Football Manager 2021 info

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2021!
Post Reply
User avatar
sheriff7
Backup
Backup
Posts: 843
Joined: Wed Dec 03, 2014 4:48 am
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ,ΑΡΣΕΝΑΛ,
twitter: https://twitter.com/Sheriff791
Location: ATHENS/TRIKALA
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Καλησπερα. Θα υπαρξει φετος file για ενεργοποιηση Γ εθνικης και τοπικων?Προσπαθησα μονος μου αλλα μου φανηκε βουνο.
-nani
User avatar
Konstantinos84
Indispensible
Indispensible
Posts: 1928
Joined: Fri Mar 07, 2014 11:40 am
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0

Nio 10 wrote: Wed Nov 25, 2020 4:23 pm
Konstantinos84 wrote: Wed Nov 25, 2020 4:16 pm
Nio 10 wrote: Wed Nov 25, 2020 4:14 pm Για δείτε λίγο αυτό το βίντεο έχουν κάνει μια τρομερή προσπάθεια τα παιδιά από το FM Base και έφτιαξαν ένα, λογισμικό θα το πω, το οποίο δημιουργεί κανονικά πρόσωπα ανθρώπων για τους newgen
παίκτες που έρχονται κάθε χρόνο στην ακαδημία κάθε ομάδας.Μάλιστα λαμβάνει υπ'όψιν το λογισμικό την εθνικότητα κάθε newgen και δημιουργεί το ανάλογο πρόσωπο.Στο βίντεο αναφέρονται και
λεπτομέρειες για την εγκατάσταση και το πως λειτουργεί πρόγραμμα αλλά και links για downloads

https://www.youtube.com/watch?v=kZRcjkR ... el=Zealand
Πρέπει να ειναι κορυφαιο. Ομως επειδη τα Αγγλικά μου ειναι απαίσια, δεν μπορω να καταλάβω τις οδηγίες.
Θέλω να πιστευω οτι κάποιος θα τις γράψει κάποια στιγμη, εκτος αν υπάρχουν ηδη και δε το έχω δει.
δεν χρειάζεται αγγλικά απλά δες στο βίντεο τι κάνει και κάνε το ίδιο .Φυσικά θα πρέπει πρώτα να βγουν τα newgens της 1ης χρονιάς και μετά να κάνετε όλη την διαδικασία
Λοιπόν, τζάμπα γκρίνιαζα. Οντως ηταν ευκολο, ακόμα και για τα δικά μου τραγικά Αγγλικά. Και ειναι εκπληκτικό το οτι βλέπεις ολες τις φάτσες.
Κάτι που δε κατάλαβα. Όταν ξαναβγουν νέοι regens, πρέπει να ξανακάνω διαδικασία του τελευταίου βηματος, δηλαδη το generate;
User avatar
Nio 10
Manager
Manager
Posts: 4243
Joined: Sat Dec 12, 2009 9:18 pm
Football Manager της ομάδας: Π.Α.Ο.Κ.
Αγαπημένη Ομάδα: Π.Α.Ο.Κ.-Man Utd-Barcelona
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0

Konstantinos84 wrote: Wed Nov 25, 2020 10:12 pm
Nio 10 wrote: Wed Nov 25, 2020 4:23 pm
Konstantinos84 wrote: Wed Nov 25, 2020 4:16 pm

Πρέπει να ειναι κορυφαιο. Ομως επειδη τα Αγγλικά μου ειναι απαίσια, δεν μπορω να καταλάβω τις οδηγίες.
Θέλω να πιστευω οτι κάποιος θα τις γράψει κάποια στιγμη, εκτος αν υπάρχουν ηδη και δε το έχω δει.
δεν χρειάζεται αγγλικά απλά δες στο βίντεο τι κάνει και κάνε το ίδιο .Φυσικά θα πρέπει πρώτα να βγουν τα newgens της 1ης χρονιάς και μετά να κάνετε όλη την διαδικασία
Λοιπόν, τζάμπα γκρίνιαζα. Οντως ηταν ευκολο, ακόμα και για τα δικά μου τραγικά Αγγλικά. Και ειναι εκπληκτικό το οτι βλέπεις ολες τις φάτσες.
Κάτι που δε κατάλαβα. Όταν ξαναβγουν νέοι regens, πρέπει να ξανακάνω διαδικασία του τελευταίου βηματος, δηλαδη το generate;
όχι θα βάλεις την επιλογή που λέει preserve αν θυμάμαι καλά και αυτό θα σου αλλάξει μόνο τα καινούρια newgens και θα κρατήσει τα παλιά ως έχουν,απλά νομίζω θα πρέπει να ξανακάνεις την shortlist με τα καινούρια newsgen όπως έκανες την 1η λίστα και μετά θα βάλεις την επιλογή preserve
User avatar
spiros91
Indispensible
Indispensible
Posts: 1959
Joined: Sat Oct 20, 2007 5:31 pm
Football Manager της ομάδας: Palermo
Αγαπημένη Ομάδα: Chelsea, AEK
facebook προφίλ: spiros.argiriou.1
Location: Rafina
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

MrPapa wrote: Wed Nov 25, 2020 1:32 am Μια παρατήρηση που είδαμε σήμερα. ΓΕΛΟΙΟ το γεγονός οτι φέτος ο assistant μετριέται ως coach και δεν έχει ξεχωριστή θέση. Αν έχεις γεμίσει την ομάδα από coaches και για κάποιο λόγο φύγει τότε..... ΔΕΝ έχεις ασίσταντ μέχρι να αυξηθεί το όριο! Δεν ξέρω αν γίνεται σε άλλα πρωταθλήματα αλλά σίγουρα ξενέρωσα στην Bundesliga με αυτήν την γελοιότητα. Aν όντως ισχύει στην πραγματικότητα είναι τραγικό. Αν το.... φαντάστηκε το fm είναι τραγικότερο.
Ξεκίνησα σήμερα δοκιμαστικό με Τσέλσι. Υπάρχει κανονικά ο Morris σε εμένα. Πήρα άλλον κατευθείαν για να τσεκάρω αυτό που λες, και έγινε οτι πέρσι, απλά τον αντικατέστησε. Επίσης στην σελίδα που γράφει συνολικά το σταφ σου, μου έχει κανονικά μια θέση για AssMan.
User avatar
MrPapa
Trialist
Trialist
Posts: 19
Joined: Sat Aug 24, 2019 12:10 pm
Football Manager της ομάδας: AC MILAN
Αγαπημένη Ομάδα: AEK, Milan, Λαμία
facebook προφίλ: makis.papa
Status: Immer Vorwärts!
Location: Thessaloniki
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

spiros91 wrote: Wed Nov 25, 2020 11:15 pm
MrPapa wrote: Wed Nov 25, 2020 1:32 am Μια παρατήρηση που είδαμε σήμερα. ΓΕΛΟΙΟ το γεγονός οτι φέτος ο assistant μετριέται ως coach και δεν έχει ξεχωριστή θέση. Αν έχεις γεμίσει την ομάδα από coaches και για κάποιο λόγο φύγει τότε..... ΔΕΝ έχεις ασίσταντ μέχρι να αυξηθεί το όριο! Δεν ξέρω αν γίνεται σε άλλα πρωταθλήματα αλλά σίγουρα ξενέρωσα στην Bundesliga με αυτήν την γελοιότητα. Aν όντως ισχύει στην πραγματικότητα είναι τραγικό. Αν το.... φαντάστηκε το fm είναι τραγικότερο.
Ξεκίνησα σήμερα δοκιμαστικό με Τσέλσι. Υπάρχει κανονικά ο Morris σε εμένα. Πήρα άλλον κατευθείαν για να τσεκάρω αυτό που λες, και έγινε οτι πέρσι, απλά τον αντικατέστησε. Επίσης στην σελίδα που γράφει συνολικά το σταφ σου, μου έχει κανονικά μια θέση για AssMan.
Είναι στο πρωτάθλημα τελικά φίλε. Στο save Eλλάδας που παίζω με Λαμία είναι κανονικά.
"When I lost a match I broke down in frustration. Today players lose, take a selfie and put it on the Internet. They make me sick."
User avatar
spiros91
Indispensible
Indispensible
Posts: 1959
Joined: Sat Oct 20, 2007 5:31 pm
Football Manager της ομάδας: Palermo
Αγαπημένη Ομάδα: Chelsea, AEK
facebook προφίλ: spiros.argiriou.1
Location: Rafina
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

MrPapa wrote: Wed Nov 25, 2020 11:43 pm
spiros91 wrote: Wed Nov 25, 2020 11:15 pm
MrPapa wrote: Wed Nov 25, 2020 1:32 am Μια παρατήρηση που είδαμε σήμερα. ΓΕΛΟΙΟ το γεγονός οτι φέτος ο assistant μετριέται ως coach και δεν έχει ξεχωριστή θέση. Αν έχεις γεμίσει την ομάδα από coaches και για κάποιο λόγο φύγει τότε..... ΔΕΝ έχεις ασίσταντ μέχρι να αυξηθεί το όριο! Δεν ξέρω αν γίνεται σε άλλα πρωταθλήματα αλλά σίγουρα ξενέρωσα στην Bundesliga με αυτήν την γελοιότητα. Aν όντως ισχύει στην πραγματικότητα είναι τραγικό. Αν το.... φαντάστηκε το fm είναι τραγικότερο.
Ξεκίνησα σήμερα δοκιμαστικό με Τσέλσι. Υπάρχει κανονικά ο Morris σε εμένα. Πήρα άλλον κατευθείαν για να τσεκάρω αυτό που λες, και έγινε οτι πέρσι, απλά τον αντικατέστησε. Επίσης στην σελίδα που γράφει συνολικά το σταφ σου, μου έχει κανονικά μια θέση για AssMan.
Είναι στο πρωτάθλημα τελικά φίλε. Στο save Eλλάδας που παίζω με Λαμία είναι κανονικά.
Σκαλίζω λίγο τον έντιτορ και βλέπω οτι υπάρχει επιλογή στην Γερμανία για multiple assmans. Το ίδιο και στην Γαλλία. Όχι όμως σε Ισπανία και Αγγλία. Αν δεν σου κανει κόπο, δοκίμασε τ ιδιο και στην Γαλλία.
Spyridon13
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 382
Joined: Fri Aug 16, 2013 4:22 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Marios +1 απο μενα. Το σκιν φετος ειναι απλα τραγικο. 10 δευτερα το πολυ να μπορω να δω τακτικες ομαδες κλπ και μετα κοιταω αλλου γιατι με ενοχλει στα ματια.
dimitrisgera35
Trialist
Trialist
Posts: 1
Joined: Thu Nov 26, 2020 9:44 am
Football Manager της ομάδας: olympiakos
facebook προφίλ: https://www.facebook.com/dimit
Has thanked: 0
Been thanked: 0

καλησπέρα θα ήθελα να ρωτήσω γιατί φαίνονται τα backgrounds έτσι από πίσω?;έχω βάλει γήπεδα σε κάθε ομάδα και φαίνονται τα μισά και από κάτω σαν σκιά!
User avatar
nik_33
Asst Researcher AEK - Staff
Asst Researcher AEK - Staff
Posts: 15421
Joined: Thu Dec 08, 2005 8:24 pm
Status: Survive
Has thanked: 4 times
Been thanked: 32 times

Spyridon13 wrote: Thu Nov 26, 2020 3:39 am Marios +1 απο μενα. Το σκιν φετος ειναι απλα τραγικο. 10 δευτερα το πολυ να μπορω να δω τακτικες ομαδες κλπ και μετα κοιταω αλλου γιατι με ενοχλει στα ματια.
Άρχισαν να βγαίνουν μια χαρά ξεκούραστα skin
πχ https://community.sigames.com/topic/539 ... m-skin-v1/
User avatar
spiros91
Indispensible
Indispensible
Posts: 1959
Joined: Sat Oct 20, 2007 5:31 pm
Football Manager της ομάδας: Palermo
Αγαπημένη Ομάδα: Chelsea, AEK
facebook προφίλ: spiros.argiriou.1
Location: Rafina
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Ξεκίνησα ενα δοκιμαστικό σέιβ για να δω κάποιες αλλαγές π εκανα μέσω έντιτορ και βλέπω οτι η Τσέλσι (ομάδα π υποστηρίζω και για αυτο τ ειδα) κανει τις ιδιες μεταγραφές με το περσινό μανατζερ. Έχει λογική αυτό?

Επίσης, για όποιον θέλει μικροβελτιωσούλες (βελτίωση καιρού, βελτίωση AI προπονητών, ονόματα των ντέρμπι), υπάρχει αυτό Editors Hideaway Download Forum FM21 στο φόρουμ της ΣΙ
PavelNedved
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 260
Joined: Thu Jul 05, 2018 6:58 pm
Football Manager της ομάδας: ajax
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Status: #finoalafine#
Location: Ν.Μηχανιωνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

πειτε συνάδελφοι μια γνώμη για me...
User avatar
mysterio
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3021
Joined: Mon May 09, 2005 11:31 pm
Football Manager της ομάδας: Newcastle Utd
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός - Newcastle
Location: Managerland
Has thanked: 0
Been thanked: 9 times

Εγω την θεωρω πολυ καλυτερη απο την περσινη. Μεχρι τωρα ειναι ελαχιστες οι γκαφες που βλεπαμε, λιγοτερα τα τετ α τετ, γενικα την βλεπω πολυ πιο "στρωμενη"
User avatar
spiros91
Indispensible
Indispensible
Posts: 1959
Joined: Sat Oct 20, 2007 5:31 pm
Football Manager της ομάδας: Palermo
Αγαπημένη Ομάδα: Chelsea, AEK
facebook προφίλ: spiros.argiriou.1
Location: Rafina
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Έφταιξα μέσω έντιτορ τα ονόματα των βραβείων της πρέμιερ και τα ονόματα των μικρών κατηγοριών στην Αγγλία. Ωστόσο όταν φορτώνω το παιχνίδι δεν τα δείχνει όλα αλλαγμένα. Μερικά διατηρουν το παλιό τους όνομα, ενώ άλλα το καινούργιο. Πάει σε κανέναν το μυαλό τι μπορώ να κάνω?

ΕΔΙΤ:
Ήταν δικο μου λάθος τελικά, τ βρήκα.
Last edited by spiros91 on Fri Nov 27, 2020 9:39 am, edited 1 time in total.
User avatar
johndoe
Coach
Coach
Posts: 2890
Joined: Thu Oct 13, 2016 7:41 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: AEK, Real Madrid, Man. United
Status: I was a million miles away, and there's nothing left to bring me back today...
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Έχοντας παίξει λίγο παραπάνω πλέον: με εκνευρίζει πολύ η οθόνη του αγώνα. Πέρα από το ότι είχα συνηθίσει το προηγούμενο, πλέον έχω θέμα να παίρνω γρήγορες αποφάσεις γιατί αντί να έχω κάθετα την βαθμολογία των παικτών και να κοιτάω, πρέπει να κοιτάω ένα-ένα τα κουτάκια των παικτών. Επίσης, και πιο σημαντικό: ποιο αστέρι εκεί στην SI αποφάσισε ότι είναι καλή ιδέα να μην δείχνει σαν φάση τις κίτρινες; Δλδ πόσα πράγματα μου δίνουν περισσότερο feedback σε έναν αγώνα από το να δω μια φάση που ο αμυντικός έκοψε με κίτρινη για να μην βγει ο αντίπαλος με υπεραριθμία στην κόντρα;
User avatar
vavas457
Manager
Manager
Posts: 4087
Joined: Tue Sep 09, 2008 8:08 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos,Chelsea,Mainz
Location: Κατερίνη
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Η οθόνη του αγώνα είναι όντως θέμα,ίσως και θέμα συνήθειας βέβαια,αλλά κι εγώ δε τη βρίσκω ιδιαίτερα πρακτική. Όσον αφορά την me δε βρίσκω συνταρακτικές αλλαγές σε σχέση με πέρυσι,αν και σίγουρα είναι βελτιωμένη (όπως τα τρακαρίσματα των στόπερ κτλ). Ένα από τα πολυδιαφημιζόμενα features του φετινού παιχνιδιού είναι πως τα εξτρέμ ''σπάνε'' τη μπάλα και δε σουτάρουν πάνω από τη γραμμή,αλλά προς το παρόν δε βλέπω καμία αλλαγή σε αυτόν τον τομέα. Επίσης,δυσκολεύομαι πάρα πολύ να πουλήσω παίκτες.Φυσικά μιλάω για παίκτες σε καλή ηλικία,με συμμετοχές που δε μπορώ να προσελκύσω ενδιαφέρον ούτε για να τους δώσω ως ελεύθερους. Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος;
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση”