[SS Kits] Greek Super League 1 2022/23

Συζητήστε για τα γραφικά του Football Manager 2023 (skins, logos, kits και backgrounds). Στείλτε τα δικά σας, γράψτε τις απορίες σας και σχολιάστε αυτά του fmgreece.gr
Post Reply
User avatar
mysterio
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3021
Joined: Mon May 09, 2005 11:31 pm
Football Manager της ομάδας: Newcastle Utd
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός - Newcastle
Location: Managerland
Has thanked: 0
Been thanked: 9 times

These users thanked the author mysterio for the post (total 2):
nikolaosaek (Sun Nov 06, 2022 10:36 pm) • mikaz (Sun Nov 20, 2022 9:28 pm)
Rating: 25%
User avatar
nikolaosaek
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 289
Joined: Sun Jun 07, 2009 5:45 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΓΣ Διαγόρας Ραχών
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Διαγόρας Ραχών
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Υπάρχει link η ακόμη δεν είναι έτοιμα?
User avatar
DinocPG
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 596
Joined: Fri Nov 05, 2010 1:08 pm
Football Manager της ομάδας: Panetolikos, Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Panetolikos
Location: Αγρίνιο
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Όπως πάντα, ο «εργάτης» των γραφικών! Καλή δουλειά και φέτος!
nikosstar
Trialist
Trialist
Posts: 9
Joined: Mon Dec 14, 2020 2:38 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Γεια σου mysterio αρχοντα! Θα δουμε απο σενα καποια στιγμη και φανελες superleague 2? Περιμενουμε να δουμε τις alternative εμφανισεις της Καλλιθεας! Σε ευχαριστουμε για καθε χρονο που μας φτιαχνεις το παιχνιδι πιο ρεαλιστικο!
User avatar
mysterio
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3021
Joined: Mon May 09, 2005 11:31 pm
Football Manager της ομάδας: Newcastle Utd
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός - Newcastle
Location: Managerland
Has thanked: 0
Been thanked: 9 times

Αρχικα σας ευχαριστω για τα καλα σας λογια. . Το συγκεκριμενο πακετο φετος εκτος απο αρκετο χρονο, μου κοστισε και καποιο χρηματικό ποσο (για την αποκτηση συγκεκριμενων templates). Το ποσο ήταν μικρο και δεν κανω λογο γι αυτο. Σε συνδιασμο ομως με την ελλειψη ενδιαφεροντος που βλεπω, καθως οι περισσοτεροι απλα περιμενουν να πατησουν ενα κουμπι και να το κατεβασουν, χωρις να βοηθησουν για την δημιουργια του (το πιο απλο να ποσταρουν πηγες-φωτο) αποφασισα οτι εφτιαξα να το κρατησω για προσωπικη χρηση (ισως πετυχετε καποια προσπαθεια απο αλλον δημιουργο σε καποια αλλη σελιδα). Κατ επεκταση δεν θα φτιαξω και καποιο πακετο αλλης κατηγορίας Οταν αποφασισουμε να ειμαστε ολοι πιο ενεργοι (και να μην ζηταμε μονο), με χαρα να συνεχισω το project που τοσα χρονια φερνω εις περας :)
These users thanked the author mysterio for the post (total 2):
glad1at0re (Thu Nov 10, 2022 10:27 pm) • DinocPG (Sat Nov 12, 2022 3:55 pm)
Rating: 25%
User avatar
DinocPG
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 596
Joined: Fri Nov 05, 2010 1:08 pm
Football Manager της ομάδας: Panetolikos, Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Panetolikos
Location: Αγρίνιο
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Επειδή το βλέπω κάθε χρόνο αυτό που αναφέρεις, προσωπικά επικροτώ την απόφασή σου. Και σε συγχαίρω για τη στάση σου.
koeman
Asst Researcher Απόλλων Καλαμαριάς
Asst Researcher Απόλλων Καλαμαριάς
Posts: 13270
Joined: Sat Apr 19, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Apollon Kalamarias
Αγαπημένη Ομάδα: Sengkurong FC
Location: Bandar Seri Begawan (Brunei Darussalam)
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Δυστυχώς δεν έχεις άδικο, αν και ανήκω σε αυτούς που δεν έχουν βοηθήσει σχεδόν καθόλου.
User avatar
nikolaosaek
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 289
Joined: Sun Jun 07, 2009 5:45 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΓΣ Διαγόρας Ραχών
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Διαγόρας Ραχών
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

mysterio wrote: Wed Nov 09, 2022 5:13 pm Αρχικα σας ευχαριστω για τα καλα σας λογια. . Το συγκεκριμενο πακετο φετος εκτος απο αρκετο χρονο, μου κοστισε και καποιο χρηματικό ποσο (για την αποκτηση συγκεκριμενων templates). Το ποσο ήταν μικρο και δεν κανω λογο γι αυτο. Σε συνδιασμο ομως με την ελλειψη ενδιαφεροντος που βλεπω, καθως οι περισσοτεροι απλα περιμενουν να πατησουν ενα κουμπι και να το κατεβασουν, χωρις να βοηθησουν για την δημιουργια του (το πιο απλο να ποσταρουν πηγες-φωτο) αποφασισα οτι εφτιαξα να το κρατησω για προσωπικη χρηση (ισως πετυχετε καποια προσπαθεια απο αλλον δημιουργο σε καποια αλλη σελιδα). Κατ επεκταση δεν θα φτιαξω και καποιο πακετο αλλης κατηγορίας Οταν αποφασισουμε να ειμαστε ολοι πιο ενεργοι (και να μην ζηταμε μονο), με χαρα να συνεχισω το project που τοσα χρονια φερνω εις περας :)
Με ποιο τρόπο μπορούμε να βοηθήσουμε? Αν θες κάτι είμαι διαθέσιμος.
These users thanked the author nikolaosaek for the post:
glad1at0re (Thu Nov 10, 2022 10:28 pm)
Rating: 12.5%
User avatar
glad1at0re
Trialist
Trialist
Posts: 43
Joined: Wed Dec 14, 2005 12:52 pm
Football Manager της ομάδας: Unemployed
Αγαπημένη Ομάδα: Sacramento Kings
Location: Athens
Has thanked: 8 times
Been thanked: 0

Επειδή είμαι από αυτούς που έκαναν μόνο κλικ για download, προτείνω να μαζευτούμε όσοι είμαστε και να βάλουμε ένα μικρό ποσό ο καθένας για την υποστήριξη του mysterio. Όπως είπε κι ο ίδιος, αυτό που έχει σημασία δεν είναι τόσο το ποσό όσο το να υπάρχει ανταλλαγή ενέργειας. Κάτι παίρνουμε, κάτι δίνουμε για ένα παιχνίδι που αγαπάμε.

Δεν ξέρω αν μπορώ να βοηθήσω με κάποιο πρακτικό τρόπο γιατί δεν έχω επαφές με κάποια τοπική ομάδα, αλλά αν υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω, πέστε μου να το ψάξω!
User avatar
mysterio
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3021
Joined: Mon May 09, 2005 11:31 pm
Football Manager της ομάδας: Newcastle Utd
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός - Newcastle
Location: Managerland
Has thanked: 0
Been thanked: 9 times

Οχι φιλε μου, για να προλαβω καταστασεις σε καμία περιπτωση δεν εχω αναγκη απο καποιο χρηματικο ποσο. Το ποσό είναι ασήμαντο και δεν ειναι αξιο αναφοράς. Άξιο να αναφερθει ειναι η απουσία συμμετοχης των μελών σε τετοια project, που στο κατω κατω καποια στιγμή το παιχνιδι ολων ομορφαινει. Τα παιδιά που εχουν βοηθήσει και στα πακέτα περασμένων ετών, εχουν καταλαβει που αναφερομαι.
Περσι εφτιαξα πακετο με ομαδες χαμηλων κατηγοριών (μιλάμε για 311 kits, που ολοι ξερουμε ποσες ωρες δουλειας απαιτει...) και για ενα πρωταθλημα που ολοι ξερουμε ποσο δυσκολο ειναι να βρεις ακομα και φωτό, και ουσιαστικα απο την αρχη μεχρι το τελος 2-3 ατομα ηταν εκει και εδιναν συνεχως υλικό. Οι αριθμοί όμως απο τα downloads δειχνει κατα πολυ περισσοτερα ατομα... Σεβόμενος λοιπόν την δουλεια αυτων των 2-3 ατομων που στηριξαν ολα αυτα τα χρονια (πανω κατω τα ιδια ατομα ειναι) αλλα σεβομενος και τις δικες μου ωρες που σπαταλάω για κατι που θα διαθεσω αφιλοκερδώς , ελαβα την συγκεκριμενη αποφαση.
Σε γενικές γραμμές πάντως δε νομιζω οτι θα υπάρξει θεμα. Πιστευω σύντομα θα βγαλει καποιος το συγκεκριμενο πακέτο, οποτε και φετος η λιγκα μας θα ειναι οκ :)
User avatar
glad1at0re
Trialist
Trialist
Posts: 43
Joined: Wed Dec 14, 2005 12:52 pm
Football Manager της ομάδας: Unemployed
Αγαπημένη Ομάδα: Sacramento Kings
Location: Athens
Has thanked: 8 times
Been thanked: 0

mysterio wrote: Fri Nov 11, 2022 11:56 pm Οχι φιλε μου, για να προλαβω καταστασεις σε καμία περιπτωση δεν εχω αναγκη απο καποιο χρηματικο ποσο. Το ποσό είναι ασήμαντο και δεν ειναι αξιο αναφοράς. Άξιο να αναφερθει ειναι η απουσία συμμετοχης των μελών σε τετοια project, που στο κατω κατω καποια στιγμή το παιχνιδι ολων ομορφαινει. Τα παιδιά που εχουν βοηθήσει και στα πακέτα περασμένων ετών, εχουν καταλαβει που αναφερομαι.
Περσι εφτιαξα πακετο με ομαδες χαμηλων κατηγοριών (μιλάμε για 311 kits, που ολοι ξερουμε ποσες ωρες δουλειας απαιτει...) και για ενα πρωταθλημα που ολοι ξερουμε ποσο δυσκολο ειναι να βρεις ακομα και φωτό, και ουσιαστικα απο την αρχη μεχρι το τελος 2-3 ατομα ηταν εκει και εδιναν συνεχως υλικό. Οι αριθμοί όμως απο τα downloads δειχνει κατα πολυ περισσοτερα ατομα... Σεβόμενος λοιπόν την δουλεια αυτων των 2-3 ατομων που στηριξαν ολα αυτα τα χρονια (πανω κατω τα ιδια ατομα ειναι) αλλα σεβομενος και τις δικες μου ωρες που σπαταλάω για κατι που θα διαθεσω αφιλοκερδώς , ελαβα την συγκεκριμενη αποφαση.
Σε γενικές γραμμές πάντως δε νομιζω οτι θα υπάρξει θεμα. Πιστευω σύντομα θα βγαλει καποιος το συγκεκριμενο πακέτο, οποτε και φετος η λιγκα μας θα ειναι οκ :)
Ξέρω ότι δεν ζητάς χρήματα ούτε το υπονοείς. Είναι σωστό να υπάρχει εκτίμηση για αυτό που προσφέρεις. Κι αυτό μπορεί να γίνει είτε με ένα μικρό ποσό από τον καθένα μας προς εσένα ή σε όλη την ομάδα που θα ασχοληθεί με αυτό. Έτσι θα νιώθουμε ότι κι εμείς συνεισφέρουμε και εσύ δεν να νιώθεις ότι το κάνεις μάταια. Εγώ το προτείνω κι αν θέλει κάποιος άλλος εδώ γύρω, ας πει την γνώμη του να το οργανώσουμε.

Καταλαβαίνω ακριβώς τι εννοείς γιατί κι εγώ για πολλά χρόνια διοργάνωνα online παιχνίδια/πρωταθλήματα για κοινότητες και υπήρχαν φορές που ένιωθα "άδειος", γιατί όλοι έπαιρναν την δωρεάν προσφορά μου για δεδομένη.
User avatar
mysterio
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3021
Joined: Mon May 09, 2005 11:31 pm
Football Manager της ομάδας: Newcastle Utd
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός - Newcastle
Location: Managerland
Has thanked: 0
Been thanked: 9 times

glad1at0re wrote: Sat Nov 12, 2022 12:50 am γιατί όλοι έπαιρναν την δωρεάν προσφορά μου για δεδομένη.
Αυτο ακριβως που ανέφερες, λέει τα πάντα
TSpike
Trialist
Trialist
Posts: 33
Joined: Mon Nov 07, 2016 12:21 pm
Football Manager της ομάδας: Απόλλων Σμύρνης
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

mysterio wrote: Wed Nov 09, 2022 5:13 pm Αρχικα σας ευχαριστω για τα καλα σας λογια. . Το συγκεκριμενο πακετο φετος εκτος απο αρκετο χρονο, μου κοστισε και καποιο χρηματικό ποσο (για την αποκτηση συγκεκριμενων templates). Το ποσο ήταν μικρο και δεν κανω λογο γι αυτο. Σε συνδιασμο ομως με την ελλειψη ενδιαφεροντος που βλεπω, καθως οι περισσοτεροι απλα περιμενουν να πατησουν ενα κουμπι και να το κατεβασουν, χωρις να βοηθησουν για την δημιουργια του (το πιο απλο να ποσταρουν πηγες-φωτο) αποφασισα οτι εφτιαξα να το κρατησω για προσωπικη χρηση (ισως πετυχετε καποια προσπαθεια απο αλλον δημιουργο σε καποια αλλη σελιδα). Κατ επεκταση δεν θα φτιαξω και καποιο πακετο αλλης κατηγορίας Οταν αποφασισουμε να ειμαστε ολοι πιο ενεργοι (και να μην ζηταμε μονο), με χαρα να συνεχισω το project που τοσα χρονια φερνω εις περας :)
Καλησπέρα mysterio. Εγώ μόλις ανακάλυψα ότι είχες κάνει πέρσι φανέλες για ομάδες τοπικού. Σκέφτηκα πριν 2 μήνες ότι αφού δεν είχαν ανέβει εδώ δεν έκανε ποτέ κανείς όπως και ότι δεν έκανε κάποιος για Γ εθνική. (Τελικά πριν 10 λεπτά που διάβασα το σχόλιό σου τις βρήκα στο sortitutsi. )

Έτσι αποφάσισα να αρχίσω εγώ μια προσπάθεια με τα ελάχιστα που ξέρω από photoshop και να φτιάξω όσες πιο πολλές ομάδες μπορώ από Γ και τοπικό ώστε να τις ανεβάσω εδώ και περιμένοντας ότι εσύ θα κάνεις τις Α και Β εθνική, θα είχαμε πάρα πολλές φανέλες. Ωστόσο αντιμετωπίζω πολλά προβλήματα όπως έλλειψη χρόνου λόγω δουλειάς (χρειάζεται άπειρο ψάξιμο για να βρω μια πρόσφατη φωτογραφία χορηγούς κτλ από τις ομάδες), επίσης υπάρχουν πολλές φανέλες που δεν έχω template και τρίτoν δεν ξέρω το photoshop που ξέρεις εσύ.
Αν ενδιαφέρεσαι ακόμα για κάποιο λόγο να ολοκληρωθεί το πακέτο μπορείς να μου πεις να στις στείλω κάπου με ένα zip όσες έχω κάνει ως τώρα τέλος πάντων και να βοηθήσω και εγώ όπως μπορώ.

*Για 3d πάντως είναι αδύνατον να τα καταφέρω, απλά τις φτιάχνω πολύ πρόχειρα στο fm kit creator online και τις βγάζει μόνο του 3d.
User avatar
KswTiko
Trialist
Trialist
Posts: 34
Joined: Sun Nov 07, 2010 1:49 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

mysterio wrote: Fri Nov 11, 2022 11:56 pm Οχι φιλε μου, για να προλαβω καταστασεις σε καμία περιπτωση δεν εχω αναγκη απο καποιο χρηματικο ποσο. Το ποσό είναι ασήμαντο και δεν ειναι αξιο αναφοράς. Άξιο να αναφερθει ειναι η απουσία συμμετοχης των μελών σε τετοια project, που στο κατω κατω καποια στιγμή το παιχνιδι ολων ομορφαινει. Τα παιδιά που εχουν βοηθήσει και στα πακέτα περασμένων ετών, εχουν καταλαβει που αναφερομαι.
Περσι εφτιαξα πακετο με ομαδες χαμηλων κατηγοριών (μιλάμε για 311 kits, που ολοι ξερουμε ποσες ωρες δουλειας απαιτει...) και για ενα πρωταθλημα που ολοι ξερουμε ποσο δυσκολο ειναι να βρεις ακομα και φωτό, και ουσιαστικα απο την αρχη μεχρι το τελος 2-3 ατομα ηταν εκει και εδιναν συνεχως υλικό. Οι αριθμοί όμως απο τα downloads δειχνει κατα πολυ περισσοτερα ατομα... Σεβόμενος λοιπόν την δουλεια αυτων των 2-3 ατομων που στηριξαν ολα αυτα τα χρονια (πανω κατω τα ιδια ατομα ειναι) αλλα σεβομενος και τις δικες μου ωρες που σπαταλάω για κατι που θα διαθεσω αφιλοκερδώς , ελαβα την συγκεκριμενη αποφαση.
Σε γενικές γραμμές πάντως δε νομιζω οτι θα υπάρξει θεμα. Πιστευω σύντομα θα βγαλει καποιος το συγκεκριμενο πακέτο, οποτε και φετος η λιγκα μας θα ειναι οκ :)
Σε ευχαριστουμε ολα αυτα τα χρονια που χαρη σε εσενα ειχαμε οτι καλυτερο μπορουσαμε για τις ελληνικες ομαδες!
Στεναχωριεμαι πολυ για αυτο που διαβαζω.. δυστυχως η φαση εχει πεθανει.. γενικα η σελιδα δεν υπαρχει δραστηριότητα..
Παλια υπηρχαν τοπικ με παικτες προτασεις κτλπ .. καθε περσι και καλυτερα...
αμα σταματησεις και εσυ βραστα!
Για μενα και να μην φτιαξεις φανελες δεν θα με πειραξει τοσο στο παιχνιδι, αλλα επι της ουσιας θα μου λειψει αυτη η ομορφη στιγμη που περιμενα να δω φανελες σου πως και πως μολις εβγαινε το παιχνιδι... πιο πολυ για συναισθηματικους λογους δεν θα ηθελα να σταματησεις αλλα δεν μπορω να επιμενω εχοντας τεράστιο σεβασμο στην αποφαση σου..
Παντως αν το αφησεις και εσυ ενα τεραστιο κομματι εδω μεσα πεθαινει .. :(
Εσυ κρατουσες ολη αυτην την φαση .. αν αλλαξει κατι θα χαρω παντως!
Να εισαι παντα καλα!
User avatar
nikolaosaek
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 289
Joined: Sun Jun 07, 2009 5:45 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΓΣ Διαγόρας Ραχών
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Διαγόρας Ραχών
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Έκανα μια έρευνα και βρήκα εμφανίσεις και χορηγούς για Superleague 2. Ελπίζω να βοηθάνε.

https://www.mediafire.com/file/zso77uvg ... 2.zip/file
Post Reply

Return to “Γραφικά”