Ποια ήταν η μεγαλύτερη σας επιτυχία ως manager;

Συζητήστε για τη προηγούμενη έκδοση του Football Manager!
elio_
Trialist
Trialist
Posts: 45
Joined: Tue Nov 15, 2005 2:14 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

με Ιωνικό το 2009-10 στην Β Εθνική άνοδος, την επόμενη χρονία 3ος στο πρωτάθλημα και προκριματικά cl, είσοδος σε ομίλους και double το 2012-2013.
Και αποχώρηση για την coventry
User avatar
nestoras7
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2079
Joined: Mon Nov 08, 2004 1:28 pm
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: ΓΑΥΡΟΣ
Location: ΛΑΜΙΑ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

στο περυσινο manager 3ος με τη Ρετζινα την πρωτη χρονια και τη 2η double και champions league...


GIOVANNI ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΣΤΟ ΛΙΜΑΝΙ!


Ενα αφιερωματακι στον Μαγο
Και η γκολαρα στον Μοντραγκον

dissident
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 296
Joined: Thu Mar 06, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Dag & Red
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Νέος Κόσμος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εχω πάρει την Dag & Red απο Conference αγγλιας!την ανέβαζα κάθε σχεδον χρονο κατηγορια εκτος απο την championship division που μου πηρε κατι παραπανω! τωρα ειμαι 2012,τελικο UEFA και εχασα το πρωταθλημα στην τελευταια αγωνιστική απο την Liverpool για 1 βαθμο!Εννοειται πρωταθλημα δεν εχω παρει ακομη αλλα ειμαι τελικο uefa με την Palermo
In the mind is one design
To make you feel fine
Suckin' on mine with a 69
I'm inclined to funk, funk, funk, funk your brains out!!
User avatar
xlimitzouras_36
Amateur
Amateur
Posts: 157
Joined: Thu Dec 29, 2005 8:02 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

πρώτη χρονιά με την ΑΕΚ παίρνω ουέφα, πρωτάθλημα, κύπελλο.

θα ποστάρω και την εντεκαδα....

πούλησα ολουσ τουσ παίχτεσ μου και κράτησα μόνο κατσουράνη,χιώτη, ζουλιο σεζαρ...
to kwloxaneioooo!!! h dikia mas polhhhh!!!!!!!
elate filoi tou fmgreece!!!! sthn dikia mas polh!!

---> πατηστε:
http://kwloxaneio.myminicity.com/[/size]

ΣΤΗΡΙΞΤΕ ΟΛΟΙ ΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΜΑΣ
User avatar
batsigr1
Trialist
Trialist
Posts: 46
Joined: Mon Jul 11, 2005 1:07 am
Football Manager της ομάδας: A.C. Milan
Αγαπημένη Ομάδα: A.C. Milan,Liverpool,Real Mad.
Location: Τρικαλα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Το καλυτερο μου παιχνιδι ειναι αυτο που παιζω αυτη την στιγμη με τιν Milan.
Πρωτη μου σαιζον πηρα μονο εναν αμυντικο (τον Andrea Barzagli) και τιποτε αλλο και με αυτην την "γερασμενη" ομαδα κατεκτησα με χαρακτηριστικοτατη ευκολια πρωταθλημα, κυπελλο, champions league!

Επαθα πλακα. κατι τετοιο δεν εχω πετυχει ποτε την πρωτη μου σαιζον με καμια καλη ομαδα που εχω αρχισει (και εχω αρχισει με παρα πολλες! -Chelsea, Juve, Man Utd, Arsenal, Real, Barca κλπ)
What for?
User avatar
geckham
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 17522
Joined: Tue Jun 17, 2003 11:00 pm
Location: North Bank, Highbury.
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Με Νάπολι: Ανέβηκα από Serie C στη σέριε Α σε δυο χρόνια.

Με Yeovil: Ανέβηκα από Division one στην Championoship την πρώτη χρονιλα και έμεινα εκέι 2 χρόνια κόντρα σε ομάδες με 10πλάσιο μπάτζετ. Το παιχνίδι παίζεται ακόμα.
I fart in your general direction.Image
kornilios21
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 658
Joined: Tue Aug 26, 2003 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
Location: Ηράκλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote="DjBasile"]η μεγαλύτερη επιτυχία ως FM Manager είναι ένα αγχωμένο τηλέφωνο του αδερφού μου τις προάλλες που με ρωτούσε:
Ξέρεις τίποτα γι'αυτόν τον.. Μπάκε;
Όλα τ'άλλα είναι οδοντόκρεμες!![/quote]

Ωραίος :) Έπαθα κάτι ανάλογο με τον Borja.
VNG
Trialist
Trialist
Posts: 2
Joined: Mon Nov 08, 2004 12:38 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ναι! Είναι αλήθεια !. Χωρίς καμμία ***στιά. Ούτε παίχτες βρήκα από το internet, ούτε τακτικές κατέβασα, ούτε training programs. Μόνο με σκληρή δουλειά κατάφερα τα εξής:

Με ΑΕΚ (Πρωτάθλημα, Κύπελλο για δύο χρόνια και είσοδο στους 8 Uefa, CL)

Mετά πήγα Αμβούργο όπου πήρα πρωτάθλημα για 3 συνεχόμενα χρόνια!!

Με ζήτησε η Εθνική Ελλάδας (γιατί πάντα παίζω ως Έλληνας και στην ηλικία μου (1974).

Πέρασα τα προκριματικά του Mundial, και έπαιξα με Αγγλία στους 8 (κέρδισα 1-0 στην παράταση), Καμερούν (κέρδισα 2-1 στο 90) στους 4 και Βραζιλία τελικό!. Κέρδιαα 6-5 στα πέναλτι φυσικά μετά από 0-0. Συνταγή Ρεχάγκελ αλλά μπροστά είχα Σαμαρά και Αμανατίδη!

Μετά με πήρα ο Abramovic στην Chealsea, όπου και έχω κάνει save και το έχω κρατήσει. Πιστεύω ότι μετά από όλα αυτά το παιχνίδι τελείωσε!

Στο 2006 έχω παίξει μόνο μια χρονιά με ΑΕΚ πάλι και πήρα double. Έδιωξα φυσικα τα παλτά (Malbasa πρώτα απ'όλα, Δέλλα κλπ)
demetris liotatis
Assistant Researcher
Assistant Researcher
Posts: 2792
Joined: Mon Dec 27, 2004 8:35 pm
Football Manager της ομάδας: CFR Cluj (Romania)
Αγαπημένη Ομάδα: Ανόρθωση
Location: Αμμόχωστος (προσωρινά Σωτήρα)
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ξηγ
Scout Ανόρθωση, Ονήσιλος
demetris liotatis
Assistant Researcher
Assistant Researcher
Posts: 2792
Joined: Mon Dec 27, 2004 8:35 pm
Football Manager της ομάδας: CFR Cluj (Romania)
Αγαπημένη Ομάδα: Ανόρθωση
Location: Αμμόχωστος (προσωρινά Σωτήρα)
Has thanked: 0
Been thanked: 0

δεν ήταν και δύσκολο να το πετύχω αν σκεφτείς τι ομάδα (chelsea) αλλα πήρα 13 συνεχόμενα πρωταθλήματα. :wink:
Scout Ανόρθωση, Ονήσιλος
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Σε μια απο τις καριέρες που ακολούθησα, κατάφερα με μεγάλο αγώνα να φτάσω με τον Ολυμπιακό Βόλου στην έξοδο στο Τσάμπιονς Λιγκ, απο εκεί μεταπήδησα στη Μπρέσια με την οποία κατλεκτησα το ΟΥΕΦΑ και στη συνέχεια το Τσάμπιονς Λιγκ. Τέλος με τη Ρεάλ κατέκτησα τέσσερα συνεχόμενα Τσάμπιονς Λιγκ, και έκανα ένα περήφανο retire... Και όλα αυτά - και - με τη βοήθεια του fm scout, για να λέμε τα σίκα-σίκα και τον ρίτσο-ρίτσο.
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
KONOS
Trialist
Trialist
Posts: 10
Joined: Wed Jan 04, 2006 2:32 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0




μεγαλύτερη επιτυχία απο όλες στη 5αετία που ασχολούμε είναι με τη τελευταία έκδοση του fm. :D
Παναθηναικός
1η χρονιά, κατάκτηση πρωταθλήματος φιναλίστ στο κύπελλο.
παράλληλα κατάκτηση του πρωταθλήματος νέων...με αποκάλυψη τον σιόντη τον έβαζα και με τουσ μεγάλους.

2η χρονιά, κατάκτηση πρωταθλήματος και ουέφα καπ έχοντας σαν back up στη πρώτη ομάδα τον γκάντσεφ το σιόντη κ το κρητικό!!!! :victory: Οι οποίοι είχαν μπροστά τουσ καστρομάν νιλ μέλορ (λιβερπουλ) κ τον φάνη-ανταύγια-λασπωτήρα-γκέκα (έζησε στιγμές αποθέωσης 28 με 30 γκολ τη χρονιά μ.ο)
Με την ομάδα νέων δεν ασχολήθηκα βαρέθηκα (έβαλα τον ΖΟΥΤΆΟΥΤΑΣ ναι το ΖΟΥΤΑΟΥΤΑΣ assistant να ασχοληθεί με τα μπιμπερά) 2ο σερί πρωτάθλημα με καλύτερο παίκτη τον αραβίδη (απο ακράτητο το πήρα) ηταν πραγματικά ακράτητος.

Τρίτη χρονιά, έκανα το ντάμπλ :shock: και έφτασα στουσ 4 του τσαμπιονς :D ....έχοντασ φέρει παίκτη κράκτη (ανελκά) και έχοντας μοσχοπουλήσει τον φάνη το γκέκα!!!!! στη παρμα με τρελά φράγκα!!!!!


ΜΥΣΤΙΚΟ ΤΗΣ ΕΠΙΤΥΧΙΑΣ..
ΣΥΣΤΗΜΑΤΑΚΙ 4-2-2-2
με το αριστερό και δεξί μπακ να ανεβαίνουν 3 κλικ με το βελάκι
τα σέντερ μπάκ στη γραμμή του φάουλ

2 αμυντικά χαφ με 2 κλίκ διαγώνια τόξα
και 2 επιθετικά χάφ με 2 κλίκ διαγώνια τόξα
και 2 στραικεροπαίδια....να τρέχουν σα κατσίκια....... :karta:

σε αυτό το συστηματάκι όποιος δε τρέχει τον μπούλο το μαύρο τον κακό

:yea: χαιρετώ τα πλήθη και ελπίζω να μη σας κούρασα
relentlessgeo
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6849
Joined: Tue Dec 27, 2005 1:12 pm
Football Manager της ομάδας: δεν κατεβασα το FM φετος :P
Αγαπημένη Ομάδα: Xavalencia FC
Status: is τα ξυνει :p
Location: Π. Ηρακλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

3 ειναι οι μεγαλες μου επιτυχιες στο FM...:

1)με τη νοτς καουντι (notts county) ανοδος στην πρεμιερ απο τη league 2 σε 4 χρονιες ,και την πρωτη μου χρονια στην πρεμιερ ,εκανα πλακιτσα με τις αστειες ομαδουλες της λιβερπουλ,της αρσεναλ και της τσελσι...(την μαντσεστερ δεν την ανεφερα ,γιατι δεν προκειται για ομαδα της προκοπης.... :wink: )

2)με την εθνικη ελβετιας ,φιναλιστ στο euro2008 στην εδρα της ,με προκρισεις στα πεναλτυ στους 8 και στους 4 (κανονικη διαρκεια και των 2 αγωνων 0-0 φυσικα...) και ηττα στον τελικο απο ιταλια (.... :x :x ) ,στα πεναλτυ και ενω κανονικη διαρκεια 0-0....τεραστια επιτυχια....!!!δεν περιμενα να περασω ουτε τους ομιλους...!!!!!!

3)με τη λιβερπουλ (ενταξει ,το ξερω ειναι μεγαλη ομαδα ....δε συνηθιζω να παιρνω τετοιες...) τα συνεχομενα κυπελλα σε ολους τους τελικους που επαιξα για 4 χρονια....... :victory: :victory:
και φυσικα ,τις τσοντες με αρσεναλ και μαντσεστερ (εχω screenshots σε αλλα θεματα ,αν θελετε τα ανεβαζω...) με 0-7 εκτος και 6-0 αντιστοιχα.....ειδικα η αρσεναλ (ναι αυτη του ΤΙΤΙ ΑΡΝΙ... :P ) αρπαζε καθε φορα πανω απο 3,4....!!!!!!!

τωρα με αθλετικ μπιλμπαο να δω τι θα κανω....ειμαι πρωτος 6 αγωνιστικες πριν το τελος με 1 βαθμο....πρωτη χρονια
sofKC
Coach
Coach
Posts: 2522
Joined: Thu Apr 08, 2004 11:00 pm
Location: στο κοσμο μου
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Season 2005-'06

Ολυμπιακός: πρωτάθλημα Ελλάδος, κυπελλουχος, Champions League ήττα στη φάση των 4 από τη Chelsea (1-1 στο καραισκακη 3-1 στο σταμφορντ μπριτζ)
με μια μονο μεταγραφη που εκανα το χειμωνα να παιζει στο τσαμπιονσ λιγκ αποκλειοντας club brugge,liverpool (στους ομιλους βγηκε πρωτη η PSV,δευτερος εγω, τριτι η Milan και τεταρτη η διναμο κιεβου) + στον ημιτελικο με τσελσι ηταν τραυματιες τουρε και ριβαλντο
Sir Pretender
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 565
Joined: Wed Jan 26, 2005 1:53 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Κάτω απ' τα δοκάρια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Α! Ξέχασα να αναφέρω τα εξής:

-- Δε χρησιμοποίησα ποτέ (και ούτε πρόκειται) προγράμματα τύπου FM Scout, ούτε καν για να δω πως δουλεύουν... Οι μόνοι τρόποι εύρεσης ταλέντων, είναι μέσω του forum εδώ στο FM Greece, που θα μπορούσε να αντιπροσωπεύει τις γνωριμίες ενός προπονητή στην πραγματικότητα ;)


Δεν ανέφερα τις μεταγραφές που πήραν παίκτες μου: ως Έλληνας προπονητής θέλω το καλό του ελληνικού ποδοσφαίρου, γι' αυτό και όταν μου ζητούν παίκτες στο εξωτερικό (Έλληνες παίκτες), φεύγουν χωρίς πολλές απαιτήσεις από την πλευρά μου (και της ομάδας). Έτσι, καλοκαίρι 2006 ο Στολτίδης πήγε -πριν από 'μένα- στη Lazio, ο Γιάννου την ίδια περίοδο στη Los Angeles, ο Κουλουχέρης στην Xamax, o Κυργιάκος στη Germinal (ξαναγύρισε μετά από μια χρονιά στη Λάρισα), ο Βάλλας στη Siena, ο Maric στην Kaizerslautern, ο Babangida στην Albacete, o Toure στη Marseiile, κράτησα το Rivaldo για ακόμα μια χρονιά στον Ολυμπιακό (είχε προτάσεις από Albacete, Bologna, Siena, Torino και κάποιες ακόμα) όπου και έκλεισε την καριέρα του.

Όσο είμαι στη Lazio (Νοέμβριος 2006 - Νοέμβριος 2007), έφερα ακόμα τρεις Έλληνες: Γιαννακόπουλος (Ιου-2007) από Bolton, Δημ. Παπαδόπουλος (Ιου-2007) από Ολυμπιακό (είχε μεταγραφεί εκεί από τον ΠΑΟ) και Κατσουράνης (Ιαν-2007) από ΑΕΚ.

Ακόμα, μεγάλες μεταγραφές (εισερχόμενες):

Ολυμπιακός: Guarin Freddy, Ελευθερόπουλος Δημήτρης, ΣΑΜΑΡΑΣ Γιώργος, Παπαδόπουλος Δημήτρης, Παπαδόπουλος Μιχάλ, Possato, Kislyak Sergey, Παπαδόπουλος Αβραάμ

Lazio: Toldo Francesco (Inter), Del Piero Alessandro (Juventus - έκατσε μια βδομάδα και επειδή δεν άντεχε μακριά από τη Juve εγκατέλειψε στα 32-33 το ποδόσφαιρο!!!), Veron Juan Sebastian (Chelsea), Huntelaar Jan Klaas (Herenveen), Cannavaro Paolo (Parma), Παπαδόπουλος Δημήτρης (Ολυμπιακός), Κατσουράνης Κώστας (ΑΕΚ)


Να σημειώσω πως είναι η πρώτη και μόνη φορά που παίζω το παιχνίδι (είχα ξεκινήσει άλλη μία αλλά έβαλα το 6.02 μετά και ξανάρχισα χωρίς να έχω κάνει ουσιαστικά πολλή πρόοδο), έχω φορτώσει πάνω από 25 χώρες, για την Κυριακή κάνει ώωωωρα αλλά δε με χαλάει καθόλου!
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση για το Football Manager 2006”