[Τεχνικη ερωτηση]Αργει το continue και το fm συνολικοτερα

Έχετε τεχνικές δυσκολίες; Δε σας "τρέχει" με τίποτα; Βρήκατε bug και δεν ξέρετε που να το πείτε; Εδώ λοιπόν!
Post Reply
toni lora
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3356
Joined: Mon Dec 26, 2005 3:04 pm
Football Manager της ομάδας: on Holiday
Αγαπημένη Ομάδα: Πρασινες ΤΟΥΛΟΥΜΠΕΣ
Status: ..πιασε μια... Τουλουμπα!
Location: Κορυδαλλος-Νικαια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

...εδω και μερικους μηνες εβαλα συνδεση ιντερνετ σπιτι(connx ΟΤΕ) και παρατηρησα ασχετως αν ειμαι στο ιντερνετ να αργουν να ανοιξουν παραθυρα και λοιπα πραγματα-εκει που ανοιγε με την μια τωρα την καταλαβαινεις την διαφορα αν και την συνηθησα...
...οταν ομως ανοιγω το παιχνιδι(2 ,3 καλες φορες που το εχω παιξει)μου αργουσε το continue(ακομα και πριν απο ματς που το μονο που εχει να κανει ειναι να σε βαλει στην οθονη του ματς)...βεβαια στην ολη διαδικασια προστεθηκε στο οτι(δεν θυμαμε πως)μου αχρηστευτηκε και ενα προγραμματακι(σωτηρια)Cm4_speeder καπως ετσι λεγοταν(δοξασμενος:notworthy: να ειναι αυτος που το προτεινε εδω μεσα)-ηταν αυτο που επιταγχυνε το continue.
...εχτες συγκεκριμενα φορτωσα το skin του forlan και εκει πραγματικα για να παιξει τα ματς της αγωνιστικης..απλα δεν φορτωνε η μπαρα παρα μονο οταν γυριζα απτο μπανιο :shock:
...εχω μνημη 756-περιπου, celeron 2000 επεξεργαστη(να σκεφτητε οτι πριν ενα χρονο πηγαινε μαλλιαmopedsmile: απο την ωρα που απο 256 εβαλα αλλα 500 στην ραμ και απο την ωρα που εβαλα ιντερνετ....βγηκε η κουραση:sad4:
(:
1)τι αναβαθμιση να κανω στο ελαχιστο(ειχα ξαναρωτηση και περυσι τωρα που θα θυμαμε και ειχα παρει απαντηση =D> και ειχα κανει την αλλαγη στη μνημη)
2)αυτο το προγραμματακι(Cm4_speeder) το βρηκα και το ξανακατεβασα αλλα καπου βρισκει προβλημα :? και δεν φορτωνει :dontknow: ,παιδια βοηθαγε απιστευτα(αν υπαρχει ευκαιρη μια δευθυνση να το κατεβασω ξανα :wink: )
3)Αυτο με το ιντερνετ μου ειναι ακατανοητο:crazy:(κλειστο το εχω και αργει
:redhotevil: ,επισης εχω βγαλει και τα νορτον αντιβαριους και βαλα πιο ελαφρια)

ΥΣεδω και δυο μηνακια προσπαθω να βαλω ενα αλλο αβαταρ και δεν δεχεται με τιποτα το προφιλ μου(γιαυτο και τα σβησα ολα:williamshatter: )...ενω κανω hosting φωτο κατω απο 10κ,και με τα προβλεπωμενα πιξελ,βαζω την διευθυνση του hosting κανοντας κοπη στο μεσαιο κενο παραθυρακι απ τα τρια που εχει κατω στο προφιλ και οταν παταω να το παρει μου γραφει type :(
μου χει σπασει τα νευρα:tsatila: ,την στιγμη που σε αλλο φορουμ που εχει την ιδια βαση οπως το δικο μας τις παιρνει αβερτα της φωτο :roll:
Δωστε ματια:magnifyglass: στον τυφλο :dead:
στο τηλεφ. εκμπομπης>
καλησπερα>
Φρανκ,φρανκ,φρανκ..
Παρουσιαστρια>
καλα εισαι..?

μπαουυυυυυυυυυυυ....

τι ωρα ειναι?

Φρανκ,φρανκ,φρανκ..

$%$#@!^@&#&*%$*
..φρανκ...
απλα πραγματα,ΦΡΑΝΚ!
User avatar
dforlan9
Graphics' Expert
Graphics' Expert
Posts: 15589
Joined: Tue Apr 29, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός / Arsenal
facebook προφίλ: dforlan9
twitter: dforlan9
Location: Piraeus
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Contact:

Είδα το μήνυμα σου στα γραφικά, και μετά από εκείνο είδα και αυτό..
Όταν αλλάζεις skin η cache του παιχνιδιού ξαναφτιάχνεται (δηλαδή Kits logos pictures που είναι αποθηκευμένα κάπου στο σύστημα σαν cache για ταχύτερη προσπέλαση από το FM), οπότε αφού έβαλες το skin, ξαναπάτα το Use Skin Cache.
Από την άλλη αφού έγινε αυτό το πρόβλημα μόλις έβαλες ίντερνες, μήπως μπήκε και κανά κακόβουλο πρόγραμμα που να σου τρώει μνήμη; Μπες σις διεργασίες συστήματος και δες αν υπάρχει κάτι παράξενο που να τρώει πολύ CPU και μνήμη.

Για να βάλεις άβαταρ, ανέβασε το στο imageshack και κάνε το απευθείας λινκ της εικόνας επικόλληση στο :
Link to off-site Avatar:
Enter the URL of the location containing the Avatar image you wish to link to.
User avatar
Snk
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6539
Joined: Mon Dec 08, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Parma, Liverpool
twitter: Snk013
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

[quote="toni lora"] 2)αυτο το προγραμματακι(Cm4_speeder) το βρηκα και το ξανακατεβασα αλλα καπου βρισκει προβλημα :? και δεν φορτωνει :dontknow: ,παιδια βοηθαγε απιστευτα(αν υπαρχει ευκαιρη μια δευθυνση να το κατεβασω ξανα :wink: )[/quote]

Download
http://files.filefront.com/cm4speeder/; ... einfo.html
http://www.winningxi.com/cm0304/downloa ... ER2KXP.zip
toni lora
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3356
Joined: Mon Dec 26, 2005 3:04 pm
Football Manager της ομάδας: on Holiday
Αγαπημένη Ομάδα: Πρασινες ΤΟΥΛΟΥΜΠΕΣ
Status: ..πιασε μια... Τουλουμπα!
Location: Κορυδαλλος-Νικαια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

dforlan9 εψαξα για καποιο προγραμμμα που μπορει να μπηκε απο το ιντερνετ(κοιταξα στις διεργασίες συστήματος-αν και δεν καταλαβα και πολλα(: ,αλλα δεν βρηκα τιποτα(εκτος και αν τρυπωσε:painting: πουθενα και δεν μορουν να το διαβασουν 4 αντιβιοτικα 8),
-AVG :grab: ,NM32 :violent3: ,Spybot :fatalfridge: , Panta :mpatsos:
ωστοσο κατεβασα το Cm4_speeder και βρηκα παλι τη χαρα του παιχνιδιου :victory: :wink: (thanks Snk-ευχομαι η Παρμα να παραμεινη ανετα φετος (: )...
...Αυτο ομως δεν βελτιωνει την κατασταση εξω απο το FM,αφου εκει αργουν πολλα πραγαματακια σε σχεση με παλια :roll: ...anyway,thanks για την ωρα(θα παω για μνημη ουτος η αλλος και εκει θα του πω να ριξει και καμια ματια)
ΥΣ.Καθως βλεπετε το αβαταρ ξεκολησε αφου καταλαβα:thumbleft: οτι κανεις επικολλησει την γραμμη που διπλα γραφει
link και οχι αυτο που ελεγε Forums
τοσο καιρο... ](*,)
στο τηλεφ. εκμπομπης>
καλησπερα>
Φρανκ,φρανκ,φρανκ..
Παρουσιαστρια>
καλα εισαι..?

μπαουυυυυυυυυυυυ....

τι ωρα ειναι?

Φρανκ,φρανκ,φρανκ..

$%$#@!^@&#&*%$*
..φρανκ...
απλα πραγματα,ΦΡΑΝΚ!
Post Reply

Return to “Τεχνικές Ερωτήσεις / Bugs FM2007”