Πρωτάθλημα Βραζιλίας...αξίζει?

Συζητήστε για τη προηγούμενη έκδοση του Football Manager!
Post Reply
User avatar
ArisSalonika
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 411
Joined: Fri Mar 21, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Αρης
Αγαπημένη Ομάδα: Αρης
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τι λέτε για το πρωτάθλημα Βραζιλίας?Σκέφτομαι να το δοκιμάσω αρχίζοντας ως unemployeed γιατί απ΄οτι είδα έχει πολλές ομάδες κυρίως Γ' εθνικής χωρίς προπονητή οπότε βρίσκεις άνετα ομάδα.Τι γνώμη έχετε εσείς που το χετε δοκιμάσει?Είναι ενδιαφέρον ή θα το βαρεθώ?
GonZaLeZ_GR
Manager
Manager
Posts: 4966
Joined: Tue Nov 08, 2005 10:13 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

If you can play 50 matches per season.. :wink: :wink:
kcb
Backup
Backup
Posts: 802
Joined: Tue Jan 18, 2005 11:22 pm
Football Manager της ομάδας: Nantes
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ξεκίνησα άνεργος, (έτσι ξεκινάω πάντα) και κατέληξα στη Βραζιλία 2η Εθνική. Τώρα είμαι στην αρχή της 2ης σεζόν αφού ανέβηκα με τη μία (χωρίς save-load! ) και όντως είναι πολλά τα παιχνίδια, αλλά είναι και εντελώς άλλο το ποδόσφαιρο. Και τα συστήματά τους αλλά και οι παίχτες. Βλέπεις κυκλοφορία που δεν έχει ούτε Α' Εθνική Ελλάδα... Πολύ ενδιαφέρον ως εδώ, θα δούμε στη συνέχεια.
Sir Pretender
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 565
Joined: Wed Jan 26, 2005 1:53 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Κάτω απ' τα δοκάρια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote="GonZaLeZ_GR"]If you can play 50 matches per season.. :wink: :wink:[/quote]

Γιατί, εσύ θα τρέχεις;
DjBasile
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3161
Joined: Tue Jun 03, 2003 11:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote="Sir Pretender"][quote="GonZaLeZ_GR"]If you can play 50 matches per season.. :wink: :wink:[/quote]

Γιατί, εσύ θα τρέχεις;[/quote]

Why, you will run??


ΥΓ: Αξίζει, αξίζει.. Αν οι Βραζιλιάνοι έχουν τέτοια στατιστικά στη πραγματικότητα και δεν είναι άλλο ένα FM ψέμμα, μιλάμε ότι βρίσκεσαι στο παράδεισο των ταλέντων.. Δεν ξέρεις ποιον να πρωτοπάρεις... Με μικρή ομάδα, απλά θέλει υπομονή, σωστές κινήσεις και αρκετούς παίχτες on loan
"What a magnificent goal by Cherno Samba!!! So late in the game!!! Samba is sending a title message to all Premier League contenders"
User avatar
ArisSalonika
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 411
Joined: Fri Mar 21, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Αρης
Αγαπημένη Ομάδα: Αρης
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πραγματικά, λίγους παίκτες που είδα ακόμα και στην δεύτερη κατηγορία, έχουν πάρα πολύ καλά στατιστικά.Αλλά πολλά τα παιχνίδια βρε παιδί μου.Για να τελειώσει μια χρονιά θα παίρνει πολύ καιρο!!!
AEKARA 21
Rotation
Rotation
Posts: 1048
Joined: Thu Mar 17, 2005 4:50 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ,Napoli,Valencia,Chelsea
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Ναι όμως αξίζει πάρα πόλυ.Η Κορίνθιανς ειδικά είναι ομαδάρα... :D
R 21
DjBasile
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3161
Joined: Tue Jun 03, 2003 11:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

άσε ρε Αεκάρα με τη Corinthians... Πελάτες τους έχω με την Internacional.. Αν και όταν πήραν τον Fernando Genro απ'την Gremio, έγραψα μια απ'τις πιο μαύρες σελίδες στην ιστορία μου... (ήττα με 8-4...)

ΥΓ: Δεν έχω δει την Internacional πώς συμπεριφέρεται με την Α.Ι. του παιχνιδιού, αλλά Palmeiras, Corinthians, Atletico Paranaense, Atletico Mineiro, Santos και Sao Paulo είναι πολύ μεγάλες ομάδες...
"What a magnificent goal by Cherno Samba!!! So late in the game!!! Samba is sending a title message to all Premier League contenders"
User avatar
basinas
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 545
Joined: Mon May 05, 2003 11:00 pm
Status: Λιώνοντας το FM 2020
Location: Peraia
Has thanked: 0
Been thanked: 0

μεχρις ενος σημειου εχει ενδιαφερον.ειναι καλη φαση να ξεκινας unemployed.ξεκινας τελειως απο τον πατο.αναρωτιεμαι ομως ποσο ευκολο ειναι να ανεβει το reputation τοσο ωστε να μου επιτραπει καποια στιγμη να αναλαβω ομαδα τυπου Real.εχω την εντυπωση οτι θα παιζω καμμια 10αρια χρονια και θα ειμαι ακομα local στην καλυτερη. :?
User avatar
ArisSalonika
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 411
Joined: Fri Mar 21, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Αρης
Αγαπημένη Ομάδα: Αρης
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote="basinas"]μεχρις ενος σημειου εχει ενδιαφερον.ειναι καλη φαση να ξεκινας unemployed.ξεκινας τελειως απο τον πατο.αναρωτιεμαι ομως ποσο ευκολο ειναι να ανεβει το reputation τοσο ωστε να μου επιτραπει καποια στιγμη να αναλαβω ομαδα τυπου Real.εχω την εντυπωση οτι θα παιζω καμμια 10αρια χρονια και θα ειμαι ακομα local στην καλυτερη. :?[/quote]

Κι εγώ έτσι πιστεύω.Κι αν κάποτε καταφέρεις να ανέβεις κατηγορίες και να ανεβάσεις το reputation σου και σε ζητήσει καμμιά μεγάλη ομάδα, όλοι οι παίκτες θα είναι άγνωστοι γιατί θα έχουν αποσυρθεί και θα υπάρχουν εντελώς τυχαία ονόματα.
kcb
Backup
Backup
Posts: 802
Joined: Tue Jan 18, 2005 11:22 pm
Football Manager της ομάδας: Nantes
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote="basinas"]μεχρις ενος σημειου εχει ενδιαφερον.ειναι καλη φαση να ξεκινας unemployed.ξεκινας τελειως απο τον πατο.αναρωτιεμαι ομως ποσο ευκολο ειναι να ανεβει το reputation τοσο ωστε να μου επιτραπει καποια στιγμη να αναλαβω ομαδα τυπου Real.εχω την εντυπωση οτι θα παιζω καμμια 10αρια χρονια και θα ειμαι ακομα local στην καλυτερη. :?[/quote]

local ίσως δεν είσαι αλλά θα γίνει αυτό που λέει ο ArisSalonika. Εγώ παρόλα αυτά το προτιμώ το free μέχρι τώρα.
Αυτό που δεν ξέρω τώρα που είμαι Βραζιλία είναι αν με έχουν ξεχάσει στην Ελλάδα ή με παρακολουθούν στη θριαμβευτική μου πορεία και θα με ζητήσουν :)
pap
Amateur
Amateur
Posts: 119
Joined: Fri Aug 13, 2004 2:31 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

η βραζιλια ειναι πιστευω η μεγαλυτερη προκληση του fm.απλα σκεφτειτε 38 ματς πρωταθληματος 14 κοπα λιμπερταδορες 13 κυπελλο και 9-17 για τα τοπικα πρωταθληματα χωρις να μετραμε τους διεθνεις αγωνες τα φιλικα και το world club championship.αν εχεις ομαδα που προχωρα σε αυτες τις διοργανωσεις παιζεις στανταρ τεταρτη κυριακη και αναγκαζεσαι να εχεις 22 πολυ καλους παικτες.

παμε ομως στα καλα:στα καλα του καθουμενου σου προσφαιρει καμια πορτο 1 δισ για εναν παικτη της u20 ομαδας που εχει προφανως μεγαλο pa αλλα για διαφορους λογους δεν χωρα στην ομαδα σου πχ διοτι εχει χαμηλα mental attributes.και αυτο μου συμβαινει συχνα!available for loan παικτες βρισκεις με το τσουβαλι και μαλιστα παιρνω δανεικους παικτες απο βραζιλια ακομα και οταν εχω ευρωπαικες ομαδες.τελος μπορει εκει που βλεπεις μετριους δεκαεφταχρονους παικτες ξαφνικα δυο τρεις μηνες σου λεει ο assistnant οτι ενας προπονηθηκε καλα και ξαφνικα σου εμφανιζεται μια ψιλοπαικτουρα (την οποια γλυκοκοιτανε benfika και porto).

στα αρνητικα οτι οι αγωνες ειναι πραγματικα πολλοι (εχω πει πολλες φορες ατακες τυπου 'τι ακομα σεπεμβριος ειναι?' η 'τι θελει και τον ξανακαλει στην ελπιδων βραζιλιας') οτι το πρωταθλημα δεν εχει ευκολες ομαδες και οτι ειναι πολλοι οι κακοι δαιμονες σε μενα τουλαχιστον (κι ομως ΠΑΝΤΑ οταν παιζω με cruzeiro θα σκοραρει ο kerlon και οταν παιζω με internacional θα σκοραρει ο sobis).η ομαδα που παιρνω ειναι η φλαμενγκο (μεγαλη προκληση χρωσταει 11 δις εκτος των αλλων) αλλα προτεινω και γκρεμιο η ιντερνασιοναλ.

ειναι τιμιο πρωραθλημα χωρις παικτες φαντασματα (δεν ερχεται ουτε ο μοκοενα ουτε ο εντι γκαβεν) που κανει πολυ ενδιαφερων να καθεσαι στις 3 το πρωι να βλεπεις απο τον ant1 βραζιλιανικο πρωταθλημα και να θαυμασεις τους παικτες που εχεις irl!καποτε θα το βαρεθεις αλλα στο μεταξυ θα εχεις μαθει τα πουλεν που θα πρεπει να αγορασεις στις ευρωπαικες ομαδες...
kcb
Backup
Backup
Posts: 802
Joined: Tue Jan 18, 2005 11:22 pm
Football Manager της ομάδας: Nantes
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αυτό που θέλω να δω κι εγώ όταν γυρίσω στην πατρίδα (άτιμη ξενιτιά) είναι αν θα μπορώ να πάρω ευκολότερα Βραζιλιάνους αφού και επισήμως γράφει πλέον ότι έχω δεύτερη γλώσσα Portuguese :wink:
NECTAR DARGAKIS
Trialist
Trialist
Posts: 8
Joined: Sat Sep 23, 2006 9:25 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Είναι ωραιο πρωταθλημα.εγω είχα παρει την Κρουζέιρο και πηρα σε 2 χρονια το πρωταθλημα της πρωτης κατηγορίας (και το τοπικο).ειναι γαματο να δοκιμασει κανεις και να προπονει και την u-18,εχουν απιστευτα ταλέντα.....
Στην Κρουζειρο :Κερλον,Τζοναθας,Ουόσιγκτον και άλλοι.... :yea:
toni lora
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3356
Joined: Mon Dec 26, 2005 3:04 pm
Football Manager της ομάδας: on Holiday
Αγαπημένη Ομάδα: Πρασινες ΤΟΥΛΟΥΜΠΕΣ
Status: ..πιασε μια... Τουλουμπα!
Location: Κορυδαλλος-Νικαια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

παιδια αυτες της μερες το ειχα στο μυαλο μου μεχρι που με πεισατε με ολα τ απαραπανω....λεω να παρω λοιπον Ιντερνασιοναλ,μιας και εχω συμπαθεια στο Σομπις αλλα εχει και αλλα παικτακια....αλλα δεν εχω πολυ χρονο...αυτη την περιοδο και λεω να περιμανω το fm07....θα δουμε
στο τηλεφ. εκμπομπης>
καλησπερα>
Φρανκ,φρανκ,φρανκ..
Παρουσιαστρια>
καλα εισαι..?

μπαουυυυυυυυυυυυ....

τι ωρα ειναι?

Φρανκ,φρανκ,φρανκ..

$%$#@!^@&#&*%$*
..φρανκ...
απλα πραγματα,ΦΡΑΝΚ!
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση για το Football Manager 2006”