Football Manager 2021 info

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2021!
Post Reply
User avatar
spiros91
Indispensible
Indispensible
Posts: 1961
Joined: Sat Oct 20, 2007 5:31 pm
Football Manager της ομάδας: Palermo
Αγαπημένη Ομάδα: Chelsea, AEK
facebook προφίλ: spiros.argiriou.1
Location: Rafina
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Καλημέρα τα παιδιά... Πήγα να δώσω δανεικό εναν 24χρονο παίχτη μου (ξεκίνησα δοκιμαστικά με Τσέλσι) και λέει οτι δεν μπορει ν φυγει γιατί έχω περάσει το όριο των 8 δανεικών άνω των 22 ετών. Αυτό ρε παιδιά δεν πήρε παράταση έναν χρόνο λόγω κοβίντ? Το εχετε συναντήσει? Να το αναφέρω στην SI?
User avatar
mysterio
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3021
Joined: Mon May 09, 2005 11:31 pm
Football Manager της ομάδας: Newcastle Utd
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός - Newcastle
Location: Managerland
Has thanked: 0
Been thanked: 9 times

Το εχει βγαλει σε κανεναν αλλον? Το εχω πετυχει 2 φορές

Image
what is my monitor name
macthess
Trialist
Trialist
Posts: 4
Joined: Tue Nov 17, 2020 11:04 am
Football Manager της ομάδας: ΠΑΟΚ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

θα ήθελα μερικές γνώμες με τα συν και τα πλην και σε σχέση με προηγούμενες εκδόσεις...αξίζει ο πολυ χρόνος που χρειάζεται η θα σπάμε πληκτρολόγια...
User avatar
MrPapa
Trialist
Trialist
Posts: 19
Joined: Sat Aug 24, 2019 12:10 pm
Football Manager της ομάδας: AC MILAN
Αγαπημένη Ομάδα: AEK, Milan, Λαμία
facebook προφίλ: makis.papa
Status: Immer Vorwärts!
Location: Thessaloniki
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

2 προβλήματα που μόλις παρατήρησα. Όταν δημιουργείς ένα profile για προπονητή δεν παίρνει πάντα στο save τoν σωστό αγαπημένο τρόπο παιχνιδιού. Με δηλωμένο το "control possession" σε άλλα save βγάζει "route one" σε άλλα.... "park the bus" και ό,τι άλλο θελήσει. Πιστεύω πως δεν είναι τρομερό πρόβλημα αφού η τακτική σου και οι εντολές μέσα στο παιχνίδι καθορίζουν τον τρόπο παιχνιδιού οπότε το τι δηλώνεις ως αγαπημένο στο προφίλ είναι.... για τα μάτια του κόσμου. Το δεύτερο πρόβλημα είναι στο create a club. Στα relationships KAI στα affiliations δεν είναι δυνατόν να κάνεις search club ή person αντίστοιχα αφού η μπάρα όταν γράφεις βγάζει ένα searching που δεν βγάζει ποτέ αποτελέσματα.

Κουράγιο λοιπόν μέχρι το επόμενο patch
"When I lost a match I broke down in frustration. Today players lose, take a selfie and put it on the Internet. They make me sick."
koeman
Asst Researcher Απόλλων Καλαμαριάς
Asst Researcher Απόλλων Καλαμαριάς
Posts: 13274
Joined: Sat Apr 19, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Apollon Kalamarias
Αγαπημένη Ομάδα: Sengkurong FC
Location: Bandar Seri Begawan (Brunei Darussalam)
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

mysterio wrote: Sun Nov 29, 2020 12:55 pm Το εχει βγαλει σε κανεναν αλλον? Το εχω πετυχει 2 φορές

Image
what is my monitor name
Υπάρχει λάθος, θα διορθωθεί, ευχαριστούμε.
User avatar
Fumal
Trialist
Trialist
Posts: 53
Joined: Thu Nov 05, 2009 2:57 am
Football Manager της ομάδας: Cobh Ramblers F.C.
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Πειραιάς
Has thanked: 0
Been thanked: 0

zois92 wrote: Fri Nov 27, 2020 10:52 pm Παιδιά καλησπέρα, με συγχωρείτε αν έχει ξανά σχολιαστεί σαν θέμα εδώ πέρα αλλά δεν το βρήκα πουθενά όσο και να έψαξα.
Έχει κανείς άλλος θέμα με τις αλλαγές? Στην beta πότε έκανε 3, πότε έκανα 4 ή 5 και θεώρησα ότι με την κανονική έκδοση θα το διορθώναν αλλά δυστυχώς όχι.
Ούτε και με το χθεσινό hotfix διορθώθηκε.
Όχι αδερφέ δεν είναι κάποιο bug είναι όπως στην πραγματικότητα για φέτος λόγο του covid.
Τον 1ο χρόνο μπορείς να κάνεις μέχρι 5 αλλαγές παιχτών αλλά σε σύνολο 3 φορές αλλαγές.
Δηλαδή να κάνεις αλλαγή 2 παίχτες, μετά έναν και μετά άλλους 2 πχ.
Αν κάνεις 3 αλλαγές από 1 παίχτη, δεν θα μπορείς να κάνεις τις άλλες 2. Μετά την 1η χρόνια αλλάζει αυτό και επανέρχεται στο κανονικό.
Football Manager = Ναρκωτικό/Χωρισμός/Άνεργος/Κολλημένος/Καμμένος/Μη Κοινωνικός/Άπλυτος και πολλά άλλα...

Τελικά τι χρώμα έχει ο ήλιος? έχω καιρό να τον δω....
User avatar
angelo06
Trialist
Trialist
Posts: 40
Joined: Mon Jun 02, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Barcelona,Ολυμπιακος
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona,Oλυμπιακος
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Καλησπερα,μηπως γνωριζει κανεις αν εχει βγει για το FM 2021 Demo save για Ελλαδα ?
User avatar
mysterio
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3021
Joined: Mon May 09, 2005 11:31 pm
Football Manager της ομάδας: Newcastle Utd
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός - Newcastle
Location: Managerland
Has thanked: 0
Been thanked: 9 times

koeman wrote: Mon Nov 30, 2020 8:35 am
mysterio wrote: Sun Nov 29, 2020 12:55 pm Το εχει βγαλει σε κανεναν αλλον? Το εχω πετυχει 2 φορές

Image
what is my monitor name
Υπάρχει λάθος, θα διορθωθεί, ευχαριστούμε.
Kατι αντιστοιχο κι εδω φιλος

Image
User avatar
spiros91
Indispensible
Indispensible
Posts: 1961
Joined: Sat Oct 20, 2007 5:31 pm
Football Manager της ομάδας: Palermo
Αγαπημένη Ομάδα: Chelsea, AEK
facebook προφίλ: spiros.argiriou.1
Location: Rafina
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Σας δουλεύουν κανονικά τα βραβεία για καλύτερο γκολ του Μήνα σε Αγγλία, Ιταλία, Γαλλία?
gogito
Trialist
Trialist
Posts: 32
Joined: Fri Jun 13, 2014 11:54 pm
Football Manager της ομάδας: Άρης
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπέρα, μόνο σε μένα συμβαίνει οι αλλαγές να είναι 4 και όχι 5 όπως κανονικά;; Είμαι Β' Αγγλίας και κανονικά θα έπρεπε να είναι 3 όπως στην πραγματικότητα! Αλλά εφόσον με άφησαν κι έκανα 4η αλλαγή γιατί όχι και 5η;;;
User avatar
spiros91
Indispensible
Indispensible
Posts: 1961
Joined: Sat Oct 20, 2007 5:31 pm
Football Manager της ομάδας: Palermo
Αγαπημένη Ομάδα: Chelsea, AEK
facebook προφίλ: spiros.argiriou.1
Location: Rafina
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

gogito wrote: Tue Dec 01, 2020 5:59 pm Καλησπέρα, μόνο σε μένα συμβαίνει οι αλλαγές να είναι 4 και όχι 5 όπως κανονικά;; Είμαι Β' Αγγλίας και κανονικά θα έπρεπε να είναι 3 όπως στην πραγματικότητα! Αλλά εφόσον με άφησαν κι έκανα 4η αλλαγή γιατί όχι και 5η;;;
Ξέρω οτι για φέτος στις μικρότερες κατηγορίες της Αγγλίας ισχύουν οι 5 αλλαγές. Θα ρωτήσω 2 χαζές ερωτήσεις. Α, τις αλλαγές τις έκανες σε 3 διαφορετικές χρονικές περιόδους? Β, μήπως η εξτρά αλλαγή έγινε στην παράταση ενός αγώνα?
gogito
Trialist
Trialist
Posts: 32
Joined: Fri Jun 13, 2014 11:54 pm
Football Manager της ομάδας: Άρης
Has thanked: 0
Been thanked: 0

spiros91 wrote: Tue Dec 01, 2020 8:00 pm
gogito wrote: Tue Dec 01, 2020 5:59 pm Καλησπέρα, μόνο σε μένα συμβαίνει οι αλλαγές να είναι 4 και όχι 5 όπως κανονικά;; Είμαι Β' Αγγλίας και κανονικά θα έπρεπε να είναι 3 όπως στην πραγματικότητα! Αλλά εφόσον με άφησαν κι έκανα 4η αλλαγή γιατί όχι και 5η;;;
Ξέρω οτι για φέτος στις μικρότερες κατηγορίες της Αγγλίας ισχύουν οι 5 αλλαγές. Θα ρωτήσω 2 χαζές ερωτήσεις. Α, τις αλλαγές τις έκανες σε 3 διαφορετικές χρονικές περιόδους? Β, μήπως η εξτρά αλλαγή έγινε στην παράταση ενός αγώνα?
Την πρώτη αλλαγή την έκανα στο 45'. Τη δεύτερη στο 63', την τρίτη στο 74' και την τελευταία στο 77'. Η κατηγορία που παίζω είναι η Championship.
User avatar
mojotzotzo
Moderator
Moderator
Posts: 14488
Joined: Sun Dec 23, 2007 3:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: GB Packers
Status: WIP
Location: thessaloniki
Has thanked: 19 times
Been thanked: 4 times

Επιτρέπονται 5 αλλαγές αλλά πρέπει να γίνουν το πολύ με 3 διακοπές του αγώνα. Λογικά χωρίς να υπολογίζει το ημίχρονο άρα η μία σου αλλαγή δεν "έκαψε" διακοπή και δεν μπόρεσες να κάνεις την 5η αλλαγή γιατί έκανε σπαστά τις άλλες 3.
gogito
Trialist
Trialist
Posts: 32
Joined: Fri Jun 13, 2014 11:54 pm
Football Manager της ομάδας: Άρης
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ευχαριστώ πολύ παιδιά! Αυτό με τις 3 διακοπές το είχα ξεχάσει
User avatar
Nio 10
Manager
Manager
Posts: 4243
Joined: Sat Dec 12, 2009 9:18 pm
Football Manager της ομάδας: Π.Α.Ο.Κ.
Αγαπημένη Ομάδα: Π.Α.Ο.Κ.-Man Utd-Barcelona
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0

ερώτηση γι'αυτούς που έχουν περάσει 1 χρονιά τουλάχιστον είδατε καμιά διαφορά στο youth development;υπάρχει καμιά διαφορά σε σχέση με το FM20 στην εισροή
newgen στην ομάδα από την ακαδημία ;
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση”