corner!!!!!!

Συζητήστε για τις ανίκητες τακτικές που δημιούργησατε!
User avatar
blender
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 392
Joined: Mon Jun 09, 2003 11:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δεν ειναι θεμα patch αφου ειναι αδυναμια της μηχανης δε θα το επηρεαζε ενα νεο patch αφου δουλευει με το 603 θα δουλευει και με την αρχικη εκδοση. Τελικα το εκανα να δουλευει. Με lorik cana στο sout και miccoli στο corner.

Σε 3 παιχνιδια εχω βαλει 3 goal. Ενα με lorik cana και δυο με τον Τσιολη. :yea:

Δε ξερω αν ειναι cheat αλλα θες παικταραδες για να δουλεψει.

edit: σε επομενα 3-4 match αλλαξα τον τσιολη και εβαλα το mark bresciano
long shots: 20 composure 15 balance 11 finishing 17

Δεν εβαλε ουτε μισο goal γυρναω τον τσιολη στο σουτ και στο πρωτο παιχνιδια βαζει goal. :roll:

Ο lorik cana ειναι τραυματιας.
User avatar
mitsosvd
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5896
Joined: Sun Jun 04, 2006 11:26 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Location: Αθηνα
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Σιγουρα δεν ειναι θεμα patch,γιατι εγω που εχω το 602,οπως προανεφερα,εχω βαλει ενα καρο γκολ.Αλλα επειδη παιζω με δυο ομαδες,μια που την εχω κανει σουπερ και μια την οποια τωρα την πηρα και ειναι μικρομεσαια,και η καλη ομαδα εχει 23 γκολ σε 22 αγωνες(πολυ cheat τελικα)και η αλλη 7 σε 26,μπορω να πω οτι εχουν τρομερη σημασια τα αστερακια στην προπονηση.Γιατι η διαφορα τον δυο ομαδων ειναι οτι η καλη εχει 5ασερακια,ενω η μικρομεσαια 4,και η μικρομαοσαια εχει καλυτερο εκτελεστη κορνερ(εναν regen με 20 σε ολα τα στημενα και τα αναλογα μενταλ)και πολυ καλο σκατοποδο outside area,αλλα βαζει πολυ δυσκολοτερα γκολ
ntaras
Amateur
Amateur
Posts: 216
Joined: Wed Nov 09, 2005 8:20 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δοκίμασα κι εγώ αυτή την κομπίνα και έβαλα πάρα πολλά γκολ.
Βέβαια, τη δοκίμασα με τη Λιβόρνο που έχει τον Λουκαρέλλι, ο
οποίος έτσι κι αλλιώς βάζει πολλά γκολ -την πρώτη χρονιά,
χωρίς την κομπίνα, έβαλε 44 σε 43 επίσημα ματς και η Λιβόρνο
βγήκε 6η στο Καμπιονάτο.

Τη δεύτερη χρονιά, με την κομπίνα σε εφαρμογή σε όλα τα ματς,
ο Λουκαρέλλι έβαλε 99 γκολ. Δεν μέτρησα πόσα ήταν με την
κομπίνα, περίπου 40 υπολογίζω όμως. Να σημειωθεί ότι ο
Λουκαρέλλι έχει 20 long shoot ενώ οι κορνεράδες μου (τα πλάγια
μπακ) είχαν 16, 14 και 12 στα κόρνερ. Με την κομπίνα μπήκαν
και πεντέξι κοντινά φάουλ. Το ρεκόρ του Λουκαρέλλι (με κομπίνα
ή χωρίς) ήταν 6 γκολ (στο 7-0 εκτός επί της Στάνταρ Λιέγης για το Ουέφα),
ενώ σε φιλικό έβαλε 16 (με μια πιτσαρία, σκορ 25-0).

Παρόλο που οι αντίπαλες ομάδες ήταν συνήθως καλές, μόνο δύο γκολ έφαγα
από αντεπίθεση, ή ίσως τρία. Όμως στο πρώτο επίσημο ματς, με την
Ιντερ εκτός έδρας, έχασα 3-2 και έφαγα το τρίτο γκολ από κόρνερ
δικό μας και αντεπίθεση. Ευτυχώς όμως στο δεύτερο ματς η κομπίνα
έδωσε 3 γκολ (5-0 έξω την Κιέβο) κι έτσι τη χρησιμοποίησα σε
όλα τα ματς τελικά.

Η Λιβόρνο πήρε χαλαρά πρωτάθλημα και κύπελλο και κάπως πιο δύσκολα
το Ουέφα εκείνη τη χρονιά.

Να και μερικές εικόνες.
[img]http://img146.imageshack.us/img146/5664/lucatu7.th.jpg[/img]

και

[img]http://img146.imageshack.us/img146/2607 ... gr1.th.jpg[/img]

Τώρα δοκιμάζω την τακτική με μια αδύνατη ομάδα της Νορθ Κόνφερανς (6η Κατηγορία Αγγλίας -όχι ότι υπάρχουν και δυνατές στην Νορθ Κονφερανς, αλλά αυτή ήταν φαβορί για υποβιβασμό) και ο σουτέρ μου έχει 12 στα μακρινά σουτ, ενώ οι κορνεράδες μου έχουν 8 και κάτω. Σε 34 ματς πρωτάθλημα και κύπελλα έχουμε βάλει 8 γκολ με την κομπίνα, ενώ έχουμε φάει ένα, πολύ έμμεσα όμως (έγινε αντεπίθεση, βγήκε πλάγιο, έγινε φάουλ, μετά το φάγαμε).
relentlessgeo
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6849
Joined: Tue Dec 27, 2005 1:12 pm
Football Manager της ομάδας: δεν κατεβασα το FM φετος :P
Αγαπημένη Ομάδα: Xavalencia FC
Status: is τα ξυνει :p
Location: Π. Ηρακλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

να πω κι εγω την αποψη μου για την τακτικη αυτη για κορνερ....

λοιπον ,ξεκινησα καινουριο save με παναθηναικο μετα απο πολυ καιρο (σχεδον 2 μηνες ειχα να ανοιξω το μανατζερ... :oops: :oops: ) για να δοκιμασω αποκλειστικα αυτη την τακτικη για κορνερ και ενα συστημα που σκεφτηκα ....
λοιπον ,η τακτικη αυτη ειναι απιστευτη...... :victory:
αν και δεν ειναι ρεαλιστικη ,παρα μονο εκμεταλλευεται την αδυναμια του παιχνιδιου να μαρκαρει ολους τους παιχτες και τα 2 δοκαρια ταυτοχρονα...χωρια ,που απο πλευρας τακτικης δεν ειναι σωστο για την ομαδα που κερδιζει κορνερ ,να εχει μονο εναν παιχτη πισω ,αλλα συνηθως 2 η και 3 ,αναλογα με το ποσους παιχτες εχουν οι αντιπαλοι...παντα εναν παραπανω ομως....
χωρια ,που δεν καταλαβαινω γιατι πρεπει να υπαρχει αμυντικος που μαρκαρει κοντα στο κορνερ??? :roll: :roll: αυτο δεν πρεπει να διορθωθει?η μονη περιπτωση να μαρκαρει ο αμυντικος στο κορνερ ειναι μονο αν εχει πλησιασει καποιος επιθετικος της αλλης ομαδας....

τεσπα,η τακτικη ειναι σουπερ....υπαρχουν ματς που παιχτης εβαλε 3 γκολ και τα 3 απο κορνερ......εγω για εκτελεστες ειχα kasper lorentzen ,εκι ,mikel και εβαλαν πολλα γκολ...τωρα δευτερη χρονια με santana ,βαζω γκολ μονο απο κορνερ.....

και στην αντεπιθεση δεν εχω αντιμετωπισει ποτε προβλημα.....ουτε απο μεγαλες ομαδες....μονο κανα 2 φορες εχω φαει γκολ ,αλλα οχι αμεσως μετα το κορνερ....κι εμενα κερδισαν καποιο πλαγιο ,οι αμυντικοι κοιμοντουσαν ορθιοι και το φαγα.....τιποτα σπουδαιο.... :P
τεντωματα, μαντραπηδες, μιναρισματα, σου πα μου πες, σουξουμουξου, το να τ αλλο, το τσιμπουκι σας.
User avatar
ignts
Trialist
Trialist
Posts: 61
Joined: Fri Nov 14, 2003 12:00 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δεν αντιστάθηκα και το δοκίμασα, με εκτελεστή κόρνερ Τζολε και έξω από την περιοχή Arnulfo Valentiera, αποτέλεσμα, πρώτος σκορερ της ομάδας ο ze roberto των φτωχών και πρώτος στις ασσιστ ο Τζολε.

Σωτήρια τακτική και όταν παίζεις κατενατσιο με μεγάλες ομάδες στην ευρώπη, έτσι κέρδισα 1-ο την Μιλαν στην πρεμιέρα των ομίλων.

Τσιρς
kemman
Trialist
Trialist
Posts: 39
Joined: Fri Nov 11, 2005 3:14 pm
Football Manager της ομάδας: Foggia
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η κομπίνα είναι SUPER!!! Κάθε corner είναι πλέον μισό Goal... :yea:
Αυτό που παρατήρησα όμως είναι πως ο παίχτης έξω από την περιοχή καλό είναι να έχει Long Shot αλλά δεν είναι απόλυτο.
Τί εννοώ:
Έχω τη Milan και ο Pirlo έχει το καλύτερο Long Shot. Αυτός όμως που έχει βάλει τα καλύτερα Goal με shoot "φωτοβολίδες" είναι ο Kaka (με μικρότερο Long Shot). Τον έβαλα λοιπόν έξω από την περιοχή και κάθε του shoot είναι σαν να πέναλτι.
Και πάλι μπράβο στον Hade. :victory:
Forza Foggia!!!
Post Reply

Return to “Τακτικές FM2006”