Πως μπορώ να προσθέσω επιπλέον διοργανώσεις μέσω EDITOR στο αρχείο για τις ερασ κατηγορίες ελλάδας?

Συζητήστε για τα γραφικά του FM (skins, logos, kits και backgrounds). Στείλτε τα δικά σας, γράψτε τις απορίες σας και σχολιάστε αυτά του fmgreece.gr
Post Reply
panosmani
Trialist
Trialist
Posts: 2
Joined: Sun Apr 12, 2020 2:45 pm
Football Manager της ομάδας: Νέα Μουδανιά
Αγαπημένη Ομάδα: Ηρακλής
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπέρα συνάδελφοι,

Ο στόχος : Παλεύω εδώ και καμιά δεκάρα μέρες προσπαθώντας να κάνω λίγο πιο ενδιαφέρον το ελληνικό σύστημα προσθέτοντας 2 επιπλέον διοργανώσεις, ένα επιπλέον κύπελλο στο οποίο συμμετέχουν και ερασιτεχνικές ομάδες σε knock out φορμάτ του ενός αγώνα (ώστε να δούμε επιτέλους και εμείς καμιά fairytail ιστορία) και το σούπερ καπ.

Το στόρυ : Μετά από ατέλειωτες ώρες χρήσης από τη κατανόηση μέχρι τη χρήση καθώς αν και παίζω από το 09 δεν ασχολήθηκα ποτέ με editor κατάφερα να προσθέσω τις 2 διοργανώσεις, προσθέτοντας ουσιαστικά μία μία τις Λίγκες και τα κύπελλα . Το έτρεξα και μια χρονιά δοκιμαστικά και πέτυχε ακριβώς αυτό που ήθελα, δηλαδή οι ομάδες τις football league του περιφερειακού, αλλά και οι ΕΠΣ να έχουν ένα έξτρα κίνητρο-στόχο για μέσα στη σεζόν. Για το καλό της ιστορίας (γιατί μετά αρχίζουν τα κακά) οι 4 ήταν η Δόξα Δράμας, Άρης, Λάρισα και Αιγάλεω με τη Λάρισα να το σηκώνει απέναντι στον Άρη.

Το πρόβλημα: Όταν ολοκληρώθηκε η χρονιά συνειδητοποίησα πως δεν υπήρχε στους κανόνες χώρας αριθμός ομάδων για υποβιβασμό από football league και κάτω με αποτέλεσμα να μένουν όλες οι ομάδες στην ίδια κατηγορία. Όταν πήγα να το διορθώσω στο editor μου βγάζει ως προβλημα στο test rules πως ο αριθμός των ομαδων που ανεβαίνουν πρέπει να διαιρείται με τον αριθμό των υπο-κατηγοριών (8), με αποτέλεσμα να θέλει 8 για άνοδο, ενώ το ίδιο και χείροτερα συμβαίνει στην ερασιτεχνική που μου ζητάει 53, όσες είναι και οι ΕΠΣ δηλαδή.

Αυτό που θέλω να ρωτήσω τελικά είναι πως μπορώ βάζοντας στο EDITOR το αρχείο των ερασ ομάδων του fmgreece να προσθέσω απλώς αυτές τις δύο διοργανώσεις χωρίς να επηρεάσω τίποτα άλλο από το αρχείο

Όποιος γνωρίζει παρακαλώ να βοηθήσει γιατί τα έχω παίξει τελείως -toixosmesh -toixosmesh

Ευχαριστώ πολύ!!! -diatakste -diatakste :-D
Post Reply

Return to “Γραφικά”