Tα πάντα για την κινητή τηλεφωνία

Συζητήσεις περί υπολογιστών/κονσολών καθώς και games... Εδώ και η Τεχνική Υποστήριξη...
Post Reply

Τι κινητό έχετε;

Alcatel
1
1%
Apple
16
13%
Blackberry
0
No votes
Cubot/Meizu/Oppo
1
1%
Google Nexus
1
1%
HTC
1
1%
Huawei
11
9%
Lenovo
2
2%
LG
6
5%
Microsoft/Nokia
4
3%
Motorola
0
No votes
OnePlus
12
10%
Samsung
13
11%
Sony
6
5%
Xiaomi
36
30%
ZTE
1
1%
Άλλο
9
8%
 
Total votes: 120
User avatar
laugh
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3611
Joined: Sun Nov 06, 2005 3:41 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 15 times

Αν το πιέσεις, και πεις 2 πραγματάκια για συνήγορο του καταναλωτή ή γενικά νομικές διαδικασίες 99% θα στο αλλάξουν το προιόν. Μου έχει τύχει από σκρουτζάδικα και αλυσίδες ηλεκτρονικών μέχρι σε όλόκληρη κουζίνα. Ξεκινήσαμε από το δεν γίνεται τίποτα και μετά από πίεση κλπ. όλοι έκαναν το σωστό στο τέλος.

Απλά το after sales στην Ελλάδα λειτουργεί με την λογική του "αν πιάσει". Λέμε ότι δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα για να κερδίσουμε απ' αυτούς που δεν θα το κυνηγήσουν και το κάνουμε δύσκολο σε κάθε βήμα μπας και απογοητευτεί ο άλλος και πάρει κάτι λιγότερο απ' αυτό που πρέπει.
User avatar
karembeu-7
Football Legend
Football Legend
Posts: 14564
Joined: Wed Feb 11, 2009 5:25 pm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Έχω πάρει τα λεφτά του εισιτηρίου στο ακέραιο από την Gotogate επειδή είχε παρέλθει το διάστημα των 12 μηνών για να χρησιμοποιήσω το voucher στην Aegean και είχα το δικαίωμα να ζητήσω επιστροφή των χρημάτων. Η Aegean με παρέπεμψε σε αυτούς αφού από εκεί έκλεισα το εισιτήριο.

Όταν έκανα το σχετικό αίτημα μού το έπαιζαν δύσκολοι και τέτοια και τελικά μου είπαν να μου επιστρέψουν το μισό ποσό κτλπ. Τους λέω αν δεν επιστρέψετε ολόκληρο το ποσό θα προχωρήσω σε αμφισβήτηση συναλλαγής στην τράπεζα μου. Μου λέει έχετε το δικαίωμα να κάνετε ό,τι θέλετε και τέτοια. Μετά απο μισή ώρα που κλείσαμε το τηλέφωνο μου έστειλαν εκείνοι email ότι το ποσό θα επιστραφεί ολόκληρο σε 3-5 εργάσιμες μέρες.
zidane72003 wrote:Τι εκανε το μπασκετ και εφταιγε να τραβηξει ολα αυτα τα παθη απο τον Παπαλουκα ειναι το θεμα.
dwra24 wrote:Δν νομίζω οτι πρέπει να σεβαστώ έναν αθλητή που διακινδυνεύει την υγεία του για να παίξει μια σειρά αγώνων ώστε να τον πουν χρήσιμο.
User avatar
PanosBonJovi
National Manager
National Manager
Posts: 9926
Joined: Wed Sep 05, 2012 11:12 am
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona, Liverpool, Veria
Status: Talk about a dream, try to make it real
Location: Gamma Ethniki
Has thanked: 42 times
Been thanked: 11 times

Γενικά αεροπορικό εισιτήριο δύσκολα θα επιστρέψουν τα χρήματα (ειδικά αν γίνει η πτήση) αλλά μια χαρά. Φαντάζομαι όποιος έκανε αμφισβίτηση επί COVID θα τα πήρε τα λεφτά πίσω από το να περιμενει voucher κλπ λογω ειδικών συνθηκών.
Έχω πάρει πίσω λεφτά από Booking.com με αμφισβήτηση και λεφτά από την Hellenic Train (2 φορές) για εισιτήριο.

Επίσης έχω εκρεμμότητα με το Mutlicopter που μου εστειλαν χαλασμενη μητρικη και 3 μήνες τώρα δηλώνουν ότι τους ελέγχει το ΣΔΟΕ και εχουν παγωμένους λογαριασμούς.

Και από Kavatza είχα πάρει έναν 13700Κ, ήθελα να τον στειλω πίσω DOA και μου είπαν για 2 μήνες συνολική διαδικασία εγγύησης. Έχω μαζέψει τα στοιχεία που χρειάζονται για καταγγελία στη ΓΓΚ αλλά δε ξέρω αν θα ασχοληθώ παραπάνω μιας και ειναι χρονοβορα διαδικασία :P
User avatar
Antoni-o
National Manager
National Manager
Posts: 8420
Joined: Wed Jul 09, 2008 10:11 am
Football Manager της ομάδας: Νone
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικός, Άρσεναλ
Status: Sleeping
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Για χρόνια έκραζα Samsung καθημερινά, αλλά το S23 ultra είναι ίσως η μόνη συσκευή που έχω πιάσει στα χέρια μου και δεν έχω να πω το παραμικρό αρνητικό. Home run από τα λίγα

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Bob Dylan wrote:“When you got nothing, you got nothing to lose”
User avatar
johndoe
Coach
Coach
Posts: 2892
Joined: Thu Oct 13, 2016 7:41 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: AEK, Real Madrid, Man. United
Status: I was a million miles away, and there's nothing left to bring me back today...
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

FYI, όσοι έχετε παλιότερο Samsung ή κάποιο άλλο κινητό με Exynos πάνω, κλείστε το Wifi-calling και το VoLTE και κάντε ότι security update βγει τον επόμενο καιρό άμεσα.
https://googleprojectzero.blogspot.com/ ... e-rce.html
User avatar
Antonis sketo
Manager
Manager
Posts: 4384
Joined: Tue Oct 10, 2006 10:40 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Έχει ενεργοποιήσει κανείς από σας το πακέτο CU KALOKAIRISTES της Vodafone να μου πει αν με τη φράση "ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ data" εννοούν τελικά μόνο 9,8GB (όριο πολιτικής ορθής χρήσης) ;
User avatar
jasonas
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3910
Joined: Tue Apr 29, 2008 8:50 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, BOCA
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Συνήθως το οριο ορθης χρησης σε τέτοια πακέτα είναι για την χρήση του ίντερνετ στην Ε. Ε.! Βεβαια και η Ελλάδα στην ΕΕ ειναι και δεν το διευκρινίζει η vodafone αν πιάνει αυτό το οριο και την Ελλάδα! Η cosmote στο αντίστοιχο απεριοριστο που εχει διευκρινίζει την ορθη χρήση στην ΕΕ ως "χρήση με περιαγωγή" που σημαίνει εξωτερικό
User avatar
anosamos
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 470
Joined: Sat Jun 21, 2008 11:43 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Liverpool
Status: Υou'll Νever Walk Alone
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Έχει κάποιος να προτείνει ένα κινητό μέχρι 250 ευρώ για απλή χρήση δηλαδή social media, μουσική και καμιά φωτογραφία αλλά και πολλές εφαρμογές?
Βαριά 300, αν αξίζει κάτι.

Το κινητό θα το αγοράσω Ιανουάριο οπότε αν είναι να βγει κάτι καινούργιο μέχρι τότε, μπορώ να περιμένω.
Τα τελευταία χρόνια έχω το xiaomi redmi note 9 pro και με έχει βολεψει πολύ απλά αρχίζει και κολλάει ελαφρώς


Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Βάλε το γέλιο, λοιπόν, πάνω απ' το ψέμα σαν μια βελόνα οχτάρα που κεντάει μελάνι στο δέρμα...
User avatar
scorpions
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3706
Joined: Wed Nov 03, 2004 2:28 pm
Football Manager της ομάδας: On Holidays
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος - Inter -R.Madrid
Location: Κρητη
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

δεν ξερω να σου προτινω, αλλα γιατι να περιμενεις γεναρη? εχε το νου σου, μπλακ φραιντει ερχεται. ολο κ κατι θα βρεις
Giovanni_7
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5448
Joined: Sun Mar 02, 2008 12:57 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Σε μια ενδιάμεση τιμή, δλδ περίπου στα 270-280 βρίσκεις τα Xiaomi poco x5 pro και Xiaomi redmi note 12 pro στις εκδόσεις των 8GB/256GB.. Παρόμοια κινητά..! Με λίγα χρήματα λιγότερα βρίσκεις την έκδοση των 6GB/128GB.. Εγώ έχω το Poco x5 εδώ και ένα 7μηνο και άλλαξα την κινηταρα Mi A1..! Προς το παρόν είμαι πολύ ευχαριστημένος..

Στάλθηκε από το 22101320G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Giovanni Silva de Oliveira
Giovanni Oliveira οε, οε
για παντα στις καρδιες μας θα σε εχουμε..

Απλα ο καλυτερος ποδοσφαιριστης που περασε απο ελληνικη ομαδα
billy_marseille wrote:εγω ευτηχως η δυστηχως δεν υποστιριζω καμια ελληνικη ομαδα!ειμαι μονο marseille λογο καταγωγης!συμπαθω παντος τον ολημπιακο για τον κοσμο κ την ιστορια του! αυτα!
User avatar
anosamos
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 470
Joined: Sat Jun 21, 2008 11:43 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Liverpool
Status: Υou'll Νever Walk Alone
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

@scorpions προφανώς αν βρω κάτι τώρα, θα το πάρω...Ιανουάριο δίνω ως deadline στον εαυτό μου

@Giovanni_7 για το redmi 12 διάβασα σχετικά κακές κριτικές οπότε θα τσεκαρω μια το poco

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Βάλε το γέλιο, λοιπόν, πάνω απ' το ψέμα σαν μια βελόνα οχτάρα που κεντάει μελάνι στο δέρμα...
User avatar
vaggelis2005
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 17756
Joined: Thu Jul 28, 2005 11:36 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός-Man Utd-Ίντερ
Location: Άνω Πατήσια
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Poco x3 pro που έχω είμαι ευχαριστημένος. Ελπίζω να κράτησαν στα ίδια επίπεδα και το 5.

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

User avatar
alex-gate-7-1925
National Manager
National Manager
Posts: 8370
Joined: Tue Mar 01, 2011 2:53 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiacos
facebook προφίλ: alex.zografidis
twitter: alex7zog
Status: Είναι δύσκολο να σπουδάζεις και να παίζεις FM. Ένα από τα δύο θα γίνει.
Location: Patra
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πωλείται iPhone 13 Pro 256GB Graphite με 2 Apple Cases για οποιον ενδιαφέρεται...
User avatar
vaggelis2005
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 17756
Joined: Thu Jul 28, 2005 11:36 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός-Man Utd-Ίντερ
Location: Άνω Πατήσια
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Ξέρει κανείς στο google maps android γιατί δεν εμφανίζει στον χάρτη τις κάμερες ταχύτητας και τα ατυχήματα; Το έχω στα ελληνικά. Σε γνωστό μου που το έχει στα αγγλικά τα εμφανίζει κανονικά. Μπορώ να δηλώσω όμως ατύχημα κτλ.

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

User avatar
jasonas
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3910
Joined: Tue Apr 29, 2008 8:50 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, BOCA
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Δεν πρέπει να είναι διαθεσιμο ακομα στα ελληνικά! Ουτε εμενα το εχει αλλα αν το αλλαξω στα αγγλικά, μου τα εμφανίζει
Post Reply

Return to “Υπολογιστές - Κονσόλες - Gaming”