Aλεφαντίαση στην Πλατεία

Πείτε για τα πρωταθλήματα, τα κύπελλα, τις "κόντρες" στην Ευρώπη που ζείτε στον κόσμο του FM...Γράψτε ΙΣΤΟΡΙΑ!
Locked
MAKOS
Trialist
Trialist
Posts: 62
Joined: Fri Nov 10, 2006 3:06 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κατεβαίνοντας, στην είσοδο της πολυκατοικίας με περιμένει νέος σαματάς. Οι μπάσταρδοι οι δημοσιογράφοι έχουν κυκλώσει το τετράγωνο και είναι έτοιμοι να με φάνε ζωντανό. Ρε τι τα ήθελα τα προπονητηλίκια σε τέτοια ηλικία?
Με το που κάνω να βγω πέφτουν πάνω μου καμιά τριανταριά μικρόφωνα και όλοι περιμένουν με κρατημένη ανάσα δηλώσεις. Κάνω να περάσω, τζίφος, αν δε μιλήσω θα με καταπιούνε. Προσπαθώ να σκεφτώ κάτι άσχετο για να τη σκαπουλάρω:
«Κύριοι, με τέτοιο κόσμο και τέτοιο πρόεδρο δε φοβόμαστε κανέναν, το πρωτάθλημα είναι δικό μας, ψάξτε για τον δεύτερο»
Εκεί που έχουν μείνει όλοι μα…κες και είμαι έτοιμος να την κοπανήσω στα μουλωχτά πετάγεται εκείνο το σκατό που μου την είχε πει για τα εκτός έδρας:
«Και με το Ζωγραφάκη?»
«Καλά, αυτός άλλη πρόταση δε μπορεί να συντάξει?» σκέφτομαι και την ίδια ώρα παίρνω όρκο να βάλω τα κονέ μου να τον στέλνουν για ρεπορτάζ μόνο σε πλυμμήρες και σεισμούς. Οι άλλοι όμως σιγοντάρουν και δεν θα με αφήσουν να φύγω άμα δε μάθουν τι θα γίνει με το μορφονιό.
«Κοιτάξτε είναι εσωτερικό θέμα, αλλά θέλω να πω οτι βρίσκω τη δήλωση του κυρίου Τριανταφυλλίδη τουλάχιστον άδικη για το νεαρό Μάκο, ο οποίος είναι ισάξιος αν όχι καλύτερος του Ζωγραφάκη από κάθε άποψη».
Δεύτερη φορά μα…κες και βρίσκω ευκαιρία να την κοπανήσω.
Πηγαίνω με τα πολλά σε ένα παρκάκι δυο-τρία χιλιόμετρα μακριά με την ελπίδα ότι δεν θα με ανακαλύψουν εκεί για να ηρεμήσω. Όμως δεν είναι γραφτό φαίνεται. Σε ένα παγκάκι βλέπω μια φάτσα γνωστή, που τον ξέρω τον άτιμο, σε μαύρα χάλια. Και ξαφνικά το μέγα ΣΟΚ!!!!!!!!!!!!!!!!! Ρε το Ζωγραφάκη!!!!! Πάω να τον πλησιάσω αλλά βρωμάει τσίπουρο από τα δέκα μέτρα. Τελικά αποφασίζω να του μιλήσω, σίγουρος ότι είναι η τελευταία φορά που τον βλέπω.
«Τι χάλια είναι αυτά ρε καραγκιόζη, είσαι επαγγελματίας ποδοσφαιριστής εσύ ρε ξεφτίλα?»
Περνάνε δύο-τρία λεπτά μέχρι να καταλάβει ποιος είμαι και ακολουθεί ένα ξέσπασμα ειλικρίνειας και αυτοκριτικής που θα ράγιζε ακόμα και το βράχο της Ακρόπολης.
«Κύριε Νίκο, σας παρακαλώ λυπηθείτε με έκανα λάθος και θα πληρώσω αλλά μη με διώξετε από την ομάδα, δεν θα το αντέξω, θα κάνω καμια τρέλα»
«Δε σου είπα ρε ηλίθιε να μη σε ξαναδώ μπροστά μου μέχρι τη Δευτέρα?»
«Μα εγώ ήρθα πρώτος κύριε Νίκο…»
«Σκάσε και μη μου αντιμιλάς εμένα γιατί σε τελειώνω ατάκα και επιτόπου. Δώσε μου έναν καλό λόγο για να μη σε τζάσω από την ομάδα.»
«Κύριε Νίκο μη με διώξετε και δε θα χάσετε. Τώρα που ήρθατε εσείς που είστε μεγάλος προπονητής και μέγεθος έξω από τα συνηθισμένα σε δυο-τρία χρόνια θα πάμε τελικό CHL μη μου στερείτε το παιδικό μου όνειρο, μόνο με εσάς προπονητή μπορεί να γίνει πραγματικότητα»
«Αφού δεν υπήρχε CHL όταν ήσουν παιδί βρε βλάκα, λεγόταν Πρωταθλητριών και είχε μόνο νοκ άουτ ματς αλλά στα χάλια που είσαι τι να περιμένω» του απαντάω αν και οι αναφορές στο προπονητικό μου μεγαλείο με φτιάξανε.
«Σας υπόσχομαι ότι θα βάλω μυαλό, ο νους μου θα είναι μόνο στο καλό της ομάδας, θα γίνω το εργαλείο που κάθε προπονητής ψάχνει στο νευραλγικό χώρο του κέντρου και θα φτάσουμε την ομάδα εκεί που της αξίζει»
Είναι προφανές ότι μοιραζόμαστε κοινό όραμα με αυτό το νέο, αλλά η προσβολή στο πρόσωπό μου ήταν χοντρή.
«Αυτό που είπες για το κέντρο το εννοείς?»
«Ναι κύριε Νίκο σας λέω με εσάς προπονητή και εμένα DMC θα τους τσακίσουμε όλους, θα φάνε χώμα σας λέω»
«Τι είναι αυτό το DMC ρε πανίβλακα, δεν πιστεύω να είναι κανένα παραισθησιογόνο να ξέρεις άμα έμπλεξες με τέτοια θα πάρεις πόδι μια και καλή»
«Όχι, όχι είναι ο αμυντικός χαφ»
«Χμμ, ήξερες και στο χωριό σου Γερμανικά ρε καράβλαχε και τα μιλάς και τώρα? Τέλος πάντων επειδή με έπεισες για τις φιλοδοξίες σου και βλέπω ότι ξέρεις να αναγνωρίζεις τους μεγάλους προπονητές θα σκεφτώ σου δώσω μια ευκαιρία. Αλλά πρώτα πες μου τι πιστεύεις για τον Μπάγεβιτς»
«Άχρηστος κύριε Νίκο, αυτός όλο αμυντικά παίζει και δεν αφήνει τους παιχταράδες να παίξουν μπάλα, κλείνει τις ομάδες πίσω, χτικιάρικο ποδόσφαιρο, ούτε για να σας σιδερώνει τα μπλουζάκια δεν είναι άξιος»
«Παιδί μου έλα να σε αγκαλιάσω……………»
Σε κλίμα έντονης συγκίνησης αποχωρούμε και οι δύο συνενοημένοι να πάμε την επομένη μαζί στο γήπεδο για να σκάσουν οι οχτροί και να βουλώσουμε στόματα.
Μια νέα μέρα θα ξημερώσει για τον Πανιώνιο…..
User avatar
Antonis sketo
Manager
Manager
Posts: 4349
Joined: Tue Oct 10, 2006 10:40 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Έχεις μπει ήδη με το καλημέρα στο Hall of Fame του forum :notworthy:
User avatar
web_idiot
Amateur
Amateur
Posts: 174
Joined: Mon Sep 30, 2002 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: West Ham United F.C.
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
Location: Βύρωνας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Θεός.... Μπαίνω διαβάζω και γελάω μόνος μου. Με περνάνε για χαζό στο γραφείο. Αλλά τι να κάνουμε; Η ιστορία είναι μέχρι στιγμής SUPER από όλες τις πλευρές.

~ Γεια σου ρε Αλέφαντε.... Είσαι Παλικάρι....

Ελπίζω να έχεις και τις κλασικές ατάκες...

Keep it πάνου....
"Cogito ergo sum" - René Descartes
dissident
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 296
Joined: Thu Mar 06, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Dag & Red
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Νέος Κόσμος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote="MAKOS"]
«Τι είναι αυτό το DMC ρε πανίβλακα, δεν πιστεύω να είναι κανένα παραισθησιογόνο να ξέρεις άμα έμπλεξες με τέτοια θα πάρεις πόδι μια και καλή»
«Όχι, όχι είναι ο αμυντικός χαφ»





ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ :D :D :D ΘΕΟΣ!!!!!!!
In the mind is one design
To make you feel fine
Suckin' on mine with a 69
I'm inclined to funk, funk, funk, funk your brains out!!
pepegr
Trialist
Trialist
Posts: 41
Joined: Thu Oct 26, 2006 3:31 pm
Location: Καλλιθεα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ΘΕΟΣ :victory:
........Θρυλε εισαι αρρωστεια στην καρδια μου εισαι η ζαλη στο μυαλο Θρυλε εισαι το ναρκωτικο μου και για σενα μονο ζω..οπου και να παιζεις εγω θα μαι παντα θα σ'ακολουθω μ'ολη την ψυχη θα τραγουδαω για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ.......γ.α την μανα και το σπιτι Θρυλε εισαι ο Θεος απ τον Εβρο μεχρι και την Κρητη μονο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ....
User avatar
phidias
Backup
Backup
Posts: 816
Joined: Sun Nov 06, 2005 11:29 am
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

KΟΡΥΦΑΙΟ
ΠΑΟ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΘΥΡΑ 13!

Οι αναλύσεις του Αλέφαντου με τα σουμπουτέο στο τηλεάστυ μας μαθαίνουν ποδόσφαιρο
djsnho
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 524
Joined: Sun Oct 22, 2006 7:30 am
Location: Κορινθος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ωραιος !!!!!!!!!!!!!!!!
:victory: :victory: :victory: :victory: :victory: :victory: :victory:
Νέο αθλητικό forum!!! http://www.soccer-fans.gr/
Γίνετε μέλος της κοινότητας!


Το νέο Α.Ε.Κ.τζίδικο φόρουμ !!!
User avatar
anastasis
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 384
Joined: Wed Mar 30, 2005 9:11 am
Football Manager της ομάδας: Δόξα Δράμας
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Πειραιας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Συναιχισε ετσι και θα το κανουμε βιβλιο!!!! Θα γελασει και ο καθε πικραμενος !!!! Εισαι κοριφη
Sometimes in life, you find a special friend, Someone who changes your life just by being part of it. Someone who makes you laugh until you can\'t stop,Someone who makes you believe that there really is good in the world. Someone who convinces you that there really is an unlocked door just waiting for you to open it.well...you have it or not????
loutsiotis
Indispensible
Indispensible
Posts: 1931
Joined: Sat May 07, 2005 1:50 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εχεις ορεξη φαινεται και εμεις ακομα περισσοτερη ορεξη να καθομαστε να διαβαζουμε Αλεφα...
[b:3a99chlz]HΡΘΕ Η ΩΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ;;;;[/b:3a99chlz]


KAΛΟ ΤΑΞΙΔΙ ΦΙΛΕ ΚΑΙ ΑΔΕΡΦΕ...ΠΑΟ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΘΥΡΑ 13 ΜΙΧΑΛΗ ΓΕΡΑ ΤΡΑΓΟΥΔΑ ΑΠΟ ΨΗΛΑ...
User avatar
Antonis sketo
Manager
Manager
Posts: 4349
Joined: Tue Oct 10, 2006 10:40 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πάντως αν γυριστεί σε τηλεοπτικό σήριαλ τις Δευτέρες η ιστορία αυτή, βλέπω να τρώει μεγάλες ήττες το "Παρά 5" :D
MAKOS
Trialist
Trialist
Posts: 62
Joined: Fri Nov 10, 2006 3:06 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Το πρωί βρίσκω το Ζωγραφάκη σε παρακμιακό καφενείο στην Καλλιθέα και πάμε παρέα για την προπόνηση. Α ρε ξεφτίλες δημοσιογράφοι τώρα να σας δω που θα τα βάλετε με μένα.
Φτάνοντας στο γήπεδο οι δημοσιογράφοι ξαναμένουν μα…κες και εγώ απαξιώ να ασχοληθώ μαζί τους. Περνάω ανάμεσά τους απολαμβάνοντας στιγμές απίστευτης επιβεβαίωσης και αφήνω το Δημητράκη να τους το κάνει λιανά. Αυτός τελικά θα γίνει το πνευματικό μου παιδί, είμαι σίγουρος. Ο Τσακίρης με αγκαλιάζει κλαίγοντας πριν μπω στα αποδυτήρια, αφού η φανέλα του Ζωγραφάκη πουλάει σε παλαβές ποσότητες και αναμένει τεράστια αύξηση στην προσέλευση του ασθενούς φύλλου μετά τον χθεσινό ντόρο.
Βγαίνω στο γήπεδο γεμάτος όρεξη για προπόνηση, αλλά βλέπω ότι κάποιος λείπει.
«Ποιος λείπει ρε συ?» ρωτάω το Χάιτα
«Ο ψηλός ο Μάκος κόουτς έχει μείνει στα αποδυτήρια και δεν βγαίνει. Χρυσό τον κάναμε δεν έρχεται. Κοίτα, άμα πας μέσα με το μαλακό γιατί είναι ευαίσθητο παιδί και θα πάρουμε και καλά λεφτά άμα τον σπρώξουμε σε καμια ομάδα, μην τον τρομάξεις και τον χάσουμε τσάμπα και βερεσέ»
Ε, ρε πούστη δε θα ηρεμήσω εδώ που έχω μπλέξει. Λέω του Στασινόπουλου να αναλάβει την προπόνηση και φεύγω για τα αποδυτήρια.
Εκεί, σε μια γωνιά βλέπω το Μάκο να κάθεται έτοιμος να βάλει τα κλάματα.
«Τι έπαθες ρε ψαρά?» του λέω.
«Αφήστε κύριε Νίκο, χαμός έχει γίνει από εχθές, ρόμπα έχω γίνει, δε θα μπορώ να κυκλοφορήσω σε λίγο»
Γαμώ την τρέλα μου, μπέιμπυ σίττερ θα καταντήσω μ’ αυτά τα παρλιακά που’ χω μπλέξει.
«Και γιατί ρε Μάκο έγινες ρόμπα?»
«Αυτός ο αλοίθωρος ο Τριανταφυλλίδης φταίει κύριε Νίκο, είπε τη [System Interruption: Μη βρίζεις!] του και τώρα με κοροιδεύουν όλοι και με λένε παρθένο και ότι δε θα πηδήξω ποτέ γιατί όλες οι κοπέλες λέει θα με βλέπουν σαν αδερφό τους»
«Και συ αγόρι μου τι αγχώνεσαι, άμα έχεις γκόμενα τι σε νοιάζει, εσύ τέτοιο παιδί δύο μέτρα παλικάρι δε γίνεται να είσαι μόνος σου, σωστά?»
«………………………..»
«Καλά, κατάλαβα Γρηγοράκη και τώρα εγώ τι θες να κάνω να σου βρω γκόμενα?»
«Όχι κύριε Νίκο, εσείς με υποστηρίξατε κιόλας στα κανάλια, αλλά είμαι χάλια μετά από αυτό, δεν μπορώ να σηκώσω κεφάλι. Το μόνο καλό είναι ότι η μαμά μου είναι πολύ περήφανη γιατί τώρα λέει ότι με θεωρούν όλοι πρότυπο»
Μπροστά στο φάσμα της απώλειας αυτού του παίχτου τον οποίο θεωρώ υπεραπαραίτητο και έχω μεγάλα σχέδια για την πάρτη του βρίσκω άμεση λύση:
«Λοιπόν, έλα εσύ σαν καλό παιδί να κάνεις προπόνηση, δώσε μου τον καλύτερο εαυτό σου και εγώ θα σε φτιάξω. Το βράδυ πάμε Ανατολή»
«Τι είναι αυτό κύριε Νίκο, λούνα παρκ, τι να το κάνω δεν είμαι για διασκεδάσεις στην κατάστασή μου»
«Εμ, αγόρι μου επειδή πας ακόμα σε λούνα παρκ γι αυτό είσαι ξέμπαρκος. Δεν πας σε κωλόμπαρα ρε βλάκα?»
Το μάτι του Μάκου γυαλίζει ξαφνικά και ένα πονηρό χαμόγελο εμφανίζεται στο πρόσωπό του.
«Κωλόμπαρο είναι η Ανατολή κύριε Νίκο?»
«Ε, τι θες να’ναι ρε όρνιο ζαχαροπλαστείο?»
«Και έχει και γυναίκες εκεί?»
«Φυσικά βρε βλάκα, τι νόμιζες, τα γκαρσόνια παίρνεις για χορό?»
«Και μπορώ να πάρω και γω χορό?»
«Όχι, εσένα θα σε έχουμε για τιμωρία στη γωνία με το ένα πόδι πάνω να τραγουδάς τον ύμνο της ομάδας…. Ασφαλώς και μπορείς και θα πάρεις και θα στον κεράσω εγώ. Όχι έναν, όσους θέλεις»
Για πότε εξαφανίστηκε ο Μάκος για να βγει στην προπόνηση ούτε που το κατάλαβα. Φτου σου γαμώτο κι έλεγα να κοιμηθώ απόψε. Ρε δεν πάει στο διάολο, αυτόν δεν πρέπει να τον χάσουμε με τίποτα, του χρόνου λέω να του δώσω περιβραχιόνιο, χαλάλι ο ύπνος. Μόνο μην παραγλυκαθεί και σκάσουμε κανένα χιλιάρικο ευρώ σε χορούς φοβάμαι αλλά δεν το πιστεύω αυτός φαίνεται κάπως συμαζεμένος για την ηλικία του. Φεύγω και γω για την προπόνηση ελπίζοντας ότι για πρώτη φορά μετά από μέρες θα μπορέσω να κάνω σοβαρή δουλειά.
djsnho
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 524
Joined: Sun Oct 22, 2006 7:30 am
Location: Κορινθος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ωραιο να το κανεις και βιβλιο !!!
:-D :-D :-D :-D :-D
Νέο αθλητικό forum!!! http://www.soccer-fans.gr/
Γίνετε μέλος της κοινότητας!


Το νέο Α.Ε.Κ.τζίδικο φόρουμ !!!
sc0rpi0n
Trialist
Trialist
Posts: 43
Joined: Thu Oct 26, 2006 12:27 pm
Location: ! ! ! Αργος ! ! !
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καταπληκτικος..... Για να σε δουμε τωρα Νταρα :) :P
Necrophobic...... [b:1p1lg3hj][i:1p1lg3hj]THAT IS DEATH METAL[/b:1p1lg3hj][/i:1p1lg3hj]

[b:1p1lg3hj]ΧΟΥ[/b:1p1lg3hj] ΓΟΥΟΝΤΣ ΜΟΡ? :D :D
MAKOS
Trialist
Trialist
Posts: 62
Joined: Fri Nov 10, 2006 3:06 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μετά από μια εξαντλητική προπόνηση και με το Μάκο να δίνει ρέστα εφαρμόζοντας το δόγμα «η μπάλα ή ο παίχτης, ποτέ δεν περνάνε και τα δύο» στα βήματα των Καλλιτζάκη, Κολτσίδα και άλλων μορφών του αιώνα που μας πέρασε, έριξα έναν τρικούβερτο ύπνο και το βράδυ συναντήθηκα με το Γρηγοράκη να την κάνουμε για Συγγρού. Ο Μάκος διακατεχόταν από μια ανείπωτη προσμονή για την πρωτόγνωρη εμπειρία, ήταν φανερό, σε σημείο που άρχισα να αμφιβάλλω για της μεθόδους διαπαιδαγώγησης που υιοθετώ κατά καιρούς και που συνήθως έχουν αποτελέσματα.
Φτάνοντας στην Ανατολή μας υποδέχθηκε ο φίλος μου και μετρ του μαγαζιού, γνωστός ως Τάκης, ο οποίος ήταν κοινό μυστικό ότι είχε μεγάλη επιρροή στα διοικητικά του Ολυμπιακού.
«Καλώς τον κύριο Νίκο, μαύρα μάτια κάναμε να σας δούμε, είπαμε φύγατε από το λιμάνι, αλλά όχι να χαθείτε και από προσώπου Γης. Εξάλλου τόσα ωραία κορίτσια έχουμε εδώ, γιατί μας έχετε στο φτύσιμο?»
«Ρε Τακούλη άσε τα σάπια, αφού εσύ μου πριόνιζες την καρέκλα στον Πειραιά, τα ξέχασες κιόλας?» του είπα για να τον πειράξω, αλλά το γεγονός ότι κόμπιασε με έβαλε σε σκέψη. Ρε λες να μου την έκανε αυτός τη δουλειά? Τέλος πάντων τώρα ήμουν σε αποστολή και δεν είχα χρόνο για επιστροφή στο παρελθόν.
«Κοίτα Τάκη έχω έρθει με τον ανηψιό μου το Δανιήλ και θέλω μια καλή από τις δικές σου να τον μπάσει λίγο στα κόλπα, αλλά με ρέγουλα, έτσι, μην του πιει το αίμα του παιδιού»
«Ποιος ανιψιός σου και ποιος Δανιήλ ρε Νίκο, το Μάκο δεν ξέρουμε, αφού τον έχει ο Σόλιντ στη λίστα για το Δεκέμβρη άμα δε μας κάτσει ο Μακελελέ»
«Σκάσε ρε βλάκα θα μας ακούσει κανένας και θα έχουμε ιστορίες στα ραδιόφωνα αύριο, ανιψιός μου είναι αλλά του μοιάζει» απάντησα αφού βεβαιώθηκα ότι ο Μάκος δεν είχε ακούσει τίποτα περί Σόλιντ και Ολυμπιακού. Αλλά ο Μάκος μπερδεμένος από τους πολλούς καθρέφτες και προσπαθώντας να βρει που είναι ο αληθινός και πού τα είδωλα κουτούλαγε δεξιά και αριστερά και δεν πήρε χαμπάρι.
«Τέλος πάντων ρε συ, τι σε νοιάζει ποιος είναι, έχεις καμιά έμπειρη, αλλά μην είναι καμία πενηντάρα σαν αυτές που μου έφερνες τότε με το Ρεφενέ, κανόνισε θα σε μαυρίσω κακομοίρη»
«Κύριε Νίκο, με προσβάλλετε αφού ξέρετε ότι σε σας φέρνω πάντα τις καλύτερες, εκείνες σας τις πρότεινα γιατί ήταν αρτίστες από το εξωτερικό με πτυχία, όχι αστεία, ε?»
«Τι να τις κάνω ρε παπάρα τις αρτίστες άμα έχει κρεμάσει το στήθος τρία μέτρα κάτω μου λες?»
Προσπαθώντας εμφανώς να αλλάξει θέμα οΤάκης θυμήθηκε ξανά το Ρεφενέ.
«Αλήθεια τι να γίνεται εκείνο το παιδί ο Ρεφενές κύριε Νίκο, ξανακούσατε τίποτα, ωραίος παίχτης, για πλάκα τους είχε κάτι Τσιαντάκηδες στις προπονήσεις»
«Που να ξέρω ρε τι έγινε ο Ρεφενές, θα γύρισε Αυστραλία να ανοίξει κανένα σουβλατζίδικο. Τι θα γίνει θα την κάνουμε τη δουλειά μας απόψε ναι ή όχι?»
«Ασφαλώς, αφήστε το πάνω μου»
«Λοιπόν στείλτον για δυο χορούς κάτω να ζεσταθεί και μετά θα τον πας πάνω στους μεγάλους καναπέδες για τα πιο βαριά. Αλλά να τον προσέχεις, μην πάθουμε καμια ζημιά, νέο παιδί πάνω στα καλά του»
«Μην ανησυχείτε, έχω μεγαλώσει εγώ παιδιά σαν το Μάκο...ε τον Δανιήλ ήθελα να πω»
«Τώρα μιλάς καλά. Λοιπόν στείλε μου κι εμένα καμια μικρή να κεράσω κανένα ποτάκι γιατί στην ηλικία μου δεν είμαι για χορούς και αρ...δια»
Ο Μάκος που στο μεταξύ είχε καταφέρει να προσανατολιστεί και έπαψε να κουτουλάει από καθρέφτη σε καθρέφτη φαινόταν ανυπόμονος.
«Λοιπόν αγόρι μου, θα σε πάει ο κύριος Τάκης εδώ παραδίπλα, μη φοβηθείς ό,τι χρειαστείς εγώ εδώ θα κάθομαι, να κάνεις ένα ζέσταμα και μετά θα σε πάει πάνω για τα καλύτερα. Ο.Κ?»
«Ναι, ναι κανένα πρόβλημα» απάντησε ο Μάκος με ύφος όψιμου κωλομπαρά που μόλις ανακάλυπτε τον αληθινό κόσμο.
Περιμένοντας να μου φέρουν το ποτό έσκασε μύτη στο τραπέζι ένα πολύ γλυκό κοριτσάκι, να την πιεις στο ποτήρι και έκατσε στην αγκαλιά μου.
«Κούκλα μου κάτσε παραδίπλα, τι να σου κάνω εγώ γέρος άνθρωπος, μόνο κανένα ποτάκι να σε κεράσω άμα θες»
«Ο.Κ, δεν θίλιτε χουρό?»
«Τι χορό να μου κάνεις και τι χορό ν’αντέξω, άντε πάρε κανένα σφηνάκι να βγάλεις και συ κανένα φράγκο τίμιο»
Μετά από λίγο ήρθαν τα ποτά ενώ εγώ είχα το νου μου και στο Μάκο, ο οποίος όμως έδειχνε να έχει ξεθαρέψει και να απολαμβάνει της περιποιήσεις μιας ψηλής ξανθιάς.
«Μου είπε ου Τάκης ούτι είστε λέει προπονητής ποδοσφαίρου ε?»
«Νίκος Αλέφαντας με το όνομα, με ξέρουν και οι μπάρες εδώ μέσα, εσύ θα είσαι καινούρια. Και να πεις του Τάκη να λέει λιγότερα. Το ονοματάκι σου?»
«Νάντια. Και είστι αλήθεια προυπουνητής?»
«Όχι, κολλάω μπρίκια Φυσικά και είμαι.»
«Να σας που, εγώ έχου έναν γκούμενου στη Λευκουρωσία, Σιργκέι Κίσλγιακ, πουλύ καλού πιδί»
«Άντε να παντρευτείτε να φάμε κανένα κουφέτο»
«Ναι, αλλά ισίς που ίστε προυπουνητής, μίπως μπουρείτε να τουν φέριτε Ιλλάδα, παίζει μπάλα στου Λευκουρωσσία. Θέλουμι να παντριυτούμι, αλλά άμα δεν έρθει...»
«Κοίτα κούκλα μου προπονητής είμαι όχι πρόεδρος, πώς να τον φέρω εδώ?»
«Ε, άμα πείτε μια καλή κουβίντα ισίς όλα γίνουνται. Κι από μίνα ούτι θέλιτε»
Ε, ρε μπελάς που μας βρήκε ούτε στα κωλόμπαρα δεν μπορούμε να ηρεμήσουμε. Εν τω μεταξύ ο Μάκος είχε ανέβει στα ιδιαίτερα και από έναν καθρέφτη στο ταβάνι μόλις που έβλεπα το κεφάλι του αφού η ξανθιά τον είχε βάλει κάτω και του άλλαζε τα φώτα. Είχε αυτό το ηλίθιο χαμόγελο του έφηβου που ανακαλύπτει την αληθινή αγάπη, αλλά το περίεργο ήταν ότι τα χέρια του αντί να είναι στον κώλο της ξανθιάς μοιάζαν να έχουν παραλύσει.
«Ρε Τάκη πήγαινε πάνω μη λιποθύμησε ο μικρός και άμα είναι καλά πες του να τη χουφτώσει την ξανθιά, αυτός έχει πάρει δέκα χορούς και δεν έχει καταλάβει τίποτα, τσάμπα θα πληρώνουμε?»
Ξαναγυρνάω στη μικρή.
«Κοίτα εγώ θα μιλήσω με τον πρόεδρο και ότι μπορώ θα κάνω, αλλά δε θέλω τίποτα κοπέλα μου από σένα, άμα τσουλάει το παλλικάρι και το ξέρει το τόπι να το φέρουμε»
«Αχ, ευχαριστού πουλύ. Φεύγου γιατί πρέπει να χουρέψου στην πίστα, άμα μάθιτι τίπουτα πάρτε τηλέφουνου τουν Τάκης»
«Η πρώτη δουλειά με το που ξυπνήσω κούκλα μου, μη φοβάσαι τίποτα. Άντε και καλό χορό»
Ανακουφισμένος που έφυγε η σπαστικιά βλεπω το Μάκο να κατεβαίνει αναμαλλιασμένος, αλλά γεμάτος αυτοπεποίθηση παρά τη ζαβλακομάρα από τους πολλούς χορούς. Πληρώνω, καληνυχτίζω τον Τάκη, ενώ ο Μάκος, μάλλον για γούρι, πριν φύγουμε ξανακουτουλάει σε έναν καθρέφτη.
«Άντε ρε Γρηγοράκη αγόρι μου συγκεντρώσου να πάμε και σπίτια μας απόψε.»
Αλλά ο Μάκος μιλιά, έχει μείνει με το χαμόγελο στο στόμα λες και έπαθε αγκίλωση.
«Ε, θα είναι από το πρώτο σοκ μάλλον» σκέφτομαι και τον τραβάω για να την κάνουμε.
djsnho
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 524
Joined: Sun Oct 22, 2006 7:30 am
Location: Κορινθος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

:wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
Νέο αθλητικό forum!!! http://www.soccer-fans.gr/
Γίνετε μέλος της κοινότητας!


Το νέο Α.Ε.Κ.τζίδικο φόρουμ !!!
Locked

Return to “Ιστορίες FM2007”