πώς βάζω την φωτογραφία μου στο παιχνίδι..?

Mάθετε για τα γραφικά του FM (skins, logos και backrounds), στείλτε τα δικά σας, πείτε τις απορίες σας και σχολιάστε αυτά του FM Greece!
Post Reply
y1ann1s85
Trialist
Trialist
Posts: 53
Joined: Tue Feb 22, 2005 3:55 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ti leei paidia kala..? na rwtisw.. pws mpoerw na valw mia fwtografia mou sto fm sto profile ws manager..?
sofKC
Coach
Coach
Posts: 2522
Joined: Thu Apr 08, 2004 11:00 pm
Location: στο κοσμο μου
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

FAQ: Συχνά υποβαλλόμενες ερωτήσεις!
http://www.fmgreece.com/phpBB2/viewtopic.php?t=5344

des kai ta sticky topics prota :wink: :karta:
User avatar
dforlan9
Graphics' Expert
Graphics' Expert
Posts: 15589
Joined: Tue Apr 29, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός / Arsenal
facebook προφίλ: dforlan9
twitter: dforlan9
Location: Piraeus
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Contact:

Κάπου είχαμε έναν οδηγό νομίζω, αλλά θα σου πώ τα βήματα.
Φτιάχνεις τη φωτογραφία σου σε διαστάζεις 95x95 και την αποθηκεύεις με όνομα π.χ. manager.png και βάθος χρώματος 32 bit. Αν δεν έχεις κάποιο εργαλείο να την κάνεις 32 bit, όπως το iconxp, μπορείς να την αποθηκεύσεις πάνω από μια άλλη.

Έπειτα παίρνεις ένα από τα config.xml αρχεία στο φάκελο data\graphics\pictures\players και προσθέτεις μια γραμμή του τύπου <record from="manager" to="graphics/pictures/person/xxxxxxxxx/portrait"/>
και τοποθετείς τη φωτογραφία σε αυτό το φάκελο. Όπου xxxxxxx είναι το Id που έχεις σα προπονητής και μπορείς να το δεις αν τσεκάρεις την επιλογή Show unique ids απο τις preferences. Επανεκκινείς το παιχνίδι και πλεόν στο προφίλ σου είναι η φωτό σου..
User avatar
danis
Rotation
Rotation
Posts: 1081
Joined: Thu Apr 17, 2003 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Αχιλλεας Φαρσαλων
Location: Αθηνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

εβαλα τη φωτο μου στο παιχνιδι
την αποθηκευσα στο φακελο data\graphics\pictures\players /default χωρις ομως να γραψω png (δεν την εδειχνε οταν το εκανα ετσι) κ μετα πηγα στην τελευταθα γραμμη στο αρχειο config του default k οπου none εγραψα το ονομα της φωτο κ στο αλλο none ton αριθμο μου...
User avatar
Tsigalkos
Trialist
Trialist
Posts: 40
Joined: Sun Apr 10, 2005 11:41 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εχω προβλημα με τα config.xml.Τα ανοιγω για να βαλω το ονομα της φωτο και του αριθμου μου αλλα δεν μπορω να γραψω οθτε να σβησψω τιποτα.Ξερει κανεις τι γινεται?
kopa
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2048
Joined: Thu Sep 29, 2005 1:51 am
Football Manager της ομάδας: Α.Ε.Κ
Αγαπημένη Ομάδα: Α.Ε.Κ
Location: Αλεξανδρούπολη - Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Άνοιξέ το με Notepad, γράψε και αποθήκευσέ το. Κράτα όμως ένα backup του αρχικού.
Image
Image

Μη μου τους κύκλους τάραττε

Αρχιμήδης
Post Reply

Return to “Γραφικά FM2005”