ΑΚΑΤΑΛΛΗΛΟ για μη GAMERS

Συζητήσεις περί υπολογιστών/κονσολών καθώς και games... Εδώ και η Τεχνική Υποστήριξη...
Post Reply
User avatar
Agent Of Chaos
National Manager
National Manager
Posts: 9117
Joined: Sat Oct 13, 2012 10:28 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

λογικό να το δώσει τσάμπα γιατί είπαν ότι στο 6 θα υπάρχει ένα mode που θα παίζεις με τους κακούς του 3,4 και 5. μην σας φανεί περίεργο αν δώσει και τα άλλα 2 μέχρι αρχές Οκτώβρη που βγαίνει το 6. επίσης νομίζω αφορά μόνο το pc η προσφορά, όχι τις κονσόλες. btw εγώ ξανάπιασα τα halo τώρα που πήρα oled tv και είναι λες και βιωνω νέα εμπειρία!! να τα έχω και φρέσκα μέχρι το infinite που βγαίνει τον Δεκέμβρη. psychonauts που λέει ο laugh πιο πάνω το έπιασα κι εγώ, είναι όντως πολύ καλό όσο έπαιξα αλλά θα το αφήσω για αργότερα που θα έχει φύγει ο καλοκαιρινός φόρτος εργασίας και θα έχω πιο πολύ κουράγιο να το παίξω. επίσης τσίμπησα σε προσφορά το it takes two και σήμερα το βραδάκι θα το ξεκινήσω κι αυτό. πολύ σημαντικό ότι αν το αγοράσεις, τότε δεν χρειάζεται να το αγοράσει κι ο συμπαίκτης σου άρα μπορείς να μοιράσεις και το ποσό(δεν είναι και πολύ ακριβό, 30€ το πήρα). έχω βαρεθεί να ακούω να το εκθειαζουν σε όλα τα gaming podcast που ακούω!!
Spoiler: show
Image
User avatar
laugh
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3601
Joined: Sun Nov 06, 2005 3:41 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 15 times

Πολύ καλό το it takes 2, το έπαιζα πολύ ευχάριστα με την κοπέλα μου μέχρι τη μέση περίπου αλλά δυσκολεύει απότομα για μη gamers από ένα σημείο και μετά. Λίγο σπαστικοί χαρακτήρες αλλά γενικά καλό gameplay και συχνές αλλαγές στο τι κάνεις για να μένει συνέχεια φρέσκο.

To Far Cry 3 δεν ξέρω πόσο νόημα έχει να το παίξεις πλεον μιας και ήταν το πρώτο της καινούριας φόρμουλας που τελειοποιήθηκε στο 4 και συνεχίζει να αρμέγεται μέχρι σήμερα. Για αρχειακούς λόγους αφού ειναι και τσάμπα οκ να το τσεκάρει κανείς αλλά πολύς πεταμένος χρόνος να επενδύσεις 40 ώρες το 2021 :P Η αποστολή με τον Skrillex παραμένει highlight ακόμα και σήμερα βέβαια.


ps. έχετε 5 λεπτά να σας μιλήσω για τον κύριο και σώτήρα μας Psychonauts? :P
User avatar
silver arrow
Football Legend
Football Legend
Posts: 12347
Joined: Tue Oct 31, 2006 10:28 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κάθε φορά γκρινιάζω για το νέο Far Cry αλλά πάντα τα αγοράζω. Δεν έχω παίξει μόνο το Primal και δεν ξέρω αν αξίζει.

Εγώ τελειώνω Mass Effect 3, άξιζε το Legendary Edition, δεν θυμόμουν τα περισσότερα ούτως ή άλλως είχαν περάσει 10+ χρόνια.
Έχω δύο μέρες βασικά που σκέφτομαι τι τέλος θέλω αυτή τη φορά και δεν μπαίνω, χαχα
User avatar
laugh
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3601
Joined: Sun Nov 06, 2005 3:41 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 15 times

Ε άστο μωρέ κι εσύ, μια χάρα. Τι το θες το τέλος, να εκνευριστείς πάλι 10 χρόνια μετά? :P
User avatar
Agent Of Chaos
National Manager
National Manager
Posts: 9117
Joined: Sat Oct 13, 2012 10:28 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

άμα εκνευρίζεσαι με το mass effect 3, που να παίξεις και το andromeda? βασικά όχι μόνο μην το παίξεις, ούτε στο YouTube μην βάλεις να το δεις?
Spoiler: show
Image
User avatar
silver arrow
Football Legend
Football Legend
Posts: 12347
Joined: Tue Oct 31, 2006 10:28 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Andromeda λέω να δώσω μια δεύτερη ευκαιρία, περισσότερο γιατί δεν ξέρω αν το 5(ή 4 whatever :P) θα έχει να κάνει με αυτό ή όχι. (δεν έχουν πει κάτι ακόμα ε;)
laugh wrote: Wed Sep 08, 2021 4:23 pm Ε άστο μωρέ κι εσύ, μια χάρα. Τι το θες το τέλος, να εκνευριστείς πάλι 10 χρόνια μετά? :P
Σωστό και αυτό :D
User avatar
Agent Of Chaos
National Manager
National Manager
Posts: 9117
Joined: Sat Oct 13, 2012 10:28 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

εσύ ξέρεις φίλε μου, εγώ πάντως λέω μακριά. μόνο και μόνο για τα 30fps σε σουτερ που εν έτη 2021 σου δημιουργεί πονοκέφαλο, εγώ λέω μακριά. ας ελπίσουμε ότι το επόμενο θα είναι κάτι εντελώς καινούριο για να μην αναγκαστούμε να παίξουμε και το andromeda!
Spoiler: show
Image
User avatar
laugh
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3601
Joined: Sun Nov 06, 2005 3:41 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 15 times

99% θα κάνουν σαν να μην υπήρξε ποτέ το Andromeda. Θα το κρύψουν κάτω από το χαλάκι όπως του αξίζει. Παρ΄όλα αυτα το έπαιξα από την αρχή μέχρι το τέλος γιατί είναι mass effect και υπήρχαν και σημεία που σχεδον μου άρεσαν :P
User avatar
Agent Of Chaos
National Manager
National Manager
Posts: 9117
Joined: Sat Oct 13, 2012 10:28 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

τρομερό το it takes two. από τις καλύτερες co-op εμπειρίες που έχω βιώσει. προτείνετε ανεπιφύλακτα!!

btw σήμερα το βράδυ στις 11(ώρα Ελλάδας) έχουμε και το event της Sony που θα επικεντρωθεί στα νέα παιχνίδια που έρχονται στο PlayStation 5. όλο και κάτι θα δούμε από God of war!!
Spoiler: show
Image
Spartakus
Football Legend
Football Legend
Posts: 13690
Joined: Tue Aug 09, 2005 10:23 am
Αγαπημένη Ομάδα: η δικιά μου
Location: Σε ένα κόσμο δικό μου, οπού μένω εγώ κι ο εαυτός μου
Has thanked: 0
Been thanked: 4 times

Anno 1800... Από τα καλύτερα παιχνίδια της σειράς... Ατελείωτο gaming ουσιαστικα
Γεωργέας forecer (και με περιβραχιόνιο)
--------------------------------------------
Kastroman wrote:Από τους αντίπαλους, ο Σπάρτακος εξελίσσεται σε λατρεία. :notworthy:
Όταν έβρεχε ο Θεός agression, bravery και determination είχε βγάλει κουβαδάκι και τα μάζευε. :D
nikos55 wrote:Φίλε Spartakus,
Και εσύ στον αγώνα μας. Οπως ο Σπάρτακος της αρχαιότητας ηγήθηκε των σκλάβων εναντίον των Ρωμαίων, εσύ οδήγησέ μας στη μάχη εναντίον της SI. Η θέση του αρχηγού είναι ανοικτή...
User avatar
ballistic
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3377
Joined: Tue Jul 02, 2013 9:04 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Το Epic Store προσφέρει δωρεάν το Nioh: The Complete Edition.

https://www.epicgames.com/store/en-US/p ... te-edition

Σε όσους αρέσουν παιχνίδια τύπου Dark Souls/Sekiro/Bloodborne, οφείλουν να το δοκιμάσουν.
Geologos
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 18243
Joined: Fri Nov 26, 2010 12:10 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
Has thanked: 16 times
Been thanked: 7 times

Το epic stores μου χει φτιαξει μια χαρα βιβλιοθήκη, καθε βδομαδα 1 2 παιχνιδια που δεν θα παιξω ποτε τζάμπα.

Sent from my SM-G935W8 using Tapatalk

User avatar
Agent Of Chaos
National Manager
National Manager
Posts: 9117
Joined: Sat Oct 13, 2012 10:28 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

το πλαίσιο έφερε νέα παρτίδα ps5,όσοι ψάχνετε ρίξτε μια ματιά. εγώ πρόλαβα και τσίμπησα το πακέτο με το ratchet and clank.
Spoiler: show
Image
User avatar
zidane72003
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 62636
Joined: Wed Nov 26, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Arsenal,Barca,OSFP,Juve
Αγαπημένη Ομάδα: BOUBOUZEL FC
facebook προφίλ: bill.sakkas.5
Status: Glasgow here i am
Location: Μεταξυ του πραγματικου και του δικου μου κοσμου
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

ΤΙ ΠΑΙΧΝΙΔΆΡΑ ΕΊΝΑΙ ΤΟ HORIZON. ZD?(δε θα το τερματίσω ούτε μέχρι τέλος του χρόνου).

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Spoiler: show
Δεν γ@μ@με οχι επειδη δε θελουμε,αλλα απο ιδεολογια.

ΡΕ ΖΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΝΑΠΟΔΑ ΣΤΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.
Geologos
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 18243
Joined: Fri Nov 26, 2010 12:10 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
Has thanked: 16 times
Been thanked: 7 times

Valhalla εχει ψιλοκακα γραφικα ή μου φαινεται? Λιγο...παραμυθένια? Δεν ξερω πως να το πω ακριβώς

Sent from my SM-G935W8 using Tapatalk

Post Reply

Return to “Υπολογιστές - Κονσόλες - Gaming”