Champions League

Συζητήστε για τις ανίκητες τακτικές που δημιούργησατε !
Post Reply
Rooney2004
Amateur
Amateur
Posts: 245
Joined: Fri Nov 19, 2004 6:10 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Exo ton PAO kai eimai stin 3h xronia.Efarmozo to systhma toy Einracht Haig (ayto pou leei sta downloads oti isodynamei me cheat). Sto protathlima g@mao kai derno alla sto champions league olo ittes kai isopalies exo. kai oi isopalies ginontai synithos giati vazo ena i kai dyo gkol kai meta troo alla dyo .kserei kaneis kamia kali taktiki gia champions league loipon gia na pao kai ligo kala stin eyropi epitelous? :?:
User avatar
DEM
Trialist
Trialist
Posts: 7
Joined: Sat Apr 10, 2004 11:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μπορείς να μου πεις πιο σύστημα χρησιμοποιηείς;
User avatar
titos
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5242
Joined: Thu Mar 04, 2004 12:00 am
facebook προφίλ: christoforos30uk
Location: Hanwell, London
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote="DEM"]Μπορείς να μου πεις πιο σύστημα χρησιμοποιηείς;[/quote]

Αφού λέει ότι χρησιμοποιεί το Einracht Haig που υπάρχει στα Downloads του site. :)

[quote="Rooney2004"] Exo ton PAO kai eimai stin 3h xronia.Efarmozo to systhma toy Einracht Haig (ayto pou leei sta downloads oti isodynamei me cheat). Sto protathlima g@mao kai derno alla sto champions league olo ittes kai isopalies exo. kai oi isopalies ginontai synithos giati vazo ena i kai dyo gkol kai meta troo alla dyo .kserei kaneis kamia kali taktiki gia champions league loipon gia na pao kai ligo kala stin eyropi epitelous?[/quote]

Το σύστημα αυτό το είχα χρησιμοποιήσει μια χρονιά και όντως γίνετε αυτό που λες. Μήπως όμως χρησιμοποιείς τους ίδιους παίχτες σε όλα τα μάτς χωρίς να τους ξεκουράζεις? Μήπως δεν έχεις καλό DMC και MC/AMC? Γιατί εγώ δεν είχα τόσο καλούς παίχτες στις δυο αυτές θέσεις και δεν πήγαινα καλά. Τώρα που έχω Guarin DMC και Tiago MC είμαι μια χαρά! :wink:
:protest: ...Φέρτε τον Ντελ Μπόσκε πίσω στην Ρεάλ Μαδρίτης... :protest:
User avatar
Akyla
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 11087
Joined: Sun Jan 23, 2005 1:48 am
Football Manager της ομάδας: Chester FC
Αγαπημένη Ομάδα: Leeds
Status: Weekends are overrated
Location: Νέο Ηράκλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote="Rooney2004"] kai oi isopalies ginontai synithos giati vazo ena i kai dyo gkol kai meta troo alla dyo .[/quote]Αυτο μαλλον γινεται επειδη στα τελευταια λεπτα ο αντιπαλος σε πιεζει αλλαζοντας συστημα,δηλαδη χρησιμοποιωντας 4 η και 5 επιθετικους.Προσεξε το :wink:
User avatar
dionysis
Amateur
Amateur
Posts: 112
Joined: Wed Oct 22, 2003 11:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγώ πάντως χρησιμοποιάω το σύστημα του καμαριού της Καταλωνίας λίγο παραλαγμένο, και σκίζω (με τον Ολυμπιακό):
Gk
DR DC DC DL
MC MC
AMR AMC AML
FC

PS: όποιος θέλει μου ζητάει το αρχείο της τακτικής και του το στέλνω
User avatar
titos
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5242
Joined: Thu Mar 04, 2004 12:00 am
facebook προφίλ: christoforos30uk
Location: Hanwell, London
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote="dionysis"]PS: όποιος θέλει μου ζητάει το αρχείο της τακτικής και του το στέλνω[/quote]

Στείλτο σε μένα να το δοκιμάσω...
:protest: ...Φέρτε τον Ντελ Μπόσκε πίσω στην Ρεάλ Μαδρίτης... :protest:
Rooney2004
Amateur
Amateur
Posts: 245
Joined: Fri Nov 19, 2004 6:10 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote="dionysis"]Εγώ πάντως χρησιμοποιάω το σύστημα του καμαριού της Καταλωνίας λίγο παραλαγμένο, και σκίζω (με τον Ολυμπιακό):
Gk
DR DC DC DL
MC MC
AMR AMC AML
FC

PS: όποιος θέλει μου ζητάει το αρχείο της τακτικής και του το στέλνω[/quote]

Otan les skizeis ennoeis sto champions league?
iceburn
Football Legend
Football Legend
Posts: 12423
Joined: Tue Jan 27, 2004 12:00 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αν παίζεις με πολύ ανώτερες ομάδες τότε γύρνα το AMC se DMC και στο ένα ΜC βάλε ένα βελάκι ωστε να καλύψει τις τρύπες... Ο επιθετικός καλά ειναι να είναι κτήνος και να μπει ταργετ μαν.... :wink:
User avatar
dionysis
Amateur
Amateur
Posts: 112
Joined: Wed Oct 22, 2003 11:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φίλε Γουρούνεϊ, με αυτό το σύστημα πήρα UEFA, και 2 νταμπλ, ένα παραπανίσιο πρωτάθλημα, και έκανα την ομάδα γνωστή. Μεγάλη βοήθεια για να αναδειχτώ είχε η απόκτηση του Τσιάρτα, που όσο παράξενο κι αν φαίνεται όταν έπαιζε σε θέση MC, αυτή στα αριστερά, έπαιζε πολύ καλα. Ύστερα πρέπει να έχεις πολύ καλά εξτρέμ για αυτό το σύστημα
Rooney2004
Amateur
Amateur
Posts: 245
Joined: Fri Nov 19, 2004 6:10 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Gia steilto kai se mena na do mia aspri mera to systima sou
Rooney2004
Amateur
Amateur
Posts: 245
Joined: Fri Nov 19, 2004 6:10 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

A h basikh mou 11ada:
GK Juan Carlos Olave
DL Ilias Kotsios
DR Loukas Vyntra (Dimitrios Grammozis)
DC Nikos Zapropoulos
DC Sotiris Kyrgiakos (Giannis Goumas)
MR Mariano Gonzalez
ML Jesper Gronkjaer (Pantelis Konstantinidis)
MC Freddy Grisales (Giorgos Fotakis)
DMC Angelos Basinas (Dimitris Zografakis)
FC Angelos Charisteas (Leonidas Kyvelidis)
FC Michalis Konstantinou (Theofanis Gekas,Anestis Agritis)
User avatar
DEM
Trialist
Trialist
Posts: 7
Joined: Sat Apr 10, 2004 11:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φίλε Rooney απο ότι κατάλαβα έχεις τον Μπασινά μπροστά από τα δυο στόπερ σου και τον MC ακριβώς μπροστά του.Είναι φανερό ότι το συστημά σου μπάζει αμυντικά. Για να παιξεις με ένα αμυντικό χαφ (στο κανονικό ποδόσφαιρο ελάχιστες ομάδες το δοκιμάζουν) πρέπει ο αντίπαλος να μην διαθέτει καλούς μέσους που προωθούνται και να διαθέτεις εκτός απο φοβερό DMC(ο Μπασινάς κάνει) και φοβερούς αμυντικούς (αυτοί που έχεις δεν κάνουν). Στο Champions League είναι φυσικό να μην αποδίδει το συστημά σου. Δοκίμασε σχήμα με δυο DC και Sweeper ή άμα θέλεις να διατηρήσεις τους 4 πίσω βάλε άλλον έναν DMC δίπλα στον Μπασινά και παίξε με έναν FC. Αμα παιζεις με δυο DC βάλε οπωσδήποτε DEEP στην αμυντική σου γραμμή.Το συστημα που αναφέρει ο φίλος Ολυμπιακός πιο πάνω έιναι κατι που σίγουρα θα λειτουργεί καλύτερα ανασταλτικά από το δικό σου. Δες επίσης τις παρατηρίσεις μου για το μαρκάρισμα που έχω ποστάρει σε αυτό το FORUM στην ερώτηση Man2Man vs Zone.
Rooney2004
Amateur
Amateur
Posts: 245
Joined: Fri Nov 19, 2004 6:10 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote="DEM"]Φίλε Rooney απο ότι κατάλαβα έχεις τον Μπασινά μπροστά από τα δυο στόπερ σου και τον MC ακριβώς μπροστά του.Είναι φανερό ότι το συστημά σου μπάζει αμυντικά. Για να παιξεις με ένα αμυντικό χαφ (στο κανονικό ποδόσφαιρο ελάχιστες ομάδες το δοκιμάζουν) πρέπει ο αντίπαλος να μην διαθέτει καλούς μέσους που προωθούνται και να διαθέτεις εκτός απο φοβερό DMC(ο Μπασινάς κάνει) και φοβερούς αμυντικούς (αυτοί που έχεις δεν κάνουν). Στο Champions League είναι φυσικό να μην αποδίδει το συστημά σου. Δοκίμασε σχήμα με δυο DC και Sweeper ή άμα θέλεις να διατηρήσεις τους 4 πίσω βάλε άλλον έναν DMC δίπλα στον Μπασινά και παίξε με έναν FC. Αμα παιζεις με δυο DC βάλε οπωσδήποτε DEEP στην αμυντική σου γραμμή.Το συστημα που αναφέρει ο φίλος Ολυμπιακός πιο πάνω έιναι κατι που σίγουρα θα λειτουργεί καλύτερα ανασταλτικά από το δικό σου. Δες επίσης τις παρατηρίσεις μου για το μαρκάρισμα που έχω ποστάρει σε αυτό το FORUM στην ερώτηση Man2Man vs Zone.[/quote]

Tha to dokimaso kai tha sou po an epiase...makari na piasei giati idi pairno protathlima kai me arxizei apo ta prokrimatika tou champions league dhladh xali mayro
Rooney2004
Amateur
Amateur
Posts: 245
Joined: Fri Nov 19, 2004 6:10 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Mexri stigmis kaloutsika... eimai 2os ston omilo me 1 itta 1 isopalia kai mia nikh alla an peraso stous 16 tha fanei poso apodidei to systhma
Rooney2004
Amateur
Amateur
Posts: 245
Joined: Fri Nov 19, 2004 6:10 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Apokleistika pali apo tin Inter stoys 16... Sti leoforo efera 0-0 kai ektos edras evala ena gkol sto 50 alla efaga 2 meta kai apokleistika...twra idi eimai stin 5i xronia kai tha pao UEFA...ante na do ti tha kano kai ekei
Post Reply

Return to “Τακτικές FM2005”