Fireblast Training

Συζητήστε για το τρόπο που προπονείτε τους παίκτες! Τεστ, συγκρίσεις και αναλύσεις των προπονητικών προγραμμάτων του FM.
freddyguarin
Trialist
Trialist
Posts: 13
Joined: Fri Nov 10, 2006 8:18 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ρε παιδια σορι κιολας αλλα πιο ειναι το προγραμμα για να μπορω να ανοιγω τα αρχεια προπονησης???????ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ!!!!!
padeloswp8
Training Engineer
Training Engineer
Posts: 4259
Joined: Fri Jun 09, 2006 12:31 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης, Juventus, Chelsea
Location: Μπουγατσοφραπεδούπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μέσα στα αρχεία των προπονήσεων που θα κατεβάσεις, έχω και readme. Αν το διαβάσεις και εξακολουθείς να έχεις απορίες, ξαναπόσταρε και θα σου τα αναλύσω... :wink:
H2O Polo


When I'm Good
I'm Really Good

When I'm Bad
I'm Better!

freddyguarin
Trialist
Trialist
Posts: 13
Joined: Fri Nov 10, 2006 8:18 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μπορεις να μου δοσεις ενα link με μια καλη προπονηση και να μου πεις τι προγραμμα χρειαζεται για να ανοιγω αρχεια TAC που ειναι τα αρχεια training?
Στο read me δεν καταλαωαινω τι λεει... :?
padeloswp8
Training Engineer
Training Engineer
Posts: 4259
Joined: Fri Jun 09, 2006 12:31 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης, Juventus, Chelsea
Location: Μπουγατσοφραπεδούπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Λοιπόν, έχουμε και λέμε...

[quote="readme"]

Για να χρησημοποιήσετε την προπόνηση:

1. Αποσυμπιέστε το αρχείο .rar οπουδήποτε στον υπολογιστή σας.
2. Κάντε Αντιγραφή-Επικόλληση τα αρχεία .tsh που θα βρείτε μέσα στον φάκελο "Padelos Training 2", στον φάκελο Τα έγγραφά μου/Sports Interactive/Football Manager 2007/schedules.
Αν ο φάκελος δεν υπάρχει τότε δημιουργήστε έναν.
3. Όταν μπείτε στην οθόνη προπόνησης του παιχνιδιού, κάντε κλικ στο schedules -> edit schedules.
4. Πατήστε import και στην οθόνη σας, θα σας εμφανιστούν τα αρχεία .tsh ( Padelos's Training κτλ)
5. Επιλέξτε τα και βάλτε τους παίκτες στο ανάλογο με τη θέση τους πρόγραμμα.[/quote]


Πιο αναλυτικά από αυτά δεν μπορώ να τα περιγράψω... Αυτά είναι τα ακριβή βήματα που πρέπει να κάνεις. Οπως βλέπεις δεν χρειάζεσαι κάποιο πρόγραμμα για να ανοίξεις τα .tsh αρχεία προπόνησης.


Αν και πάλι έχεις πρόβλημα στείλε μου pm και θα δώ τι μπορώ να κάνω
:wink:
H2O Polo


When I'm Good
I'm Really Good

When I'm Bad
I'm Better!

freddyguarin
Trialist
Trialist
Posts: 13
Joined: Fri Nov 10, 2006 8:18 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ok.Ευχαριστω ρε φιλε... :victory:
alexanderefthimiou
Trialist
Trialist
Posts: 16
Joined: Sat Mar 11, 2006 3:20 pm
Football Manager της ομάδας: Βayern
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona
Location: BOLOS
Has thanked: 0
Been thanked: 0

φίλε Padeloswp8 το (schedules -> edit schedules.) που το λέει??
padeloswp8
Training Engineer
Training Engineer
Posts: 4259
Joined: Fri Jun 09, 2006 12:31 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης, Juventus, Chelsea
Location: Μπουγατσοφραπεδούπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote="alexanderefthimiou"]φίλε Padeloswp8 το (schedules -> edit schedules.) που το λέει??[/quote]


[img]http://img501.imageshack.us/img501/1845/trainkc2.png[/img]


:wink:
H2O Polo


When I'm Good
I'm Really Good

When I'm Bad
I'm Better!

Dikefalos
Trialist
Trialist
Posts: 36
Joined: Tue Oct 03, 2006 1:36 pm
Location: Eleusina
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote="Padeloswp8"]Μέσα στα αρχεία των προπονήσεων που θα κατεβάσεις, έχω και readme. Αν το διαβάσεις και εξακολουθείς να έχεις απορίες, ξαναπόσταρε και θα σου τα αναλύσω... :wink:[/quote]

Εγω παντα επεζα με τις trains που εχει απο μονο του το παιχνιδι . Ειπα λοιπον να κατεβασω την τραιν σου.
Ειμαι στη μεση της χρονιας και την εβαλα τωρα. Παρατηρισα οτι απο τα πρωτα τα παιχνιδια που επεξα σε ολους τους παιχτες μου πευτει το condition γυρω στο 70% . ( αμιντικους , κεντρικους & επιθετικους.) Ενω πριν ολα ηταν νορμαλ με αυτο . Μηπως καμια ιδεα να το διορθοσουμε ?

Αν και μπορει να μην ειναι προβλημα αυτο απλως ειναι η πρωτη φορα που χρεισιμοποιω τραιν και δεν ξερω.
padeloswp8
Training Engineer
Training Engineer
Posts: 4259
Joined: Fri Jun 09, 2006 12:31 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης, Juventus, Chelsea
Location: Μπουγατσοφραπεδούπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πρέπει να κοιτάς τα physical των παικτών σου. Αν είναι χαμηλά τότε κατέβασε το workload της προπόνησης ή κατέβασε τα aerobic/strength. Γενικά να ξέρεις πως αυτή είναι μια καλά δομημένη βάση στην οποία εσύ θα βάλεις την τελευταία πινελιά "πειράζοντας" ,κατα πώς χρειάζεται η ομάδα σου, τις μπάρες των schedules :wink:

Όπως και στις τακτικές, έτσι και στις προπονήσεις έχουμε το ίδιο: Καμία δεν μπορεί να θεωρηθεί τέλεια, για να την πάρεις όπως είναι και να την χρησιμοποιήσεις. Πρέπει να βάλεις και εσύ το χεράκι σου λιγάκι :-P

Η γνώμη μου είναι να την αφήσεις λίγο ακόμη (1-2 εβδομάδες) και αν συνεχίσουν να υπάρχουν προβλήματα κόπωσης, κατέβασε το workload ή ακόμα καλύτερα, μερικά κλικ τα aerobic/strength. Βέβαια υπάρχη και η περίπτωση, οι παίκτες σου να κουράζονται επειδή βρίσκονται στη μέση της σαιζόν, αυτό όμως δεν το θεωρώ και πολύ πιθανό. Για ό,τι άλλο χρειαστείς, πόσταρε και θα σε βοηθήσω 8)
H2O Polo


When I'm Good
I'm Really Good

When I'm Bad
I'm Better!

Baal7
Amateur
Amateur
Posts: 165
Joined: Thu May 24, 2007 2:26 pm
Location: Πατρα(Βολος)
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μια απορια: Το workload σε ποιο σημειο το εχετε αφησει??Εγω το εχω τελευταιο κλικ πριν το heavy(medium δλδ).Προπονησεις εχω φτιαξει δικες μου οι οποιες ειναι imba.Μονο στη προετοιμασια ανεβαζω το strenght και το aerobic λιγακι, 2-3 κλικ πανω απο το heavy. :-D
padeloswp8
Training Engineer
Training Engineer
Posts: 4259
Joined: Fri Jun 09, 2006 12:31 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης, Juventus, Chelsea
Location: Μπουγατσοφραπεδούπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κι εγώ εκεί έχω το workload. Η προπόνηση ποτέ δεν πρέπει να είναι heavy κατά τη διάρκεια της περιόδου. Στην ποετοιμασία οκ...


Πάντως αν παίζεται με ομάδες των οποίων οι παίκτες έχουν χαμηλά physical, τότε καλό είναι να κατεβάσετε το workload στο σημείο όπου δεν θα έχετε προβλήματα κόπωσης ή τραυματισμών :wink:
H2O Polo


When I'm Good
I'm Really Good

When I'm Bad
I'm Better!

Tony_PAOK
Trialist
Trialist
Posts: 26
Joined: Fri Jun 01, 2007 11:38 am
Football Manager της ομάδας: Leeds United FC
Αγαπημένη Ομάδα: PAOK
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ρε παιδιά με τι ομάδες παίζετε και χρησιμοποιήτε τόσο πολύ το hard training?
v for valderama
Trialist
Trialist
Posts: 94
Joined: Fri Jul 14, 2006 7:04 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Padelo, το ΤS και το FS για τι παικτες ειναι? Δοκιμαζω τωρα την προπονηση στον Παναθηναικο και περιμενω να δω αποτελεσματα...
Tony_PAOK
Trialist
Trialist
Posts: 26
Joined: Fri Jun 01, 2007 11:38 am
Football Manager της ομάδας: Leeds United FC
Αγαπημένη Ομάδα: PAOK
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Να σου πω εγώ φίλε. Το TS είναι για Target Striker και το FS είναι για Fast Striker.
alexanderefthimiou
Trialist
Trialist
Posts: 16
Joined: Sat Mar 11, 2006 3:20 pm
Football Manager της ομάδας: Βayern
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona
Location: BOLOS
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παιδιά ευχαριστώ μου ανέβασε πολύ τα στατιστικά όταν ήμουν στην Μίλαν!!
Ο Gattuso πετούσε!!
Post Reply

Return to “Προπόνηση FM2007”