Football Manager 2023 info

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2023
Post Reply
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Η αντίστροφη μέτρηση για το Football Manager 2023 άρχισε! Η Sports Interactive έκανε γνωστή, μέσω video, την ημερομηνία κυκλοφορίας του νέου τίτλου του παιχνιδιού, που φέτος θα έρθει λίγες ημέρες πριν την έναρξη του Παγκοσμίου Κυπέλλου!

Η ημερομηνία κυκλοφορίας έγινε γνωστή μέσω video της Sports Interactive.



UEFA licenced competitions come to Football Manager Image You’ll feel a greater sense of occasion in UEFA club competition matchdays with official branding across a number of pre, post and matchday screens. Whether you're taking part in the UEFA Champions League, UEFA Europa League, UEFA Europa Conference League or UEFA Super Cup, you'll step into the most realistic match experience yet across FM23 (PC/Mac), FM23 Console (Xbox/PS5), FM23 Touch (Apple Arcade/Nintendo Switch™) and FM23 Mobile (iOS/Android).

Further information on how our new UEFA club competion licence will enhance your gameplay experience and a full list of the licensors that we’re working with for FM23 will be revealed soon.



The word(s) UEFA, CHAMPIONS LEAGUE, EUROPA LEAGUE, EUROPA CONFERENCE LEAGUE, SUPER CUP, the UEFA logo and all marks related to the UEFA Champions League, UEFA Europa League, UEFA Europa Conference League and UEFA Super Cup (including, but not limited to, logos, designs, mascots, products, trophies and names) are owned and protected as registered trade marks, designs and/or as copyright works by UEFA. All rights reserved.



Football Manager arrives on PlayStation 5 with FM23 Console Image

For the first time, the depth and drama of Football Manager comes to PlayStation 5.

Due to launch on November 8th, FM23 Console (PS5) will be our first release from the Sports Interactive studio on a home PlayStation console.



FM23 Console lets you experience the thrill of being a real football manager from the comfort of your sofa, turning wonderkids into world-class talents and winning the biggest prizes football has to offer.

You’ll effortlessly navigate your path to footballing greatness with a user interface that’s optimised for victory with the DualSense controller and designed for console play on the biggest stage.

Full pre-order information, feature details and other functionality will be revealed here, on our social media channels and via FMFC in October.



Football Manager 2023 Touch returns to iOS through Apple Arcade Image Football Manager 2023 Touch will return to iOS after a year’s absence as an Apple Arcade exclusive.

For the first time, you will be able to keep your career on the move across all of your Apple devices, including iPhone, iPad, Apple TV and Mac, through your Arcade subscription.

The work behind the scenes to bring our Touch series back to Apple has resulted in a number of enhancements in the gameplay experience, with players now able to access the 3D match engine on iPhone for the first time.

So, whether you’re tweaking your tactics, signing fresh talent or strategising for the new season, FM23 Touch is designed to make your career progress slick and seamless.

Full feature information and other functionality will be revealed on Football Manager’s digital and social platforms in the coming weeks. For more information on Apple Arcade, click here.
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
Spyridon13
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 382
Joined: Fri Aug 16, 2013 4:22 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Απο οτι διαβασα πηρε τα δικαιοματα των ευρωπαικων διοργανωσεων.
Παντως το βιντεακι δεν εχει κανενα καινουργιο feature γιατι λενε σε διαφορα site οτι ακομα κανουν αλλαγες κλπ και οτι κατα τα τελη Σεπτεμβρη θα εχουμε νεα.
Δεν ξερω και εγω μετα απο ποσα χρονια θα παιξω με τον παναθηναικο και επιτελους απο την 1η σεζον η ομαδα θα παιζει Ευρωπη. Το καλο ομως ειναι οτι θα εχω ολους τους παιχτες στην διαθεση μου στα προκριματικα ομως χιχιχιχιχιχι.
2 μηνες σχεδον πριν την μπετα. Περναει ο καιρος....
Spartakus
Football Legend
Football Legend
Posts: 13701
Joined: Tue Aug 09, 2005 10:23 am
Αγαπημένη Ομάδα: η δικιά μου
Location: Σε ένα κόσμο δικό μου, οπού μένω εγώ κι ο εαυτός μου
Has thanked: 0
Been thanked: 4 times

Ήρθε η ώρα να επιστρέψω στους πάγκους..
Γεωργέας forecer (και με περιβραχιόνιο)
--------------------------------------------
Kastroman wrote:Από τους αντίπαλους, ο Σπάρτακος εξελίσσεται σε λατρεία. :notworthy:
Όταν έβρεχε ο Θεός agression, bravery και determination είχε βγάλει κουβαδάκι και τα μάζευε. :D
nikos55 wrote:Φίλε Spartakus,
Και εσύ στον αγώνα μας. Οπως ο Σπάρτακος της αρχαιότητας ηγήθηκε των σκλάβων εναντίον των Ρωμαίων, εσύ οδήγησέ μας στη μάχη εναντίον της SI. Η θέση του αρχηγού είναι ανοικτή...
Spyridon13
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 382
Joined: Fri Aug 16, 2013 4:22 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Μολις ειδα οτι ανακοινωθηκαν τα νεα features για το fm 2023.
1)UEFA licence
2)Squad planner
3Tactical overhaul
4)Supporter confidence
5)UI enchacements

Λεπτομεριες λεει οτι θα υπαρξουν την αλλην εβδομαδα.
Αν εξερεσεις το 1ο και το 4ο που ειναι λιγο πολυ αυτονοητα το ενδιαφερον ειναι στο 2,3,4 και ειδικα στο 3,4. Στο tractical overhual θα δουμε τι θα εχουν κανει. Μακαρι να ειναι ποιο αναλυτικο και να μπορουμε να δουμε αναλυτικα κινησεις των παιχτων ειτε αμυνονται ειτε επιτηθονται.
To supporter confidence ειναι αυτονοητο οτι λογικα θα εχει ποιο πολυ λεπτομερια στο αν οι φιλαθλοι ειναι χαρουμενοι.

Τεσπα στεκομαι στο tactical overhul. Μακαρι να γινει ποιο αναλυτικο και να μας δειχνει σε εικονα πως θα κινουνται οι παιχτες η η ομαδα ειτε αμυνα ειτε επιθεση.
Μακαρι μακαρι. Ετσι θα γινει και ποιο προσιτο.
User avatar
OFI4EVER
Backup
Backup
Posts: 995
Joined: Mon Aug 04, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: ΟΦΗ
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΦΗ
facebook προφίλ: Van der Fragk
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Ωραια επιλογη να το βαλουν στο πλει στεισον αλλα θα μπορουν να προσθεθουν τα γραφικα και το πατς ενεργοποιησης γ εθνικης;
User avatar
dalan2007
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1426
Joined: Thu May 10, 2007 9:34 pm
Location: Γαλατσι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

αυτη την εβδομαδα και το πρωτο video...
Spyridon13
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 382
Joined: Fri Aug 16, 2013 4:22 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Ανακοινωθηκε η συνεργασια του fm με την σιτυ.
Τελεια.
User avatar
dalan2007
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1426
Joined: Thu May 10, 2007 9:34 pm
Location: Γαλατσι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

και η γιουβεντους επισημα στο fm23
Spyridon13
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 382
Joined: Fri Aug 16, 2013 4:22 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Ακριβως. Τελος αυτο το αστειο με το zebre.
User avatar
Snk
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6539
Joined: Mon Dec 08, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Parma, Liverpool
twitter: Snk013
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Movida
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 451
Joined: Sat Sep 01, 2018 2:24 pm
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Πολύ γκρίνια στα σχόλια κάτω από το βίντεο. Κυρίως λόγω έλλειψης βελτίωσης στα των εθνικών ομάδων και στην προπόνηση στημένων φάσεων. Και γενικότερα ότι δεν υπάρχουν αισθητές βελτιώσεις,το ίδιο που συμβαίνει τα τελευταία χρόνια.
User avatar
Tsouninho
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 360
Joined: Wed Feb 19, 2014 1:47 pm
Football Manager της ομάδας: Πας Γιαννινα
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Απ'ότι κατάλαβα με τα λίγα αγγλικά που ξέρω αυτό με το license uefa είναι στην κυριολεξία γραφικά στο μενού,"ποίο ρεαλιστική" κλήρωση των ομίλων, scoreboards και βάθρα για τους νικητές (μπορεί και τα τρόπαια)

Off topic:
Spoiler: show
δεν ξέρω για σας αλλά την κ@υλα που είχα(με) νιώσει όταν πήρε το champions League η konami στο προ 8 αν θυμάμαι καλά δεν θα μπορέσει να μου την προσφέρει άλλο παιχνίδι
User avatar
To nou sou...
Football Legend
Football Legend
Posts: 10056
Joined: Mon Apr 26, 2010 8:32 pm
Football Manager της ομάδας: Oxford City
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Barcelona, Inter
facebook προφίλ: charis.karatzas
Status: Εμάς εδώ στην ξενιτιά, το fm είναι η μόνη μας χαρά...
Location: Καλή ερώτηση...
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Καλά αυτό με τα στημένα το λες και λίγο αστείο. Θες να έχεις μια λίστα παικτών όπως με τους εκτελεστές για την κάθε τοποθεσία για να μην χρειάζεται να πρέπει να ξανασεταρεις τα στημένα αν αλλάξεις 11αδα και δεν το κάνουν τόσα χρόνια. Γενικά δε φαίνεται να έχει καμία ουσιαστική αλλαγή. Γιατί προφανώς το Squad planner και την περισσότερη λεπτομέρεια για τους οπαδούς δεν τα θεωρώ τόσο φοβερές.
I LOVE THIS SITE!!!
Spyridon13
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 382
Joined: Fri Aug 16, 2013 4:22 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Ειδαμε εχθες τα νεα features.
Δεν θα πω οτι ξενερωσα αλλα δεν κανω και κολοτουμπες κιολας. Ετσι και αλλιως ειμαι τοσο αρρωστος με το παιχνιδι που και τπτ να μην βαλουν μια σεζον εγω παλι θα το αγοραζα.
Θα τα πιασουμε ενα ενα.
Τακτικες. Ουσιαστικα πηραν το squad depth και το αναβαθμισαν. Οκ εχει ενα ενδιαφερον γιατι γινετε ποιο ευκολο για μας να δουμε με τα ματια μας τις οποιες αλλαγες θα θελαμε να κανουμε προσθετοντας παιχτες απο το shortlist σε βαθμος 3ετιας. Καλο.

Στο λεγομενο tactical overhaul συγνωμη αλλα τι ειδος overhaul ειναι αυτο δεν καταλαβαινω εκτως αν εγω δεν καταλαβαινω κατι. Απλα προσθεσανε 2 πραγματα σαν επιλογες για το πως θα αμυνεσε. Δηλ εκει που σαν το πρεσαρισμα ψηλα κλπ βαλανε και 2 ακομα πραματα. Οκ. Περιμενα παραπανω εκτως αν δεν καταλαβα εγω κατι σε αυτο.

supporters. Μου φανηκε καλο αλλα και σιναμα σαν να δυσκολευουν το εργο μας. Δηλ πως εχουμε την διοικηση να μας εχει απο το Α+ στο Ζ και αναλογος να μας διωχνει απλα(απο οτι κατλαβαινω) βαλανε και τους φιλαθλους σε ξεχωριστο μερος που ουσιαστικα θα παιζουν και αυτοι τον ρολο τους. Με λιγα λογια θα πρεπει να εχεις 2 πυρινες χαρουμενους διοικησοι φιλαθλοι και οχι μονο διοικηση. Για να δουμε πως θα παει.

Για το uefa licence στην αρχη ειπε "οκ απλα απο εκει που μπορει καποιος να τα κατεβαζε τωρα δεν θα χρειαστει". Αλλα εχει την φαση του γιατι εδειξαν για παραδειγμα την κληρωση του τσ λιγκ εδειξαν εντεκαδα της σιτυ και εχει πολυ ενδιαφερον. Δηλ δεν ειναι απλα μια κλασικη κληρωση αλλα ολοκληρο υπερθεαμα που εχει και αυτο το ενδιαφερον του.

Οκ ολα καλα η λογικη λεει οτι η μπετα θα βγει γυρω στις 26 του μηνα οποτε 25 και σημερα. Γενικα θα μπορουσα να πω οτι επιδη το παιχνιδι δεν εχει ανταγωνιστες βαζουν feature με το σταγονομετρο. Εμενα προσωπικα δεν με χαλαει γιατι ο κοσμος να ερθει τουμπα εγω θα το αγοραζω το παιχνιδι αλλα ισως θα επρεπε να υπαρξει καποιος ανταγωνιστης μπας και βαζουν περισσοτερα features καθε χρονια.
Ετσι και αλλιως κακα τα ψεματα σε μερικα πραματα δεν εχουν κανει κατι τρελο.
Δηλ φετος πηραν το squad depth και το αναπτυξανε. Περσυ απλα πηραν καποια στατιστικα και τα κανανε πολυ αναλυτικα. Απο ιδεες ατομα σαν τον miles εχουν τοσες που μπορει τραβηξουν το παιχνιδι για τα επομενα 50 χρονια. Ε δεν ειναι αναγκη να τα δινεις με το σταγονομετρο.

Αυτα. Αντε να περασει ο καιρος γιατι μετα απο 5 χρονια θα ειναι το 1ο fm που θα παιζει ο παναθηναικος ευρωπη απο την 1η σεζον χωρις να περιμενουμε.
gio2017v
Trialist
Trialist
Posts: 8
Joined: Wed Mar 29, 2017 3:32 pm
Football Manager της ομάδας: Chester F.C.
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλημέρα σε όλη την παρέα. Συγχωρείστε με αν δεν είναι το κατάλληλο τόπικ. Θα ήθελα την γνώμη σας για το παρακάτω λαπτοπ που θα παραθέσω από το σκρουτζ. Με λίγο ψάξιμο αλλά και από fminside το θεωρούν ως ένα αξιοπρεπές λαπτοπ για μανατζερ. Το ερώτημά μου είναι. Θα μπορώ να παίξω τουλάχιστον σε medium γραφικά; ή θα πρέπει να κατέβω σε πολύ χαμηλά , low δηλαδή. Θα εκτιμούσα την μανατζερική βοήθειά σας συνάδελφοι.

https://www.skroutz.gr/s/26813649/HP-25 ... board.html
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση”