Sad Man's Tongue

Πείτε για τα πρωταθλήματα, τα κύπελλα, τις "κόντρες" στην Ευρώπη που ζείτε στον κόσμο του FM...Γράψτε ΙΣΤΟΡΙΑ!
User avatar
Sponis
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 25743
Joined: Thu Oct 03, 2002 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Δόξα Δράμας
Αγαπημένη Ομάδα: Manchester United / Π.Α.Ο.
twitter: Sponis
Status: I'm coming... Keep running... Tormenting You!
Location: Under Your Wings and Into Your Arms
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0
Contact:

τα παλιόπαιδα , ούτε μία νίκη δώρο στον προπονητή τους δε μπορούν να κάνουν για τα γενέθλιά του... και είχαν και δύο ευκαιρίες τα τομάρια... θα τους δείξω εγώ , θα δούνε τι θα πάθουνε...

επόμενο ματς με την Preston... πάλι ο αντίπαλος προπονητής μου τη λέει. Καλά φοράω καμιά ταμπέλα που λέει sucker? Van Liam looking for early season victory over rivals δηλώνω και όποιον πάρει ο grim reaper...


Παρολίγο να πάρει εμένα δηλαδή αλλά το γλύτωσα το εγκεφαλικό. Χωρίς τπτ το ιδιαίτερο βρεθήκαμε να χάνουμε στο Α' ημίχρονο από το 29'. Ε , δεν άντεξα, έπεσαν κάτι "ολλάνδικά" [δε ξέρω γαλλικά ρε παιδιά] στα αποδυτήρια και τους έβγαλα έξω με αυτοσκοπό τη νίκη. Τίποτα λιγότερο... Και το καταφέραν οι τσόγλανοι. Ας είναι καλά αυτός ο αψηλός ο Flo. Με 2 γκολ [στο 60' και το 82'] μας έδωσε προβάδισμα. Και ενώ οι άλλοι πάνε να ισοφαρίσουν με το σύστημα "φτου ξελευθερία" ο Rui Marques με ένα απ'ευθείας χτύπημα φάουλ βάζει ταφόπλακα στα όνειρά τους. 3-1 στο 90' και επιτέλους ανασαίνω...

Code: Select all

Sat 12 Aug 2006
 Championship
 Match Day 03
Preston - Leeds
   1        3
C.Ankergren 7, G.Kelly 8, S.Crainey 7, J.Douglas 7 [sub. R. Elliot 8], Rui Marques 8, A.Sa 8, D.Rose 7 [sub. G.Einarsson 7], A.Thompson 7, S.Derry 7, T.A.Flo 8, D.Healy 7 [sub. Dong 7]

γυρίσαμε το σύστημα σε 4-4-2 flat και είδαμε λίγο προκοπή. Βασικά στο Β' τους πήραμε και τα σώβρακα.Ελπίζω να συνεχίσουμε έτσι...

_____________________________________________________

μέσα στην εβδομάδα χάνουμε από τραυματισμούς τους Blake και Derry. Ετοιμαζόμαστε για τον δεύτερο εντός έδρα αγώνα μας...

Φιλοξενούμε τη Hull και δηλώνω στα media "My team will win if they play to their best." Eτσι νόμιζα ο άμοιρος... Ξεκινάμε πάλι με 4-4-2 flat , έχουμε κατοχή, έχουμε ευκαιρίες αλλά κάτι λείπει. Το γκολ.Κάτι που είχαν οι άλλοι εις διπλούν... Στο 42' και στο 68'. Εμείς κάναμε τις ευκαιρίες αυτοί τα γκολ... Ο *μπιπ* ο τερματζής τους χτύπησε στεγνό 9αρι.

Code: Select all

Sat 19 Aug 2006
 Championship
 Match Day 04
Leeds - Hull
  0      2
C.Ankergren 5, G.Kelly 6, S.Crainey 7, R.Elliot 6, Rui Marques 6, A.Sa 6, D.Rose 6, J.Douglas 5 [sub. G.Einarsson 6], T.A.Flo 6, Dong 6

Leeds won't believe they lost this. Tigers strike lucky. Τα πρωτοσέλιδα την επόμενη μέρα τα ΄λενε όλα... Ναι αλλά και η σούμα λέει 3 βαθμούς σε 4 αγωνιστικές. Σίγουρα όχι το ξεκίνημα για ομάδα που χτυπάει πρώτη θέση...
User avatar
Sponis
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 25743
Joined: Thu Oct 03, 2002 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Δόξα Δράμας
Αγαπημένη Ομάδα: Manchester United / Π.Α.Ο.
twitter: Sponis
Status: I'm coming... Keep running... Tormenting You!
Location: Under Your Wings and Into Your Arms
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0
Contact:

επόμενο ματς είναι για το League Cup... άντε μήπως πάρουμε τα πάνω μας καθόλου...

Code: Select all

Tue 22 Aug 2006
  League Cup
  First Round
Chesterfield - Leeds
      0          3
N.Sullivan 8, G.Kelly 7, S.Crainey 7,R.Elliot 8, Rui Marques 8, S.Carole 8, D.Rose 9, A.Thompson 8 [sub. G.Einarsson 7], I.Westlake 7, T.A.Flo 7 [sub. I.Moore 6], Dong 8.

Έυκολο απογευματάκι και καθαρή νίκη με 0-3. Σκόρερ οι Dong [νωρίς νωρίς στο 2'], Rui Marques [32'] και Flo [37']. Στο Β' ρίξαμε ταχύτητα [και καλά]. ΜοΜ ο 16χρονος Danny Rose


_____________________________________________________

Eπιστροφή στα ματς του Πρωταθλήματος...

Πάμε να παίξουμε με την QPR. Το ηθικό της ομάδας αρχίζει να καλυτερεύει. Οπότε λέω ότι είναι ευκαιρία για νίκη σήμερα. Το παλέψαμε. Δυσκολευόμαστε να φτάσουμε σε ευκαιρίες όμως. Και αυτό το πληρώνεις κάποια στιγμή...

Code: Select all

Sat 26 Aug 2006
 Championship
 Match Day 05
QPR - Leeds
 1      0
N.Sullivan 7, G.Kelly 7, S.Crainey 7, R.Elliot 8, Rui Marques 7, S.Carole 6 [inj. sub A.Sa 7], D.Rose 7, A.Thompson 7, I.Westlake 7, T.A.Flo 6 [sub. Healy 6], Dong 7

MoM o R. Elliot από εμάς σε ματς που χάσαμε.Οι άλλοι με 2 σουτ στην εστία έβαλαν 1 γκολ. Εμείς με ένα σουτ , κανένα γκολ. Παίζουμε καλά αλλά...Προβληματισμός...

_____________________________________________________


Τελειώνουν οι μεταγραφές οπότε κάνω τις κινήσεις μου. Αγοράζω τον Alan Thompson, για να μπορεί να αφοσιωθεί σε εμάς και ακολουθούν άλλοι δύο παίκτες. Mark Kerr και Phil Marsh από Dundee και Man. Utd. αντίστοιχα.

_____________________________________________________

Επόμενο ματς πάλι εκτός. Αλλάζουμε και το σύστημα σε 4-1-3-2. Δοκιμάζουμε και τους νέους παίκτες. Τζίφος. Πάλι το ίδια.

Code: Select all

Sat 09 Sep 2006
 Championship
 Match Day 06
Derby - Leeds
  1      0
N.Sullivan 7, G.Kelly 7, S.Crainey 7, R.Elliot 7, M.Heath 6, S.Carole 6 [sub. Nicholls 7], D.Rose 6, M.Kerr 6, A.Thompson 6 [sub. J.Douglas 6], P.Marsh 6, Dong 6 [sub. Healy 6].

Πάλι ευκαιρίες με το σταγονόμετρο και φάγαμε ένα γκολ που δε μπορέσαμε να ανταποδώσουμε. Παίξαμε χειρότερα από την προηγούμενη φορά. Πρέπει να ενσωματώσω τα νέα παιδιά. Πιστεύω σε αυτούς...
gio-spurs76
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3573
Joined: Tue Feb 08, 2005 3:12 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Tottenham
Location: Βυρωνας
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Ναι ενσωματωσε τους καινουργιους μπας και βελτιωθουν τα παγονια :D
Παντως θα περασεις δυσκολες βραδιες στην Τσαμπιονσιπ κοουτς 8)

Καλη συνεχεια και οδηγησε τα παγονια εκει που τους αρμοζει δλδ στην Πρεμιερ :victory:
Spawn_I ανεφερε
Μπαίνει αμέσως fav. personnel γιατί εκπέμπουμε στα ίδια ποδοσφαιρικά μήκη κύματος
zidane72003 ανεφερε
Ο παππους απο το αλλα κολπα Τρεχει σαν 15ρης.στη μεσαια γραμμη ειναι απαιχτος.
Tsakalaki ανεφερε
Ναι, αυτός είναι ένα μικρός Ντιέγκο. Τριπλάρει ακόμα πάνω σε τσιγαρόχαρτο χωρίς να το τσαλακώσει, πασάρει και πλασάρει υποδειγματικά



Ό,τι είναι ο νους και η καρδιά για τον άνθρωπο είναι και η Ελλάδα για την ανθρωπότητα.
Γκαίτε

nogreeklish.
User avatar
Sponis
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 25743
Joined: Thu Oct 03, 2002 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Δόξα Δράμας
Αγαπημένη Ομάδα: Manchester United / Π.Α.Ο.
twitter: Sponis
Status: I'm coming... Keep running... Tormenting You!
Location: Under Your Wings and Into Your Arms
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0
Contact:

Γυρνάμε στην έδρα μας για να υποδεχθούμε την Cardiff... Το σύστημα γυρνάει σε 4-2-2-2. Τα πάμε κάπως καλύτερα αλλά το αποτέλεσμα είναι το συνήθες... Ήττα. Άδικη θα μπορούσα να πω...

Code: Select all

Tue 12 Sep 2006
 Championship 
 Match Day 07
Leeds - Cardiff
  2        3
Ν.Sullivan 6, G.Kelly 7, S.Crainey 7, R.Elliot 7, Rui Marques 6, A.Thompson 6 [sub. D.Healy 6], M.Kerr 6, S.Carole 6 [sub. S.Derry 7], D.Rose 7, P.Marsh 8,Dong 8.

Bρεθήκαμε πίσω στο σκορ στο 14' αλλά ο Alan Thompson ισοφαρίζει με ένα απ'ευθείας χτύπημα φάουλ΄στο 25'. Όμως προλαβαίνουμε και τρώμε και δεύτερο γκολ στο 30'. Στο Β' μπαίνουμε και μασάμε σίδερα [ένας παίκτης μου έχασε φρονιμίτη έτσι]. Ισοφαρίζουμε στο 65' και τους έχουμε κλείσει στα καρέ τους... Αλλά όπως έχει πει και ένας φιλόσοφος του ποδοσφαίρου, η μπάλα είναι πόρνη... 2-3 στο 88' και τάβλα η ομάδα...Κρίμα...

_____________________________________________________________


Σε 4 μέρες πάμε να παίξουμε με την West Brom.

Code: Select all

Sat 16 Sep 2006
 Championship
 Match Day 08
West Brom. - Leeds
    7          1
σόλο κλαρίνο ο Dirk van Liam στα χνάρια κάποιου Σαλέα...
τουρουρου τουτουρου...

_____________________________________________________________

Επόμενο ματς είναι για το κύπελλο με ομάδα της Premier League, τη Watford.

Code: Select all

Wed 20 Sep 2006
  League Cup
  2nd Round
Leeds - Watford
  0        2 
να βρω μια λέξη που να ταιριάζει με το παιχνίδι μας... Απελπισία... τη βρήκα. Δε ξέρω τι φταίει...Μας παίρνει η κατηφόρα μου φαίνεται και δεν έχουμε φρένα...

_____________________________________________________________

Τα πάμε χάλια έτσι κι αλλιώς , μας βάζουν και παιχνίδια ανά τρεις μέρες, έδεσε η κομπόστα.

Code: Select all

Sat 23 Sep 2006
 Championship
 Match Day 09
Plymouth - Leeds
   4         0
ΣΚΑΤΑ!!! τπτ. δε δουλεύει σωστά... Μόνο οι Amon Amarth έμειναν να με συνοδεύουν και να μου θυμίζουν... Valhalla awaits me, when I die... Πρέπει να πολεμήσω λοιπόν...
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Έτσι όπως βλέπω τα σκορ, το πρόβλημα δεν είναι απλά μεγάλο αλλά και πολυσύνθετο... επιθετικά η ομάδα δυσκολεύεται...όσο για την άμυνα, εκεί έχεις σφύξει επικίνδυνα.


Το να αλλάξεις σύστημα είναι δύσκολο, γιατί στην Αγγλία για να παίξεις κάτι άλλο απο 4-4-2 πρέπει να έχεις μπάτζετ πάνω απο 200 ε. Ευρώ...



Ντίρκ, keep wlaking...εμείς θα είμαστε μαζί σου...
Δε ξέρω για τους άλλους αλλά ως φίλος - ιστοριοφάγος - οικοδεσπότης σου ( :D ), θα σε στηρίζω μέχρι απολύσεως....



ΥΓ: Ελπίζω να μη τη πληρώσει το πισί μου μόνο...
ΥΓ2: Δε ζητάω βαθμολογία...καταλαβαίνω....
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
relentlessgeo
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6849
Joined: Tue Dec 27, 2005 1:12 pm
Football Manager της ομάδας: δεν κατεβασα το FM φετος :P
Αγαπημένη Ομάδα: Xavalencia FC
Status: is τα ξυνει :p
Location: Π. Ηρακλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote="Tsakalaki"]Το να αλλάξεις σύστημα είναι δύσκολο, γιατί στην Αγγλία για να παίξεις κάτι άλλο απο 4-4-2 πρέπει να έχεις μπάτζετ πάνω απο 200 ε. Ευρώ...[/quote]

εσυ εισαι ασχετος και δε μπορεις να παρεις πρωταθλημα στην αγγλια με κατι αλλο εκτος απο 4-4-2... :D
μια χαρα τα παιρνα τα πρωταθληματα με 4-3-3 στην αγγλια με τη νοτς καουντι ξερω γω... 8)


α ,κι εγω θελω βαθμολογια...ετσι για εκδικηση που μου σβηνει τα ποστ... :P





ΥΓ. μην φαω καρτα πλιζ ,δεν θα αντιμιλισω παλι στον καλο μας μοντ... :P :P
τεντωματα, μαντραπηδες, μιναρισματα, σου πα μου πες, σουξουμουξου, το να τ αλλο, το τσιμπουκι σας.
User avatar
Antonisjk
National Manager
National Manager
Posts: 7512
Joined: Thu Dec 11, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
Location: Κύπρος
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Δεν νομίζω να υπάρχει επιθετικό πρόβλημα...Απλά όταν σκοράρει η Λιντς, οι αντίπαλοί της σκοράρουν περισσότερο... :-k
Kastroman
National Manager
National Manager
Posts: 9295
Joined: Thu Jul 03, 2003 11:00 pm
Status: Come at the king, you best not miss.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ρε συ Θείο, κι εγώ σε 3 διαφορετικά save το ίδιο και χειρότερα τα πάω... αλλά δε βγαίνω να το φωνάζω μπροστά σ'όλο τον κόσμο. :D




p.s: No offence,ε; :hippy2:
Μια μέρα θα σηκωθώ, θα τον χτυπήσω φιλικα στην πλάτη, και θα τον ρωτήσω:
"Κυρ Αντρέα, με όλο το θάρρος. Γαμείς καθόλου;"
~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~
- Πονάω!
- Δεν πονάς. Φοβάσαι.
User avatar
geckham
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 17522
Joined: Tue Jun 17, 2003 11:00 pm
Location: North Bank, Highbury.
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Aφού είστε άμπαλοι ρε. Αν δεν την έχετε την Αγγλία, μην την παίζετε.
Αφήστε εμάς που έχουμε λιώσει με Yeovil, με Leeds, με Hull και με Arsenal να κάνουμε αυτό που ξέρουμε καλύτερα από όλους. 8)

Νο offence Bill, συνέχισε. :wink:
I fart in your general direction.Image
User avatar
Sponis
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 25743
Joined: Thu Oct 03, 2002 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Δόξα Δράμας
Αγαπημένη Ομάδα: Manchester United / Π.Α.Ο.
twitter: Sponis
Status: I'm coming... Keep running... Tormenting You!
Location: Under Your Wings and Into Your Arms
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0
Contact:

παιδάκια εγώ είπα θα το κάνω ιστορία και ότι γίνει... αν ήθελα να πάρω τρόπαια και να το παίξω καμπόσος θα έπαιρνα τπτ. ΠΑΟ, Man.Utd που παίζω συνήθως.... πήγα στο άγνωστο με βάρκα την ελπίδα....
User avatar
Antonisjk
National Manager
National Manager
Posts: 7512
Joined: Thu Dec 11, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
Location: Κύπρος
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Και καλά έκανες!
User avatar
Sponis
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 25743
Joined: Thu Oct 03, 2002 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Δόξα Δράμας
Αγαπημένη Ομάδα: Manchester United / Π.Α.Ο.
twitter: Sponis
Status: I'm coming... Keep running... Tormenting You!
Location: Under Your Wings and Into Your Arms
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0
Contact:

αφού ακούσαμε ότι είμαστε και άμπαλοι,πάμε παρακάτω...

Στη δέκατη αγωνιστική υποδεχόμαστε τη Sunderland του Roy Keane. H ψυχολογία μας στα τάρταρα. Κι όμως...

Code: Select all

Wed 27 Sep 2006
 Championship
 Match Day 10
Leeds - Sunderland
  2          2 
Αδικία για άλλη μια φορά... ή απλά ανικανότητα; Τρώμε γκολ νωρίς νωρίς [στο 5']. Με αντεπίθεση διαρκείας βρισκόμαστε μπροστά στο σκορ πριν πάμε στα αποδυτήρια. [Lewis 29', Dong 41']. Kαι ενώ στο Β' πάλι εμείς πιέζουμε σε μια από τις λίγες επιθέσεις των αντιπάλων , καταφέρνουμε και κάνουμε πέναλτυ. 2-2 στο 75'. Γενικώς έγινε ματσάρα και πιστεύω ότι αξίζαμε τη νίκη γιατί στις λεπτομέρειες είμασταν καλύτεροι.¨Ομως άλλα λέει ο φωτεινός πίνακας... Βαθμός μετά από καιρό πάντως...
_____________________________________________________

η βαθμολογία μετά από 10 αγωνιστικές...

[img]http://img509.imageshack.us/img509/161/ ... ho7.th.jpg[/img]

δύσκολα τα πράγματα...

_____________________________________________________

Επόμενο μάτς πάλι στην έδρα μας... υποδεχόμαστε τη Luton.
To πρώτο ημίχρονο λήγει 0-0 despite Leeds dominating όπως λένε και στα media... Kαι στο Β' ημίχρονο το ίδιο μοτίβο και κάποια στιγμή επιβεβαιώνετε ο σκληρός νόμος του ποδοσφαίρου... Όποιος δε βάζει γκολ, τρώει. Απέυθειας φάουλ στο 90' και ψάχνουμε να βρούμε τι μας χτύπησε...

Code: Select all

Sat 30 Sep 2006
 Championship
 Match Day 11
Leeds - Luton
  0       1 
Mένω ικανοποιημένος από την προσπάθεια των παικτών μου αλλά προβληματίζομαι για τους τερματοφύλακές μου.Σε αυτό το ματς 2 σουτ πήγαν στην εστία μας και το ένα το έφαγε... Κάτι πρέπει να κάνω...
kosmar7
Indispensible
Indispensible
Posts: 1953
Joined: Fri Dec 08, 2006 2:28 am
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακος
Αγαπημένη Ομάδα: Oλυμπιακός
Location: Sun City
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλά τόσο χάλια υλικό έχει η Λιντς?
User avatar
Antonisjk
National Manager
National Manager
Posts: 7512
Joined: Thu Dec 11, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
Location: Κύπρος
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Φίλε Spawn_I η ομάδα πρέπει να αρχίσει να πέρνει αποτελέσματα. Κρούω τον κώδων του κινδύνου αυτή τη στιγμή! Δεν γίνετε να πέσει η ομάδα!
User avatar
Sponis
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 25743
Joined: Thu Oct 03, 2002 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Δόξα Δράμας
Αγαπημένη Ομάδα: Manchester United / Π.Α.Ο.
twitter: Sponis
Status: I'm coming... Keep running... Tormenting You!
Location: Under Your Wings and Into Your Arms
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0
Contact:

κάνε εσύ Ding γιατί το Dong τον έχω εγώ... :yea:
Post Reply

Return to “Ιστορίες FM2007”