Football Manager 2021 info

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2021!
Post Reply
vasilispepo
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 300
Joined: Thu Nov 19, 2015 11:37 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Υπάρχει τρόπος να δείχνει την φυσική κατάσταση με ποσοστό όπως τόσα χρόνια? αυτή η καρδούλα δεν μου αρέσει καθόλου...
jimis21
Indispensible
Indispensible
Posts: 1556
Joined: Wed Jul 25, 2007 7:42 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: AEK
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Spoiler: show
peritri wrote: Sat Nov 14, 2020 9:49 pm
Image

Λογικά θα έχει αναφερθεί ήδη και θα το γνωρίζουν οι υπεύθυνοι, απλώς το παρατήρησα και στο δικό μου save ό,τι υπάρχουν αγώνες λόγω Κυπέλλου και Ευρώπης ανά 1-2 ημέρες. Όπως επίσης από όσο έχω διαπιστώσει κρατάει ως έναρξη μεταγραφικής περιόδου τις 3 Αυγούστου αντί για 1η Ιουλίου.

Κατά τα άλλα θεωρώ αν εξαιρεθούν τα παραπάνω (έχουν παρατηρηθεί μόνο στην Ελλάδα) και κάποια interface bugs, εκφράζω μια αισιοδοξία ότι ίσως θα έχουμε ένα από τα πληρέστερα FM των τελευταίων χρόνων.


Μεταγραφικές περίοδοι 2020/21: viewtopic.php?f=40&t=44776
Peritri, δεν μιλάω για την 1η σεζόν, μιλάω για την 2η σεζόν. Την 2η σεζόν πρέπει λογικά να επανέρχονται όλα στην περίφημη "κανονικότητατα". Το παιχνίδι κρατάει φαινομενικά ως ημερομηνία έναρξης μεταγραφικής περιόδου την 3η Αυγούστου και για την σεζόν 2021/22. Σου παραθέτω screenshot.

Image

Όπως μπορείς να δεις όλες οι μεταγραφές που έχω κλείσει για το καλοκαίρι της σεζόν 2021/22 έχουν ως ημερομηνία έναρξης του συμβολαίου την 3η Αυγούστου του 2021.
Έλα και εσύ στην κιτρινόμαυρη παρέα μας..

aekfans21.com
User avatar
Fumal
Trialist
Trialist
Posts: 53
Joined: Thu Nov 05, 2009 2:57 am
Football Manager της ομάδας: Cobh Ramblers F.C.
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Πειραιάς
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλημέρα σε όλους μάγκες μου.
Ήθελα να ρωτήσω την ώρα του παιχνιδιού πάντα είχαμε πάνω την μπάρα που έλεγε τον χρόνο κτλπ που την κούναγες και έβλεπες ξανά και ξανά όποια φάση ήθελες στο παιχνίδι.
Φέτος δεν έχει κάτι τέτοιο ή είμαι τόσο τυφλός? :D
Football Manager = Ναρκωτικό/Χωρισμός/Άνεργος/Κολλημένος/Καμμένος/Μη Κοινωνικός/Άπλυτος και πολλά άλλα...

Τελικά τι χρώμα έχει ο ήλιος? έχω καιρό να τον δω....
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Δεν είσαι τυφλός. Δεν έχει.
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
Backpacker
Amateur
Amateur
Posts: 157
Joined: Tue Jul 26, 2011 1:55 pm
Football Manager της ομάδας: Πανσερραϊκός 1964
Αγαπημένη Ομάδα: Πανσερραϊκός 1964
Location: Σέρρες
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Στα νέα macbook που έχουν επεξεργαστή με αρχιτεκτονική arm θα παίζει το FM?
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Η απάντηση της SI στο forum της σε αυτή την ερώτηση wrote:
Bit early for specific announcements in regard to anything FM21/FM22 related but as with any developments in gaming architecture, it's something we track and aim to look at all potential possibilities.
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
rimini
Moderator
Moderator
Posts: 6849
Joined: Fri Dec 03, 2010 6:20 pm
Football Manager της ομάδας: Rimini
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Ιnter, Rimini
facebook προφίλ: constantinos.balabanos
twitter: Costas_Bal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

vasilispepo wrote:Υπάρχει τρόπος να δείχνει την φυσική κατάσταση με ποσοστό όπως τόσα χρόνια? αυτή η καρδούλα δεν μου αρέσει καθόλου...
Όχι, είναι ξεκάθαρη απόφαση της εταιρείας να κινηθεί προς αυτή την κατεύθυνση. Ίσως υπάρξει στο μελλον κάποιο skin που να δίνει αυτή τη δυνατότητα αλλά το κόβω εξαιρετικά απίθανο.

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Tsoufis1989
Trialist
Trialist
Posts: 75
Joined: Thu Aug 14, 2014 9:25 pm
Football Manager της ομάδας: Aris F.C
Αγαπημένη Ομάδα: Real Madrid
Status: Όταν έχεις φάει πολλά χαστούκια... φοβάσαι ακόμη και το χάδι!!!!!
Location: Toumpa Thessalonikis
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Kαλησπερα υπαρχει καπου το Football Manager 2021 Real Names Licence Fix?ευχαριστω
User avatar
mojotzotzo
Moderator
Moderator
Posts: 14488
Joined: Sun Dec 23, 2007 3:45 pm
Αγαπημένη Ομάδα: GB Packers
Status: WIP
Location: thessaloniki
Has thanked: 19 times
Been thanked: 4 times

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις προς το παρόν το περσινό σύμφωνα με τις ίδιες οδηγίες που υπάρχουν για το περσινό. Κι εμείς απλά πάνω σε αυτό ελέγχουμε και θα το ανεβάσουμε με τις πιθανές αλλαγές για το 21.

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Tsoufis1989
Trialist
Trialist
Posts: 75
Joined: Thu Aug 14, 2014 9:25 pm
Football Manager της ομάδας: Aris F.C
Αγαπημένη Ομάδα: Real Madrid
Status: Όταν έχεις φάει πολλά χαστούκια... φοβάσαι ακόμη και το χάδι!!!!!
Location: Toumpa Thessalonikis
Has thanked: 0
Been thanked: 0

mojotzotzo wrote: Sun Nov 15, 2020 7:33 pm Μπορείς να χρησιμοποιήσεις προς το παρόν το περσινό σύμφωνα με τις ίδιες οδηγίες που υπάρχουν για το περσινό. Κι εμείς απλά πάνω σε αυτό ελέγχουμε και θα το ανεβάσουμε με τις πιθανές αλλαγές για το 21.

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Που το βρίσκω το περσινό? Επίσης όταν βγει το καινούργιο αντικαθιστο τα αρχεία και κάνω εκκαθάριση μνήμης?
User avatar
kobos550
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5915
Joined: Sat Jan 28, 2012 9:38 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Αθήνα
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Εδώ είναι το περσινό τόπικ με αναλυτικές οδηγίες.
User avatar
johndoe
Coach
Coach
Posts: 2892
Joined: Thu Oct 13, 2016 7:41 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: AEK, Real Madrid, Man. United
Status: I was a million miles away, and there's nothing left to bring me back today...
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Έχετε ακολουθήσει τις οδηγίες και ήσασταν οκ με Juventus; Εγώ τις ακολούθησα και εξακολουθεί να μου την βγάζει σαν Zebre (όλα τα υπόλοιπα, βραζιλία, γερμανία κλπ είναι οκ). Έκανα εγώ λάθος σε κάποιο σημείο ή πρέπει να γίνει κάτι διαφορετικό φέτος;
Tsoufis1989
Trialist
Trialist
Posts: 75
Joined: Thu Aug 14, 2014 9:25 pm
Football Manager της ομάδας: Aris F.C
Αγαπημένη Ομάδα: Real Madrid
Status: Όταν έχεις φάει πολλά χαστούκια... φοβάσαι ακόμη και το χάδι!!!!!
Location: Toumpa Thessalonikis
Has thanked: 0
Been thanked: 0

johndoe wrote: Sun Nov 15, 2020 9:05 pm Έχετε ακολουθήσει τις οδηγίες και ήσασταν οκ με Juventus; Εγώ τις ακολούθησα και εξακολουθεί να μου την βγάζει σαν Zebre (όλα τα υπόλοιπα, βραζιλία, γερμανία κλπ είναι οκ). Έκανα εγώ λάθος σε κάποιο σημείο ή πρέπει να γίνει κάτι διαφορετικό φέτος;
Κι εγώ το ίδιο πρόβλημα αδερφε
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Αντίστοιχα με τα βραζιλιάνικα ονόματα, για να εμφανιστεί σωστά το όνομα της Juventus στο FM 2020 θα πρέπει πριν ξεκινήσετε νέο παιχνίδι να πάτε εδώ: C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Football Manager 2020\data\database\db\<αριθμός db>*\lnc\temporary και να σβήσετε το αρχείο zebre.lnc. Πρέπει να επαναλαμβάνετε τη διαδικασία κάθε φορά που γίνεται update της database αλλά δεν χρειάζεται να ξεκινήσετε νέο παιχνίδι για να περαστεί η αλλαγή. Για περισσότερη αληθοφάνεια στη Juventus καλό είναι να πάτε και στο: C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Football Manager 2020\data\database\db\<αριθμός db>*\dbc\ και να σβήσετε τα αρχεία: zebra award.dbc, zebra turin fake staff.dbc και zebra turin new.dbc. Και σε αυτή την περίπτωση θα πρέπει να επαναλάβετε τη διαδικασία αν γίνει κάποιο update που ανανεώνει τη database και θέλετε να ξεκινήσετε νέο παιχνίδι.
Κάνατε όλα αυτά, κάνατε νέο save και πάλι δεν;
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
Tsoufis1989
Trialist
Trialist
Posts: 75
Joined: Thu Aug 14, 2014 9:25 pm
Football Manager της ομάδας: Aris F.C
Αγαπημένη Ομάδα: Real Madrid
Status: Όταν έχεις φάει πολλά χαστούκια... φοβάσαι ακόμη και το χάδι!!!!!
Location: Toumpa Thessalonikis
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Tsakalaki wrote: Sun Nov 15, 2020 9:37 pm
Αντίστοιχα με τα βραζιλιάνικα ονόματα, για να εμφανιστεί σωστά το όνομα της Juventus στο FM 2020 θα πρέπει πριν ξεκινήσετε νέο παιχνίδι να πάτε εδώ: C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Football Manager 2020\data\database\db\<αριθμός db>*\lnc\temporary και να σβήσετε το αρχείο zebre.lnc. Πρέπει να επαναλαμβάνετε τη διαδικασία κάθε φορά που γίνεται update της database αλλά δεν χρειάζεται να ξεκινήσετε νέο παιχνίδι για να περαστεί η αλλαγή. Για περισσότερη αληθοφάνεια στη Juventus καλό είναι να πάτε και στο: C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Football Manager 2020\data\database\db\<αριθμός db>*\dbc\ και να σβήσετε τα αρχεία: zebra award.dbc, zebra turin fake staff.dbc και zebra turin new.dbc. Και σε αυτή την περίπτωση θα πρέπει να επαναλάβετε τη διαδικασία αν γίνει κάποιο update που ανανεώνει τη database και θέλετε να ξεκινήσετε νέο παιχνίδι.
Κάνατε όλα αυτά, κάνατε νέο save και πάλι δεν;
Εμένα Πρωσοπικα μ την βγάζει Juventus όταν πάω να επιλέξω ομάδα και zebre στον βαθμολογικό πίνακα....
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση”