Panathinaikos F.C. - Αλλαγή έδρας 2020 και Μεταφορά γηπέδου 2023

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2021!
Post Reply
ansta1970
Trialist
Trialist
Posts: 81
Joined: Thu Feb 12, 2009 9:59 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπέρα ,

όσοι θέλουν να κάνουν πιο αληθοφανές το FM 2021, μπορούν να κατεβάσουν τα παρακάτω δύο αρχεία:

Apostolos Nikolaidis 2020-back to home.fmf (Εδρα του Παναθηναικού από την περίοδο 2020/21) και
Panathinaikos Arena 2023.fmf (Εδρα του Παναθηναικού από την περίοδο 2023/24 και μετά)


Το Panathinaikos Arena είναι με χωρητικότητα 34.000 θέσεις και έχει δημιουργηθεί στο FM 2021 Editor, ως αντίγραφο του Dragao.
Τα δύο αρχεία .fmf πρέπει να τοποθετηθούν στον φάκελο editor data , ενώ όποιος δεν θέλει μεταφορά στο νέο γήπεδο, μπορεί να τοποθετήσει μόνο το πρώτο αρχείο.

Το link είναι το παρακάτω:

https://www.mediafire.com/file/ud6d24b9 ... 3.rar/file

Σημειώνεται ότι τα αρχεία αυτά αφορούν μόνο αλλαγή γηπέδου και δεν έχουν άλλα δεδομένα με αύξηση μπατζετ κλπ.

ansta1970
User avatar
Pat@
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 526
Joined: Tue Aug 21, 2007 6:06 pm
Football Manager της ομάδας: ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ
Status: Killin BIG Beers 24 / 7 !!!
Location: Κύμη Ευβοίας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

τα έχεις τεστάρει φιλαράκι αν προκαλούν κάποια ασυμβατότητα or somethin...??\
υποθέτω θέλουν καινούριο save...??
"...Fuck your chain, my people will kill you for water
Fuck fans nigga, I got soldiers supporters ..."
Pat@ Ya Biaatchezzz!! .... ** Immortal Technique **
ansta1970
Trialist
Trialist
Posts: 81
Joined: Thu Feb 12, 2009 9:59 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ναι, έχει τεσταριστεί, και δεν υπάρχει καμμία ασυμβατότητα. Don't worry.
User avatar
Pat@
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 526
Joined: Tue Aug 21, 2007 6:06 pm
Football Manager της ομάδας: ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ
Status: Killin BIG Beers 24 / 7 !!!
Location: Κύμη Ευβοίας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ωραιότατα λοιπόν..

Ενώ τσεκάρω το ID σωστα ( 36045559 ) πχ για το Καλαφάτης και κάνω paste μια φωτογραφία του προπονητικού κέντρου στον σωστό φάκελο στα graphics δεν μου το εμφανίζει..
"...Fuck your chain, my people will kill you for water
Fuck fans nigga, I got soldiers supporters ..."
Pat@ Ya Biaatchezzz!! .... ** Immortal Technique **
ansta1970
Trialist
Trialist
Posts: 81
Joined: Thu Feb 12, 2009 9:59 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τα αρχεία .fmf είναι για να σου εμφανίζεται στο παιχνίδι η αλλαγή έδρα και όχι για φωτογραφίες γηπέδων. Αυτό που περιγράφεις έχει σχέση με graphics. Έχω άλλο post για το πώς εμφανίζονται τα στάδια στο football manager 2019. Θα το ανανεώσω με τα νέα γήπεδα για το FM 2021 και θα το ανεβάσω στην αντίστοιχη κατηγορία.

Επισυνάπτω το post του 2019 (το οποίο δουλεύει και στο FM2021), αλλά σύντομα θα ανανεωθεί

https://www.fmgreece.gr/phpBB3/viewtopi ... 72&t=44404
User avatar
Pat@
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 526
Joined: Tue Aug 21, 2007 6:06 pm
Football Manager της ομάδας: ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ
Status: Killin BIG Beers 24 / 7 !!!
Location: Κύμη Ευβοίας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπέρα και πάλι μεγάλε...τσέκαρα το post σου το περυσινο η αλήθεια είναι πως δεν το είχα δεί...κατέβασα το αρχείο σου.. ΦΟ- ΒΕ - ΡΗ Δουλειά μάγκα /!!
Αλήθεια...τεράστια δουλειά τι να λέμε τώρα...Συγχαρητήρια και πάλι αδερφέ!!

Οκ ναι τα 2 αρχειάκια σου έχουν μπεί κλασσικά στον editor data φάκελο,δεν εννοούσα αυτό προσπαθούσα να περάσω φωτογραφίες από το Καλαφάτης και το Panathinaikos Arena στα Graphics αυτό εννοούσα..

Έχω περασμένο στα γραφικά μου το τελευταίο Backgrounds Megapack του Sortitoutsi με όλα τα updates ( competion,continents,managers,nations,persons,referees,teams,logos,kits,stadiums backgrounds & stadium insides .. ) συν περασμένα extra γραφικά από άλλες πηγές...φαντάσου ότι μιλάμε γύρω στα 65 giga γραφικά για το FM 21.

Eκεί που θέλω να καταλήξω είναι που ακριβώς να ρίξω τον φάκελο σου με τα " Greek Stadiums and Training Camps " για να μην δημιουργηθεί κάποιο conflict..( με προβληματίζει το τι θα συμβεί με το config.xml ).
Να τα τοποθετήσω ΧΥΜΑ μέσα στους φακέλους Stadium Insides & Mini Stadium Superpack 21 του sortitoutsi ( χωρίς να κάνω overwrite όταν μου ζητηθεί όποια προυπάρχουν καθώς είναι πιο "φρέσκα" )..?? εφόσον από εκεί ουσιαστικά διαβάζει & εμφανίζει τα γήπεδα... ή να το τοποθετήσω σαν φάκελο κάπου ξεχωριστά ΚΑΙ ΟΧΙ ΧΥΜΑ μέσα στους αλλους 2 φακέλους που προανέφερα...

Ευχαριστώ πολύ και πάλι μεγάλε Καλές γιορτές να έχουμε με Υγεία πάνω από όλα παλίκαροι !!
"...Fuck your chain, my people will kill you for water
Fuck fans nigga, I got soldiers supporters ..."
Pat@ Ya Biaatchezzz!! .... ** Immortal Technique **
ansta1970
Trialist
Trialist
Posts: 81
Joined: Thu Feb 12, 2009 9:59 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια, όντως είχε πολύ δουλειά και τώρα ετοιμάζω το πακέτο για το φετινό fm 2021 , με γήπεδα από όλες τις ομάδες από Superleague και κάτω μέχρι το 10ο Περεφερειακό Ομιλο και την Α΄ ΕΠΣΑ. Θα σου πρότεινα να περιμένεις λίγο (υπολογίζω σε κάνα 10ήμερο, να το ανεβάσω).

Η εμπειρία μου μέχρι σήμερα λέει , να κρατήσεις του φακέλους που έχεις από sortitutsi κλπ ως έχουν και να τους αριθμήσεις από το 1. πχ. 1 stadiums, 2. mini stadiums, 3. backgrounds.κλπ.
Όταν κατεβάσεις τα ελληνικά γήπεδα (από εμένα), αρίθμησε το αρχείο με το αμέσως επόμενο νούμερο π.χ. 4.greek stadiums και training camps.

To παιχνίδι διαβάζει από το μικρότερο στο μεγαλύτερο νούμερο ή αλφαβητικά. Αν ακολουθήσεις τον παραπάνω τρόπο, το παιχνίδι θα διαβάζει τα αρχεία που έχεις ήδη και στο τέλος θα βρίσκει τον φάκελο με τα ελληνικά γήπεδα. Οπότε δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.

Ελπίζω να βοήθησα.
User avatar
Pat@
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 526
Joined: Tue Aug 21, 2007 6:06 pm
Football Manager της ομάδας: ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ
Status: Killin BIG Beers 24 / 7 !!!
Location: Κύμη Ευβοίας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Να είσαι καλά αδερφέ... όλα καλά..τα είχα τοποθετήσει ξέχωρα σαν φακέλους ( μέσα στον φάκελο Backgrounds megapack ) για να μην δημιουργηθεί κάποιο θέμα με τα config αρχεία..και όλα κομπλέ... όσα δεν προυπήρχαν προηγουμένως σε εμένα αλληλοσυμπληρώνονται από το δικό σου Pack...αυτό με έκαιγε βασικά να μου εμφανίζει στάδια και προπονητικά κέντρα "μικρότερων" ομάδων από Ελλάδα για περισσότερο ρεαλισμό..

Εξαιρετικά λοιπόν φίλε μου αναμένω θερμά την ανανεομένη εκδοχή του ! Καλό βράδυ σε όλους / ες ..
"...Fuck your chain, my people will kill you for water
Fuck fans nigga, I got soldiers supporters ..."
Pat@ Ya Biaatchezzz!! .... ** Immortal Technique **
ansta1970
Trialist
Trialist
Posts: 81
Joined: Thu Feb 12, 2009 9:59 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ενεργοποιήθηκε το πακέτο των γηπέδων

viewtopic.php?f=485&t=45210&p=2335558#p2335558
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση”