5-3-2Matistyle

Συζητήστε για τις τακτικές και τις προπονήσεις της ομάδας σας
Post Reply
User avatar
Spirosmvr
Amateur
Amateur
Posts: 108
Joined: Sun Nov 01, 2015 6:51 pm
Football Manager της ομάδας: Watford
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Image
Καλώς ήρθατε στο Matistyle! -glwssa Μια μίνι σειρά αναλύσεων προκειμένου να δείξω το πώς παίζω το παιχνίδι όλα αυτά τα χρόνια αλλά και τι τακτικές εχω καταφέρει να δημιουργήσω :o
Κάνω την αρχή με το αγαπημένο μου 5-3-2Matistyle.Το παράξενο με αυτό το σύστημα είναι πως ποτέ δεν το έβαλα ως 1η τακτική και εκεί ακριβώς πιστεύω πως κρύβεται η μαγεία του...Είναι το σύστημα εξολόθρευσης μεγάλων αντιπάλων -ksilo Οπότε αν πας να αρπάξεις πολλά ή πας για σίγουρη ήττα τότε απλώς δοκίμασε το!
Δεν θα σε απογοητεύσει.....Πάμε στα της τακτικής λοιπόν:
Image
Αυτή είναι η γενική εικόνα ένα 5-3-2 με μπάκ χαφ και τον αγαπημένο μου ρόλο b2b.Oι θέσεις είναι ξεκάθαρες και η λογική μια ΗΡΘΑΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΧΑΛΑΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΜΕΡΑ -kavala
Image
Στο κομμάτι της ανάπτυξης,επιλέγουμε να κινούμαστε σε φυσιολογικό πλαίσιο με τάση προς το κέντρο καθώς εκεί έχουμε και την πλειοψηφία Στο σημείο αυτό ξέχασα να αναφέρω κάτι…ΤΟ ΦΕΡΤΕ ΤΗΝ ΜΠΑΛΑ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΔΕΝ ΘΑ ΛΕΙΠΕΙ ΑΠΟ ΚΑΜΙΑ ΤΑΚΤΙΚΗ ΜΟΥ είμαι ο τύπος που θέλει να μπαίνει η ομάδα του με την μπάλα στα δίχτυα.Εκτός αυτού, πιστεύω πως η οδηγία αυτή βοηθάει στην διατήρηση της κατοχής(είμαστε γκουαρντιολικοί μη χέσω..) και στο να μην βλέπουμε 40 σουτ 0 γκολ.Κατά τα άλλα είναι μια σφιχτή διάταξη καθώς πάμε για κηδεία και όχι για να πατήσουμε τους άλλους στον λαιμό
Image
Ερχόμαστε στο μυστικό αυτής της θαυματουργής τακτικής. Παρότι λοιπόν είναι μια σφιχτή τακτική η ομάδα θα παίξει με το μαχαίρι στα δόντια.ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΥΣ ΑΦΗΣΟΥΜΕ ΣΕ ΗΣΥΧΙΑ ΣΑΣ ΛΕΩ -kavala Αντιθέτως θα δαγκώνουμε στην κόντρα.
Image
Στα της άμυνας η 3αδα μας θα είναι με οδηγία ''χαμηλότερα'' προκειμένου να έχουμε καλυμμένα τα νώτα μας.Το παίξτε σκληρά δεν γίνεται να βγει από την λογική της τακτικής και η ένταση στα αμυντικά μας καθήκοντα θα είναι μεγάλη
Αυτά σχετικά με το 5-3-2matistyle μια τακτική που όταν πιστεύεις πως έχεις χάσει μια μάχη.Εγω θα σου πώ: μην παίρνεις κ όρκο…
Είμαι χρόνια στο φόρουμ ως παρατηρητής αλλά τώρα αποφάσισα να βγώ απο τα αυγά μου και να ασχοληθώ πιο ενεργά. Θα τα πούμε σε επόμενη ανάλυση τακτικής αλλά και στο Twitch που στριμάρω με Ηρακλάρα και Watford!!! https://www.twitch.tv/maticoretv
https://www.mediafire.com/file/tgiuj1nf ... e.fmf/file
Last edited by Spirosmvr on Sat Apr 24, 2021 4:01 pm, edited 1 time in total.
kezan
Trialist
Trialist
Posts: 4
Joined: Thu Aug 30, 2012 8:14 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Πιερικός
twitter: thanos_kezan
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Will definitely try it.
chriskon
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 484
Joined: Thu Jan 09, 2020 4:13 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός,Man Utd,Juventus
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Εκ πρώτης όψεως φαίνεται ενδιαφέρουσα. Θα την δοκιμάσω με τον Παναθηναϊκό μπας και περισώσουμε ότι σώζεται στο CL μιας και βρίσκομαι στην τρίτη χρονιά του save
User avatar
Spirosmvr
Amateur
Amateur
Posts: 108
Joined: Sun Nov 01, 2015 6:51 pm
Football Manager της ομάδας: Watford
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Χαίρομαι!καλη επιτυχία και περιμένω τα αποτελέσματα!!!
Post Reply

Return to “Τακτικές & Προπονήσεις”