Τακτική για Roma

Συζητήστε για τις ανίκητες τακτικές που δημιούργησατε!
Post Reply
FAN21
Trialist
Trialist
Posts: 6
Joined: Fri Mar 02, 2007 2:30 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Λοιπον στο FM07 εχω την roma πρωτη χρονια τα παω αρκετα καλα αλλα θελω βοηθεια οσον αφορα την τακτικη που πρεπει να ακολουθησω.η ενδεκαδα μου ειναι η εξης.
GK- Doni
Defenders-Pistone
Andreassen
Chivu
Mexes
DMCS- Rio Mavuba
De Rossi
MC- Pizzaro
AMC- Totti
Strikers- Freddy Eastwood
Iaquinta.
ως αλλαγες εχω Curci,Ferrari,Cardenas,Taddei,Vucinic,Montella

εχω φτιαξει 3 super ειδιακα προγραμματα προπονησης για καθε θεση.
Τι συστημα να παιζω και τι να αλλαξω για να φερνω καλυτερα αποτελεσματα??
Αεκάρα γερά δεν πειράζει...
padeloswp8
Training Engineer
Training Engineer
Posts: 4259
Joined: Fri Jun 09, 2006 12:31 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης, Juventus, Chelsea
Location: Μπουγατσοφραπεδούπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κοίτα, τόσες τακτικές έχει η ενότητα. Διάλεξε μια από αυτές :wink:

Αν βέβαια θες, μπορείς να ψάξει μέσω του νέου FM Genie Scout την ομάδα σου και το πρόγραμμα θα σου προτείνει αυτόματα τις 5 καλύτερες τακτικές για την ομάδα σου. Ουσιαστικά βέβαια σου δίνει μόνο το σχήμα οπότε και πάλι δεν έχεις ολοκληρωμένη τακτική.

Tip: Δες εσύ σε ποιο σχήμα ταιριάζουν πιο πολύ οι παίκτες σου και κάνε μια δικιά σου προπόνηση. Εγώ δεν μπορώ να απαντήσω με σιγουριά καθώς θα έπρεπε να έχω μια πιο ολοκληρωμένη εικόνα της ομάδας... :D
H2O Polo


When I'm Good
I'm Really Good

When I'm Bad
I'm Better!

User avatar
Akyla
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 11087
Joined: Sun Jan 23, 2005 1:48 am
Football Manager της ομάδας: Chester FC
Αγαπημένη Ομάδα: Leeds
Status: Weekends are overrated
Location: Νέο Ηράκλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Προσπάθησε να εκμεταλευτείς τους δυνατούς σου παίχτες

Βάλε τον Τότι playmaker και τον Iaquinta target man

Παίζε λίγο πιο αμυντικά στα εκτός έδρας

Αν κάποιος άλλος έχει ασχοληθεί με Ρόμα να βοηθήσει(christos???)




Άλλαξα τον τίτλο για να βοηθήσει και άλλους χρήστες :wink:
FAN21
Trialist
Trialist
Posts: 6
Joined: Fri Mar 02, 2007 2:30 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote="Akyla"]Προσπάθησε να εκμεταλευτείς τους δυνατούς σου παίχτες

Βάλε τον Τότι playmaker και τον Iaquinta target man

Παίζε λίγο πιο αμυντικά στα εκτός έδρας

Αν κάποιος άλλος έχει ασχοληθεί με Ρόμα να βοηθήσει(christos???)




Άλλαξα τον τίτλο για να βοηθήσει και άλλους χρήστες :wink:[/quote]
Ακιλα αφτο ακριβως κανω στην ομαδα.αλλα οντωσ μια καλυτερη γνωμη θα ηταν καποιου που οχι μονο παιζει με roma αλλα την ξερει και πολυ καλα μαλιστα.
Αεκάρα γερά δεν πειράζει...
FAN21
Trialist
Trialist
Posts: 6
Joined: Fri Mar 02, 2007 2:30 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μηπως να ξαναοργανωσω την αμυνα?δεν ξερω, κεντρο και επιθεση μου φενονται οκ.Επισης σκεφτομαι πως η μεταγραφη του Leon Adreassen θα μπορουσε να μην ειχε γινει και στη θεση του να εκανα μια καλυτερη μεταγραφη.Α κατι αλλο που ξεχασα ειναι οτι ψαχνω τερματοφυλακα το πολυ 27 ετων για βασικο γιατι ο Doni δεν ειναι καθολου σταθερος..βγαζει συνεχως 6 η και 7 αλλα τρωει πολλα και γελοια μερικεσ φορεσ γκολ.Ε ο Curci μια απο τα ιδια.
Αυτο για τον τερματοφυλακα επρεπε να το βαλω στο Παικτες/Προπονητες αλλα για να μην spammarw το εβαλα μαζι με αφτο το post :)
Αεκάρα γερά δεν πειράζει...
pxgjon
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 432
Joined: Fri Nov 03, 2006 4:13 pm
Αγαπημένη Ομάδα: πορτοχελιακος - ολυμπιακος
Location: Πορτο Χελι-Κορινθος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

εγω νομιζω οτι ο curci ειναι αρκετα καλος φτηνει λυση ειναι ο amelia που αν δεν εισαι στην πρωτη χρονια ληγει το συμβολαιο του και μια πιο ακριβη ο ustari .
User avatar
titos
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5242
Joined: Thu Mar 04, 2004 12:00 am
facebook προφίλ: christoforos30uk
Location: Hanwell, London
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote]Αν κάποιος άλλος έχει ασχοληθεί με Ρόμα να βοηθήσει(christos???) [/quote]

Δυστυχώς με την Ρόμα έπαιζα στο FM2005. Για το 2007 δεν μπορώ να βοηθήσω. Σόρυ!! :(
:protest: ...Φέρτε τον Ντελ Μπόσκε πίσω στην Ρεάλ Μαδρίτης... :protest:
FAN21
Trialist
Trialist
Posts: 6
Joined: Fri Mar 02, 2007 2:30 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote="Padeloswp8"]Κοίτα, τόσες τακτικές έχει η ενότητα. Διάλεξε μια από αυτές :wink:

Αν βέβαια θες, μπορείς να ψάξει μέσω του νέου FM Genie Scout την ομάδα σου και το πρόγραμμα θα σου προτείνει αυτόματα τις 5 καλύτερες τακτικές για την ομάδα σου. Ουσιαστικά βέβαια σου δίνει μόνο το σχήμα οπότε και πάλι δεν έχεις ολοκληρωμένη τακτική.

Tip: Δες εσύ σε ποιο σχήμα ταιριάζουν πιο πολύ οι παίκτες σου και κάνε μια δικιά σου προπόνηση. Εγώ δεν μπορώ να απαντήσω με σιγουριά καθώς θα έπρεπε να έχω μια πιο ολοκληρωμένη εικόνα της ομάδας... :D[/quote]
Το κατεβασα το genie scout αλλα οταν παταω στο panels δεν μου εχει κανεναν φακελο.Μηπως φταιει που δεν εχω αφθεντικο το παιχνιδι??εψαξα και τον φακελο games και στα αλλα αρχεια του FM αλλα τπτ.
Αεκάρα γερά δεν πειράζει...
User avatar
Akyla
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 11087
Joined: Sun Jan 23, 2005 1:48 am
Football Manager της ομάδας: Chester FC
Αγαπημένη Ομάδα: Leeds
Status: Weekends are overrated
Location: Νέο Ηράκλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

:nono:

Διάβασε τους κανόνες του φόρουμ
http://www.fmgreece.gr/forumrules.php
User avatar
Stonecity3
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2460
Joined: Tue Nov 07, 2006 1:22 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Αιολικός,Ολυμπιακός, Ατλέντικο
Location: Πετρούπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

:karta: :karta: Δεν αναφέρουμε κουβέντα για πειρατικά παιχνίδια στο φόρουμ!
http://west-dev-team.blogspot.gr/



I always tell the truth. Even when I lie.
FAN21
Trialist
Trialist
Posts: 6
Joined: Fri Mar 02, 2007 2:30 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Οκ να το θεσω τοτε αλλιως.Μηπως χρειαζεται το αφθεντικο CD για να παιξει το Genia Scout?
Αεκάρα γερά δεν πειράζει...
Bouklas
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2422
Joined: Sat Nov 25, 2006 10:08 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Α.Ε.Κ.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εσυ χρειαζεσαι καρτα ? :D
"Το όμορφο ως όμορφο το θεωρώ φασισμό."

ΜΕΤΑ ΤΟ ΚΟΥΡΕΜΑ, ΕΡΧΕΤΑΙ Η ΦΑΠΑ...
brochet5
Trialist
Trialist
Posts: 2
Joined: Tue Jan 30, 2007 11:58 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ασχολήθηκα με την ρόμα στο fm2007 και πήρα και πρωτάθλημα και Ch χρεισιμοποίησα αυτό το σύστημα. 3-5-2 με επιθετικό δύδιμο Totti Και vucinic και taddei με mancini δεξιά και αριστερά αντίστοιχα(ΑM) να προοθούνται στο κέντο και πάντα ο pizarro σε θέση DM στο κέντρο.Αυτό το σύστημα την πρώτη χρονιά έπιασε επειδή είχα και καλούς αμυντικούς.Αφού τους έδιωξα μετά χρησιμοποίησα άλλο.Για τερματοφύλακα δες τον majorani από τους μικρούς.Είναι πάρα πολύ καλός.Αν και δεν έχει καλά stats με έχει σώσει από πολλές καταστάσεις.Επίσης καλοί είναι και ο Aquilani,virga και μετά από 2-3 χρόνια χρησιμοποίησε και τον okaka. 8)
User avatar
silver arrow
Football Legend
Football Legend
Posts: 12347
Joined: Tue Oct 31, 2006 10:28 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Επαιξα και εγώ με Ρόμα στο fm2007 και πήρα το σκουντέτο από τη πρώτη χρονιά και το ΤσουΛου τη δεύτερη

Επαιζα έτσι 06-07 και 07-08

GK Doni Amelia
DR Borre Borre
DL Toneto Marcelo
DC Mexes Mexes
DC Diakhate Canavaro
DMC De Rossi De Rossi
AMC Totti Totti
MR Mancini Mancini
ML Perotta Perotta
ST Vucinic Vucinic
ST Vela Ronaldo
FM_MaNI@C
National Manager
National Manager
Posts: 8332
Joined: Wed May 18, 2005 7:54 pm
Football Manager της ομάδας: Getafe Club de Fútbol S.A.D
Αγαπημένη Ομάδα: Α.Ε.Κ.
Location: Thessalonique
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Και γω τώρα ετοιμάζομαι για τρίτη χρονιά, αν και έχω αρκεστεί σε ένα Coppa D'Italia, καθώς η Ίντερ είναι υπερηχητική και παρόλαυτα έχασα δύο πρωταθλήματα με διαφορά 2 βαθμών, αρκετά σπαστικό :D

Για GK έχω καθιερώσει τον Marcelo Grohe, τον οποίο έφερα από την Gremio με 2.4M αν θυμάμαι καλά και είναι πολύ ελπιδοφόρος. Αναπληρωματικοί του είναι ο Curci και ο Mannone που έφερα free από την Άρσεναλ. Στην άμυνα μου βγήκε λίρα εκατό ο Jacques Faty που έφερα από τη Ρεν και είναι πλέον βασικός και στην εθνική Γαλλίας! Δίπλα του παίζει συνήθως ο Μexes. DL ο Bale και DR o Vanden Borre. Στο κέντρο κλασσική αξία είναι ο De Rossi και ο Taddei , ενώ τώρα προβληματίζομαι με τον Aquilani, επειδή έχω και τον Van der Vaart. O Mancini, αν και πολύ καλός παίκτης (αυτός μου κέρδισε το κύππελο στην ουσία), γκρινιάζει συνεχώς και ζητά τα μαλλιά της κεφαλής του για συμβόλαιο, ενώ είναι και αρκετά ασταθής.Έτσι τα 32Μ της Manutd το καλοκαίρι του 08 (27άρησε κιόλας) ήταν μια χαρά. Πούλησα και τον Chivu στη Real με 21M και τώρα το μπάτζετ είναι 115M :shock:

Ως συμβουλή, να βάζεις συνέχεια τον Totti να κάνει tutoring σε κάποιον νέο που παίζει σε παρόμοια θέση, καθώς τα οφέλη για τον μικρό είναι πολύ μεγάλα ;)
Post Reply

Return to “Τακτικές FM2007”