ΤV series κτλ... (Προσοχή, Spoilers Inside)

Συζητήσεις σχετικά με σειρές, ταινίες κτλ.
Forum rules
ΟΔΗΓΙΕΣ TV - Κινηματογράφος



1) Όλα τα spoiler θα μπαίνουν σε spoiler tag ,με σημείωση του επεισοδίου/ταινίας, ή(και) του προσώπου που αναφέρετε στο spoiler

2) Οποιοδήποτε προμο-φώτο-βίντεο και αυτό σε spoiler tag με σημείωση για πιο επεισόδιο είναι. Η συζήτηση για το προμο θα γίνεται και αυτή σε spoiler tag.   Καλό είναι να αποφεύγονται τα προμο    

3) Οι συζητήσεις για μέχρι και για την προηγούμενη απο την τρέχουσα season μπορούν να γίνονται χωρίς spoiler

4) Μην ρωτάτε από που θα κατεβάσετε ταινίες κ επεισόδια σειρών,όπως και για τους υποτίτλους αυτών
Post Reply
dimosdial
Πρωταθλητής Προγνωστικών
Πρωταθλητής Προγνωστικών
Posts: 2990
Joined: Mon Apr 21, 2003 11:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Με αφορμη και το αβαταρ του Ταναση,ειπα να ανοιξω ενα τοπικ για συζητηση περι τηλεοπτικων σειρων.Aπορω γιατι δεν ανοιγα ενα τοσο καιρο που ασχολουμαι...

Απο ξενες (προφανως για οσους εχουν dsl μονο :D ):

-Lost:Η πιο προσφατη και πιο ενδιαφερουσα με καποιους επιζωντες σε ενα νησι απο συντριβη αεροπλανου,η οποια δεν πρεπει να ηταν τυχαια(δυστυχως εχω μεινει ακομα στην 1η σεζον).

-24:Η ανατροπη,της ανατροπης σε αφηνει αναυδο με αυτα που συμβαινουν.Ας την πουμε αστυνομικη σειρα.Οι πρωτες 4 σεζον κυκλοφορουν στα βιντεο κλαμπ,στην Αμερικη παιζεται η 5η.Εχω μεινει στην 3η και απο οτι ακουω ακομα δεν εχω δει τπτ.(παιζει και η εικονιζομενη θεα του αβαταρ μου ασφαλως)

-Smallville:Τα νεανικα χρονια του Σουπερμαν ουσιαστικα,εχει φτασει τις 5 σεζον και εχω κολλησει με τη συγκεκριμενη.

-Desperate Housewives:Παιζεται και στο ΝΕΤ η 1η σεζον,στην Αμερικη πλησιαζει το τελος της 2ης.Περιγραφει την καθημερινοτητα και τη ζωη των κατοικων μιας συγκεκριμενης γειτονιας.Τεραστια επιτυχια στην Αμερικη και σας στην προτεινω ανεπιφυλακτα.

Επισης υπαρχουν φυσικα και τα θρυλικα Friends,που ολοι τα ξερουμε και στο αρχειο μου εχω επισης το Joey (υποκαταστατο των Friends,συνεχιζεται ο χαρακτηρας του συγκεκριμενου ηθοποιου) και το αγαπημενο Charmed που τελειωνει φετος μετα απο 8 σεζον.

Με αυτα εχω ασχοληθει απο εξωτερικο.

Απο ελληνικες:

Φετος το Mega πιστευω σκιζει φυσικα με μια απο το των κορυφαιων σειρων ever ΙΜΟ,το Παρα Πεντε και γουσταρω πολυ και το 50-50 που εχει εξαιρετικο καστ και χιουμορ.

Συμπερασμα:Να ' ναι καλα η dsl,γιατι ειδα και καποιες πραγματικα φανταστικες σειρες,περα απο τη μιζερια των περισσοτερων δικων μας.
8)
User avatar
geckham
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 17522
Joined: Tue Jun 17, 2003 11:00 pm
Location: North Bank, Highbury.
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Lost θρησκεία.

Desperate εχει Εva. :victory:

To smallville το βλεπω καμια φορά, έχει γέλιο.

Α, πλέον το παρα πέντε μου φαίνεται ότι αρχίζει και ψιλοφθίνει. ψιλο.

50-50 είναι πολύυυυ καλό.

αυτά.
δε μπορω να σκεφτώ τωρα να γραχω σαν ανθρωπος, δε δουλεύει το μυαλο.
I fart in your general direction.Image
Prince#9
Manager
Manager
Posts: 4515
Joined: Sun Nov 21, 2004 10:47 am
Location: Aegean Airlines
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Είναι εύκολο να αναφέρεις τα site ή οποιαδήποτε άλλη πηγή από όπου βλέπεις τις σειρες με χρήση dsl? και επιπλέον τι απαιτήσεις στην dsl χρειάζονται? (έχω 384, αρκεί??)

Ευχαριστώ προκαταβολικά
6-12-2008

Success is like being pregnant, everyone congratulates you but no one knows how many times you 've been fucked to get there...
...tyler...
Amateur
Amateur
Posts: 234
Joined: Wed Mar 01, 2006 3:21 pm
Location: Πολίχνη Θεσσαλονίκης - Σέρρες
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Απο τις σειρές που δείχνουν στην τηλεόραση απορώ γιατί δεν έχετε αναφέρει ακόμα το "7th Heaven". Ότι καλύτερο για μένα! :victory:
[color=white:2r8vy1pf]----[/color:2r8vy1pf]
[i:2r8vy1pf]...ήταν Έλληνας μυθιστοριογράφος, ποιητής και θεατρικός συγγραφέας. Πιθανότατα ο σημαντικότερος αλλά και αμφιλεγόμενος Έλληνας συγγραφέας και φιλόσοφος του 20ου αιώνα...[/i:2r8vy1pf]
User avatar
Macross
Assistant Researcher
Assistant Researcher
Posts: 3243
Joined: Tue Sep 02, 2003 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Α.Ε.Κ.
Location: Γλυφάδα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Το MEGA φέτος έχει σαρώσει με το "ΠΑΡΑ ΠΕΝΤΕ" και το "50-50". Επίσης τελευταία παρατηρώ και το "Θα βρείς τον δάσκαλό σου" του ΑΝΤ1. Κάτι μου έχει ξυπνήσει μέσα μου αυτό το consept με μαθήτριες, έχω και ένα σχολείο απέναντι από την δουλειά... :twisted: . Τώρα από ξένες δεν βλέπω καμία που να παίζετε στην ελληνική TV. Σας προτίνω να κατεβάσετε ΑΜΕΣΑ όμως το....... [Insert τυμπανα"]........

BATTLESTAR GALACTICA

Για όσους τους θυμίζει κάτι είναι Remake της παλιάς σειράς που ξεκίνησε στα τέλη της δεκαετίας του 70, με ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ αλλαγές όμως. Περιληπτικά η ανθρώπινη φυλή έχει αφήσει τον Kobol , τον πλανήτη που ζούσε, και έχει εξαπλωθεί σε 12 αποικίες (Caprica, Pycon, Geminon, και άλλες με ονόματα βασισμένα στον ζωδιακό κύκλο). Εκεί ο άνθρωπος προοδεύει και δημιουργεί και τα πρώτα ρομπότ για να του κάνουν την ζωή πιο εύκολη. Τα ρομπότ αυτά ονομάζονται Cylons. Ώσπου μια ωραία μέρα οι Cylons αναπτύσουν self-awareness και επαναστατούν. Ο πρώτος πόλεμος λήγει με νίκη των colonials. 40 χρόνια μετά.........

http://www.imdb.com/title/tt0407362/
And they shall know no fear...
User avatar
Sponis
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 25743
Joined: Thu Oct 03, 2002 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Δόξα Δράμας
Αγαπημένη Ομάδα: Manchester United / Π.Α.Ο.
twitter: Sponis
Status: I'm coming... Keep running... Tormenting You!
Location: Under Your Wings and Into Your Arms
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0
Contact:

Gilmore Girls ρεεεεεε , παίζει Η θεά... [αααααααααααααααχ]

Συμφωνω για 50-50 ότι είναι πολύ καλό... Μπουλάς/Φιλιππίδης/Χαϊκάλης βγάζουν πολύ γέλιο

από τα υπόλοιπα δεν έχω παρακολουθήσει και τίποτα ιδιαίτερα...

είμαι σε φάση NGE, FLCL , Elfen Lied τώρα και σε λίγο ΗΤΝΤ... :victory:
User avatar
zidane72003
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 62569
Joined: Wed Nov 26, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Arsenal,Barca,OSFP,Juve
Αγαπημένη Ομάδα: BOUBOUZEL FC
facebook προφίλ: bill.sakkas.5
Status: Glasgow here i am
Location: Μεταξυ του πραγματικου και του δικου μου κοσμου
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

Μιλαμε οτι οτι υπαρχει στη τηλεοραση ειναι αισχος...Δεν υπαρχει ουτε 1 σιριαλ που να παρακολουθω.Τα εχω κοψει ολα.Μπαλιτσα και ταινιες λογω συνδεσης

Απορω με το παρα 5.Δεν ξερω ισως να ειμαι ο μοναδικος ανθρωπος στην Ελλαδα η μπορει τα 2 επισοδια που εχω δε να ητανε οτι χειροτερο εχω δει μιλαμε

Μετα το friends το χαος.Καμια σχεση πιστευω το Joey δεν με τραβαει ουτε στο μισο

Απιστευτη σειρα οντως οι αγνοουμενοι απο θεμα ιδεας αλλα δεν εχω κατσει να πολυασχοληθω.

Το Desperate Housewives πρεπει να εισαι...Desperate για να κατσεις να το δεις και να ασχοληθεις σοβαρα μαζι του.Το 7th heaven ητανε καλο μεχρι εκει που γενηθηκανε τα διδιμα και αρχησε να ψιλοχαλαει

Καλυτερα να με αλυσοδεσουνε και να κατσω να δω Spiderman2 παρα οποιαδηποτε σειρα.

Η παιδικη ηλικια του Σουπερμαν που και που παρουσιαζει 1 ενδιαφερον

ΚΟΨΤΕ ΤΗ ΤV ΓΕΝΙΚΑ

ΥΓ:Οι μοναδικες που αξιζανε σειρες και εχουνε κανει καριερα ειναι:Dragonball και Pokemon(στην αρχη)...ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΝΕΚΡΟΣ ΝΑ ΤΑ ΑΝΤΕΞΕΙΣ
ΥΓ2:Η μοναδικη σειρα που θα εσπερνε ειναι 1 σειρα saw ας πουμε με 1 φονο καθε φορα(αλλα να μην ξερεις να θα ζησει η οχι ο αλλος)...Μιλαμε θα τα σπαγε ολα
Spoiler: show
Δεν γ@μ@με οχι επειδη δε θελουμε,αλλα απο ιδεολογια.

ΡΕ ΖΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΝΑΠΟΔΑ ΣΤΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.
boukoumtsa
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5996
Joined: Wed Apr 30, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: sokker ρουλζ
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΦΗ
facebook προφίλ: boukoumtsa
Status: born without a face
Location: Γεντί Κουλέ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote="zidane72003"]Απορω με το παρα 5.Δεν ξερω ισως να ειμαι ο μοναδικος ανθρωπος στην Ελλαδα η μπορει τα 2 επισοδια που εχω δε να ητανε οτι χειροτερο εχω δει μιλαμε[/quote]

Μιλάμε μου τα έχουν πρήξει κανονικά όλοι. Στο σπίτι, στη δουλειά: "Είδες το παρά 5, είδες χθες το παρά 5, είδες πλάκα χθες στο παρά 5"????

ΌΧΙ ΡΕ ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΧΘΕΣ ΤΟ ΠΑΡΑ 5!!!

Και όταν απαντνάω ότι δεν το βλέπω με κοιτάνε όλες σα να έχω πατήσει σκ..κόπρανα!

"Τι??? Δεν το βλέπεις??? Να το δεις, χάνεις!!! Πολύ γέλιο!!!"

Άντε να έχω δει μισό επεισόδιο, δε με κράτησε. Ίσως το δω στο μέλλον σε καμιά επανάληψη :wink:

Διαβάζω τις ατάκες του παρά 5 στα περιοδικά, τις ακούω σε σπίτι-δουλειά, το αποκορύφωμα: ήρθε η αδερφή μου να μου δώσει διαλόγους από τη σειρά τυπωμένους! Ρε μόνο εγώ (κι ο Ζιντάν) δε γελάω???

Περιμένω απαντήσεις οργής και χλευασμού 8)
Μέσα μου είμαι μόνος
και θέλω να γυρίσω πάλι πίσω
Είμαι μόνος
και θέλω να γυρίσω να δω

Με βροχή να σβήσω
όσα λίγο λίγο καταστρέφει ο χρόνος
Τώρα, μόνος μου
τρελαίνομαι τα πάντα ζητώ
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Nip/tuck (πλαστική ομορφία)
Κανάλι προβολής: Filmnet
Ημέρα: Τετάρτη
Ώρα: 22:45
Rolling: Τρίτος κύκλος, επεισόδιο 8


Τίποτα λιγότερο


http://www.fxnetworks.com/shows/origina ... /main.html
οι τρεις πρώτοι κύκλοι

http://www.fxnetworks.com/htmlsite/epis ... iptuck.php


οι πρωταγωνιστές

http://www.fxnetworks.com/htmlsite/cast ... iptuck.php
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
JASONK
Rotation
Rotation
Posts: 1167
Joined: Tue Sep 09, 2003 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote="dimosdial"]-24:Η ανατροπη,της ανατροπης σε αφηνει αναυδο με αυτα που συμβαινουν.Ας την πουμε αστυνομικη σειρα.Οι πρωτες 4 σεζον κυκλοφορουν στα βιντεο κλαμπ,στην Αμερικη παιζεται η 5η.Εχω μεινει στην 3η και απο οτι ακουω ακομα δεν εχω δει τπτ.(παιζει και η εικονιζομενη θεα του αβαταρ μου ασφαλως)[/quote]

Κορυφαία σειρά!
Και εγώ τις 3 πρώτες έχω δει. Θα ξεκινήσω σύντομα την 4η σαιζόν.
Άκουσα ότι η Θεά στο άβαταρ σου δεν παίζει στη 4η... :cry:
Δεν είμαι σίγουρος όμως...

Επίσης έχω δει και το CSI το οποίο επίσης μου άρεσε αρκετά. Τα επεισόδεια είναι αυτοτελή...
Kastroman
National Manager
National Manager
Posts: 9295
Joined: Thu Jul 03, 2003 11:00 pm
Status: Come at the king, you best not miss.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παρακολουθώ φα-να-τι-κά το Desperate Housewives.
Φυσικά για το δομημένο σενάριο, τις συγκλονιστικές εμπειρίες, και την ευαισθησία που προσεγγίζονται οι ανθρώπινες σχέσεις. :D
Επίσης αποδεικνύεται από την εν λόγω σειρά ότι τα ταγεράκια της Teris της Hatcher στο Λοις κ Κλαρκ ήταν ιστορικά μεγαλύτερο λάθος ακόμα και από την εκλογή του Χίτλερ στην ηγεσία του Γερμανικού κράτους. 8)


To Lost το είδα λίγο 1 φορά (ίσως την πρώτη) αλλά μου φάνηκε 2good 2btr00, οπότε το παρέτησα.
Επίσης υπάρχει μια πολύ καλή που τη βάζει η ΝΕΤ Πέμπτη βράδυ στις 12. Νομίζω "Τόπο του εγκλήματος", οslt.


Στα ελληνικά πολύ απλά τα κανάλια έχουν ρίξει τα λεφτά στα ριάλιτι, οπότε αναγκαστικά δεν υπάρχουν πολλά για σίριαλ. Λιγότερα χρήματα = φτηνότεροι ηθοποιοί, πιο προχειρά σενάρια κτλ = χειρότερες σειρές. Απλά πράματα.


Το μόνο που θωρώ συνήθως είναι το 50-50 (ο Φιλιππίδης τα σπά :D).
Το παρά 5 μόνο σε μένα φαίνεται ότι είναι μια ψιλο-αδιάφορη σειρά, με μέτριους στην πλειοψηφία τους ηθοποιούς και κάποιες (αρκετές η αλήθεια είναι) καλές ατάκες ανά επεισόδιο;




Πάντως, σε γενικές γραμμές το νόημα νομίζω ότι το έχει πιάσει εις εκ των αναγνωστών του περιοδικού "Το Μεταλλικό Σφυρί", απανώντας στην ερώτηση για την καλύτερη τηλεοπτική εκπομπή του 2005.

[quote="Άγνωστος μεταλλάς"]
Ό,τι δείχνει κώλους καλό είναι.
[/quote]

+ άπειρο

:notworthy: :notworthy: :notworthy:
Μια μέρα θα σηκωθώ, θα τον χτυπήσω φιλικα στην πλάτη, και θα τον ρωτήσω:
"Κυρ Αντρέα, με όλο το θάρρος. Γαμείς καθόλου;"
~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~
- Πονάω!
- Δεν πονάς. Φοβάσαι.
loutsiotis
Indispensible
Indispensible
Posts: 1931
Joined: Sat May 07, 2005 1:50 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παιδια!Ξερετε το site που μπορω να κατεβασω το τελευταιο επεισδιο του Παρα Πεντε;;;; :wink:


Tnx!!!
[b:3a99chlz]HΡΘΕ Η ΩΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ;;;;[/b:3a99chlz]


KAΛΟ ΤΑΞΙΔΙ ΦΙΛΕ ΚΑΙ ΑΔΕΡΦΕ...ΠΑΟ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΘΥΡΑ 13 ΜΙΧΑΛΗ ΓΕΡΑ ΤΡΑΓΟΥΔΑ ΑΠΟ ΨΗΛΑ...
dimosdial
Πρωταθλητής Προγνωστικών
Πρωταθλητής Προγνωστικών
Posts: 2990
Joined: Mon Apr 21, 2003 11:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Λουτσι και Β.Θωμα καλυτερα να μην τα λεμε αυτα απο εδω μεσα.

[quote="Kastroman"]
Επίσης αποδεικνύεται από την εν λόγω σειρά ότι τα ταγεράκια της Teris της Hatcher στο Λοις κ Κλαρκ ήταν ιστορικά μεγαλύτερο λάθος ακόμα και από την εκλογή του Χίτλερ στην ηγεσία του Γερμανικού κράτους.[/quote]

Μεγαλη αληθεια :) ,αλλα της πηγαιναν και αυτα.Προτιμουμε Eva παντως.

[quote]
Το παρά 5 μόνο σε μένα φαίνεται ότι είναι μια ψιλο-αδιάφορη σειρά, με μέτριους στην πλειοψηφία τους ηθοποιούς και κάποιες (αρκετές η αλήθεια είναι) καλές ατάκες ανά επεισόδιο; [/quote]

Κοιτα οι ηθοποιοι δεν ειναι καθολου μετριοι και μπορω να πω οτι σχεδον ολοι παιζουν καταπληκτικα το ρολο τους.Μαλιστα υπαρχουν και αρκετοι ανερχομενοι.
Παντως απο τη σειρα αξιζουν περα απο τις φανταστικες ατακες,και η πλοκη και το μυστηριο που σπανια βλεπεις σε ελλ.σειρα.Γενικα η ιδεα της ειναι κατι νεο και ο Καπουτζιδης (που ειχε γραψει και τις Σαββατογεννημενες) εχει πολυ ταλεντο.
Παντως καλο ειναι να μην κρινεις απο 1-2 επεισοδια αλλα να την δεις απο την αρχη.
Αποψεις και γουστα ειναι αυτα,αν και με το Παρα Πεντε η κολλας η το σιχαινεσαι.
madmax7
National Manager
National Manager
Posts: 8258
Joined: Fri Mar 26, 2004 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος
facebook προφίλ: madmaxouris11
Status: τα ξυνει...
Location: Ηλιουπολαρα !!!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

THE 4400 (Βρειτε και κατεβαστε τη σειρα, αξιζει)




P.S. παρα πεντε σακς ρεεεε


:P
Mundolinks - Internet Directory PageRank5-δωρεαν καταχωρηση sites/blogs
Φθηνά Αεροπορικά Εισητήρια
Diego Maradona wrote:"Τωρα μπορειτε πλεον να το ρουφηξετε. Και να συνεχισετε να το ρουφατε."
dimosdial
Πρωταθλητής Προγνωστικών
Πρωταθλητής Προγνωστικών
Posts: 2990
Joined: Mon Apr 21, 2003 11:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote="madmax7"]

P.S. παρα πεντε σακς ρεεεε

:P[/quote]

H αληθεια ειναι οτι δεν εχει απηχηση στις μεγαλυτερες ηλικιες. :yea:
Post Reply

Return to “TV - Κινηματογράφος”