The "One night stand" show

Το FM με έξτρα κανόνες
markos92
Football Legend
Football Legend
Posts: 10192
Joined: Tue Jul 08, 2008 11:53 pm
twitter: markosv92
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ρε συ...κανε μου μια χαρη! Μπορεις να βαλεις ενα ss με το ροστερ σου;
Εχεις φτιαξει υπερομαδα, κυριολεκτικα! :shock:

εδιτ: Τριτη σημερα (:
Vangelis21 wrote:
Spoiler: show
Image
Η ιστορία της Γιουβέντους επιτάσσει να έχουμε πάντα το κεφάλι ψηλά και να αντιμετωπίζουμε τα πάντα με θάρρος, με κουράγιο. Εγώ, εσείς, όλοι οι Γιουβεντίνοι το κάναμε και το κάνουμε πάντα αυτό. Μια συναρπαστική ιστορία, με εσάς πάντα στο πλευρό μας. - Alessandro Del Piero
User avatar
Vangelis21
Backup
Backup
Posts: 872
Joined: Sat Feb 06, 2010 8:15 pm
Football Manager της ομάδας: AEK, Dover
Has thanked: 0
Been thanked: 0

τι τριτη εγραψες στο edit?

εδω ειναι το ροστερ μου. ειμαι στο 2018 αλλα δεν εχει πολλες αλλαγες απο τα δυο τελευταια χρονια που πηρα το champions league 2 φορες. απλα μου εφυγαν 2-3 DR/DL για καλα λεφτα και ο zarate.
Spoiler: show
Image
Spoiler: show
Image
Last edited by Tsakalaki on Tue Aug 17, 2010 10:50 pm, edited 1 time in total.
Reason: ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΝΤΑΙ ΤΑ ΑΡΧΕΙΑ SS ΣΕ .PNG !!!!
User avatar
Sponis
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 25743
Joined: Thu Oct 03, 2002 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Δόξα Δράμας
Αγαπημένη Ομάδα: Manchester United / Π.Α.Ο.
twitter: Sponis
Status: I'm coming... Keep running... Tormenting You!
Location: Under Your Wings and Into Your Arms
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0
Contact:

Είμαι ο Will van der Liam και ανέλαβα προπονητής στην Καλλιθέα.
Είχα δύσκολο έργο αλλά το τέλος της σαιζόν με βρήκε πρώτο και με το εισιτήριο της ανόδου ανά χείρας...

H βαθμολογία στο τέλος της 1ης σαιζόν

Image

η τακτική που ακολούθησα [το σχήμα δλδ. γιατί οι ρόλοι άλλαζαν ανάλογα τους παίκτες και τις συνθήκες]

Image

και οι παίκτες μου

Image
Image

Όλο το ζουμί ήταν η νίκη επί του Ατσαλένιου στην αρχή του 2ου γύρου. Εκεί πέρασα μπροστά για πρώτη φορά και από τότε δεν ξαναέπεσα...

Και η μεταφορά του Gousoulis στην επιθετική γραμμή με ρόλο trequartista μέτρησε πολύ...
Το θεωρώ ψιλοκατόρθωμα όλη την πορεία γιατί η Καλλιθέα δεν έχει ούτε σέντσι για μεταγραφές... κινήθηκα με δανεικούς και δικά της παιδιά και έφτασα εκεί που έφτασα... Να δω τη δεύτερη χρονιά πως θα την παλέψει στην Β΄Εθνική...

ως τότε, in Maroukakis we trust...
rosi
Trialist
Trialist
Posts: 10
Joined: Sat Jan 08, 2005 4:29 pm
Football Manager της ομάδας: Un?n Deportiva Las Palmas
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Αύγουστος 2010 χωρίς άδεια και με όλους τους κολλητούς να λείπουν...

Αφού έχω παίξει 11 seasons στην Superleague και έχω φτιάξει ομαδάρα και πάω τρένο, θέλω κάτι καινούργιο... Αναζητώ ένα πρωτάθλημα ούτε πολύ δυνατό ούτε πολύ μάπα. Πορτογαλία! Νέο παιχνίδι, αλλά ομάδα; Τι πέρνουμε; Ε όχι Benfica... Ούτε Porto... Άνεργος! Όποιος με προλάβει θα με χαρεί...

Ξεκινάει η season και περίπου στα μισά μου κάνει πρόταση η Leixões. Περιττό να σας πω πως δεν είχε ούτε 1 νίκη... Αναλαμβάνω, αλλάζω τακτική, αλλάζω προπονητές, νέες προπονήσεις κάνω ένα ξεσκαρτάρισμα και πάω κατά διαόλου. Η ισοπαλία ήταν καλό αποτέλεσμα. Η ομάδα είχε καλή τακτική και έλεγχο του παιχνιδιού αλλά ήταν πλήρως αναποτελεσματική στην επίθεση... Υποβιβάζομαι και η ομάδα είχε μόλις 2 νίκες σε όλη τη season!!!

Στην 2η season φεύγουν πολλοί παίχτες με το ζόρι, βρίσκω και μερικά κελεπούρια. Παίρνω και παιχτάκια με καλό potential σε ηλικίες μέχρι 23 και με προπονήσεις από την προετοιμασία και μια τακτική δουλεμένη πάω καλά στα φιλικά και μέχρι στιγμής σε 5 αγώνες έχω 5 νίκες...

Υ.Γ.: Στα φιλικά, αν και με καφενείο αντίπαλο, πέτυχα την μεγαλύτερη μου νίκη στο FM...
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Image
Edge
National Manager
National Manager
Posts: 8634
Joined: Sun Dec 28, 2008 9:01 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ
The Road To Glory...

Αγωνιστική Περίοδος 2015-16.Εχοντας βγει 2οι στο Πρωτάθλημα,θα αγωνιστούμε στα προκριματικά για τους ομίλους του Champions League.

Το καλοκαίρι ήταν θερμό μεταγραφικά για την ομάδα.Mε τις προσθήκες των Igor Akinfeev(ως ελεύθερο παρακαλώ,τον προλάβαμε ΑΚΡΙΒΩΣ τη μέρα που έμεινε free :!: ),και του Pablo Mouche(Transfer Listed),που τον αγοράσαμε δίνοντας όλο το μπάτζετ(7Μ)
,η ομάδα ήταν έτοιμη να επανακτήσει την Ελληνική Σούπερλιγκ,και γιατί όχι μια καλή πορεία στην Ευρώπη.

ROSTER:

Image

Ξεκινήσαμε τα προκριματικά με διπλά ματς απέναντι στην Rubin από την Ρωσσία.

UEFA CHAMPIONS LEAGUE BEST PLACED QUAL.3

Image

Παλικαρίσιο 1-1.

Image

Χωρίς να είμαστε καλοί,πήραμε μία αγχώδη πρόκριση στα πέναλτυ.(σσ.Ο Jermaine Jones αποδεσμέυτηκε στον 2ο γύρο και την θέση του πήρε ο Edinho.)

Στην επόμενη φάση πέσαμε απέναντι σε μεγαθήριο.

UEFA CHAMPIONS LEAGUE BEST PLACED PLAYOFF

Image

Το παλέψαμε.Είχαμε 3 κλασσικές ευκαιρίες.Απλά δεν ήθελε.

Στη ρεβάνς είχαμε την πρόκριση στα χέρια μας,μέσα στο Θέατρο των Ονείρων...

Image

Αλλά 1 αδιανόητο πέναλτυ από τον Gioda μας στέρησε μία επική πρόκριση.

Συνέχεια στο Europa League.

UEFA EUROPA LEAGUE GROUP STAGE

Image
Ευκολη πρόκριση χωρίς να ηττηθούμε από την Τσέλσι μάλιστα :!:

EUROPA LEAGUE FIRST KNOCKOUT ROUND

Image

@@δατη ανατροπή,παίζοντας με 10 για παραπάνω από 1 ώρα.

Image

Στη ρεβάνς φάνηκε η ανωτερότητα μας.

EUROPA LEAGUE SECOND KNOCKOUT ROUND

Αντίπαλος.Η Μίλαν.Του Dzeko.Του Pato.Τα πράγματα δύσκολα.Το 0-0 της Καρδίτσας δε μας άφηνε πολλές ελπίδες.

Image

Στο Μιλάνο κατεβήκαμε συντηρητικά.Και το αρπάξαμε νωρίς.Μέχρι την αποβολή του Diakite η Μίλαν είχε κάνει αλλες 2 ευκαιρίες να κλειδώσει το ματς.Δε το έκανε.Και το πλήρωσε.

Image

ΕΠΙΚΩΝ ΔΙΑΣΤΑΣΕΩΝ ΔΙΠΛΟ.ΤΟΥΣ ΚΑΘΑΡΙΣΕ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ Ο MOUCHE.





EUROPA LEAGUE QUARTER FINAL

Κάπου εδώ το όνειρο για μας πίστεψα ότι είχε τελειώσει.Μετά το τελικό σκορ στο Stanford Bridge αναρωτήθηκα,''βρε λες;''.



Spoiler: show
Image


ΡΕΒΑΝΣ.

Spoiler: show
Image


Η Δ Ο Ν Η.Χωρίς να δημιουργηθούν πολλές φάσεις,πήραμε τις ευκαιρίες μας,και πήραμε άλλη μία επική πρόκριση.










EUROPA LEAGUE SEMI FINAL

Στην προηγούμενη διοργάνωση είχαμε φτάσει και πάλι στους 4.Αποκλείοντας βέβαια ΠΟΛΥ πιο βατές ομάδες,όπως η Wisla,η Lille και η Dinamo Kiev.Στους 4 μας απέκλεισε η Βιγιαρεάλ.Ήρθε η ώρα για εκδίκηση.(?)

Spoiler: show
Image

Σε ένα ματς που έσπασαν καρδιές μέχρι το τελευταιο λεπτό,πήραμε την νίκη κρατώντας το 0 πίσω.
ΡΕΒΑΝΣ.



Όπως και στο Μιλάνο,βρεθήκαμε πίσω στο σκορ πολύ νωρίς.Στο 41ο λεπτό ο Bruno Renan δέχτηκε την κόκκινη κάρτα.Προσέχτε το λεπτό.41ο λεπτό η κόκκινη.Οπως και στο Μιλάνο.Πήρα το θάρρος και έβαλα 2ο επιθετικό μέσα,κρατώντας 4 στην άμυνα,1 mc με αμυντικά καθήκοντα,1 mc με επιθετικά καθήκοντα,2 wingers και 2 ST.


Spoiler: show
Image

Η Δ Ο Ν Η.Για ακόμα μια φορά.ΣΤΟ 115!ΗΜΑΣΤΑΝ ΣΤΟ ΤΕΛΙΚΟ!


Στην Ελλάδα πήραμε δύσκολα το πρωτάθλημα,ώντας αρκετά τυχεροί μιας και στραβοπατήσαμε πολλές φορές.

Image

Κάναμε και το νταμπλ με την κατάκτηση του Κυπέλλου.

Image


Αυτό που με έκαιγε περισότερο όμως ήταν ο Τελικός.Ο ΤΕΛΙΚΟΣ βασικά.


UEFA EUROPA LEAGUE FINAL
From Friuli,Udine



Αντίπαλος η Hoffenheim,που στον ημιτελικό απέκλεισε την Ιντερ. :!: Στην Γερμανική ομάδα υπήρχανε παίχτες όπως ο Kadlec,o Buonnanote και ο Salvio.Δύσκολος αντίπαλος.

Image

Πάμε να κάνουμε παιχνίδι κέντρου,με shorter tempo και μεγάλη ελευθερία κινήσεων στο Mouche.


Spoiler: show
Image
Τα λόγια είναι περιττά.Για την γκολάρα που έβαλε ο Carcela από γωνιακή θέση.Θα χεις για πάντα μια θέση στην καρδιά μου μικρέ ΒέλγοΙσπανοΜαροκινέ.:snif:

Spoiler: show
Image
Spoiler: show
Image
FAMOUS TREBLE TIME!
:snif: :snif: :snif: :snif:
bjbill
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1480
Joined: Sun May 17, 2009 3:11 pm
Football Manager της ομάδας: Notts County
Αγαπημένη Ομάδα: Παναιτωλικός, Liverpool
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Συγχαρητηρια! Τρομερη πορεια και εχεις μια αξιοθαυμαστη ομαδα...
Αν ποσταρε κανα ss απο παναιτωλικο (ροστερ).
Caz
Banned
Banned
Posts: 3192
Joined: Fri Nov 21, 2008 3:21 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Επιτελους το εγραψες -gioupi

Τρελη πορεια. Treble με μια ομαδα απολυτως φτιαγμενη απο σενα.

Σε πολλα ματς θυμαμαι μου λεγες σαν σπικερ το τι γινεται :D

Μπραβο ξανα.

ΑΣΑ :snif:

Igor,Mouche,Carcela,Matic,Acosta -ypoklinomai

ΑΛΛΑ ... ... ... ...

DIEGO CASTANO

:snif:
User avatar
multiplier
Football Legend
Football Legend
Posts: 13242
Joined: Tue Nov 07, 2006 9:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ/Valencia
Status: 5
Location: Χαϊδάρι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τελειώνοντας από φαντάρος και μετά την εξεταστική μου είπα ότι ήταν καιρός να ασχοληθώ λίγο με το FM2010. Με αφορμή την άνοδο της λατρείας St. Pauli στα σαλόνια της Bundesliga είπα να δοκιμάσω κι εγώ να κάνω το ίδιο. Δεν έχω παίξει 5-10-15 σαιζόν όπως οι προηγούμενοι. Για την ακρίβεια δεν έχω τελειώσει καν την πρώτη σαιζόν. Αλλά η ως τώρα πορεία θεωρώ ότι είναι άξια αναφοράς και θα επανέλθω αργότερα με update για τη συνέχεια.

Φυσικά μόνο ένας τρόπος υπάρχει να ξεκινήσουμε:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=b0LDbf4ipWM[/youtube]
Τα προγνωστικά στην αρχή της χρονιάς μας δίνανε 8ους στην δεύτερη κατηγορία της Γερμανίας.

Το ρόστερ ήταν μάλλον για ακόμα χειρότερα, τα χρήματα για μεταγραφές ήταν πενταροδεκάρες. Απαιτούταν scouting, searching κλπ κλπ.

Με την έναρξη της κανονικής σαιζόν μόλις 3 παίκτες από το αρχικό ρόστερ εμφανίζονταν στην ενδεκάδα μας. Ο DC Morena, o DM Lehmann και ο Striker Ebbers, μετά από 10 μεταγραφές. Φυσικά αρκετοί παρέμειναν ως εναλλακτικές λύσεις με 12ο παίκτη τον νεαρό Τούρκο Naki.

Ξεκινώντας η σαιζόν τα πράγματα πήγαιναν αρκετά καλά, αλλά τίποτα το εντυπωσιακό. 2 ήττες από τα μεγάλα φαβορί για άνοδο Aachen, Karlsruhe, ήττα από την δεύτερη έκπληξη της σαιζόν Augsburg και μία αναπάντεχη από τη μέτρια Paderborn, ένα Χ και δύσκολες συνήθως νίκες με τους υπόλοιπους. Παράλληλα μετά τον εύκολο πρώτο γύρο στο κύπελλο πέσαμε με την περυσινή νικήτρια της δεύτερης κατηγορίας Freiburg, και μάλιστα η κληρωτίδα μας έστειλε να παίξουμε εκτός. Κόντρα στα προγνωστικά με ένα άνετο 2-0 περάσαμε για τον επόμενο γύρο και αντίπαλλο τη Bochum.

Μετά από 10 αγωνιστηκές με 6-1-3 στο πρωτάθλημα η ομοσπονδία μας τα κάνει μούτι και ενώ παίζουμε κύπελλο Τετάρτη μας ορίζει το ντέρμυ με την πρωτοπόρο Augsburg την Παρασκευή. Αναγκαστικά τη Bochum θα αντιμετώπιζαν ρεζέρβες και πάμε με σύστημα σταυρού... Η Bochum κυριαρχεί, έχει τον έλεγχο, αλλά δε μπορεί να σκοράρει. Και ενώ φαίνεται να πάμε σε παράταση και να μείνουμε χωρίς αλλαγές για την Παρασκευή στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο συνήθως εξεδράτος Charles Takyi βλέπει ένα όνειρο 35 μέτρα από το τέρμα και φωτογραφίζει το παραθυράκι του Heerwagen για το 1-0. Είμαστε στους προημιτελικούς!

11η αγωνιστική με την Augsburg, και η τύχη γυρνάει ανάποδα. Είμαστε καλύτεροι, μπαίνουμε πολύ πιο συχνά περιοχή, αλλά τελικά ήττα με 1-2 και πτώση εκτός ζώνης προβιβασμού.

Η συνέχεια όμως δείχνει βατή μέχρι τη διακοπή του Ιανουαρίου. 6 αγώνες, 6 νίκες και πάμε στη διακοπή ως πρωτοπόροι, έστω και στην ισοβαθμία με την Augsburg, ενώ Karslruhe και Furth μετά από ντεμαράζ έχουν πετάξει το φαβορί Aachen εκτός ζώνης προβιβασμού. Μέχρι τώρα η επίθεση όλα τα λεφτά, άμυνα εκτός τόπου και χρόνου.

HSV και Shalke μας δίνουν 300.000 και 120.000 αντίστοιχα για φιλικά στη χειμερινή διακοπή. Το Αμβρούργο το μετάνιωσε οικτρά. Μπροστά στο σκορ από το 9, χωρίς να ανησυχήσουμε λεπτό κερδίζουμε 1-3 και δείχνουμε τα δόντια μας εν όψει του δεύτερου γύρου. Η Shalke σε ένα ισορροπημένο παιχνίδι κερδίζει τελικώς 1-0 με ένα πέναλτυ του Rafinha. Κλάιν. Ακόμα μία ομάδα πρώτης κατηγορίας που την παίξαμε στα ίσια.

Στη μεταγραφική κινηθήκαμε απόλυτα επιτυχημένα. Πρώτα ξεφορτωθήκαμε κάποια πολύ βαριά συμβόλαια (μεταξύ αυτών ένα 825 χιλιάδων και ένα 500 χιλιάδων) και παράλληλα πήραμε 2-3 παίκτες για το κέντρο της άμυνας γιατί δε γίνεται να μας γλετνάει ο κάθε τραγικός που βρέθηκε τριγύρω από την περιοχή μας... Μεγάλο όνομα ο 166 φορές διεθνής με την Κολομβία Ivan Hurtado. Στα 35 του πλέον, αλλά το επίπεδό του είναι δύο σκαλιά πιο πάνω από ότι υπάρχει στην ομάδα, για να μην πω στην κατηγορία. Παράλληλα πήραμε από την K'lautern τον 21χρονο πολυθεσίτη Stefan Kotysch με 200 χιλιάρικα, με αποτέλεσμα οι οπαδοί τους να κάνουν συλλαλητήρια για την κλοπή του μεγάλου ταλέντου για πενταροδεκάρες. Μαζί τους κι εγώ, καλά τα λένε, αλλά έμενε ελεύθερος σε 6 μήνες παλικάρια μου...

Και ξεκινάει δεύτερος γύρος. Έχουμε όμως ακόμα φόρα από τον πρώτο, έτσι μετά από ακόμα 5 αγωνιστικές δεν έχουμε κάνει ούτε ισοπαλία και με 11(!!!) σερί νίκες στο πρωτάθλημα είμαστε στην πρώτη θέση με 9 πλέον βαθμούς διαφορά από τον δεύτερο! Φυσικά εξακολουθεί να βγάζει τα κάστανα από τη φωτιά η επίθεσή μας με 51 γκολ σε 22 παιχνίδια πρωταθλήματος! Η άμυνα φυσικά εξακολουθεί να μπάζει και έχει δεχθεί 27, αλλά δεν πειράζει, θέαμα στο λαό... Σιγά σιγά θα μπουν οι μεταγραφές και θα ισιώσει το πράγμα.

Και μέσα σε όλα αυτά κληρωνόμαστε με την Leverkuzen στα προημιτελικά του κυπέλλου, και φυσικά όλα τα προγνωστικά λένε ότι μέχρι εδώ ήταν... Με όλα εναντίον μας προφανώς μπαίνουμε προσεκτικά (aka ταμπούρι και άγιος ο Θεός) και με το μυαλό μας στην κόντρα. Η Bayer βαράει από παντού, αλλά ο αναπληρωματικός GK (ο βασικός είναι ξένος και έχουμε όριο 3 στο κύπελλο) έχει κατεβάσει τα ρολά. Μέχρι το 65 έχουμε μόλις μία τελική προσπάθεια, αν και ήταν κλασσικότατη. Στο 67' μετά από μια μακρυνή μπαλιά από την άμυνα ο Djalo (βλ. παρακάτω) φεύγει στην κόντρα, η άμυνα του αντιπάλλου δεν τον φτάνει ούτε με λάσο, πλασάρει σωστά και γράφει το 1-0! Ταμπούρωμα και τα υπόλοιπα 25 λεπτά περνάνε άνετα σχετικά με την bayer να προσπαθεί από τα πλάγια, αλλά να καθαρίζονται όλες οι φάσεις εύκολα, ειδικά μετά την προσθήκη ενός ακόμα DC στη συνταγή.

Πρωτεργάτες της πορείας 2 λαβράκια που βγάζουν μάτια.
Spoiler: show
Image
Στη River περίσσευε, κοψοχρονιά μας τον έδωσε με 180 χιλιάρικα. Είπαμε ευχαριστώ, και του δώσαμε το κέντρο δικό του. Όταν ένας playmaker έχει 20 ασσίστ σε 22 παιχνίδια τι παραπάνω να του ζητήσεις; Και όμως αυτός πρόλαβε να παστελώσει και 7 δικά του έτσι, για να μην καταντάει βαρετό...
Spoiler: show
Image
H Sporting τον είχε για παραχώρηση, κόστισε κάτι παραπάνω και αναγκαστήκαμε να πουλήσουμε 1-2 παίκτες για να τα μαζέψουμε, αλλά τελικά τα 925 χιλιάρικα μοιάζουν ένα τίποτα μπροστά σε όσα έχει κάνει ως τώρα. Σε 22 παιχνίδια πρωταθλήματος έχει σκοράρει 23 φορές. Παράλληλα έχει δώσει και 8 γκολ στον παρτενέρ του τον Ebbers. Δεν ξέρω τι θα έκανε σε μεγαλύτερο πρωτάθλημα, αλλά εκεί που παίζουμε τώρα απλά δεν τον προλαβαίνει κανένας. Αρκεί να περάσει η μπάλα τον αμυντικό, μετά δεν πρόκειται να τον ξαναβρεί μπροστά του. Με την κίνηση που έχει εκτός μπάλας, και την επιτάχυνσή του το τεχνητό off side σε όλη τη Γερμανία έχει πάει περίπατο. Ήδη η Atletico Madrid δείχνει ενδιαφέρον, αλλά δεν πρόκειται να πάει πουθενά. Εδώ θα μείνει να παστελώνει. 8)

Άξιοι συμπαραστάτες των παραπάνω 2 ο 20χρονος Rogerio που ήρθε ελεύθερος για να υπάρχει ως εναλλακτική και τελικά έκανε δική του τη δεξιά πλευρά, ξεκινώντας από την άμυνα, ο 22χρονος Khumalo στο κέντρο της άμυνας και ο Ebbers που πρόσφατα θυμήθηκε τι θέση παίζει και έφτασε τα 10 γκολ.

Σε όλη τη χρονιά σχεδόν παίξω με 4-1-3-2, στην αρχή ξεκίνησα με δύο πλάγιους χαφ, τελικά γυρίσαμε σε 3 MC μπροστά από τον anchor man Lehman, και δεν το αλλάζουμε με τίποτα. Μοναδικές παραφωνίες τα παιχνίδια κυπέλλου με τις μεγάλες όπου γυρνάμε στο πιο συντηρητικό 4-5-1.

Αναλυτικότερα το σύστημα:

Image

Ρόλοι παικτών:

Δύο Center backs - defend και δύο full back - Automatic στην άμυνα.

Στο κέντρο ο DM παίζει ως Anchor man - defend και μπροστά του έχει έναν Advanced playmaker - Attack με δύο Central midfielders - support δεξιά και αριστερά.

Τέλος στην επίθεση έχουμε έναν ψηλό, βαρύ φορ με ρόλο Target man - attack και έναν κοντό, γρήγορο με ρόλο Advanced forward - attack.

Η μόνη τρύπα είναι ότι μεταξύ κέντρου και επίθεσης μένει ένα κενό, αλλά δεν σκοπεύω να πειραματιστώ αφού η ομάδα πετάει. Όποιος θέλει μπορεί να δοκιμάσει κάτι διαφορετικό για τον έναν MC ή τον έναν ST και να κλείσει το χώρο.

Οι οδηγίες αλλάζουν ανάλογα το παιχνίδι, οπότε δεν έχω κάτι να πω επ' αυτού, παρά μόνο ότι όταν η ομάδα μπλοκάρει και σουτάρει μόνο από απόσταση ή δεν σουτάρει καν η πρώτη αλλαγή που θα κάνω είναι να πάω στα touchline και να δώσω εντολές Get ball forward, pass into space και Work ball into box. Έτσι φτάνουμε πιο συχνά έξω από την περιοχή, αλλά αντί να σουτάρουν επιπόλεα στα πουλιά γυρίζουν περισσότερο και με υπομονή τη μπάλα μέχρι να βρουν χώρο να περάσει περιοχή και σχεδόν πάντα πιάνει. Στα πολύ σκούρα (Χ στο 70'+) πετάμε και 3ο φορ μέσα (βγαίνει ο ένας MC), πίεση ψηλά, ε και, μια του κλέφτη, δυο κλπ μπαίνει το γαμήδι. :P

Η πορεία σε εικόνες:
Spoiler: show
Image

Image

Image

Image
Επίσης τόσες φορές να αναφέρεται το όνομά μου ως υποψήφιος αντικαταστάτης κάποιου δεν έχω ξαναματαδεί! Από την Atletico, τον Παναθηναϊκό και τον Ολυμπιακό μέχρι την 22η της Β' Ισπανίας Numancia! Είτε ως πρώτο φαβορί είτε ως εναλλακτική πρέπει να μου έχει βγάλει 20-30 μηνύματα και ακόμα είμαι στον πρώτο Φλεβάρη. :P
Last edited by Tsakalaki on Sun Aug 29, 2010 8:55 am, edited 1 time in total.
Reason: Moulti, τα screenshots προτιμητέα σε ανάλυση 800Χ600
DEATH TO THE SALAD EATERS!

:headbang: Take a look to the sky just before you die
:headbang: it 's the last time you will
User avatar
chris792
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7158
Joined: Mon Dec 29, 2008 1:04 am
Football Manager της ομάδας: Newcastle United
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Sky Valley
Has thanked: 0
Been thanked: 0

mitsakoc wrote:Image
FAMOUS TREBLE TIME!
:snif: :snif: :snif: :snif:
ΑΘΛΟΣ. ΑΘΛΟΣ. ΑΘΛΟΣ. Μπορώ να πάω να πεθάνω ήσυχος πια. :)
Πρέπει εκεί στην κεντρική πλατεία στα Δικαστήρια να έχουν κι ένα άγαλμα για τον Πάμπλο το Μόουτσε, δε μπορούν να κάνουν κι αλλιώς. :D
When a man lies, he murders some part of the world.
These are the pale deaths which men miscall their lives.
All this I cannot bear to witness any longer.
Cannot the kingdom of salvation take me home?



ImageImage

Hypocrisy made paramount, paranoia the law.
User avatar
zoel
Trialist
Trialist
Posts: 3
Joined: Sun Sep 11, 2005 1:23 am
Football Manager της ομάδας: Άρης
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η ιστορία μου βρίσκεται δημοσιευμένη στο Blog μου και είναι 100% αληθηνή.
Εδώ είναι κατευθείαν η το link για να την διαβάσετε.: http://blog.libero.fm/zoel/2010/05/foot ... reams.html
Επειδή δεν βλέπω κάτι άλλο δημοσιευμένο, μπορεί και να είμαι ο πρώτος, ή απλά να έχω αργήσει...
Όπως και να χει... σαν το Manager δεν έχει!!!

Zoel
arrested3
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 314
Joined: Fri Apr 24, 2009 5:33 pm
Football Manager της ομάδας: Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Αρης, Λιβερπουλ
Status: 8 years Football Manager and counting
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φιλε την ειχα διαβασει παλιοτερα αν εισαι οντως εσυ ο ζοελ, μπραβο πολυ καλη. Ελπιζω πλεον να γραψεις μια και εδω. :)
Post Reply

Return to “The other way”