Football Manager 2021 info

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2021!
Post Reply
User avatar
MrPapa
Trialist
Trialist
Posts: 19
Joined: Sat Aug 24, 2019 12:10 pm
Football Manager της ομάδας: AC MILAN
Αγαπημένη Ομάδα: AEK, Milan, Λαμία
facebook προφίλ: makis.papa
Status: Immer Vorwärts!
Location: Thessaloniki
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

vavas457 wrote: Fri Nov 27, 2020 3:32 am Η οθόνη του αγώνα είναι όντως θέμα,ίσως και θέμα συνήθειας βέβαια,αλλά κι εγώ δε τη βρίσκω ιδιαίτερα πρακτική. Όσον αφορά την me δε βρίσκω συνταρακτικές αλλαγές σε σχέση με πέρυσι,αν και σίγουρα είναι βελτιωμένη (όπως τα τρακαρίσματα των στόπερ κτλ). Ένα από τα πολυδιαφημιζόμενα features του φετινού παιχνιδιού είναι πως τα εξτρέμ ''σπάνε'' τη μπάλα και δε σουτάρουν πάνω από τη γραμμή,αλλά προς το παρόν δε βλέπω καμία αλλαγή σε αυτόν τον τομέα. Επίσης,δυσκολεύομαι πάρα πολύ να πουλήσω παίκτες.Φυσικά μιλάω για παίκτες σε καλή ηλικία,με συμμετοχές που δε μπορώ να προσελκύσω ενδιαφέρον ούτε για να τους δώσω ως ελεύθερους. Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος;
Ισχύει, τρομερά μεγάλα ονόματα (Goretzka, Muller) υπάρχει πολύ μεγάλη πιθανότητα να μην μπορείς να τα πουλήσεις ούτε με.... 10 εκατομμύρια ευρώ γιατί οι ομάδες που ενδιαφέρονται (Liverpool, Man United, Barcelona) δεν έχουν.... την ικανότητα να προσφέρουν τα συμβόλαια τους (σοβαρευτείτε εκεί στην SI και μην καπνίζετε ό,τι σας δίνουν)
"When I lost a match I broke down in frustration. Today players lose, take a selfie and put it on the Internet. They make me sick."
User avatar
HitMan
Amateur
Amateur
Posts: 231
Joined: Sun Apr 27, 2003 11:00 pm
Location: Athens,Galatsi
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Και μόλις μπήκα να ποστάρω για αυτό... νομίζω το είχα ξαναδεί στο `18.

Οκ, Ελλάδα ( ΑΕΚ ) είναι πιο δύσκολα τα πράγματα αλλά να προσπαθώ να πουλήσω παίχτες με καλό όνομα ( Shakhov και Lopes με καλούτσικη πρώτη χρονιά ) στον τελευταίο χρόνο του συμβολαίου τους και είναι σαν να μην υπάρχουν στον ποδοσφαιρικό χάρτη. Έκανα και μία δοκιμή με 90% μισθού από εμένα, τίποτα.
Spyridon13
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 382
Joined: Fri Aug 16, 2013 4:22 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

nik_33 wrote: Thu Nov 26, 2020 10:28 am
Spyridon13 wrote: Thu Nov 26, 2020 3:39 am Marios +1 απο μενα. Το σκιν φετος ειναι απλα τραγικο. 10 δευτερα το πολυ να μπορω να δω τακτικες ομαδες κλπ και μετα κοιταω αλλου γιατι με ενοχλει στα ματια.
Άρχισαν να βγαίνουν μια χαρά ξεκούραστα skin
πχ https://community.sigames.com/topic/539 ... m-skin-v1/
Να σε καλα για το λινκ. Βεβαια λογο του μυνηματος σου εκατσα και εψαξα και βρηκα ενα σκιν εξερετικο και τωρα δεν εχω θεμα. Ευχαριστω παντως.
Παιζω μανατζερ απο το 2004 και μεχρι και περσι δεν ειχα κανενα προβλημα με το σκιν. Φετος μονο.
User avatar
zois92
Rotation
Rotation
Posts: 1042
Joined: Thu Mar 10, 2011 11:48 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Λίβερπουλ
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Παιδιά καλησπέρα, με συγχωρείτε αν έχει ξανά σχολιαστεί σαν θέμα εδώ πέρα αλλά δεν το βρήκα πουθενά όσο και να έψαξα.
Έχει κανείς άλλος θέμα με τις αλλαγές? Στην beta πότε έκανε 3, πότε έκανα 4 ή 5 και θεώρησα ότι με την κανονική έκδοση θα το διορθώναν αλλά δυστυχώς όχι.
Ούτε και με το χθεσινό hotfix διορθώθηκε.
User avatar
johndoe
Coach
Coach
Posts: 2886
Joined: Thu Oct 13, 2016 7:41 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: AEK, Real Madrid, Man. United
Status: I was a million miles away, and there's nothing left to bring me back today...
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

MrPapa wrote: Fri Nov 27, 2020 3:48 am
vavas457 wrote: Fri Nov 27, 2020 3:32 am Η οθόνη του αγώνα είναι όντως θέμα,ίσως και θέμα συνήθειας βέβαια,αλλά κι εγώ δε τη βρίσκω ιδιαίτερα πρακτική. Όσον αφορά την me δε βρίσκω συνταρακτικές αλλαγές σε σχέση με πέρυσι,αν και σίγουρα είναι βελτιωμένη (όπως τα τρακαρίσματα των στόπερ κτλ). Ένα από τα πολυδιαφημιζόμενα features του φετινού παιχνιδιού είναι πως τα εξτρέμ ''σπάνε'' τη μπάλα και δε σουτάρουν πάνω από τη γραμμή,αλλά προς το παρόν δε βλέπω καμία αλλαγή σε αυτόν τον τομέα. Επίσης,δυσκολεύομαι πάρα πολύ να πουλήσω παίκτες.Φυσικά μιλάω για παίκτες σε καλή ηλικία,με συμμετοχές που δε μπορώ να προσελκύσω ενδιαφέρον ούτε για να τους δώσω ως ελεύθερους. Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος;
Ισχύει, τρομερά μεγάλα ονόματα (Goretzka, Muller) υπάρχει πολύ μεγάλη πιθανότητα να μην μπορείς να τα πουλήσεις ούτε με.... 10 εκατομμύρια ευρώ γιατί οι ομάδες που ενδιαφέρονται (Liverpool, Man United, Barcelona) δεν έχουν.... την ικανότητα να προσφέρουν τα συμβόλαια τους (σοβαρευτείτε εκεί στην SI και μην καπνίζετε ό,τι σας δίνουν)
'Εχουν πει ότι τις πρώτες σεζόν το παιχνίδι θα προσομοιώνει και τα οικονομικά προβλήματα των ομάδων λόγω COVID. Συνεπώς δεν είναι και πολύ παράλογο κάτι τέτοιο (βλέπε πόσες συζητήσεις γίνονται για μειώσεις μισθών στην Barcelona κλπ).
melnibonian
Trialist
Trialist
Posts: 25
Joined: Fri Feb 17, 2006 5:31 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote]
Παιδιά καλησπέρα, με συγχωρείτε αν έχει ξανά σχολιαστεί σαν θέμα εδώ πέρα αλλά δεν το βρήκα πουθενά όσο και να έψαξα.
Έχει κανείς άλλος θέμα με τις αλλαγές? Στην beta πότε έκανε 3, πότε έκανα 4 ή 5 και θεώρησα ότι με την κανονική έκδοση θα το διορθώναν αλλά δυστυχώς όχι.
Ούτε και με το χθεσινό hotfix διορθώθηκε.
[/quote]

Στα ευρωπαϊκά παιχνίδια και στα πρωταθλήματα που έχουν ακολουθήσει την πρόταση της UEFA (πχ Ισπανία) οι αλλαγές είναι 5 αλλα μπορούν να γίνουν μονο με τρεις διακοπές του αγώνα. Δηλαδή δεν μπορείς να βάλεις 5 παίχτες ως αλλαγή ξεχωριστά 1-1-1-1-1 αλλα μπορείς να βάλεις για παράδειγμα 3-1-1.

Κοίταξε τους κανονισμούς του πρωταθλήματος που παίζεις στο competitions menu και θα δεις τι ισχύει

Ελπίζω να έγινα κατανοητός :-D
georgekolokotronis
Coach
Coach
Posts: 2652
Joined: Mon May 25, 2009 2:01 pm
Football Manager της ομάδας: paok,liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Status: περιμενοντας τον......
Location: SALONICA
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Δε ξέρω αν στέλνω στο σωστό τοπικ. Το touch βγήκε το κατεβάζω κανονικά ; Προσπαθώ αλλά δεν το καταφέρνω εμώ το κανονικό το φμ το κατεβάζει .


Sent from my iPhone using Tapatalk
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Όχι, 1/12 θα κυκλοφορήσει.
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
georgekolokotronis
Coach
Coach
Posts: 2652
Joined: Mon May 25, 2009 2:01 pm
Football Manager της ομάδας: paok,liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Status: περιμενοντας τον......
Location: SALONICA
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Οκ ευχαριστώ Τσακ !!


Sent from my iPhone using Tapatalk
User avatar
BuLLs3y3
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3013
Joined: Mon Jun 26, 2006 10:25 am
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος Φιορεντινα Αρσεναλ
Status: Loading ...
Location: Αμπελοκηποι
Has thanked: 0
Been thanked: 3 times

Θα προτρεξω πολυ, αν πω ότι δεν μου αρέσει το ταμπλετ πάγκου;;
Δεν μ'αρέσει που είναι μέσα στη μέση, που γίνεται αχνό στις επιθέσεις..
PavelNedved
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 260
Joined: Thu Jul 05, 2018 6:58 pm
Football Manager της ομάδας: ajax
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Status: #finoalafine#
Location: Ν.Μηχανιωνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

συνεχίζετε δλδ να μν σπάει η μπάλα και τα φορ να βλέπουν την εστία 1×1;;αμα ειναι να συνεχίσουμε να μαλωνουμε με το 20...
prosmi
Trialist
Trialist
Posts: 5
Joined: Tue Nov 10, 2020 4:07 pm
Football Manager της ομάδας: Losc Lille
Αγαπημένη Ομάδα: A.C. Milan
Has thanked: 0
Been thanked: 0

vavas457 wrote: Fri Nov 27, 2020 3:32 am Η οθόνη του αγώνα είναι όντως θέμα,ίσως και θέμα συνήθειας βέβαια,αλλά κι εγώ δε τη βρίσκω ιδιαίτερα πρακτική. Όσον αφορά την me δε βρίσκω συνταρακτικές αλλαγές σε σχέση με πέρυσι,αν και σίγουρα είναι βελτιωμένη (όπως τα τρακαρίσματα των στόπερ κτλ). Ένα από τα πολυδιαφημιζόμενα features του φετινού παιχνιδιού είναι πως τα εξτρέμ ''σπάνε'' τη μπάλα και δε σουτάρουν πάνω από τη γραμμή,αλλά προς το παρόν δε βλέπω καμία αλλαγή σε αυτόν τον τομέα. Επίσης,δυσκολεύομαι πάρα πολύ να πουλήσω παίκτες.Φυσικά μιλάω για παίκτες σε καλή ηλικία,με συμμετοχές που δε μπορώ να προσελκύσω ενδιαφέρον ούτε για να τους δώσω ως ελεύθερους. Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος;
H αλήθεια είναι ότι είχα παρατηρήσει το ίδιο προσπαθώντας με την beta το καλοκαίρι του 21 να πουλήσω αρκετούς ώστε να έχω ρευστότητα για να μπορώ να χτυπάω τα αγαπημένα μου πιτσιρίκια. Πάντως από γενάρη του 22 παρατήρησα ότι οι ομάδες αρχίζουν να ξεθαρεύουν στις προτάσεις τους, με αποκορύφωμα το καλοκαίρι του 22 που μου ήρθαν προτάσεις τύπου 70 για λεάο, 90 για τονάλι, 80 για λοκατέλι κλπ, οπότε πιθανότατα παίζει σημαντικό ρόλο η αρχική περίοδος του ιού, μετά φτιάχνει το πράγμα.
User avatar
mysterio
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3021
Joined: Mon May 09, 2005 11:31 pm
Football Manager της ομάδας: Newcastle Utd
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός - Newcastle
Location: Managerland
Has thanked: 0
Been thanked: 9 times

Καθαρα απο περιεργεια, σας εχει μετρησει ποτε γκολ το VAR? Ολα μου τα εχει ακυρωσει...
Geo1983
Trialist
Trialist
Posts: 26
Joined: Sun Nov 11, 2012 3:28 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Has thanked: 0
Been thanked: 0

mysterio wrote: Sat Nov 28, 2020 7:56 pm Καθαρα απο περιεργεια, σας εχει μετρησει ποτε γκολ το VAR? Ολα μου τα εχει ακυρωσει...
Όσες φορές έχει πάει var για γκολ είναι άκυρο. Αν θυμάμαι καλά έτσι ήταν και πέρυσι.

Αντίθετα με το περσινό όμως, έχει τύχει να μην δώσει πέναλτι με var.
Geo1983
Trialist
Trialist
Posts: 26
Joined: Sun Nov 11, 2012 3:28 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Has thanked: 0
Been thanked: 0

BuLLs3y3 wrote: Sat Nov 28, 2020 11:47 am Θα προτρεξω πολυ, αν πω ότι δεν μου αρέσει το ταμπλετ πάγκου;;
Δεν μ'αρέσει που είναι μέσα στη μέση, που γίνεται αχνό στις επιθέσεις..
Η αλήθεια είναι ότι ούτε εμένα μου αρέσει.
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση”