Football Manager 2021 info

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2021!
Post Reply
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

jimis21 wrote: Sat Nov 14, 2020 6:03 pm Image

Λογικά θα έχει αναφερθεί ήδη και θα το γνωρίζουν οι υπεύθυνοι, απλώς το παρατήρησα και στο δικό μου save ό,τι υπάρχουν αγώνες λόγω Κυπέλλου και Ευρώπης ανά 1-2 ημέρες. Όπως επίσης από όσο έχω διαπιστώσει κρατάει ως έναρξη μεταγραφικής περιόδου τις 3 Αυγούστου αντί για 1η Ιουλίου.

Κατά τα άλλα θεωρώ αν εξαιρεθούν τα παραπάνω (έχουν παρατηρηθεί μόνο στην Ελλάδα) και κάποια interface bugs, εκφράζω μια αισιοδοξία ότι ίσως θα έχουμε ένα από τα πληρέστερα FM των τελευταίων χρόνων.
Δυστυχώς επειδή άργησε να ξεκινήσει το πρωτάθλημα φέτος τα κενά που υπάρχουν είναι λίγα και υποθέτω πως SL και ΕΠΟ δεν έχουν προβλέψει σωστά τι θα γίνει αν κάποια ελληνική ομάδα φτάσει π.χ. μέχρι οτν ημιτελικό του Europa League!

Όπως και να έχει η SI είναι ενήμερη για το θέμα και στο 1ο update που θα κυκλοφορήσει πιστεύω πως θα έχει βελτιωθεί αρκετά το συγκεκριμένο θέμα.
dk2991
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2152
Joined: Thu Dec 01, 2011 11:56 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
Status: 21-4-2013
Location: FM-Land
Has thanked: 0
Been thanked: 3 times

peritri wrote:
jimis21 wrote: Sun Nov 15, 2020 12:25 am
Spoiler: show
peritri wrote: Sat Nov 14, 2020 9:49 pm
Image

Λογικά θα έχει αναφερθεί ήδη και θα το γνωρίζουν οι υπεύθυνοι, απλώς το παρατήρησα και στο δικό μου save ό,τι υπάρχουν αγώνες λόγω Κυπέλλου και Ευρώπης ανά 1-2 ημέρες. Όπως επίσης από όσο έχω διαπιστώσει κρατάει ως έναρξη μεταγραφικής περιόδου τις 3 Αυγούστου αντί για 1η Ιουλίου.

Κατά τα άλλα θεωρώ αν εξαιρεθούν τα παραπάνω (έχουν παρατηρηθεί μόνο στην Ελλάδα) και κάποια interface bugs, εκφράζω μια αισιοδοξία ότι ίσως θα έχουμε ένα από τα πληρέστερα FM των τελευταίων χρόνων.


Μεταγραφικές περίοδοι 2020/21: viewtopic.php?f=40&t=44776
Peritri, δεν μιλάω για την 1η σεζόν, μιλάω για την 2η σεζόν. Την 2η σεζόν πρέπει λογικά να επανέρχονται όλα στην περίφημη "κανονικότητατα". Το παιχνίδι κρατάει φαινομενικά ως ημερομηνία έναρξης μεταγραφικής περιόδου την 3η Αυγούστου και για την σεζόν 2021/22. Σου παραθέτω screenshot.

Image

Όπως μπορείς να δεις όλες οι μεταγραφές που έχω κλείσει για το καλοκαίρι της σεζόν 2021/22 έχουν ως ημερομηνία έναρξης του συμβολαίου την 3η Αυγούστου του 2021.
Και όντως εντάχθηκαν στην ομάδα σου στις 03/08/2021;

Είμαι σχεδόν σίγουρος πως είναι ΟΚ και πως πρόκειται απλώς για λάθος εμφάνιση ημερομηνίας.

Θα το δω και σε κάποια άλλη έκδοση.
Καλησπέρα. Το ίδιο θέμα έχω και εγώ και οι παίκτες ακόμα δεν έχουν έρθει είμαι Ιούλιο 2021 παίζω προκριματικά για Τσάμπιονς Λιγκ και έχω κλείσει παίκτες από το χειμώνα οι οποίοι θα έρθουν 3/8 με αποτέλεσμα να μην μπορώ να τους χρησιμοποιήσω.

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Spyridon13
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 382
Joined: Fri Aug 16, 2013 4:22 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

rimini εισαι σωστος. Απλα δεν σκεφτηκα οτι το 2021 ουσιαστικα θα γινει το γιουρο οποτε λογικο ειναι να στριμωχτουν τα παιχνιδια.

Ευχαριστω.
User avatar
Hirigoyen
Trialist
Trialist
Posts: 41
Joined: Sun Nov 03, 2013 9:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλημερα!
Τι εχω δει μεχρι τωρα στο save μ με Ολυμπιακο:
Παιρνω πρωταθλημα με 20 βαθμους διαφορα minimum.
Κουλουρης φορ: minimum 40 γκολ τη σεζον :)
Ευρωπη καθε χρονο κ καλυτερα, δλδ τριτη χρονια εφτασα στους 16 κ αποκλειστηκα στο γκολ.
Οσον αφορα τα bug π παρατηρησα κ εστειλα κτλ, ειναι αυτο με την XII ομαδα(π δεν εχω ιδεα τι ειναι αυτο φετος), οταν δινεις εντολη στον τεχνικο διευθυντη για πωληση...εκει ο παιχτης δεχεται, αλλα δεν γινεται confirmation κ ο παιχτης παραμενει μην εχοντας επιλογη καμια.
Γενικα παντως το παιχνιδι φετος ειναι θειικο. ΜΕ τουμπανο.
Καλο καψιμο σε ολους!
User avatar
theoatis
Indispensible
Indispensible
Posts: 1528
Joined: Sat Oct 28, 2006 8:51 pm
Football Manager της ομάδας: Olympiakos, Ερμιονίδα
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Θαρρώ δεν είναι θέμα Κουλούρη. Και στο δικό μου save και από τα παιδιά που βλέπω στο twitch οι φορ σκοράρουν κατά ριπάς.
Red Point Guard
Ένας εναλλακτικός χώρος απόψεων για τον μπασκετικό Ολυμπιακό
User avatar
michael1
Manager
Manager
Posts: 4754
Joined: Thu Aug 09, 2007 1:55 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΡΗΣ
Location: Κίτρινη Τούμπα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Χωρις να ειμαι απολυτα βεβαιος για τους κανονισμους (ειδικα στα ξενα πρωταθληματα), βλεπω οτι σε αμφισβητουμενες φασεις εντος περιοχης ο διαιτητης διακοπτει το παιχνιδι επιτοπου και παει να δει το βαρ για πεναλτυ. Κανονικα δε θα επρεπε να αφηνει το παιχνιδι και να το κοιταει στην πρωτη διακοπη; Και αν ναι θεωρειται bug; Λογικα θα εχει αναφερθει σωστα;
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Στην πραγματικότητα ο διαιτητής 1)διακόπτει το παιχνίδι αν θεωρεί οτι υπάρχει παράβαση και πάει να συμβουλευτεί το var για την ορθότητα της άποψής του 2) δεν διακόπτει το παιχνίδι αν θεωρεί οτι δεν υπάρχει παράβαση και στην πρώτη διακοπή μπορεί να πάει να συμβουλευτεί το var για την ορθότητα της άποψής του.

Προφανώς στο FM ο διαιτητής «σφυρίζει» διότι θεωρεί πως υπάρχει παράβαση και εξετάζει τη φάση στο var
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
s16vrs210
Amateur
Amateur
Posts: 183
Joined: Mon Jul 05, 2004 11:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

καλησπέρα παιδιά και καλό καψμο σε όλους μας.παντα με υγεία να είμαστε και αισιοδοξία!

λοιπόν,φετος θα έχει πρωτάθλημα Κύπρου από την αρχή?
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Όχι, δεν μπήκε ως πρωτάθλημα στο FM, θα μπορείς να το ενεργοποιείς μόνο με κάποιο αρχείο από αυτά που φτιάχνουν αρκετά fan site.
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
Agent Of Chaos
National Manager
National Manager
Posts: 9119
Joined: Sat Oct 13, 2012 10:28 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

η 3η κατηγορία Ελλάδας μπήκε τώρα που έγινε επαγγελματική ή πάλι μέχρι την 2η θα έχουμε?
Spoiler: show
Image
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Μέχρι την δεύτερη
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
butterboy
Trialist
Trialist
Posts: 19
Joined: Thu Nov 03, 2016 6:26 pm
Football Manager της ομάδας: pao
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπερα. Παω σημερα να μπω και δεν φορτωνει το save. Ουτε το πιο προσφατο,ουτε το backup.
Εχει τυχει σε κανενα αλλο ?
User avatar
DimiZag
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2278
Joined: Tue Apr 10, 2012 4:30 pm
Football Manager της ομάδας: Wrexham FC
Αγαπημένη Ομάδα: Milan, Ath. Bilbao, Newcastle
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Ενα παραπονο εχω φετος. Δεν καταλαβαινω γιατι με σμικρυνση 85% εξακολουθουν ολα στην Αρχικη να ειναι μεγαλα, πχ. σηματα, γραμματοσειρα, κουτακια πληροφοριων κλπ.
GroundZero
Trialist
Trialist
Posts: 15
Joined: Thu Nov 17, 2016 4:24 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Υπάρχει περίπτωση να περαστεί σε update η επερχόμενη (καλώς εχόντων των πραγμάτων) μετακόμιση του Παναθηναϊκού στον Βοτανικό; Να γίνεται δηλαδή το 2023/2024 πχ όπως είχε περαστεί εδώ και δύο χρόνια η μετακόμιση της ΑΕΚ στην Αγιά Σοφιά.
User avatar
rimini
Moderator
Moderator
Posts: 6849
Joined: Fri Dec 03, 2010 6:20 pm
Football Manager της ομάδας: Rimini
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Ιnter, Rimini
facebook προφίλ: constantinos.balabanos
twitter: Costas_Bal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Το γήπεδο του ΠΑΟ στο Βοτανικό, με τα συγκεκριμένα σχέδια, το ακούμε εδώ και μια δεκαετία τουλάχιστον. Όταν θα είναι κάτι σίγουρο θα περαστεί.
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση”