Φτάνει να γυρίσεις...

Οι "καμμένοι" τραγουδάνε ακόμα
Post Reply
User avatar
nicklloris
National Manager
National Manager
Posts: 9335
Joined: Wed Nov 14, 2007 12:44 pm
Football Manager της ομάδας: Ao KARAVAS/Ano Neapoli
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos
Status: 90/96/37
Location: Νίκαια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κριμα που δεν την εζησα να πραγματοποιειται και την εζησα τελειωμενη δυο μερες μου εκανε να την διαβασω...


Μπορω να πω ξεπερασες τον εαυτο σου μεχρι την επομενη ιστορια...
andriotis
Trialist
Trialist
Posts: 92
Joined: Tue Nov 09, 2004 2:37 pm
Football Manager της ομάδας: Stevenage
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός Π.
Status: I just can't get enough..
Location: Νεα Σμυρνη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Tsakalaki wrote:Είναι αυτό το σαράκι που σε τρώει, δε σε αφήνει...Και μου το ΄λεγε ο μπαμπάς, αλλά ως συνήθως, δεν το πίστευα. Πρώτη αγωνιστική παίξαμε Καραϊσκάκη με τα παιδιά του στόλου τον Ολυμπιακό και το είδα στον σύνδεσμο...@@ δηλαδή, αφού ο μπαμπάς δε με άφησε να πάω από νωρίς στα κοψίδια και τα ξίδια, και πρόλαβα μόνο κάτι μπύρες και αυτές ψιλοζεστές. Φάγαμε και τη ξενέρα με το 1-0 και έφυγα βρίζοντας καμια ώρα μετά το παιχνίδι...Και αφού έχω ηρεμήσει, όσο μπορώ, ντριν, η μάνα μου... "άσε μας τώρα μωρε" σκέφτηκα και τη γείωσα...Τα άκουσα εγω, τα άκουσε και ο μπαμπάς για μένα - για να στείλει sms "pάρε τηλ τη μανα σου και πες την οτι έρχεσαι μην έρθω εκει και γίνει βιεναμ" - και όλη την εβδομάδα με τους κολητούς μου, τους έλεγα "δε παω με Παναθηναϊκό, δε θέλω εισιτήριο..."



...Παρασκευή πρωί και με έπιασε κρύος ιδρώτας...Που θα βρω εισιτήριο, μου λες;;;; Τι διαολοπρόγραμμα είναι αυτό με Ολυμπιακό εκτός και Παναθηναϊκό εντός, τη τρέλα μου;;;; Άσε που στο κύπελλο δε κληρωθήκαμε με Βέροια, να παίζαμε κόντρα στον κύριο, αλλά με έναν Πλατανιά... Ξυστα κι' άστα δηλαδή....ο κύριος υποδέχεται τον Πανιωνίου, λίγη ώρα μετά τη παρέλαση....

Το σχολιό σου περι "παιδιών του στόλου" είναι τουλάχιστον απαράδεκτο...Να φανταστώ όμως οτι μόνο αντεθνικό σύνθημα για την Μακεδονία θα σε ενοχλούσε...Κρίμα γιατι σε είχα σε εκτίμηση...
nikosd
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 261
Joined: Mon Oct 09, 2006 12:06 am
Football Manager της ομάδας: Sporting Lisbon
Αγαπημένη Ομάδα: Peterborough
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

andriotis wrote:
Tsakalaki wrote:Είναι αυτό το σαράκι που σε τρώει, δε σε αφήνει...Και μου το ΄λεγε ο μπαμπάς, αλλά ως συνήθως, δεν το πίστευα. Πρώτη αγωνιστική παίξαμε Καραϊσκάκη με τα παιδιά του στόλου τον Ολυμπιακό και το είδα στον σύνδεσμο...@@ δηλαδή, αφού ο μπαμπάς δε με άφησε να πάω από νωρίς στα κοψίδια και τα ξίδια, και πρόλαβα μόνο κάτι μπύρες και αυτές ψιλοζεστές. Φάγαμε και τη ξενέρα με το 1-0 και έφυγα βρίζοντας καμια ώρα μετά το παιχνίδι...Και αφού έχω ηρεμήσει, όσο μπορώ, ντριν, η μάνα μου... "άσε μας τώρα μωρε" σκέφτηκα και τη γείωσα...Τα άκουσα εγω, τα άκουσε και ο μπαμπάς για μένα - για να στείλει sms "pάρε τηλ τη μανα σου και πες την οτι έρχεσαι μην έρθω εκει και γίνει βιεναμ" - και όλη την εβδομάδα με τους κολητούς μου, τους έλεγα "δε παω με Παναθηναϊκό, δε θέλω εισιτήριο..."



...Παρασκευή πρωί και με έπιασε κρύος ιδρώτας...Που θα βρω εισιτήριο, μου λες;;;; Τι διαολοπρόγραμμα είναι αυτό με Ολυμπιακό εκτός και Παναθηναϊκό εντός, τη τρέλα μου;;;; Άσε που στο κύπελλο δε κληρωθήκαμε με Βέροια, να παίζαμε κόντρα στον κύριο, αλλά με έναν Πλατανιά... Ξυστα κι' άστα δηλαδή....ο κύριος υποδέχεται τον Πανιωνίου, λίγη ώρα μετά τη παρέλαση....

Το σχολιό σου περι "παιδιών του στόλου" είναι τουλάχιστον απαράδεκτο...Να φανταστώ όμως οτι μόνο αντεθνικό σύνθημα για την Μακεδονία θα σε ενοχλούσε...Κρίμα γιατι σε είχα σε εκτίμηση...
Ελπιζω να κανεις πλακα.... Μετα απο πολυ διαβασμα σε δουλεια(κυριως) και σπιτι το τελειωμα καταφερα ολη την ιστορια... Δεν εχω λογια... Και ναι, ζηλεψα... :P Τελος των παντων..κι εγω Ολυμπιακος ειμαι ,μη ψαχνετε λογο να τσακωθειτε ρε παιδια..χαλαααρα... Μπραβο για το πρωταθλημα αλλα κυριως για την εμπνευση και την ιστορια..
dgn8
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6048
Joined: Sun Jun 20, 2010 5:06 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ - Real Madrid
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Συγχαρητήρια Τσακ... Εκπληκτική ιστορία!

Ρε φίλε adriotis μπες λίγο στο κλίμα! Μέσα στην ιστορία και στη φυσικότητα που πήγε να της δώσει είναι αυτά!
Μη θίγεσαι τόσο εύκολα, ειδικά από άτομα όπως ο Τσακ που σίγουρα δεν θα ήθελε να προσβληθείς και να πάρεις τόσο σοβαρά αυτό που έγραψε.

Τέσπα δεν έχει νόημα να τρωγόμαστε με τα ρούχα μας.
Και πάλι μπράβο Τσακ που με έκανες να περάσω ευχάριστα αρκετές ώρες τις δύο τελευταίες μέρες που διάβαζα την ιστορία σου...

ΥΓ: Καλύτερος χαρακτήρας για μένα ο Πέτζας.. :D
Proud member of "ΠΑΟΚ spammers worship Boloni 2011/2012" topic - Σελιδοcampeones 2011/2012
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

andriotis wrote:Το σχολιό σου περι "παιδιών του στόλου" είναι τουλάχιστον απαράδεκτο...Να φανταστώ όμως οτι μόνο αντεθνικό σύνθημα για την Μακεδονία θα σε ενοχλούσε...Κρίμα γιατι σε είχα σε εκτίμηση...

Έλεος ρε φίλε, μόνο αυτό θα πω. Αν δεν ακολουθείς το πνεύμα της ιστορίας, δεν έχω τίποτε άλλο να κάνω....Δηλαδή πόσο πιο ξεκάθαρο να περάσω οτι αυτή η ατάκα που σε πείραξε (και είναι όντως προσβλητική) μπήκε με αυτό το τρόπο για να δείξω οτι ο πρωταγωνιστής τον "'έπνιξε" μέσα του και μίλησε πως "καθώς πρέπει";
nikosd wrote:Ελπιζω να κανεις πλακα.... Μετα απο πολυ διαβασμα σε δουλεια(κυριως) και σπιτι το τελειωμα καταφερα ολη την ιστορια... Δεν εχω λογια... Και ναι, ζηλεψα... :P Τελος των παντων..κι εγω Ολυμπιακος ειμαι ,μη ψαχνετε λογο να τσακωθειτε ρε παιδια..χαλαααρα... Μπραβο για το πρωταθλημα αλλα κυριως για την εμπνευση και την ιστορια..


Σ' ευχαριστώ παίκτη, να 'σαι καλά...
dgn8 wrote:Συγχαρητήρια Τσακ... Εκπληκτική ιστορία!
Ρε φίλε adriotis μπες λίγο στο κλίμα! Μέσα στην ιστορία και στη φυσικότητα που πήγε να της δώσει είναι αυτά!
Μη θίγεσαι τόσο εύκολα, ειδικά από άτομα όπως ο Τσακ που σίγουρα δεν θα ήθελε να προσβληθείς και να πάρεις τόσο σοβαρά αυτό που έγραψε.
Τέσπα δεν έχει νόημα να τρωγόμαστε με τα ρούχα μας.
Και πάλι μπράβο Τσακ που με έκανες να περάσω ευχάριστα αρκετές ώρες τις δύο τελευταίες μέρες που διάβαζα την ιστορία σου...
ΥΓ: Καλύτερος χαρακτήρας για μένα ο Πέτζας.. :D

Και μόνο που με...έβαλες στο τρυπάκι να "ξεφυλλίσω" την ιστορία και να θυμηθώ μερικές ωραίες στιγμές οφείλω να σε υπερευχαριστήσω... Thanx και για τα καλά σου λόγια.
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
DaFFyNaSH
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 520
Joined: Mon Apr 21, 2008 11:27 pm
Football Manager της ομάδας: Ντιναμό Μόσχας
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ, Juve, Newcastle, Nottm F
Location: Σέρρες
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αν και πολύ αργά, θα κάνω ένα ποστ γιατι δεν μπορώ να μην κάνω σε ένα τέτοιο αριστούργημα. Είμαι ξύπνιος απο τα χαράματα και μπηκα fmgreece δεν ξέρω για ποιον λόγο (ειλικρινά έχω ξεχάσει και δεν έψαξα ακόμα αυτό που θέλω), διάβασα την ιστορία σερί απο τις 6 περίπου το πρωί και τελείωσα μόλις τώρα... Η προηγούμενη αγαπημένη μου ιστορία είναι της γειτόνισσας Καβάλας του DrGonzo (ο οποίος απ'ότι έγραφε στο στόρυ είναι και γαμπρός στα μέρη μου -Σέρρες- [ασχετο mode off]) αλλά απο σήμερα δεν νομίζω να υπάρξει άλλη ιστορία να πάρει τα πρωτεία στο μυαλλό μου και στην καρδιά μου.

Είμαι 22 χρονών, πηγαίνω στην Τούμπα απο τα 4 (να'ναι καλά ο πατέρας μου). Τώρα που ξαναγύρισα στο πατρικό μου, όποτε παίζουμε στο συνδρομητικό -το οποιο δεν το έχουμε σπίτι- και γυρίζω σπίτι φουρτουνιασμένος και κοπανάω και στα 15 έπιπλα που υπάρχουν στον δρόμο μου, ρίχνα κάτω κάθε τυχαίο περιοδικό-βιβλίο κα γενικά μη "fragile" αντικείμενο που βρίσκω μπροστά μου, η Μάνα μου λέει "πάάάλι χάσαΜΕ γαμ*το;" και εγω της λέω "Μάνααα..." (και εννοώ άσε μας και συ τωρα εχεις όρεξη για πάρλα) και μου λέει "Ξέρω ξέρω έχεις νεύρα, κανόνισε να κανεις κανα 5ήμερο να βγεις έξω πάλι, σε έχει κάνει μουντρούχο ο ΠΑΟΚ" ή όταν γυρίζω απο νίκη και ξέρει και μου ζητάει οτι χάρη θέλει και εγώ απο την χαρα μου μ'αρέσει δεν μ'αρέσει το υπόσχομε. Δεν θα ξεχάσω που με πήρε τηλέφωνο στο αεροδρόμιο οταν κερδίσαμε τον Ολυμπιακό για 2η φορα στα πλέι οφ (εκεινη τη μερα αν θυμασε Τσακ σε πέτυχα και σου μίλησα) και μου λέει στο τηλ, βγάλε φωτο και βίντεο να έχουμε :P .. Ή οταν γύρισα μετα το ματς με την φενέρ στην τουρκία φέτος και πριν μπω ακόμα απο την πόρτα μου λέει βρήκα live streaming και είδα το ματς και πανηγύριζε μαζί μου, που αν πεις την μάνα μου τη λέξη 32bit θα σου πει με πατάτες ή χωρίς; και ένας θεός ξέρει πως βρήκε streaming... Και όλα αυτά, όχι γιατι της αρέσει η μπάλα και είναι ΠΑΟΚ, αλλα επειδή έχει καταλάβει οτι μέρος της ζωης μου είναι ο ΠΑΟΚ... Για να μην μακρυγορώ όλα αυτά και άλλα πολλά που έχω ζήσει με τον ΠΑΟΚ και άλλα που ΘΕΛΩ ΝΑ ΖΗΣΩ, με βάλαν στην ιστορία σαν να ήμουν εγώ ο Θοδωρής και δεν είναι μεγάλες οι διαφορές μας οπως πιστεύω και με τους περισσότερους ΠΑΟΚτσήδες...

ΥΓ: Ειδικά οι συζητήσεις του Τεο με τους φίλους του κ κυριως με τον Πετζα του στυλ "η ομαδα έπαιξε γιατι ετσι γιατι αλλιως, αλλα εγινε αυτο και γιατι ο ΤΚ δεν έκανε αυτο" μου θυμίζει την καθημερινότητα μου με τον κολλητό μου...

Και τέλος να πω, ενα τεράστιο RESPECT και ξανά RESPECT και ξανα και επι 1000 στους διαλόγους... ΞΕΡΑΘΗΚΑ ΣΤΟ ΓΕΛΙΟ ΜΙΛΑΜΕ!

Ελπίζω και το πιστεύω να δουμε μια ανάλογη ιστορία σου στο 11 σε θέμα πρωτοτυπίας (οπως πάντα "χτυπας φλέβα" στην πρωτοτυπία), αποκαθήλωσης και ρεαλισμού!!

Ευχαριστω ρε Τσακ
Last edited by DaFFyNaSH on Sat Jan 15, 2011 4:27 pm, edited 1 time in total.
galletti
Trialist
Trialist
Posts: 1
Joined: Sun Oct 21, 2007 11:01 pm
Football Manager της ομάδας: Πανθρακικός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Αθήνα - Κομοτηνή
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τα ποστς μου είναι ελάχιστα (δεν θυμαμαι καν αν εχω ποσταρει), αλλά έχοντας διαβάσει την ιστορία μέσα σε δυο μερες δεν γινοταν να μη σου γραψω κατι για την απιστευτη προσπάθεια και το χρονο σου.
Μπηκα στο σάιτ οταν είχες φτιάξει την ιστορια με το ρόσι τον οποίο επίσης διάβασα σε 2 μερες. Μάλιστα νιωθω ενοχες που δεν εγραψα τοτε το πως ειχες καταφερει να με κανεις να ξεφυγω σε μια πολυ δυσκολη φαση της ζωης μου και ο βάλε με έκανε να ξεχαστώ και να γελάσω.
Οι ιστοριες σου ειναι ολες για σεναρια, αλλα νομιζω οτι αυτη εδω ειναι η καλυτερη. Γελασα πολυ, ταυτιστηκα, γουσταρα, και θα μπορουσα να διαβασω οχι 93 αλλα 93000 σελιδες!
Εχεις τρελο ταλεντο και φαντασια, αυτο που θέλω να σου πω ομως ειναι ενα μεγαλο ευχαριστω που 2 μερες με κράτησες στο σπιτι για να διαβάσω την ιστορια σου και εγραψα και την γκομενα γι'αυτο... και δεν ειμαι 15, αλλα 35...
Συνεχισε ετσι φιλε, είναι υπέροχο αυτό που κάνεις!
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Εγώ σ' ευχαριστώ galletti. Μ' αυτά που έγραψες, με κόλλησες στο τοίχο, δεν έχω να πω τίποτα. Απλά σ' ευχαριστώ.
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
vaggelis00
Trialist
Trialist
Posts: 41
Joined: Fri Jan 27, 2006 4:16 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

εχω φτασει στην 50 σελιδα και ελπιζω αυριο να την τελειωσω. εξαιρετικη ιστορια
Post Reply

Return to “Burned”