Database: Α',Β',Γ' Εθνική Ελλάδας (σε προδιαγραφές Βελγίου!)

Συζητήστε για τη νέα έκδοση του Football Manager!
riris
Trialist
Trialist
Posts: 57
Joined: Sat May 26, 2007 11:17 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

kkostas wrote:Κάποιο bug εκτος απο αυτο με τους ξένους και το άλλο με τις σημαίες που προαναφέρθηκε δεν έχω δει...Πολυ καλη προκληση... :victory:
Οι απεριόριστοι ξένοι πρέπει να είναι χαρακτηριστικό του βελγικού πρωταθλήματος. Άρα πάει πακέτο, από τη στιγμή που δεν υπάρχει τρόπος να αλλάξουν οι κανόνες ενός πρωταθλήματος. Όσο για τις σημαίες, αυτές εμφανίζονται σωστά: τα τρία γράμματα που ακολουθούν δείχνουν πως κάτι έχει πειραχτεί! ;-)
serial killer 69 wrote:στον φακελο db αντικα8ηστουμε το φακελο 700 με τν φακελο greece-belgium 2 ή τους αφηνουμε και τους δυο φακελους???
Αφήνουμε και τους δύο φάκελους. Όμως, το ότι υπάρχει φάκελος με την ονομασία 700 με κάνει να υποψιάζομαι πως δεν υπάρχει το 7.0.2 update. Δε νομίζω πως θα δουλέψει χωρίς αυτό...
Last edited by riris on Sat Oct 20, 2007 2:37 am, edited 1 time in total.
matthew21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 7315
Joined: Sat May 05, 2007 10:21 am
Αγαπημένη Ομάδα: Πρόεδρος Εδεσσαϊκού
Location: Οn a plane (hopefully)
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Το κατέβασα και εγώ!!
ΠΟΑ για άνοδο ρεεεε!!
Πρέπει να ψαχτώ όμως πρώτα για να το εγκαταστήσω...
Alexos
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5359
Joined: Mon Dec 27, 2004 9:51 pm
Αγαπημένη Ομάδα: PAO B.C.- Chicago Bulls
Status: Η μειοψηφία μπορεί και να έχει δίκιο, η πλειοψηφία πάντα κάνει λάθος.
Location: Καρδίτσα/Θεσσαλονικη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

[quote="Superior"]

Code: Select all

http://rapidshare.com/files/37513549/greece-belgium-2.zip.html
οριστε[/quote]

Ευχαριστώ πολυ Superior,το κατεβάζω τώρα!

Θα γράψω εντυπώσεις σε λίγο
Ιστορία NBA 2K14 Association - Jazzing for the Title

viewtopic.php?f=392&t=40536&p=1859597#p1859597
Bouklas
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2422
Joined: Sat Nov 25, 2006 10:08 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Α.Ε.Κ.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Και εγώ το κατέβασα και έπαιξα με ΑΙΟΛΙΚΑΡΑ :yea: :D Άντε να ανεβουμε Σουπερλιγκ να έρθει και ο Παυλής :D
"Το όμορφο ως όμορφο το θεωρώ φασισμό."

ΜΕΤΑ ΤΟ ΚΟΥΡΕΜΑ, ΕΡΧΕΤΑΙ Η ΦΑΠΑ...
User avatar
Stonecity3
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2460
Joined: Tue Nov 07, 2006 1:22 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Αιολικός,Ολυμπιακός, Ατλέντικο
Location: Πετρούπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

[quote="Bouklas"]Και εγώ το κατέβασα και έπαιξα με ΑΙΟΛΙΚΑΡΑ :yea: :D Άντε να ανεβουμε Σουπερλιγκ να έρθει και ο Παυλής :D[/quote]

Αιολικάρα? :shock: :shock:
Και νόμιζα ότι ήμασταν λίγοι σε αυτό το φόρουμ! :D
Το κατέβασα κια γω και ξεκίνησαμε Αιολικάρα..Πάμε για Τσαμπιονς Λίγκ λέμε :yea: :yea: :D
http://west-dev-team.blogspot.gr/



I always tell the truth. Even when I lie.
Born2bCM
Trialist
Trialist
Posts: 61
Joined: Sat Nov 29, 2003 12:00 am
Location: Athens-Wigan
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote="Stonecity3"][quote="Bouklas"]Και εγώ το κατέβασα και έπαιξα με ΑΙΟΛΙΚΑΡΑ :yea: :D Άντε να ανεβουμε Σουπερλιγκ να έρθει και ο Παυλής :D[/quote]

Αιολικάρα? :shock: :shock:
Και νόμιζα ότι ήμασταν λίγοι σε αυτό το φόρουμ! :D
Το κατέβασα κια γω και ξεκίνησαμε Αιολικάρα..Πάμε για Τσαμπιονς Λίγκ λέμε :yea: :yea: :D[/quote]


Καθολου λιγοι δεν ειμαστε και εγω με Αιολικο παιζω,3η χρονια και ειμαι στο uefa(μεσω κυπελου).To μονο μου προβλημα ειναι η εμφανιση μου δειχνει την default και οχι την 3dgt (μπορει να βοηθησει κανεις?)
zizu-3
Trialist
Trialist
Posts: 34
Joined: Tue Sep 05, 2006 2:38 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μπορειτε να μου πειτε αν εχει και καμια μεταγραφη στο ελληνικο πρωταθλημα??

Ευχαριστω
User avatar
Stonecity3
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2460
Joined: Tue Nov 07, 2006 1:22 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Αιολικός,Ολυμπιακός, Ατλέντικο
Location: Πετρούπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Βοrn2bcm υπάρχει πρόβλημα με τις εμφανίσεις όταν έχεις περασμένο το πατς 7.0.2.!Άλλαξε μέσω εντίτορ τα χρώματα της ομάδας(μικροαλλαγές κάνε) και μετά θα΄είναι ΟΚ.!

Υ.Γ. αν γουστάρετε μπείτε και στο http://www.aiolikos-fans.gr να τα πούμε και εκεί "ΑΙΟΛΙΚΑ!"
http://west-dev-team.blogspot.gr/



I always tell the truth. Even when I lie.
Bouklas
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2422
Joined: Sat Nov 25, 2006 10:08 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Α.Ε.Κ.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Βασικά έχω αρχίσει και υποστηρίζω από αυτό το σέιβ... 6η χρονιά και πήγα 16 ch league
"Το όμορφο ως όμορφο το θεωρώ φασισμό."

ΜΕΤΑ ΤΟ ΚΟΥΡΕΜΑ, ΕΡΧΕΤΑΙ Η ΦΑΠΑ...
Pennywise
Backup
Backup
Posts: 760
Joined: Wed Apr 12, 2006 9:12 am
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Π.Α.Ο.Κ.
Status: -4-
Location: Thessaloniki
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλο πολυ καλο αλλα βγηκε για εμενα currupted το save file κριμα :( παντος αξιζει
NYHC
kkostas
National Manager
National Manager
Posts: 8974
Joined: Fri Dec 17, 2004 12:36 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μολις ξενέρωσα απ την ζωη μου παίζοντας την δευτερη περίοδο....
Λογο των αλλαγων...Πιστεψα οτι το bug των μολις 4ων αλλαγων σε κάθε παιχνιδι ήταν μονο για την Γ Εθνικη..δυστηχως ισχυει και για την Β και για την Α....
Αν το ξερα θα το ειχα διορθωσει μέσω εντιτορ...Πολυ κριμα...Μια τοσο μικρη λεπτομέρεια μου χάλασε τη διάθεση συνέχισης του παιχνιδιου...δεν ηξερα δεν ρωταγα και εγω,,,,γμτ :cry: :cry: [/b]
User avatar
Sup
Football Legend
Football Legend
Posts: 12594
Joined: Wed Nov 23, 2005 10:49 pm
Football Manager της ομάδας: King Y.B.W
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ - St. Pauli
facebook προφίλ: kostassup
Status: So walk away and close the door , and let my life be as it was before
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Στην Α ειναι κανονικα! εμενα μια χαρα ειναι παντως
Dal- wrote:Άρης και δεν βλεπώ καλά.
Tsakalaki wrote:Αν κάνεις ντου και δεν πετύχει, θα χάσεις μια γκόμενα...Αν δεν κάνεις ντου και απλά κάθεσαι, θα χάσεις χρόνο. Και ο χρόνος είναι πιο πολύτιμος απο κάθε γκόμενα....
Spoiler: show
Konstantinos Superior says: (21:48:55)
lol greek referee
Si J says: (21:49:13)
lmao
Si J says: (21:49:20)
that mafia gets everywhere[/b]
Spoiler: show
Sebastien Finck says: (17:15:40)
yep or do a terrorism attack at SI Towers
-ypoklinomai
riris
Trialist
Trialist
Posts: 57
Joined: Sat May 26, 2007 11:17 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

kkostas wrote:Πιστεψα οτι το bug των μολις 4ων αλλαγων σε κάθε παιχνιδι ήταν μονο για την Γ Εθνικη..
Ο όρος bug αναφέρεται σε ένα λάθος το οποίο εμποδίζει ένα πρόγραμμα να έχει την επιθυμητή συμπεριφορά (κλικ εδώ). Στην περίπτωσή μας η χρήση του όρου αυτού δεν ταιριάζει. Μην ξεχνάμε πως έχουμε μια database στην οποία χρησιμοποιείται το βελγικό πρωτάθλημα και οι κανονισμοί του, σε συνδυασμό με ελληνικές ομάδες. Οι κανονισμοί του βελγικού πρωταθλήματος είναι δεδομένοι (π.χ., 4 μόνο παίκτες στο πάγκο σε Β' και Γ' Εθνική, play-off, κλπ) και δεν αλλάζουν μέσω editor. Από τη στιγμή που κάποιος επιλέγει να χρησιμοποιήσει ένα δεδομένο πρωτάθλημα, παίρνει πακέτο και τους κανονισμούς του.
kkostas wrote:Αν το ξερα θα το ειχα διορθωσει μέσω εντιτορ...
Δεν είναι κάτι που μπορεί να αλλάξει μέσω editor. Οι κανονισμοί των πρωταθλημάτων είναι hard-coded στο FM. Ο τρόπος που είναι φτιαγμένος το παιγνίδι δεν επιτρέπει τη δημιουργία νέων διοργανώσεων με τους δικούς τους κανόνες από το χρήστη (αυτό είναι κάτι που θεωρητικά θα μπορούσε να γίνει αλλά για διάφορους λόγους η SI δεν παρέχει τη δυνατότητα). Αυτό που μπορεί να κάνει ο χρήστης αυτή τη στιγμή είναι να χρησιμοποιήσει κάποιο από τα υπάρχοντα πρωταθλήματα (και τους κανονισμούς τους) και να το ταιριάξει με όποιες ομάδες θέλει. Πολύ απλά, αυτό σημαίνει πως, όπως είναι το παιγνίδι αυτή τη στιγμή, ελληνική Γ' Εθνική με ελληνικούς κανόνες δεν μπορεί να υπάρξει.
riris
Trialist
Trialist
Posts: 57
Joined: Sat May 26, 2007 11:17 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Γιά όσους μπορεί να ενδιαφέρονται ανέβασα μιά ελαφρά βελτιωμένη έκδοση της database στο rapidshare (κλικ εδώ - μέγεθος αρχείου περίπου 65 ΜΒ). Κατά τα γνωστά, το σχετικό αρχείο, αφού φορτωθεί, πρέπει να αποθηκευτεί στον φάκελο .../My Documents (Τα Έγγραφά μου)/Sports Interactive/Football Manager 2007/db. Αφού κάνουμε unzip το αρχείο, δημιουργείται ο φάκελος greece-belgium-3. Στη συνέχεια, ξεκινάμε το παιγνίδι και διαλέγουμε την επιλογή greece-belgium-3 για database.

Η έκδοση αυτή διορθώνει ένα πρόβλημα με το γήπεδο του τελικού του Κυπέλλου (γινόταν στο γήπεδο της Anderlecht, τώρα γίνεται στο ΟΑΚΑ) και κάνει κάποιες μικροαλλαγές στο reputation μερικών ομάδων χαμηλότερων κατηγοριών έτσι ώστε να υπάρχει μεγαλύτερη εναλλαγή στις ομάδες που ανεβαίνουν στη Γ' Εθνική.
User avatar
nikos_chalandri
Indispensible
Indispensible
Posts: 1939
Joined: Mon Jul 03, 2006 10:51 am
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Location: Χαλανδρι
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αν και θα το κανεις απο μονος σου, οταν ετοιμαστει για το 08 ξερεις τι να κανεις Ε??
Φανταστικε Ριρη :P


edit
Και επειδη ο προνοων ευνοειτο, προς Θεου με αυτο το rapidshare :evil:
Μου εχει φαει την ζωη.......... :D
Δωστο και στο filefront να χαλαρωσω.
Κι αν δεν μπορείς να κάμεις την ζωή σου όπως την θέλεις, τούτο προσπάθησε τουλάχιστον όσο μπορείς: μην την εξευτελίζεις

https://www.facebook.com/pages/Apo-mikr ... 2994411112
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση για το Football Manager 2007”