Κουτοπονηριά !!!

Συζητήστε για τη προηγούμενη έκδοση του Football Manager!
User avatar
ArisSalonika
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 411
Joined: Fri Mar 21, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Αρης
Αγαπημένη Ομάδα: Αρης
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πραγματικά καλή μαγκιά.Δεν θα το δοκιμάσω εγώ αλλά είναι πολύ καλή.Σε περίπτωση που η ομάδα όμως δεν έχει να δώσει τα χρήματα τι γίνεται τότε?
User avatar
zidane72003
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 62568
Joined: Wed Nov 26, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Arsenal,Barca,OSFP,Juve
Αγαπημένη Ομάδα: BOUBOUZEL FC
facebook προφίλ: bill.sakkas.5
Status: Glasgow here i am
Location: Μεταξυ του πραγματικου και του δικου μου κοσμου
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

Αμα δεχεται συμαινει οτι τα εχει.Δεν υπαρχει περιπτωση να μην τα παρεις

Παντως ειναι στην καλυτερη των περιπτωσεω νcheat και στη χειροτερη αλητεια και ανισο παιχνιδι
Spoiler: show
Δεν γ@μ@με οχι επειδη δε θελουμε,αλλα απο ιδεολογια.

ΡΕ ΖΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΝΑΠΟΔΑ ΣΤΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.
gio-spurs76
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3573
Joined: Tue Feb 08, 2005 3:12 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Tottenham
Location: Βυρωνας
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

[quote="zidane72003"]Αμα δεχεται συμαινει οτι τα εχει.Δεν υπαρχει περιπτωση να μην τα παρεις

Παντως ειναι στην καλυτερη των περιπτωσεω νcheat και στη χειροτερη αλητεια και ανισο παιχνιδι[/quote]
Μια πανεξυπνη αλητεια θα ελεγα εγω :D :-) :) :)
perpe
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 521
Joined: Tue May 10, 2005 4:55 pm
Location: San Paolo
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αντιθετα μπορεις να εισαι σε μια εθνικη ομαδα πχ. Χιλης και να πας να χτυπας Χιλιανους παικτες με ελαχιστα λεφτα μπροστα αλλα αρκετα μετα την πρωτη του συμμετοχη στην εθνικη. 7 στις 10 μεταγραφες πιστεψτε με πιανει! Μοναδικη σας εννοια ειναι να μην απολυθειτε απο την εθνικη που εργαζεστε! Μιση Beveren ετσι την εχτισα! :wink:
[b:2vylmolh]* ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ *
* ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΣΗ ΟΠΑΔΩΝ *
* ΑΔΕΙΑ ΓΗΠΕΔΑ ( ΣΤΑΒΛΟΙ ) *
* ΤΟ ΠΕΙΡΑΤΙΚΟ ΣΑΣ ΒΥΘΙΖΕΤΑΙ ... *

Μην ξεχνατε.. [u:2vylmolh]OΠΑΔΟΣ = ΑΝΘΡΩΠΟΣ[/u:2vylmolh][/b:2vylmolh]

------------------------------------------------
[url:2vylmolh]http://www.youtube.com/watch?v=7ldiHSzO3Z0[/url:2vylmolh]
------------------------------------------------
ball38
Football Legend
Football Legend
Posts: 11042
Joined: Mon Jan 05, 2004 12:00 am
Status: Awesoming around...!
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Καλα αυτο ειναι γνωστο κολπακι! το κανω κατα κορον! :victory:
greek_manager
Webmaster
Webmaster
Posts: 11864
Joined: Fri Dec 06, 2002 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός
facebook προφίλ: thkouk
twitter: thkouk
Location: Τρίκαλα
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0
Contact:

Σκέψου να είσαι προπονητής σε Παναθηναϊκό και Κροατία και να παίρνεις Κροάτες αβέρτα έτσι και μετά να απολυθείς και να πάει προπονητής στην Κροατία ο του Ολυμπιακού... :yea:

Και να καλέσει όλη την ομάδα σου και να σκάνε τα γραμμάτια :D
User avatar
zidane72003
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 62568
Joined: Wed Nov 26, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Arsenal,Barca,OSFP,Juve
Αγαπημένη Ομάδα: BOUBOUZEL FC
facebook προφίλ: bill.sakkas.5
Status: Glasgow here i am
Location: Μεταξυ του πραγματικου και του δικου μου κοσμου
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

[quote="gio-spurs76"][quote="zidane72003"]Αμα δεχεται συμαινει οτι τα εχει.Δεν υπαρχει περιπτωση να μην τα παρεις

Παντως ειναι στην καλυτερη των περιπτωσεω νcheat και στη χειροτερη αλητεια και ανισο παιχνιδι[/quote]
Μια πανεξυπνη αλητεια θα ελεγα εγω :D :-) :) :)[/quote]

Ισως να ειναι πανεξυπνη...Αλλα απο τη στιγμη που δε γινεται στη πραγματικοτητα μπορεις να κοψεις το παιχνιδι και να ξεκινησεις να παιξεις Fifa Pro και οτι αλλο θες

Μπορεις να φτιαξεις και την ομαδα σου μεσω editor και να εχει ολο 20ρια...Και αυτο πανεξυπνο θα ειναι...Αλλα οσο κακο κανει στο παιχνιδι το 1 τοσο κακο κανει και το αλλο

Ποτε δεν εχω αγγιξει Εθνικη και ομαδα μαζι...Δε νομιζω να μην το εχει σκεφτει κανενας αυτο το κολπο(τουλαχιστον εγω το ειχα υποψιαστει)αλλα δε περιμενα να το χρησιμοποιει και κανενας

Θεωρητικα παντα δε παιζεις παιχνιδι...Παιζεις 1 εξομοιωτη...

ΙΜΟ παντα.Δεκτες οι αποψεις σας στο θεμα αλλα το εν λογο θεμα ειναι σαν να ανειξεις 1 fmscout η να πειραξεις τον editor.
Spoiler: show
Δεν γ@μ@με οχι επειδη δε θελουμε,αλλα απο ιδεολογια.

ΡΕ ΖΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΝΑΠΟΔΑ ΣΤΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.
Sir Pretender
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 565
Joined: Wed Jan 26, 2005 1:53 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Κάτω απ' τα δοκάρια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Όταν λες ότι δεν έχεις αγγίξει Εθνική και σύλλογο μαζί, τι εννοείς;

Εγώ για παράδειγμα έχω Λάτσιο και είμαι και στην Εθνική. Στη Λάτσιο έχω 5 Έλληνες: Στολτίδη, Δ. Παπαδόπουλο, Κατσουράνη, Σηφάκη και Γιαννακόπουλο. Και οι πέντε είναι αστέρια, εδώ και κοντά 2 χρόνια βρίσκονται σε δαιμονιώδη φόρμα και όταν παίζει η Εθνική, τους καλώ. Δεν κάνω κάτι το κακό, επειδή καλώ όλους τους παίκτες μου και μάλιστα επειδή είναι φορμαρισμένοι. Το αν παίζουν κι όλας είναι άλλη ιστορία (ο Σηφάκης π.χ. τρώει πάγκο γιατί βασικός είναι ακόμα ο Νικοπολίδης).

Ακόμα, μην ξεχνάς πως IRL (in real life) η κλήση στην Εθνική ομάδα για κάποιον παίκτη, είναι πονοκέφαλος για έναν προπονητή, λόγω κούρασης ή ακόμα χειρότερα ενός πιθανού τραυματισμού. Όταν καλώ πέντε παίκτες μου εκ των οποίων οι δύο-τρεις ενδεκάδας, τότε πίστεψέ με, ρισκάρω πολλά...
syd barret
Rotation
Rotation
Posts: 1135
Joined: Thu Nov 03, 2005 10:26 pm
Location: KALLITHEA
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγώ ''αναγκάστηκα'' να πάρω πολλούς έλληνες στην ΑΕΚ, γιατί ο βασικός κορμός της Εθνικής, ακόμα και παίκτες που παίζουν στην Ελλάδα, έτρωγαν τρελό παγκο. Όπως αναφέρεται σε άλλο τόπικ, συμφωνούν αρκετοί ότι δεν είναι και τόσο ρεαλιστικό.
Tsak: Ο άνθρωπος που μιλάει στον Τοτό και δεν βρίσκει τίποτα το περίεργο...

Tsakalaki

Παρ Μαρ 23, 2007 6:50 pm

Τοτέ, έλα να γραφτείς στον σύνδεσμο της Τότεναμ που έχουμε ανοίξει, να πάμε να δούμε το τελικό του ΟΥΕΦΑ στη Γλασκώβη......
User avatar
Akyla
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 11087
Joined: Sun Jan 23, 2005 1:48 am
Football Manager της ομάδας: Chester FC
Αγαπημένη Ομάδα: Leeds
Status: Weekends are overrated
Location: Νέο Ηράκλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Συμβαίνει όμως και IRL να είναι ένας προπονητής σε σύλλογο και εθνική ταυτόχρονα

Π.χ.Γκους Χίντινγκ

Οπώς και πιο παλιά ένας Ουκρανός που ήταν στην Εθνική Ουκρανίας και Διναμό Κιέβου(δεν θυμάμαι όνομα)
DoctorBalendar
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 18373
Joined: Tue Oct 01, 2002 11:00 pm
Location: Heidelberg / Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Valeri Lobanovsky...

ΘΡΥΛΟΣ του Ευρωπαϊκού ποδοσφαίρου!
User avatar
zidane72003
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 62568
Joined: Wed Nov 26, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Arsenal,Barca,OSFP,Juve
Αγαπημένη Ομάδα: BOUBOUZEL FC
facebook προφίλ: bill.sakkas.5
Status: Glasgow here i am
Location: Μεταξυ του πραγματικου και του δικου μου κοσμου
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

Εκτος του οτι θεωρω ΠΟΛΥ βαρετο να εχεις Εθνικη οταν παιζω μαζι με φιλους και εχουμε αποφασησει ναπαρουμε Εθνικες για το Mudial πχ δεν εχουμε ομαδες

Ομαδα και Εθνικη(επειδη δε μου αρεσει)δε το καω ποτε
Spoiler: show
Δεν γ@μ@με οχι επειδη δε θελουμε,αλλα απο ιδεολογια.

ΡΕ ΖΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΝΑΠΟΔΑ ΣΤΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.
DjBasile
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3161
Joined: Tue Jun 03, 2003 11:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

εγώ πάντως γουστάρω πολύ εθνική.

Σε παλιότερες εκδόσεις κυρίως, αλλά και όσο έχω παίξει στα δύο FM, έχω κοουτσάρει πολλές ομάδες, όπως Νιγηρία, Καμερούν, Αλγερία και κανά δυο άλλες από Αφρική, Κολομβία, Ουρουγουάη, Μεξικό από Αμερική, Ν.Κορέα, Κίνα από Ασία και Πολωνία, Τσεχία, Ελλάδα, Πορτογαλία, Κύπρο, Δανία, Βουλγαρία, Αυστρία και άλλες που δε θυμάμαι αυτή τη στιγμή (ποτέ δεν είχα τη τύχη να πάρω μεγάλη ομάδα, Βραζιλία, Αργεντινή, Αγγλία, Ιταλία, Γερμανία).

Δυστυχώς δεν έχω καταφέρει ποτέ να πάρω Μουντιάλ, αλλά έχω σηκώσει Euro με τους λούζερς (Πορτογάλους), κόπα Άφρικα με Νιγηρία και Καμερούν, έχω φτάσει δύο απανωτές φορές τελικό στο Κόπα Αμέρικα με την Ουρουγουάη (πελάτης από τη παρέα του Σαβιόλα), ενώ έχω κάνει και δυο φανταστικές πορείες με Βουλγαρία και Ελλάδα μέχρι τους 8 του μουντιάλ.

Οι αγαπημένες μου είναι σίγουρα η Ελλάδα και η Νιγηρία (τώρα που το σκέφτομαι, μια ιστοριούλα με την Εθνική Ελλάδας δεν έχω δει... ;) ) ενώ δηλώνω ότι δεν ξαναπαίρνω ΠΟΤΕΣ την Πορτογαλία.

Στο θέμα μας, προωθώ παίχτες από τις ομάδες που προπονώ στην εθνική, όπως επίσης παίρνω συχνά ένα παίχτη της εθνικής (ή ακόμα καλύτερα της U21) στην ομάδα μου. Λογικό ακούγεται αν έχεις τη φιλοσοφία των μικρών παιχτών και την ανάδειξή τους. Αν έχεις τον Ολυμπιακό και έχεις αγοράσει όλους τους Νέους και τους προωθείς στην πρώτη ομάδα, και παίζουν και Ch.L. και έχεις και την Εθνική Ελλάδας, γιατί να παίζει εκεί ο Ζαγοράκης, ο Φύσσας, ο Στολτίδης και ο Στέλιος; Μ'αρέσει να δίνω χαρακτήρες στους προπονητές, γι'αυτό και παίζω με παραπάνω από έναν συνήθως. Όταν ένας είναι λοιπόν τέτοιου στυλ (τόπο στα νειάτα), τότε όλες οι βεντέτες τρώνε εξέδρα και παίζουν μέσα 18χρονα. Και ας είναι οι περισσότεροι απ'τη δικιά μου ομάδα. Ας με απολύσει ο Γκαγκάτσης!
"What a magnificent goal by Cherno Samba!!! So late in the game!!! Samba is sending a title message to all Premier League contenders"
User avatar
zidane72003
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 62568
Joined: Wed Nov 26, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Arsenal,Barca,OSFP,Juve
Αγαπημένη Ομάδα: BOUBOUZEL FC
facebook προφίλ: bill.sakkas.5
Status: Glasgow here i am
Location: Μεταξυ του πραγματικου και του δικου μου κοσμου
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

Το θεμα μας ειναι αυτο?η αυτο που λεει ο barret(που ειναι cheat κατα εμε)στη 1η σελιδα?

Διοτι ο Μπαρετ λεει για regen και να τους δινεις με 0 ποσ και να βαζεις στη 1η συμμετοχη τους στην Εθνικη να παρεις Χ χρηματα
Spoiler: show
Δεν γ@μ@με οχι επειδη δε θελουμε,αλλα απο ιδεολογια.

ΡΕ ΖΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΝΑΠΟΔΑ ΣΤΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.
DjBasile
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3161
Joined: Tue Jun 03, 2003 11:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

το θέμα αν είναι cheat ή όχι έχει εξαντληθεί. Η κουβέντα 'άνοιξε' στο τι κάνει ο καθένας.

Μη συγχύζεσαι για τον Ζεβλάκοφ, και με Πάντο δεξί μπακ, πάλι νταμπλ θα κάνετε :P
"What a magnificent goal by Cherno Samba!!! So late in the game!!! Samba is sending a title message to all Premier League contenders"
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση για το Football Manager 2006”