[CM4 03/04] Ο Come All Ye Faithful...

Πείτε για τα πρωταθλήματα, τα κύπελλα, τις "κόντρες" στην Ευρώπη που ζείτε στον κόσμο του CM...Γράψτε ΙΣΤΟΡΙΑ!
konspir2
Coach
Coach
Posts: 2673
Joined: Wed Nov 20, 2002 12:00 am
Location: Ανάκασα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Ισχύουν οι φήμες ότι οι προπονήσεις γίνονται υπό τους ήχους του Once;; :D
« H ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν»

Μαδάρες μου Χανιώτικες, κορφές του Ψηλορείτη, και Λασιθιώτικα βουνά, ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΠΑΝΤΕΡΜΗ ΚΡΗΤΗ

25.500
uptight
Indispensible
Indispensible
Posts: 1777
Joined: Mon Jun 28, 2004 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Εργοτέλης/MTK/Egypt/Watford
Αγαπημένη Ομάδα: Notts County/ Α. Νικοπολίδης
Location: Πειραιάς
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

[quote="RedArmy"]Ακομα κ γυναικες προσελαβαν μπας κ δει προκοπη η ομαδα... :D[/quote]

δεν τις προσέλαβε ακόμα, περιμένουν!
User avatar
Nickpes21
Asst Researcher Αιολικού
Asst Researcher Αιολικού
Posts: 6412
Joined: Tue May 27, 2003 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Αιολικος Μυτιληνης
Status: Δε γινεται Δε γινεται τη διαιτα ν'αρχισω, μπροστα στη πρωτη λιχουδια θα σπάσω θα λυγίσω
Location: Άγιος Νικόλαος Αναβύσσου (και 15 μέρες το χρόνο στη πατρίδα!!)
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εχει γινει δεκτη η αιτηση σου.Την κανω εγω και ο Stratiks οποτε αυτο φτανει.Η γνωμη των αλλων δεν μετραει.

[quote]
Ισχύουν οι φήμες ότι οι προπονήσεις γίνονται υπό τους ήχους του Once;;
[/quote]

Μπα,μιλαει και ο ψευτο μεταλας?
Ε λοιπον ναι,με τετοιους ηχους γινεται η προπονηση στα απ ευθειας φαουλ.ΓΙα να ειναι απαλο το χτυπημα και γλυκο το φαλτσακι.
Οταν ομως εχουμε Overloading defense ακουμε Sepultura!!!!
"Μετά από τις ανακοινώσεις των δυο μεγάλων του Ελληνικού ποδοσφαίρου για τον παραιτηθέντα πρόεδρό της ΕΠΟ κ Γκαγκάτση, η ΠΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ εκπροσωπώντας μία μεγάλη μερίδα φιλάθλων δεν μπορεί να παραμείνει αμέτοχη.

Ως εκ τούτου, συμπάσχουμε για την αποχώρηση του κ. Γκαγκάτση και τρανή απόδειξη αυτού του γεγονότος είναι ότι τα χαρτομάντιλα στην περιοχή της Μαγνησίας ...τελείωσαν!

Ο δε πρόεδρος μας κήρυξε πενθήμερη απεργία πείνας λόγω της ...απρόσμενης κατάθλιψής του".
User avatar
Sponis
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 25743
Joined: Thu Oct 03, 2002 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Δόξα Δράμας
Αγαπημένη Ομάδα: Manchester United / Π.Α.Ο.
twitter: Sponis
Status: I'm coming... Keep running... Tormenting You!
Location: Under Your Wings and Into Your Arms
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0
Contact:

Ένας ένας όλοι θα πάρετε...

[quote="uptight"]Η uptight θα ήθελε να υποβάλει αίτηση για cheerleader της Galway. ή έστω masseuse ::wink: για τους παίκτες. θα σου τους κάνω να πετάνε πριν τους αγώνες! ::oops:

ΥΓ ξέρω να ψήνω και καφέ. :8:[/quote]

Το θέμα της μασέζ για τους παίκτες θα μείνει ανοικτό για λίγο. Σου κάνω offer για trial 4 weeks σε προσωπική βάση για αρχή και αν τα αποτελέσματα είναι ΟΚ (αρχίσω να πετάω εγώ :D ) τότε προχωράμε στις υπογραφές... Accept Proposal , Reject Proposal , Delay.

Y.Γ. Καφέ πίνω φραπέ πολύ γλυκό αλλά το γυρνάω σε Irish λόγω συνθηκών ...

Προς NickPes1805 + Stratikis

Θα ήταν προτιμότερο για την ομάδα να τη βοηθήσετε με άλλο τρόπο. Υπάρχει ο Πανελλήνιος Σύνδεσμος Φιλάθλων Galway United και μετράει κάποια branches. Τον Τρικαλινό Σύνδεσμο (που ήταν και ο πρώτος) τον κρατάει ο Greek_Manager με τον Αngkro.Ο Μοrfeas_Creta έχει το Cretan branch. Έτσι θα μπορούσατε να ιδρύσετε το Domvraina Branch και το Mitilini branch και να συσπειρώσετε τον κόσμο ο καθένας στον τόπο του. Θα διοργανώνετε και εκδρομές στο Galway για να δει ο κόσμος την ομάδα από κοντά.

Uptight αν θες παράλληλα με μασέζ μπορείς να γίνεις και πρόεδρος του Pireas branch.

Για να μαθαίνουν οι νέοι και να θυμούνται οι παλιοί , αυτή η ομάδα έχει προιστορία... http://www.cmgreece.com/modules.php?nam ... pic&t=2138



Προς Γκέκα'μ ... O παγκόσμια αναγνωρσμένος αθλητικογράφος Man O' War έχει την επιμέλεια του αθλητικού τμήματος της εφημερίδας Financial Times του Dublin. Κυκλοφορία πάνω από 1.000.000 φύλλα πανιρλανδικά...


Για τις μουσικές τώρα , απ'όλα έχει ο μπαξές...

Και Nightwish και Sepultura και Slayer και Cruachan , Skyclad, Manowar , Type O' Negative και όλο το φάσμα του μεταλ. Γι 'αυτό μπαίνουν στο γήπεδο αφιονισμένοι (ίσως και επειδή τους κρατάω νηστικούς κανά 3ημερο πριν τον αγώνα :D )


Αυτά και ευχαριστώ όλους σας για το ενδιαφέρον που δείχνετε...

Πάντα στη διάθεσή σας Liam O' Liam
User avatar
Nickpes21
Asst Researcher Αιολικού
Asst Researcher Αιολικού
Posts: 6412
Joined: Tue May 27, 2003 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Αιολικος Μυτιληνης
Status: Δε γινεται Δε γινεται τη διαιτα ν'αρχισω, μπροστα στη πρωτη λιχουδια θα σπάσω θα λυγίσω
Location: Άγιος Νικόλαος Αναβύσσου (και 15 μέρες το χρόνο στη πατρίδα!!)
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Και ναι φιλοι μου,το Μυτιλινη brunch ειναι γεγονος.Μετα απο πολλες προσπαθειες και μεγαλο κοπο ιδριθηκε στην ομορφη πολη μας λεσχη φιλων Gallway United.Ειμαστε ολοι ενθουσιασμενοι ενω αναμενετε και ο αντιστοιχος συλλογος Αγιασου (ε ρε μπουρτσελες που θα κανουμε απο τη χαρα μας!!!)

Θα ενημερωνεστε τακτικα για τις εκδρομες του συλλογου προς υποστηριξη της πολυαγαπημενης μας ομαδας.

Ο Liam O'Liam θα γινει επιτιμο μελος μιας και η σκουφια του κραταει απο τα μερη μας (πεμπτης γενιας γκασμας ειναι ο ανθρωπος!!!)
"Μετά από τις ανακοινώσεις των δυο μεγάλων του Ελληνικού ποδοσφαίρου για τον παραιτηθέντα πρόεδρό της ΕΠΟ κ Γκαγκάτση, η ΠΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ εκπροσωπώντας μία μεγάλη μερίδα φιλάθλων δεν μπορεί να παραμείνει αμέτοχη.

Ως εκ τούτου, συμπάσχουμε για την αποχώρηση του κ. Γκαγκάτση και τρανή απόδειξη αυτού του γεγονότος είναι ότι τα χαρτομάντιλα στην περιοχή της Μαγνησίας ...τελείωσαν!

Ο δε πρόεδρος μας κήρυξε πενθήμερη απεργία πείνας λόγω της ...απρόσμενης κατάθλιψής του".
User avatar
Sponis
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 25743
Joined: Thu Oct 03, 2002 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Δόξα Δράμας
Αγαπημένη Ομάδα: Manchester United / Π.Α.Ο.
twitter: Sponis
Status: I'm coming... Keep running... Tormenting You!
Location: Under Your Wings and Into Your Arms
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0
Contact:

Eυχαριστώ πολύ και θα κανονίσω και μια εκδρομή με την ομάδα για φιλικό με τον Αιολικό. Μετά θα πάω τους παίκτες μου να επισκεφτούν τα πάτρια εδάφη του Μόλυβου (και τις ΠΟΛΥ κρύες θάλασσες του)...

Δεν είμαι πέμπτης γενιάς , δεύτερης πρέπει να είμαι. Από πατέρα την έχω την καταγωγή...
User avatar
Sponis
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 25743
Joined: Thu Oct 03, 2002 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Δόξα Δράμας
Αγαπημένη Ομάδα: Manchester United / Π.Α.Ο.
twitter: Sponis
Status: I'm coming... Keep running... Tormenting You!
Location: Under Your Wings and Into Your Arms
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0
Contact:

Και η ενημέρωση συνεχίζεται...

03-04-2004 και δεύτερο φιλικό στην έδρα μας. Αντίπαλος η Cork City. Οι δοκιμές συνεχίζονται αλλά τα αποτελέσματα δεν είναι και τόσο καλά. Στο 19’ βρισκόμαστε πίσω με 0-1. Ο τερματοφύλακας προδόθηκε από την άμυνα του αφού άφησαν τον επιθετικό να πάρει τριπλό επιθετικό ριμπάουντ και να τον εκτελέσει…Στο 27’ έγινε το 0-2 αφού η άμυνα αδράνησε σε μια σέντρα από τα δεξιά. Ο επιθετικός απλά εκτέλεσε τον γκολκίπερα. Στο 29’ γίνεται το 0-3 μετά από λάθος του D C μας που οδήγησε σε εύκολο τετ-α-τετ.

Αντιδράσαμε και στο 39’ ο Roy Kleanex κάνει το 1-3 αφού βρέθηκε μόνος του μετά από μια όμορφη κάθετη πάσα. Στο 42’ ακυρώθηκε γκολ μας και κάπου εκεί το ματς οδηγήθηκε χωρίς πολλές φάσεις στο τέλος του. Είχαμε 13/8 σουτ και οι αντίπαλοι 6/6. Καλώς ή κακώς το ματς το είδαν μόνο 79 φίλαθλοι.

ΕΙΔΗΣΕΙΣ

O Ο’Angros θα μείνει έξω για 5 μήνες με dislocated sholulder
Υπογράψαμε έναν free D LC με nick Partall. Πήρε τη φανέλα με το 35.
Ο Kounelis μένει 2 εβδομάδες εκτός (groin strain)
Βγήκαν τα προγνωστικά. Είμαστε τρίτο φαβορί για άνοδο με 6-4. Οι δύο πρώτες παίζονται evens (1-1) !!!!!
O τερματοφύλακας-προπονητής τερματοφυλάκων Thrasos βγήκε 2 εβδομάδες εκτός με twisted knee
Υπογράψαμε ένα AM/F R που πήρε το κωδικό όνομα Babatzidas και τη φανέλα με το 32.
Ανεβάσαμε ένα πιτσιρικά (Milan Faros) και πήρε το 33.


1η Αγωνιστική Πρωταθλήματος.

Αντίπαλος το ένα από τα δύο φαβορί της κατηγορίας οι Bray Wanderers στο γήπεδό μας.
Η ομάδα κατεβαίνει με την εξής σύνθεση. Lev Astin , Giourkas , Takis , Trai , Froggy , Babatzidas , Giannako , Capt. Zagor. , Roy Kleanex , Milan Faros , Sponis.

Το ματς ξεκινά με τους καλύτερους οιωνούς. Στο 6’ 1-0 με μια σουτάρα του Roy Kleanex από τις 25 γιάρδες. Στο 23’ το 2-0 από τον ίδιο παίκτη , που εκμεταλλεύθηκε μια ασταθή απόκρουση του αντίπαλου τερματζή. Στο 43’ γίνετε το 3-0. Ο Milan Faros καρφώνει τη μπάλα στα αντίπαλα δίχτυα μετά από σέντρα ακριβείας του Sponis. Στο 44’ όμως αλλάζουν τα σχέδια του Ο’Liam. Αναγκαστική αλλαγή , έξω ο Giourkas μέσα ο Stratik’s. Στο ημίχρονο μπαίνει και ο Thierry Arni στη θέση του Giannako. Στο 61’ 3-1 με πέναλτι. Στο 67’ 3-2 και στο 78’ 3-3. Η Bray Wanderers με αντεπίθεση διαρκείας απέδειξε ότι δίκαια είναι φαβορί.

Τέλος ματς , σκορ 3-3 . Τα σουτ 7/4 εμείς , 8/6 οι άλλοι. ΜΟΜ ο Roy Kleanex. 1515 φίλαθλοι έφυγαν πικραμένοι στο τέλος από το σκορ αλλά ευχαριστημένοι από την απόδοση της ομάδας.

ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Giourkas έξω έναν μήνα με broken shoulder
Υπογράψαμε free έναν D C (Moses) και φανέλα με το 34.


Stay tuned , ο φανατικός Tribesman Man O’ War

…ακολουθεί ματς κυπέλλου με Kilkenny City.
greek_manager
Webmaster
Webmaster
Posts: 11864
Joined: Fri Dec 06, 2002 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός
facebook προφίλ: thkouk
twitter: thkouk
Location: Τρίκαλα
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0
Contact:

Λιτή ανακοίνωση:
"Ο Τρικαλινός Σύνδεσμος θα στηρίξει την ομάδα.-"
uptight
Indispensible
Indispensible
Posts: 1777
Joined: Mon Jun 28, 2004 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Εργοτέλης/MTK/Egypt/Watford
Αγαπημένη Ομάδα: Notts County/ Α. Νικοπολίδης
Location: Πειραιάς
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

[quote="Spawn_I"] Το θέμα της μασέζ για τους παίκτες θα μείνει ανοικτό για λίγο. Σου κάνω offer για trial 4 weeks σε προσωπική βάση για αρχή και αν τα αποτελέσματα είναι ΟΚ (αρχίσω να πετάω εγώ :D ) τότε προχωράμε στις υπογραφές... Accept Proposal , Reject Proposal , Delay.[/quote]

den dexomai trials! ki ystera, Mr O'Liam, h dikh sas (fysikh k.a.) katastash mporei na mhn epidexetai veltiwshs kai na mou ri3ete to kase... 8O

[quote="Spawn_I"] Uptight αν θες παράλληλα με μασέζ μπορείς να γίνεις και πρόεδρος του Pireas branch.[/quote]

auto ginetai dekto automatws! P.S.F.G.U. (Peiraikos Syllogos Filwn Galway Utd) loipon... :knight:
uptight
Indispensible
Indispensible
Posts: 1777
Joined: Mon Jun 28, 2004 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Εργοτέλης/MTK/Egypt/Watford
Αγαπημένη Ομάδα: Notts County/ Α. Νικοπολίδης
Location: Πειραιάς
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

[quote="Spawn_I"]…ακολουθεί ματς κυπέλλου με Kilkenny City.[/quote]

malista. gia na ftiaxnoume klima... =D>
User avatar
Sponis
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 25743
Joined: Thu Oct 03, 2002 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Δόξα Δράμας
Αγαπημένη Ομάδα: Manchester United / Π.Α.Ο.
twitter: Sponis
Status: I'm coming... Keep running... Tormenting You!
Location: Under Your Wings and Into Your Arms
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0
Contact:

[quote="uptight"][quote="Spawn_I"] Το θέμα της μασέζ για τους παίκτες θα μείνει ανοικτό για λίγο. Σου κάνω offer για trial 4 weeks σε προσωπική βάση για αρχή και αν τα αποτελέσματα είναι ΟΚ (αρχίσω να πετάω εγώ :D ) τότε προχωράμε στις υπογραφές... Accept Proposal , Reject Proposal , Delay.[/quote]

den dexomai trials! ki ystera, Mr O'Liam, h dikh sas (fysikh k.a.) katastash mporei na mhn epidexetai veltiwshs kai na mou ri3ete to kase... 8O

[quote="Spawn_I"] Uptight αν θες παράλληλα με μασέζ μπορείς να γίνεις και πρόεδρος του Pireas branch.[/quote]

auto ginetai dekto automatws! P.S.F.G.U. (Peiraikos Syllogos Filwn Galway Utd) loipon... :knight:[/quote]

Ναι αλλά και εγώ από την άλλη θα πρέπει να τσεκάρω σε τι χέρια παραδίδω τους παίκτες μου. Άμα μου βγεις Δάρας τι να το κάνω, να μετράω θύματα. Καλύτερα να την πάθω εγώ τη ζημιά παρά το υλικό που έχω στα χέρια μου.

Ευχαριστώ για την υποστήριξη και από τον P.S.F.G.U. =D>
User avatar
geckham
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 17522
Joined: Tue Jun 17, 2003 11:00 pm
Location: North Bank, Highbury.
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

AΝΑΚΟΙΝΩΣΗ


Ο ένας και μοναδικός(the one and only, που λένε και στο χωριό μου) Σ.Ε.Φ.Κ.C. καλεί τους παίκτες της αντιπάλου Galway να επιδείξουν για ακόμη μια φορά τις ικανότητες τους στο ψάρεμα...


Όποιος κατάλαβε, κατάλαβε :8:



ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΡΕ GRECOOOOOOOO...
I fart in your general direction.Image
sofKC
Coach
Coach
Posts: 2522
Joined: Thu Apr 08, 2004 11:00 pm
Location: στο κοσμο μου
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

vale to hail to england stin proponisi na proponi8oun na proponi8is ke si sto tre3imo ;p.
Kastroman
National Manager
National Manager
Posts: 9295
Joined: Thu Jul 03, 2003 11:00 pm
Status: Come at the king, you best not miss.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Επίσης λιτή ανακοίνωση:

"Το παράρτημα Κρήτης του Σ.Ε.Φ.Κ.C. ΔΕΝ θα στηρίξει την ομάδα της Galway, και ειδικά τον προπονητή της.
Περιμένουμε υπομονετικά την πρώτη στραβή της Galway για να ξεμυτίσουμε από τις τρύπες μας και να εκτοξεύσουμε τη συνήθη χολή".

:D :hammer
Μια μέρα θα σηκωθώ, θα τον χτυπήσω φιλικα στην πλάτη, και θα τον ρωτήσω:
"Κυρ Αντρέα, με όλο το θάρρος. Γαμείς καθόλου;"
~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~
- Πονάω!
- Δεν πονάς. Φοβάσαι.
User avatar
Nickpes21
Asst Researcher Αιολικού
Asst Researcher Αιολικού
Posts: 6412
Joined: Tue May 27, 2003 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Αιολικος Μυτιληνης
Status: Δε γινεται Δε γινεται τη διαιτα ν'αρχισω, μπροστα στη πρωτη λιχουδια θα σπάσω θα λυγίσω
Location: Άγιος Νικόλαος Αναβύσσου (και 15 μέρες το χρόνο στη πατρίδα!!)
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Και ηδη τα πρωτα συνθηματα ακουγονται απο τον Μολυβο ως την Μυτιληνη εν οψη του αγωνα κυπελου!!!:

We'll show no piety
To Kilkenny City !!!
"Μετά από τις ανακοινώσεις των δυο μεγάλων του Ελληνικού ποδοσφαίρου για τον παραιτηθέντα πρόεδρό της ΕΠΟ κ Γκαγκάτση, η ΠΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ εκπροσωπώντας μία μεγάλη μερίδα φιλάθλων δεν μπορεί να παραμείνει αμέτοχη.

Ως εκ τούτου, συμπάσχουμε για την αποχώρηση του κ. Γκαγκάτση και τρανή απόδειξη αυτού του γεγονότος είναι ότι τα χαρτομάντιλα στην περιοχή της Μαγνησίας ...τελείωσαν!

Ο δε πρόεδρος μας κήρυξε πενθήμερη απεργία πείνας λόγω της ...απρόσμενης κατάθλιψής του".
Post Reply

Return to “Ιστορίες CM”