Ποιο πρωτάθλημα επιλέγετε να παίξετε και γιατί?

Συζητήστε για τη προηγούμενη έκδοση του Football Manager!

Ποιο πρωτάθλημα επιλέγετε να παίξετε και γιατί?

Ελληνικό
35
54%
Αγγλικό
13
20%
Ισπανικό
3
5%
Ιταλικό
4
6%
Αργεντίνικο
0
No votes
Βραζιλιάνικο
1
2%
Κυπριακό
0
No votes
Γαλλικό
1
2%
Γερμανικό
0
No votes
Άλλο(ποιο?)
8
12%
 
Total votes: 65
User avatar
DN11
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 344
Joined: Thu Mar 03, 2005 6:57 pm
Location: Monenvassia
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παντα ξεκινάω άνεργος,σε αυτο το παιχνίδι με πήρε η Berga(mt) στην Γ' κατηγορία της Βραζιλίας.... :wink:
AEK OTAN NIKAME
AEKARA OTAN HANOUME


Don't want to be an american idiot
Don't want a nation unde the new mania
Can you hear the sound of hysteria?The subliminal mind f... america
Welcome to a new kind of tension
all across the alienation
EDERSON1
Trialist
Trialist
Posts: 5
Joined: Tue Oct 18, 2005 8:34 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

παιδια κορυφαιο ειναι το σουηδικο πρωταθλημα!! βγαινουν συνεχως απιστεφτοι παιχταραδες κ γινεσαι παμπλουτος. ειμαι στο 2040!!!!! με την αικ στοκχολμης κ συνεχιζω.. 17 τσου λου ως τωρα κ περιουσια 1Β γιουρος
User avatar
phidias
Backup
Backup
Posts: 816
Joined: Sun Nov 06, 2005 11:29 am
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τόσα χρόνια έπαιζα Ελληνικό αλλά βαρέθηκα τη μιζέρια. Χάλια μπάτζετ, σφαλιάρες (συνήθως) στην Ευρώπη και οι ίδιοι άμπαλοι αντίπαλοι κάθε χρόνο. Έτσι τώρα παίζω Αγγλία με Λίβερπουλ αν και έχω επιλέξει και το Ελληνικό να βλέπω τι γίνεται..
ΠΑΟ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΘΥΡΑ 13!

Οι αναλύσεις του Αλέφαντου με τα σουμπουτέο στο τηλεάστυ μας μαθαίνουν ποδόσφαιρο
sofKC
Coach
Coach
Posts: 2522
Joined: Thu Apr 08, 2004 11:00 pm
Location: στο κοσμο μου
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

αγγλικο γιατι

1) αυτο γνωριζω καλυτερα ισως και απο το κυπριακο
2) ειναι πιο challenging απο το ελληνικο που ειναι αρκετα ως πολυ ευκολο
3) για να καταφερω να κανω manage την αρσεναλ
4) πολυ accurate database αν εξαιρεσεις κατι defoe,cisse,routledge,evra,del horno που ειναι θεοι και lennon,nigel reo-coker που ειναι underrated
User avatar
superman
Trialist
Trialist
Posts: 85
Joined: Thu Feb 03, 2005 1:06 pm
Football Manager της ομάδας: Getafe
Αγαπημένη Ομάδα: Ηρακλής
Status: Έτσι απλά Ηρα
Location: Θεσσαλονίκη-Χανιά
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote="EDERSON1"]παιδια κορυφαιο ειναι το σουηδικο πρωταθλημα!! βγαινουν συνεχως απιστεφτοι παιχταραδες κ γινεσαι παμπλουτος. ειμαι στο 2040!!!!! με την αικ στοκχολμης κ συνεχιζω.. 17 τσου λου ως τωρα κ περιουσια 1Β γιουρος[/quote]

Η γνώμη μου φίλε είναι ότι πρέπει να παίζεις το πολύ 10 χρόνια.



Εγώ παίζω ελληνικό στην αρχή για να δω πως φτιάξαν την Ηρακλάρα αλλά μετά Ολλανδικό,Αγγλικό και Ισπανικό.
Το Ισπανικό τώρα τελευταία το <<ανακάλυψα>>.Είναι ότι καλύτερο καθώς υπάρχει πλήρης ανταγωνισμός,μππορείς με μεγαλομεσαία ομάδα να πάρεις πρωτ. και πάνω απ'όλα έρχονται όλοι οι πρωτοκλασάτοι παίκτερες. :yea:
psonara grego
Trialist
Trialist
Posts: 24
Joined: Thu Aug 31, 2006 3:24 pm
Location: Αγ.Παρασκευή
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Eλληνικό, βατοί αντίπαλοι, αγώνες σχεδόν πάντα κάθε σαβατοκύριακο και όχι μες την εβδομάδα.
Έχοντας γυρίσει όλη την Ευρώπη βλέπω ότι :
Στο ολλανδικό ο κάθε άμπαλος σου βάζει γκόλ από την σέντρα με long shot κάτω από 15 ενώ ο καημένος ο Sneijder με 19 ένα την χρονιά και πολύ είναι.
Στο ιταλικό κατεβάζουν τα ρολά οι τερματοφύλακες και παίρνεις και μόνο ένα ξένο την χρονιά.
Στο αγγλικό 5 αλλαγές, ένα κάρο διοργανώσεις.
Στη Γερμανιά σε τιμά η Μπάγερν.
Μόνο στην Ισπανία στέριωσα (από τα ξένα)
Αυτά βέβαια μου τύχαν εμένα αλλοί έχουν άλλες εμπειρίες.

Αλήθεια έχει δοκιμάσει κανείς εκτός Ευρώπης Ν.Αμερικής????????
eqi13
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 593
Joined: Tue May 23, 2006 1:09 pm
Location: glyfada city
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Συνηθως παιζω αγγλικο πρωταθλημα,κυριως ερασιτεχνικα,ειναι απιστευτο να παιρνεις μια ομαδα πχ weymouth,st albans και να τη φτανεις πρεμιερ!πλακα εχει το ουαλικο πρωταθλημα που η μονη επαγγελματικη ομαδα ειναι η TNS!μια φορα καταφερα να την παω στους ομιλους του CHL για δυο συνεχομενες χρονιες!

οσο για τα πρωταθληματα εκτος ευρωπης και λατινικησ αμερικης ειναι μια πονεμενη ιστορια?απορω σε τι χρησιμευει το προταθλημα χονκ κονκ(αθανατη happy valley)και αλλα παρομοια!
User avatar
ArisSalonika
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 411
Joined: Fri Mar 21, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Αρης
Αγαπημένη Ομάδα: Αρης
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κι εγώ πιστεύω ότι το Ισπανικό είναι το καλύτερο πρωτάθλημα οσον αφορά τα ξένα.Υπάρχουν πολύ δυνατές ομάδες και είναι πολύ ανταγωνιστικό.Έχουν οι ομάδες επίσης αρκετά λεφτά σε γενικές γραμμές και μπορείς να πάρεις μεγάλους παίκτες.
Tonton_Zola_Moukoko
Rotation
Rotation
Posts: 1053
Joined: Sun Sep 21, 2003 11:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τώρα παίζω Σλοβακια.Με Ιντερ Μπρατισλάβας.
Αλλά πάντα όσο και να το βρίζω όταν παίρνω στα χέρια μου το καινουργιο μάνατζερ ξεκινάω Αγγλικό.Και ας μη μου επιτρέπουν να φέρω όλα τα μικρά απο την Λατινική Αμερική....
Μου χαλάν το παιδομάζομα
Spartakus
Football Legend
Football Legend
Posts: 13675
Joined: Tue Aug 09, 2005 10:23 am
Αγαπημένη Ομάδα: η δικιά μου
Location: Σε ένα κόσμο δικό μου, οπού μένω εγώ κι ο εαυτός μου
Has thanked: 0
Been thanked: 4 times

Λοιπόν να μπω και εγώ τις εμπειρίες μου...

Οταν ξεκίνησα να παίζω manager ξεκίναγα με το Ισπανικό...Ακολούθως έπαιζα Αγγλικό, Ιταλικό και φυσικά Ελληνικό...

Τα τελευταία ομως 2 χρόνια αρχίζω και παίζω άλλα πρωταθλήματα που αποκτούν ιδιαίτερο ενδιαφέρον...όπως είναι το Ρώσικο, το Ουκρανικό, τα Λατινικά (Κολομβια, Μεξικό, Βραζιλια, Αργεντινή, Χιλή, Περού) ενώ και Ελβετία είναι πολύ καλό...Τελευταίο που δοκίμασα ήταν Σουηδία...Τώρα βέβαια έχω κόψει το manager γιατί πολύ απλά περιμένω το καινούργιο...είδωμεν
Γεωργέας forecer (και με περιβραχιόνιο)
--------------------------------------------
Kastroman wrote:Από τους αντίπαλους, ο Σπάρτακος εξελίσσεται σε λατρεία. :notworthy:
Όταν έβρεχε ο Θεός agression, bravery και determination είχε βγάλει κουβαδάκι και τα μάζευε. :D
nikos55 wrote:Φίλε Spartakus,
Και εσύ στον αγώνα μας. Οπως ο Σπάρτακος της αρχαιότητας ηγήθηκε των σκλάβων εναντίον των Ρωμαίων, εσύ οδήγησέ μας στη μάχη εναντίον της SI. Η θέση του αρχηγού είναι ανοικτή...
User avatar
nik_33
Asst Researcher AEK - Staff
Asst Researcher AEK - Staff
Posts: 15421
Joined: Thu Dec 08, 2005 8:24 pm
Status: Survive
Has thanked: 4 times
Been thanked: 32 times

Το Ολλανδικό είναι ό,τι πρέπει για αρχή. Δεν έχει όριο στους ξένους :yea: οπότε βρίσκεις φθηνά παιχτάκια και σιγά σιγά κάνεις την ομαδάρα. Με τη Vitesse παίζω συνήθως
shikabalas
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5007
Joined: Mon Aug 01, 2005 7:22 am
Football Manager της ομάδας: Man City
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Location: Πολυκαστρο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγω συνηθως αρχιζω ελληνικο....Απο φετος ομως αρχισα να παιζω ως unemployed...Πιστεψτε με,ειναι πολυ ρεαλιστικο να ξεκινας ανεργος.... :wink: Τωρα,οσον αφορα τα πρωταθληματα,μου αρεσει πολυ της Ολλανδιας,γιατι δεν υπαρχουν ορια στους ξενους :yea:
Image
Image


?Caer est? permitido, levantarse es obligatorio!

"Το να πέσεις επιτρέπεται, το να σηκωθείς ξανά επιβάλλεται!"


ΠΑΟΚ-Θρησκεια-Τρομοκρατια-Τιμη και δοξα στον Παμπλο τον Γκαρσια.
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Πρώτη κατηγορία σε Ισπανία, Αγγλία, Ιταλία, Γερμανία…αυτά έχω ανοικτά. Τα πρώτα χρόνια έπαιζα μονοκούκι Ελληνικό. Τι να κάνω το παλικάρι, ήθελα να δω τον ΠΑΟΚ πρωταθλητή, αφού τη τελευταία φορά πήγαινα στα νήπια…. Αφού ξεγκ@υλωσα, άνοιξα Ελληνικό και Ιταλικό… Καριέρα στην Ελλάδα, όνομα στην Ευρώπη, Ιταλία και κορυφή….μου έπαιρνε χρόνια, αλλά τότε είχα και χρόνο. Στο FM05 άρχισα να εγκαταλείπω την Ελλάδα οριστικά…Ο στόχος πλέον είναι να ανοίξω τέσσερα πρωταθλήματα και να τα κατακτήσω και τα τέσσερα. Παίζω μέχρι όποτε μπορώ χρονικά.


Όσον αφορά τι ομάδες – πουλέν, με τις οποίες έχω «ματώσει» στο παιχνίδι είναι: ΠΑΟΚ, Ολυμπιακός Βόλου, Νάπολι, Μπρέσια, Ρεαλ Μαδρίτης, Γέιδα, Μαγιόρκα, Χάνσα Ρόστοκ, Τότεναμ. Εθνική Ελλάδος, Ρωσίας, Αργεντινής, Μεξικό…
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
TRUSTER
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2428
Joined: Wed Oct 13, 2004 12:37 am
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός
Location: Εκεί που έχω ταξιδέψει εγώ....
Has thanked: 0
Been thanked: 0

O επιμένων... Ελληνικά!! :D Για να βγάζω το άχτι μου... Είμαι αισίως στον Μάιο του 2018 με τον Παναθηναικό (έχω αναλάβει και Εθνική Αγγλίας) και έχω ανοιχτές πρώτες κατηγορίες από... Ιταλία, Αγγλία, Γερμανία, Ισπανία, Ελλάδα (πρώτη και δεύτερη κατηγορία) και όλους τους παίκτες από Αγγλία με huge database... Αργεί λιγάκι αλλά όλα καλά... 8)
"Today We Say That Greeks Fight Like Heroes, From Now On We Will Say That Heroes Fight Like Greeks. - Winston Churchill"
"Τον ίδιο τον ΘΕΟ να είχα απέναντι μου... σου λέω προτιμώ στην κόλαση μαζί σου..."
User avatar
periklis_p
Trialist
Trialist
Posts: 74
Joined: Fri Mar 25, 2005 5:13 pm
Football Manager της ομάδας: Jamaica
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona
Location: Neapoli-Nikaia
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αγγλικό! Πιστεύω είναι το δυσκολότερο λόγω συχν΄ψν αγωνιστικών και δυνατών ομάδων. Ξεκινάω από Championship ή χαμηλότερα μέχρι να φτάσω στο απόλυτο(Πρώταθλημα, League Cup, Κύπελλο Αγγλίας, Champions League)
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση για το Football Manager 2006”