Prim εν οψη ντερμπι?

Συζητήστε για τη προηγούμενη έκδοση του Football Manager!
User avatar
active107
Amateur
Amateur
Posts: 200
Joined: Thu Oct 16, 2003 11:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παιδιά έλεος! Αμα είναι να πηγαίνει ο πρόεδρος στο παιχνίδι στην προπόνηση, να τάζει πρίμ κλπ ας στήνει και παιχίδια τότε και ας λαδώνει διαιτητές οπως λέτε αφού έτσι γίνεται και στην Ελλάδα :victory: όχι τίποτα άλλο απλά να είναι ρεαλιστικό :shock:
DANKAN
Trialist
Trialist
Posts: 16
Joined: Fri Dec 26, 2003 12:00 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Συγνώμη αλλά το πρίμ είναι ένας τρόπος αυξησης της αποδοτικότητας που χρησιμοποιείται παγκοσμίως και κυρίως σε πολύ κρισιμα παιχνίδια. Μέχρι εκεί η χρήση του νομίζω οτι είναι ανεκτή.
Α μη οίδα ουκ οίομαι ειδέναι.
lefterhs
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 359
Joined: Wed Dec 10, 2003 12:00 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote="Vakis78"]Ο μανατζερ στην Αγγλια κανονιζει και μισθο και διαρκεια συμβολαιου αλλα και ποσο αγορας,συνφωνα παντα με το μπατζετ που του εχουν ορισει.



Υ.Γ -- Το παιχνιδι ειναι Αγγλικο.[/quote]

Μιας και ξεστρατησε λιγο η κουβεντα, να ρωτησω και εγω κατι...
Στην Αγγλια αλλα και στον υπολοιπο κοσμο, τι ρολο παιζει ο διακοσμιτικος στο FM director of football? Πχ νομιζω ο Ivic ειναι για την ΑΕΚ director of football.

Δεν θα επρεπε να εχει καποιον ενεργο ρολο σε μεταγγραφες?
Για παραδειγμα απο τα reports των scouts να επιλεγει καποιους παιχτες και να τους φερνει στην ομαδα σου τουλαχιστον για δοκιμη.
Να εχει και αυτος λογο για το ποιος παιχτης φευγει ή οχι.
Ισως και αλλα τα οποια μου διαφευγουν.

Ολα αυτα μεσα στην κουβεντα που γινεται για την ρεαλιστικοτητα του παιχνιδιου.
Feel free to use [url=http://forum.userbars.com/viewtopic.php ... 5:abdyjko4]my UserBars.[/url:abdyjko4]

Georgiou speaking για τις γυναικες συναδελφους του:"Και η Μαρια Σινιορη λεει τον καιρο, αλλα δεν ειναι μετερεολογος!"
Vakis78
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 509
Joined: Tue Jul 08, 2003 11:00 pm
Location: Πειραιας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote="lefterhs"][quote="Vakis78"]Ο μανατζερ στην Αγγλια κανονιζει και μισθο και διαρκεια συμβολαιου αλλα και ποσο αγορας,συνφωνα παντα με το μπατζετ που του εχουν ορισει.



Υ.Γ -- Το παιχνιδι ειναι Αγγλικο.[/quote]

Μιας και ξεστρατησε λιγο η κουβεντα, να ρωτησω και εγω κατι...
Στην Αγγλια αλλα και στον υπολοιπο κοσμο, τι ρολο παιζει ο διακοσμιτικος στο FM director of football? Πχ νομιζω ο Ivic ειναι για την ΑΕΚ director of football.

Δεν θα επρεπε να εχει καποιον ενεργο ρολο σε μεταγγραφες?
Για παραδειγμα απο τα reports των scouts να επιλεγει καποιους παιχτες και να τους φερνει στην ομαδα σου τουλαχιστον για δοκιμη.
Να εχει και αυτος λογο για το ποιος παιχτης φευγει ή οχι.
Ισως και αλλα τα οποια μου διαφευγουν.

Ολα αυτα μεσα στην κουβεντα που γινεται για την ρεαλιστικοτητα του παιχνιδιου.[/quote]


Σε ολες σχεδον τις προηγμενες ποδοσφαιρικα χωρες τις μεταγγραφες,ναι τις κανει ο DoF σε αμμεση σχεση με τον προεδρο. Στην Ελλαδα τις κανει ο προεδρος και στην Αγγλια ο MANAGER γιατι εκει ειναι μανατζερ, στην Ελλαδα και σε πολλες αλλες χωρες ειναι απλαΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ, coach ή πεστω οπως αλλιως θες.

Αυτη ειναι η μεγαλη διαφορα Αγγλιας με τους λοιπους.
Tonton_Zola_Moukoko
Rotation
Rotation
Posts: 1053
Joined: Sun Sep 21, 2003 11:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

...already mentioned in previous blogs. Win bonuses are in (per match, not competition)

Τάδε έφη SI...
Οπότε...θα υπάρχει στην καινουργια έκδοση μπονους αλλα για νίκες...και προφανώς θα ενσωματόνεται στα συμβόλαια των παιχτών όταν θα τα προτίνουμε :?
koudoulis
Amateur
Amateur
Posts: 168
Joined: Mon Mar 21, 2005 4:42 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote="DANKAN"]Ευχαριστώ αν και η ομάδα ίσως το είχε αναγκη.[/quote]

εννοείς οικονομικά ; :D

καλά τι μπατάκια παίκτες έχεις; βρε , μπας και παίζεις με τον ΠΑΟΚ;

(κοιτα που θυμήθηκα και το ανέκδοτο με τον Γιασεμάκη και το παπάκι..) :)
User avatar
JackoS
Backup
Backup
Posts: 982
Joined: Wed May 24, 2006 10:50 pm
Football Manager της ομάδας: Girona Futbol Club
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Status: PAOK τρελαίνομε!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παιδια εγω δεν μπορο να καταλαβω γιατι να βγαζουμε το καπέλο στους Αγγλους.. δεν ειναι και το τελειο, αυτο το managerιλίκη!
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση για το Football Manager 2006”