΕΙΣΑΙ ΑΡΧΟΝΤΑΣ. ΤΕΛΟΣ.
"What a magnificent goal by Cherno Samba!!! So late in the game!!! Samba is sending a title message to all Premier League contenders"
riris
Trialist
Trialist
Posts: 57
Joined: Sat May 26, 2007 11:17 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

3. Ατρόμητος Πειραιά

1.7.2006 (καθοδόν για Αθήνα):
Οι σκέψεις μου στο αεροπλάνο είναι πολλές... τα συναισθήματα ανάμικτα επίσης... Υπάρχει η χαρά που δημιουργούν οι νέες εμπειρίες... Υπάρχει η αγωνία για το άγνωστο... Τις τελευταίες μέρες, πριν φύγω, κάποιοι φίλοι προσπάθησαν να με αποτρέψουν από μια επιλογή που τους φαινόταν ακατανόητη - πώς μπορώ να επιλέγω μια άσημη ποδοσφαιρικά χώρα; Κάποιος φίλος που γνωρίζει μου λέει πως το ελληνικό ποδόσφαιρο έχει προβλήματα βίας - με παραπέμπει και σε άρθρο του BBC. Άλλος μου λέει για οικονομικά προβλήματα των ελληνικών ομάδων... Η αλήθεια είναι πως έχω πάρει τις αποφάσεις μου. Σε τελική ανάλυση, αν δω πως δεν μου αρέσει η κατάσταση μπορώ πάντα να τα βροντήξω και να επιστρέψω στην Αγγλία...

2.7.2006:
Συνάντηση/γνωριμία με τον πρόεδρο το πρωί στο ξενοδοχείο και μετά μετάβαση μαζί στο γήπεδο. Ο πρόεδρος είναι αρκετά συμπαθής. Ανέλαβε μόλις φέτος την ομάδα, αν και συμμετείχε για χρόνια στο Διοικητικό Συμβούλιο. Μου μιλά για την αναδιάρθρωση των κατηγοριών και τους στόχους της Πολιτείας να θέσει το ελληνικό ποδόσφαιρο σε γερές βάσεις με τη δημιουργία υγιών συλλόγων σε όλα τα επίπεδα. Όπως λέει χαρακτηριστικά: "δεν είναι φυσιολογικό στην Αγγλία σε περισσότερα από 100 χρόνια να έχουν αγωνιστεί μόλις 130 ομάδες στις 4 επαγγελματικές κατηγορίες και στην Ελλάδα σε λιγότερα από τα μισά χρόνια να έχουν αγωνιστεί κοντά 210 ομάδες μόνο στις δύο πρώτες κατηγορίες! Χρειάζεται σταθερότητα για να μπορεί να προοδεύσει και να αναπτυχθεί μιά ομάδα και να βάλει μακροπρόθεσμους στόχους" προσθέτει. Δεν πολυκαταλαβαίνω και πολλά είναι η αλήθεια. Εγώ ζω το δικό μου όνειρο: απολαμβάνω τις πρώτες εικόνες μια χώρας που πάντα ήθελα να γνωρίσω... Και ανυπομονώ να αναλάβω την πρώτη ομάδα της καριέρας μου...

Η συζήτηση περιστρέφεται γύρω από την ομάδα. Ο πρόεδρος είναι παθιασμένος μαζί της. Και σαν γνήσιος Άγγλος δίνει ιδιαίτερη αξία και στην ιστορία της. Ο Ατρόμητος Πειραιά, μου λέει, έχει μεγαλύτερη ιστορία από πολλές ομάδες ανώτερων κατηγοριών. Τα πρώτα μεταπολεμικά χρόνια πρωταγωνιστούσε στο Πρωτάθλημα Πειραιά για να αναδειχθεί πρωταθλητής το 1960 και να αγωνιστεί στην Α'Εθνική την περίοδο 1960-61, δυστυχώς χωρίς συνέχεια. Στη συνέχεια αγωνίστηκε στη Β'Εθνική μέχρι την περίοδο 1977-78 για να αρχίσει μετά η κατρακύλα στις μικρότερες κατηγορίες. Πέρυσι τερμάτισε στη 10η θέση του 9ου ομίλου της Δ'Εθνικής, θέση που με την αναδιάρθρωση των κατηγοριών τον τοποθέτησε στο Νότιο Όμιλο της Ε2 κατηγορίας (Level 6 του νέου ελληνικού πρωταθλήματος) της περιόδου 2006-07. Ο Ατρόμητος υπήρξε φυτώριο πολλών γνωστών ελλήνων ποδοσφαιριστών, με κορυφαίους τον Γιώργο Σιδέρη και τον Ηλία Παπαγεωργίου. "Ακόμη και σήμερα δίνουμε έμφαση στην προσέλκυση των νέων της περιοχής στην ομάδα - θα έχετε να δουλέψετε με πολλούς νέους", συμπληρώνει ο Πρόεδρος...

Φτάνουμε στα γραφεία της ομάδας. Με συστήνουν σε μιά μικρή ομάδα ανθρώπων που είναι συγκεντρωμένοι εκεί (που δεν κατάλαβα ποιοί ακριβώς ήταν):
Image

Ακολουθεί το μήνυμα του προέδρου:
Image
Ορίστε; Πόσα είπε ο πρόεδρος θα παίρνω το μήνα; Επίδομα ανεργίας να έπαιρνα στην Αγγλία, περισσότερα θα μου έμεναν... Απομονώνω τον πρόεδρο και ζητώ εξηγήσεις: "μα, τόσα δεν συμφωνήσαμε;" μου λέει. Και συνεχίζει: "εξάλλου σας καλύπτουμε τη διαμονή, τα οδοιπορικά... και αν η ομάδα πάει καλά, θα τα βρούμε κάτω από το τραπέζι"! "Κάτω από το τραπέζι; Δεν καταλαβαίνω..."... Ο πρόεδρος γελάει: "Welcome to Greece"! Στη συνέχεια κάτι μου αναφέρει για εφοριακούς, λογιστές, που δεν καταλαβαίνω... Εκείνο που συνειδητοποιώ, όμως, είναι πως το ταμείο είναι μείον: η ομάδα έχει έλλειμμα 667880 ευρώ. Κατά συνέπεια, δεν υπάρχουν καθόλου χρήματα για μεταγραφές ενώ ο προϋπολογισμός για μισθούς είναι 5759 ευρώ το μήνα και ήδη οι μισθοί προσωπικού και παικτών είναι 5742 ευρώ το μήνα. Με απλά λόγια, δεν μπορώ να ελπίζω σε μεταγραφές...

Ο πρόεδρος κατανοεί την ανησυχία μου. Αναφέρει πως στόχος του Ατρόμητου για την περίοδο 2006-07 είναι μια θέση στη μέση του βαθμολογικού πίνακα. Ελπίζει πως, σταδιακά, με καλή διαχείριση, η ομάδα μπορεί να αναδείξει νέα ταλέντα που θα την ανεβάσουν στις επαγγελματικές κατηγορίες και θα βοηθήσουν στην οικονομική ανόρθωσή της. Φαίνεται, πάντως, πως μου έχουν εμπιστοσύνη και αυτό με τιμά:
Image

Ακολουθεί γνωριμία με το προπονητικό team:
Image

τις εγκαταστάσεις της ομάδας:
Image

και τους παίκτες (κατά σειρά: βασικοί, αναπληρωματικοί, U18):
Image
Image
Image
Μέσος όρος ηλικίας των παικτών τα 16 χρόνια... Ο μεγαλύτερος σε ηλικία (Άκης Βασιλείου, στην αναπληρωματική ομάδα) έχει κλείσει τα 21 (γεννημένος 12.1.1985)... Δεν είναι και ό,τι το καλύτερο από έμψυχο υλικό... Θα χρειαστεί πολλή δουλειά...

(συνεχίζεται)

[Disclaimer: Η ιστορία αυτή είναι φανταστική. Κάθε ομοιότητα με πραγματικά πρόσωπα, πράγματα και καταστάσεις είναι εντελώς τυχαία]
Last edited by riris on Sat Oct 20, 2007 1:29 pm, edited 1 time in total.
User avatar
hondakias
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 289
Joined: Fri Aug 19, 2005 9:15 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναιτωλικός, Ολυμπιακός
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φαινεται καλη ιδέα και γενικα καλη προσπαθεια.Θα ηθελα να δοκιμασω κατι αντιστοιχο.Μπορεις να μας πεις πως αλλαξες τις κατηγοριες και μπορεσες να παρεις ομαδα που υπο κανονικες συνθηκες δεν υπηρχε περιπτωση να σε αφησει το παιχνιδι να αναλαβεις;

Υ.Γ.:Αν γινεται ανεβασε την database σου...
Panagiotis21
Amateur
Amateur
Posts: 175
Joined: Tue Jul 25, 2006 6:05 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Aν μπορεις ανεβασε τη db σου.Φενετε να εχεις κανει καλη δουλεια.Παντα ηθελα να αναλαβω ομαδες τοπικου :shock:
Aektzis
User avatar
phidias
Backup
Backup
Posts: 816
Joined: Sun Nov 06, 2005 11:29 am
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Bάλε κανα screenshot με τις κατηγορίες που έχεις φτίαξει. Είναι πολύ καλή προσπάθεια πάντως
ΠΑΟ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΘΥΡΑ 13!

Οι αναλύσεις του Αλέφαντου με τα σουμπουτέο στο τηλεάστυ μας μαθαίνουν ποδόσφαιρο
riris
Trialist
Trialist
Posts: 57
Joined: Sat May 26, 2007 11:17 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

4. Βάζοντας τους πρώτους στόχους

2 Ιουλίου 2006, απόγευμα:
Το διαμέρισμα που μου παραχώρησε η ομάδα (ποιά ομάδα, ο πρόεδρος δηλαδή!) είναι στον τελευταίο όροφο μιας καινούργιας πολυκατοικίας στην Πειραϊκή με υπέροχη θέα στη θάλασσα. Ένας μικρός παράδεισος μέσα στη φασαρία της πόλης... Απολαμβάνοντας τη θέα στο μπαλκόνι, τον καθαρό ουρανό και τη μυρωδιά της θάλασσας, βάζω προτεραιότητες για τις επόμενες εβδομάδες μέχρι την έναρξη του πρωταθλήματος του Νότιου Ομίλου της Ε2 κατηγορίας (είπαμε, Level 6 του ελληνικού πρωταθλήματος!) που είναι προγραμματισμένη για τις 13 Αυγούστου.

Έχουμε και λέμε λοιπόν:
  1. Χρειάζομαι έναν βοηθό προπονητή. Ειδικότερα, κάποιον που να μπορεί να εμπεδώσει το 4-4-2 στο οποίο θα βασιστώ και να βοηθήσει στη δημιουργία καλής φυσικής κατάστασης και στην ανύψωση του ηθικού των παικτών (το οποίο, αν δεν προσέξατε, είναι καταρρακωμένο!). Αν το Διοικητικό Συμβούλιο μας επιτρέψει να προσλάβουμε και έναν-δύο γυμναστές ακόμη, τόσο το καλύτερο!
  2. Θα ψάξω για ταλαντούχους παίκτες που οι ομάδες τους είναι διατεθειμένες να μας τους παραχωρήσουν δανεικούς (αν είναι δυνατόν για όλη τη χρονιά).
  3. Θα ζητήσω από τη διοίκηση να μας βρει ένα parent club που θα μας δανείζει νέους να τους "ψήνουμε".
  4. Θα βγούμε σε αναζήτηση ελεύθερων παικτών στην αγορά που θα μπορούσαν να προσφέρουν στον Ατρόμητο.
  5. Φυσικά, σε πρώτη φάση, θα χρειαστούμε όλο το υπάρχον έμψυχο υλικό (και ίσως προσφέρω συμβόλαια και σε μερικούς ανενεργούς παίκτες...)
  6. Τέλος, χρειαζόμαστε σκληρή προπόνηση, με έμφαση στη φυσική κατάσταση (το πρόγραμμα του πρωταθλήματος είναι δύσκολο: 42 αγώνες θα δώσουμε και μερικές φορές υπάρχουν 2 αγώνες προγραμματισμένοι σε διάστημα 3 ημερών - αγγλικά πρότυπα βλέπετε:-)). Επίσης, θα χρειαστούμε αρκετά φιλικά παιγνίδια προετοιμασίας για να αποκτήσουν εμπειρίες οι πιτσιρικάδες μας μέχρι να ξεκινήσει το πρωτάθλημα. Ήδη η ομάδα έχει κλείσει 6 φιλικά - ίσως κανονίσω 1-2 ακόμη:
    Image
Στο μεταξύ, έχει νυχτώσει για τα καλά κι αισθάνομαι την κούραση μιας ημέρας που δεν ήταν συνηθισμένη. Πριν ξαπλώσω, προσπαθώ να συνδεθώ με το email μου. Τα καταφέρνω. Ένας Άγγλος φίλος, κυπριακής καταγωγής, έχει προστεθεί στη λίστα όσων προσπαθούν να με αποτρέψουν από την ανάληψη της τεχνικής ηγεσίας του Ατρομήτου - βαριέμαι να διαβάσω το σχετικό link που μου στέλνει... Εξάλλου, τι σημασία έχει τώρα πιά... Από τη στιγμή που πήρα την απόφαση, θα το παλέψω... Δεν λέω, ακούγεται λίγο περίεργο να έχω συμβόλαιο 575 ευρώ το μήνα... Αλλά, το διαμέρισμα που μου έδωσαν είναι καταπληκτικό, τα έξοδα κίνησης μου τα καλύπτουν, και για να πω την αλήθεια, ο πρόεδρος μου φαίνεται άνθρωπος εμπιστοσύνης...

(συνεχίζεται)

ΥΓ: Στόχος μου είναι να ανεβάσω τη βάση δεδομένων, η οποία, πράγματι, ήθελε αρκετή δουλειά. Θα ήθελα όμως πρώτα, στα πλαίσια της ιστορίας αυτής, να βελτιώσω κάποια σημεία (αν και κάποια άλλα, δυστυχώς, θα παραμείνουν όπως έχουν, καθώς είτε χρειάζεται τεράστια προσπάθεια, είτε δημιουργούνται προβλήματα crash). Πάντως, μετά από άπειρα τρεξίματα σε holiday mode, έχω εξασφαλίσει πως το πρόγραμμα δεν κρασάρει (και σε κάποια από αυτά έχω απολαύσει ομάδες της τωρινής Δ'Εθνικής να έχουν δημιουργήσει γερές βάσεις και να ανακηρύσσονται πρωταθλήτριες Ελλάδας εκεί γύρω στο 2040-2050 (: )

[Disclaimer: Η ιστορία αυτή είναι φανταστική. Κάθε ομοιότητα με πραγματικά πρόσωπα, πράγματα και καταστάσεις είναι εντελώς τυχαία]
Last edited by riris on Sat Oct 20, 2007 1:31 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Ethnikos 4EVER
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 586
Joined: Fri Dec 29, 2006 11:10 pm
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Eθνικός Πειραιά
Location: Πειραιάς GR
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πώπω δουλεία που έκανες!!! Χαρά στο κουράγιο σου. :-D
OoOoO ΕΘΝΙΚΑΡΑ...ΕΧΩ ΤΡΕΛΑ...ΜΕΣΤΟ ΜΥΑΛΟΟΟ!!!
riris
Trialist
Trialist
Posts: 57
Joined: Sat May 26, 2007 11:17 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

5. Ελληνικό Πρωτάθλημα 2006-07

Μιας και ο Riris στρώθηκε στη δουλειά για να προετοιμάσει την ομάδα, ας δούμε στο μεταξύ πως έχουν διαμορφωθεί οι κατηγορίες του ελληνικού πρωταθλήματος μετά την αναδιάρθρωση:

Α'Εθνική (20 ομάδες. Media Prediction: 1: Ολυμπιακός, 2: Παναθηναϊκός, 3: ΑΕΚ, ..., 18: Λεβαδειακός, 19: Βέροια, 20: Θρασύβουλος):
Image

Β'Εθνική (24 ομάδες. Media Prediction: 1: Καλαμάτα, 2: Πανσερραϊκός, ..., 22: Θύελλα Πατρών, 23: Ατσαλένιος, 24: ΑΕ Γιάννινα):
Image

Γ'Εθνική (24 ομάδες. Media Prediction: 1: Πανηλειακός, 2. Απόλλων, 3. Ρόδος, ..., 22. Ανδρούτσος, 23: Εθνικός Κατερίνης, 24: Ζάκυνθος)
Image

Δ'Εθνική (24 ομάδες: Media Prediction: 1: Ακράτητος, 2: Κόρινθος, 3: Φωστήρας, 4: Παναιγιάλειος, ..., 22: Χερσόνησος, 23: Οδυσσέας Αναγεν., 24: Ιωνία Χανίων)
Image

Ε1 (24 ομάδες: Media Prediction: 1: Αναγέννηση Γιαννιτσών, ..., 24: Απόλλων Παραλιμνίου)
Image

Ε2 (22 ομάδες σε 2 ομίλους. Βόρειος Όμιλος (E2N) Media Prediction: 1: Μακεδονικός, ..., 22: Μετέωρα. Νότιος Όμιλος (Ε2S) Media Prediction: 1: ΠΑΝΟΜ, 2: Ιαλυσος, 3: Μοσχάτο, 4: Ολυμπιακός Λουτρακίου, 5: Πάμισος, 6: Αστέρας Ρεθ., 7: Χαραυγιακός, 8: Αθηναΐδα, 9: Ερμής Κορ., ..., 13: Ατρόμητος Πειραιά, ..., 19: Σαρωνικός, 20: Τυμπάκι, 21: ΑΕ Χανιά, 22: Αστραπή Ψαρ.)
Image

Στο μεταξύ, ο Riris έχει ελάχιστο χρόνο, καθότι είναι αφοσιωμένος στην προετοιμασία της ομάδας... Δήλωσε πως θα εμφανιστεί ξανά για να γράψει τις εντυπώσεις του στις 12 Αυγούστου, παραμονή του πρώτου αγώνα του Ατρόμητου για το πρωτάθλημα (με Αθηναΐδα εντός).

(συνεχίζεται)

[Disclaimer: Η ιστορία αυτή είναι φανταστική. Κάθε ομοιότητα με πραγματικά πρόσωπα, πράγματα και καταστάσεις είναι εντελώς τυχαία]
Last edited by riris on Tue Feb 19, 2008 8:43 pm, edited 1 time in total.
Post Reply

Return to “Ιστορίες FM2007”