Ατρόμητος 21/22

Bοηθήστε, διορθώστε και πείτε τη γνώμη σας πάνω στο Research σχετικά με τις ομάδες της Super League 1!
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Ανακοίνωση για τον τραυματισμό του Κώστα Κωτσόπουλου

Το χειρότερο σενάριο επιβεβαιώθηκε για τον ποδοσφαιριστή της ομάδας μας, Κώστα Κωτσόπουλο, καθώς έπειτα από εξετάσεις στις οποίες υποβλήθηκε από τους γιατρούς, Νίκο και Ανδρέα Πισκοπάκη, διαπιστώθηκε ότι έχει υποστεί ρήξη πρόσθιου χιαστού.

Ο 24χρονος επιθετικός που είχε εξαιρετική απόδοση στο σημερινό φιλικό προπονητικού χαρακτήρα κόντρα στην Κ19, σκοράροντας μάλιστα και ένα γκολ, θα υποβληθεί την προσεχή Δευτέρα (15/11) σε επέμβαση και κατόπιν θα αρχίσει η διαδικασία της αποκατάστασής του.

Όλη η οικογένεια του Ατρόμητου εύχεται στον Κώστα περαστικά και ταχεία ανάρρωση, ενώ είναι αυτονόητο ότι θα σταθεί δίπλα του σε αυτή τη δύσκολη δοκιμασία.

https://www.atromitosfc.gr/el/news-el/n ... um=twitter
koeman
Asst Researcher Απόλλων Καλαμαριάς
Asst Researcher Απόλλων Καλαμαριάς
Posts: 13270
Joined: Sat Apr 19, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Apollon Kalamarias
Αγαπημένη Ομάδα: Sengkurong FC
Location: Bandar Seri Begawan (Brunei Darussalam)
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Να πάμε και στον Κλωναρίδη, έναν ποδοσφαιριστή που για top επίπεδο έδειξε πως δεν ήταν ποτέ. Στον Ατρόμητο οι απαιτήσεις είναι μικρότερες και εκεί ίσως βοηθήσει. Δεν πήρε το ποσό που αρχικά ζήτησε (180.000 ευρώ), δεν δέχτηκε την πρώτη πρόταση που του έγινε (140.000 ευρώ), αλλά η χρυσή τομή βρέθηκε. Κάπου πήγε να στραβώσει η φάση με την προμήθεια που λέγεται πως ζήτησε το γραφείο που τον εκπροσωπεί (πολύ μεγαλύτερη του 10%), αλλά όλα καλά.

Sportime (20/07/2021)
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Ανακοίνωση της ΠΑΕ Ατρόμητος για τον Γιώργο Παράσχο

Η ΠΑΕ Ατρόμητος ανακοινώνει την ολοκλήρωση της συνεργασίας της με τον προπονητή, Γιώργο Παράσχο.

Η διοίκηση του Ατρόμητου, αναγνωρίζοντας τα όσα έχει πετύχει κατά το παρελθόν στην τεχνική ηγεσία αυτού του συλλόγου, θα ήθελε να τον ευχαριστήσει για την προσφορά του και για το «παρών» που έδωσε σε μια δύσκολη συγκυρία για την ομάδα.

Ο Γιώργος Παράσχος παραμένει ένας φίλος και του ευχόμαστε καλά Χριστούγεννα και ό,τι καλύτερο για το 2022.

https://www.atromitosfc.gr/el/news-el/a ... rasxo.html
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Λύση συνεργασίας με Κέναν Πίριτς και Ματίας Πισάνο

Η ΠΑΕ Ατρόμητος ανακοινώσει τη λύση της συνεργασίας της με τους Κέναν Πίριτς και Ματίας Πισάνο, που άνηκαν στο έμψυχο δυναμικό της ομάδας μας από το καλοκαίρι.

Θέλουμε να τους ευχαριστήσουμε για την προσφορά τους και να τους ευχηθούμε καλή συνέχεια στο επόμενο βήμα της καριέρας τους.

https://www.atromitosfc.gr/el/news-el/a ... isano.html
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Νέος προπονητής του Ατρόμητου ο Κρις Κόλμαν!
07/01/2022 | 19:47

Η ΠΑΕ Ατρόμητος είναι στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσει τη συμφωνία της με τον Ουαλό προπονητή, Κρις Κόλμαν μέχρι το τέλος της τρέχουσας σεζόν, με οψιόν ανανέωσης μέχρι και το 2022/23.

Η άφιξη του νέου μας προπονητή έχει προγραμματιστεί για την Κυριακή (9/1) και μαζί του θα είναι ο βοηθός του, Κιτ Σίμονς, που παραμένει σταθερό μέλος (Assistant Coach) του προπονητικού επιτελείου της εθνικής Ουαλίας.

https://www.atromitosfc.gr/announcement ... is-kolman/
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Στον Ατρόμητο ο Τζαν Όγκουστ Έρλινγκμαρκ
12/01/2022 | 11:41

Ο Ατρόμητος ανακοινώνει την απόκτηση του Τζαν Όγκουστ Έρλινγκμαρκ, που αποτελεί την πρώτη μεταγραφή για την περίοδο του Ιανουαρίου.

Ο Τζαν Όγκουστ Έρλινγκμαρκ είναι 23 ετών (22/4/1998), αγωνίζεται με την ίδια ευκολία ως αμυντικός χαφ και ως κεντρικός αμυντικός και μέχρι πρότινος φορούσε τη φανέλα της Γκέτεμποργκ, ομάδα από την οποία άρχισε την καριέρα του και πραγματοποίησε συνολικά 132 εμφανίσεις, πετυχαίνοντας οχτώ γκολ ενώ κατέκτησε και το Κύπελλο Σουηδίας τη σεζόν 2019/20.

Μέσω των εμφανίσεών του κατάφερε να φτάσει και μέχρι την εθνική ομάδα της χώρας του, με την οποία έχει πραγματοποιήσει και μία συμμετοχή, παίζοντας ως βασικός στη νίκη της Σουηδίας κόντρα στο Κόσοβο, ενώ αποτελούσε σταθερό και βασικό μέλος των μικρών ομάδων των Σκανδιναβών.

Μετά την οριστικοποίηση της συμφωνίας, το νέο μας μεταγραφικό απόκτημα, που διάλεξε και πήρε τη φανέλα με το νούμερο «17», πραγματοποίησε και τις πρώτες του δηλώσεις στο atromitosfc.gr:

[...]

https://www.atromitosfc.gr/transfers/st ... lingkmark/
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Ζητήθηκε.
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Οι νέοι προπονητές στα τμήματα Κ19 και Κ15
12/01/2022 | 16:42

Η ΠΑΕ Ατρόμητος ανακοινώνει ότι νέος προπονητής του τμήματος Κ19 της ομάδας μας αναλαμβάνει ο Πέτρος Κοντοβράκης, μετά την προώθηση του Γιώργου Κορακάκη στο τεχνικό τιμ του Κρις Κόλμαν ως δεύτερος βοηθός του Ουαλού.

Ο Πέτρος Κοντοβράκης ήταν μέχρι πρότινος προπονητής στο τμήμα της Κ15 και γνωρίζει απόλυτα τις απαιτήσεις του Ατρόμητου, καθώς βρίσκεται στην οικογένεια της ομάδας μας εδώ και πολλά χρόνια.

Ως εκ τούτου νέος προπονητής στο τμήμα της Κ15 αναλαμβάνει ο Σωτήρης Ρίζος που αποτελούσε τον άμεσο βοηθό του Πέτρου Κοντοβράκη.

Στο τμήμα της Κ17 παραμένει πρώτος προπονητής ο Κώστας Παρθενίου, που τη φετινή σεζόν οδηγεί το τμήμα σε μια εξαιρετική πορεία στο πρωτάθλημα της Super League.

Τα υπόλοιπα μέλη του τεχνικού τιμ παραμένουν κανονικά στο πόστο τους.

https://www.atromitosfc.gr/academies-ne ... 9-kai-k15/
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Παίκτης του Ατρόμητου ο Γιώργος Τζοβάρας
14/01/2022 | 18:07

Η ΠΑΕ Ατρόμητος ανακοινώνει την απόκτηση του Γιώργου Τζοβάρα με μεταγραφή από τη Νίκη Βόλου, με τον νέο μας ποδοσφαιριστή να υπογράφει συμβόλαιο για τα επόμενα 2,5 χρόνια.

Μετά την ολοκλήρωση της συμφωνίας, ο Γιώργος Τζοβάρας που επέλεξε και πήρε το νούμερο «11», πραγματοποίησε και τις πρώτες του δηλώσεις στο atromitosfc.gr.

Ο Γιώργος Τζοβάρας άρχισε την καριέρα του ως αριστερός εξτρέμ, ωστόσο πλέον έχει καθιερωθεί ως αριστερός φουλ μπακ και μίλησε για την ιστορία της αλλαγής της θέσης του: «Πήραμε αυτή την απόφαση όταν ήμουν ακόμα στη Σλόβαν Μπρατισλάβας. Σύμφωνα με τα στοιχεία μου, οι προπονητές είδαν ότι μπορώ να ανταπεξέλθω ακόμα καλύτερα ως φουλ μπακ, βλέποντας την ταχύτητά μου και τη δυνατότητά μου στις μεταβιβάσεις. Θεωρώ ότι όντως αυτή η θέση μου ταιριάζει καλύτερα και πλέον χαίρομαι που θα δίνω τον καλύτερό μου εαυτό για τον Ατρόμητο».

https://www.atromitosfc.gr/transfers/pa ... e5s59CW3Qo
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Στον Ατρόμητο ο Ντορίν Ροτάριου
25/01/2022 | 19:21

Η ΠΑΕ Ατρόμητος είναι στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσει την έναρξη της συνεργασίας της με τον Ρουμάνο διεθνή, Ντορίν Ροτάριου με τη μορφή δανεισμού από τη Λουντογκόρετς, με τη συμφωνία να περιλαμβάνει και ρήτρα αγοράς εν όψει του προσεχούς καλοκαιριού.

Ο Ντορίν Ροτάριου είναι 26 ετών (29/7/1995), αριστεροπόδαρος και αγωνίζεται κυρίως ως εξτρέμ, αλλά έχει τη δυνατότητα να αγωνιστεί και πίσω από τον επιθετικό. Ξεκίνησε την καριέρα του από τις Ακαδημίες της Τιμισοάρα από την οποία τον απέκτησε σε ηλικία 17 ετών η Ντιναμό Βουκουρεστίου, με την οποία πραγματοποίησε το ντεμπούτο του την ίδια χρονιά.

Τον Ιανουάριο του 2017 τον απέκτησε η Κλαμπ Μπριζ, με τον Ροτάριου να μπαίνει στις 10 ακριβότερες πωλήσεις του ρουμανικού συλλόγου και στη συνέχεια ακολούθησαν οι δανεισμοί σε Μουσκρόν και Άλκμααρ. Τον Φεβρουάριο του 2019 παραχωρήθηκε με μεταγραφή στην Αστάνα, με την οποία είχε συνολικά σε 63 συμμετοχές από 12 γκολ και 14 ασίστ, ενώ το τελευταίο εξάμηνο αγωνίστηκε στη Λουντογκόρετς, παίζοντας και στον προκριματικό γύρο του Champions League κόντρα στον Ολυμπιακό.

Ο Ροτάριου που είναι διεθνής με τις μικρές εθνικές ομάδες της χώρας του, αποτελεί μέλος της εθνικής Ρουμανίας έχοντας συνολικά 10 συμμετοχές, ένα γκολ και τέσσερις ασίστ.

Μετά την ολοκλήρωση της συμφωνίας ο νέος ποδοσφαιριστής της ομάδας μας, που πήρε το νούμερο «95», μίλησε στο atromitosfc.gr:

«Είμαι πολύ χαρούμενος για αυτό το νέο βήμα και για την ακρίβεια είμαι πολύ αισιόδοξος ότι όλα θα πάνε καλά. Πρόκειται για μία πολύ οργανωμένη ομάδα και το κατάλαβα τόσο από τις συζητήσεις που είχαμε το τελευταίο διάστημα, αλλά και από αυτά που έμαθα ο ίδιος.

Ξέρω ότι η ομάδα είναι σε μια δύσκολη θέση, αλλά γνωρίζω κιόλας ότι δεν είναι αυτή που της αρμόζει, αφού υπάρχει ποιότητα και σίγουρα μπορούμε να τα πάμε πολύ καλύτερα μέχρι το τέλος της σεζόν και να πετύχουμε τον στόχο μας, που είναι να τερματίσουμε όσο το δυνατόν ψηλότερα.

Αυτό θα συμβεί με τη σκληρή δουλειά, αλλά και με τη βοήθεια των οπαδών μας, που ανυπομονώ να τους δω από κοντά και να παίξω μπροστά τους. Πάντα με ενθουσιάζει να παίζω μπροστά σε οπαδούς που στηρίζουν την ομάδα τους και αυτό περιμένω να συμβεί και τώρα».

https://www.atromitosfc.gr/transfers/st ... -rotariou/

Στον Ατρόμητο ο Αντίλ Ναμπί!
26/01/2022 | 19:16

Η ΠΑΕ Ατρόμητος είναι στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσει την απόκτηση του Αντίλ Ναμπί με μεταγραφή από τον ΟΦΗ, με τον παίκτη να υπογράφει συμβόλαιο για τα επόμενα 2,5 χρόνια.

Ο Αντίλ Ναμπί είναι 27 ετών (28/2/1994), αγωνίζεται ως χαφ και επιθετικός μέσος και είναι διεθνής με τις μικρές ομάδες της εθνικής Αγγλίας. Γεννημένος στο Μπέρμιγχαμ εντάχθηκε στις Ακαδημίες της Γουέστ Μπρόμιτς Άλμπιον από την οποία παραχωρήθηκε δανεικός στην Ντέλχι Ντάιναμος.

Στη συνέχεια ακολούθησαν οι μεταγραφές του σε Πίτερμπρο και Νταντί, ενώ τον Ιανουάριο του 2019 αποκτήθηκε από τον ΟΦΗ, συμβάλλοντας τα μέγιστα μέχρι σήμερα τόσο στην παραμονή της κρητικής ομάδας στη Super League, όσο και στην έξοδό της στα προκριματικά του Europa League τη σεζόν 2019/20. Συνολικά με τον ΟΦΗ είχε 53 συμμετοχές, 9 γκολ και 9 ασίστ.

Μετά την υπογραφή του νέου του συμβολαίου, ο Αντίλ Ναμπί, που επέλεξε και θα φορά το νούμερο «30», πραγματοποίησε και τις πρώτες του δηλώσεις στο atromitosfc.gr:

«Είμαι πολύ χαρούμενος που βρίσκομαι εδώ. Ξέρω ότι έρχομαι σε μια μεγάλη ομάδα. Μια μεγάλη ομάδα με έναν μεγάλο προπονητή. Πιστεύω ότι ο Ατρόμητος θα μου ταιριάξει απόλυτα. Είμαι πολύ ενθουσιασμένος που βρίσκομαι εδώ για να βοηθήσω, με στόχο να επανέλθει η ομάδα εκεί που της αξίζει να βρίσκεται. Σίγουρα στον ΟΦΗ πέρασα πολύ καλά, αλλά έτσι είναι το ποδόσφαιρο. Τώρα είμαι εδώ, βασικά είμαι πολύ ενθουσιασμένος που βρίσκομαι στον Ατρόμητο και θέλω να πετύχω ακόμα περισσότερα».

Παράλληλα, μίλησε για τον προπονητή μας, Κρις Κόλμαν, τον οποίο γνωρίζει άριστα από τη στιγμή που έχει γεννηθεί και έχει μεγαλώσει στην Αγγλία:

«Ο Κρις Κόλμαν είναι ένας τοπ προπονητής. Ένα σπουδαίο όνομα. Περιττεύουν οι συστάσεις για αυτόν. Όλοι τον γνωρίζουν στην Αγγλία, όλοι τον ξέρουν σε όλο τον κόσμο. Ήταν ένας πολύ σημαντικός παράγοντας για τον οποίο ήθελα να έρθω, ξέροντας με ποιον προπονητή πρόκειται να δουλέψω».

Για τον κόσμο:

«Τώρα ήρθε η ώρα να πανηγυρίσουμε μαζί. Θέλω να τους φέρω χαρά και επιτυχίες. Ξέρω ότι η ομάδα τώρα είναι σε μια δύσκολη κατάσταση, αλλά αυτή η βαθμολογική θέση δεν αντιπροσωπεύει τον Ατρόμητο. Ήμουν στον ΟΦΗ τα προηγούμενα χρόνια και ξέρω ότι ο Ατρόμητος είναι μεγάλη ομάδα και έχει πάντα υψηλούς στόχους. Τώρα ξέρω ότι περνάμε δύσκολα, αλλά θα βάλω κι εγώ τα δυνατά μου για να διορθώσουμε την κατάσταση».

https://www.atromitosfc.gr/transfers/st ... til-nampi/
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.
Locked

Return to “Super League 1”