3-4-3-Squid Galeopp

Συζητήστε για τις τακτικές και τις προπονήσεις της ομάδας σας
Post Reply
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Για αρκετές σεζόν πορεύτηκα με μια τακτική που όποιος την έβλεπε, απορούσε... Ο φίλος και συνοδοιπόρος Chilavert μου έστειλε τη νέα του δημιουργία, ένα «Galeopp» σε σχηματισμό 3-4-3. Έτσι λοιπόν, εγώ που ξεκίνησα να παίζω με τακτικές με δυο εξτρέμ, πέρασα σε αυτή με ένα και πλέον κανένα!

Δεν είναι, επαναλαμβάνω ΔΕΝ είναι εύκολη τακτική. Πιέζεις τόσο ψηλά που θέλει πλεμόνια για να βγει. Την δοκίμασαν για μια σεζόν στην Championship με την Σουόνσι και μια σεζόν στην primera με την Βιγιαρεάλ. Επιθετικά πυροβολείς, αλλά πίσω πρέπει να έχεις παίκτες «νομιστεράκια» για να μην σε κουδουνιάσει κανένας.


Image

Image

Image

Image




Image
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
georgev21
Trialist
Trialist
Posts: 1
Joined: Thu Jan 06, 2022 9:09 am
Football Manager της ομάδας: AEK
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Ξεκάθαρο 3-5-2 παίζει.
Τι 3-4-3;;;;
Τουλάχιστον μην ξεχνάμε τα βασικά.
These users thanked the author georgev21 for the post:
Tsakalaki (Fri Jan 07, 2022 5:09 pm)
Rating: 12.5%
Movida
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 446
Joined: Sat Sep 01, 2018 2:24 pm
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Όπως μας έλεγε και ένας προπονητής μου,τα 4-4-2 4-3-3 κλπ είναι πολύ τυπικά.Το συγκεκριμένο σύστημα μπορείς να το πεις 3-4-3,3-5-2,5-3-2...Οι μπακ όταν αμύνονται πχ,πίσω είναι 5 στην άμυνα,και όταν επιτίθενται πίσω γίνονται 3 πάλι.

Θα ήθελα να υπήρχε ένα τοπικ για να συζητάμε γενικά για τακτικές.Φέτος ειδικά που δεν έχω πολύ χρόνο,θα παίξω μια φορά την εβδομάδα και αν,μου φαίνεται ότι η τακτική είναι πιο περίπλοκη από άλλες χρονιές.Πρέπει ακόμη περισσότερο να προσαρμόζεσαι ανάλογα τον αντίπαλο.Θέλουν λίγο διάβασμα οι οδηγίες που θα δώσεις.Φέτος νιώθω πιο "προπονητής" από κάθε άλλη χρονιά.
@Tsakalaki με βοήθησε αρκετά το άρθρο σου για την τακτική αν θες να έχεις κατοχή.Κυρίως στην νοοτροπία.Θα χαιρόμουν να έβλεπα και άλλα τέτοια αν γινόταν.
Post Reply

Return to “Τακτικές & Προπονήσεις”