Football Manager 2020 info

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2020!
Post Reply
User avatar
wolfsbourger
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5166
Joined: Fri Dec 21, 2007 8:08 pm
Football Manager της ομάδας: Watford
Has thanked: 3 times
Been thanked: 0

Και το knowledge της χώρας παίζει ρόλο. Μέχρι να αποκτήσει για Ιταλία παίζει να μη σου βγάλει και τίποτα καλό. Επίσης δεν έχει και καμιά τρελή προσωπικότητα, και το reputation, που επίσης παίζει ρόλο, το λες και χαμηλό.
Poloman
Trialist
Trialist
Posts: 69
Joined: Mon Jan 05, 2009 10:28 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Επειδη παιζω απο 2 υπολογιστες εχω το cloud save ανοιχτο,αλλα επειδη εχω και το rolling save ανοιχτο μου κραταει 3 στο cloud.
Το προβλημα ειναι οτι ειναι πολυ μεγαλα αρχεια και θελει παααρα πολυ ωρα για να τα ανεβασει,οποτε υπαρχει τροπος να κραταει 3 local και να ανεβαζει μονο το τελευταιο coud?
User avatar
vaggelis2005
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 17747
Joined: Thu Jul 28, 2005 11:36 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός-Man Utd-Ίντερ
Location: Άνω Πατήσια
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Υποθέτω με το να κάνεις μόνος σου save ανά μήνα ή ανά 2 βδομάδες.

Στάλθηκε από το STF-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Spyridon13
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 382
Joined: Fri Aug 16, 2013 4:22 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Παιδια να ρωτησω κατι.Μπορω μεσω εντιτορ να σβησω την ευρωπαικη τιμωρια του παναθηναικου?
ευχαριστω.
User avatar
johndoe
Coach
Coach
Posts: 2890
Joined: Thu Oct 13, 2016 7:41 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: AEK, Real Madrid, Man. United
Status: I was a million miles away, and there's nothing left to bring me back today...
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Και μόλις έπαιξα ίσως το πιο χαρακτηριστικό παιχνίδι της φετινής ΜΕ (μετά το update).
Ατρόμητος - ΑΕΚ 0-4:
Γκολ από κόρνερ
Γκολ από κεφαλιά σε πλάγιο
Γκολ από πέναλτι (μετά από VAR)
Γκολ από κεφαλιά μετά από φαουλ
3 δοκάρια
1 ακυρωμένο γκολ από VAR
Κίτρινη στο πρώτο φαουλ του παιχνιδιού

Είναι λίγο αστεία η φάση με τα στημένα και τα δοκάρια αλλά σαφώς πιο οκ σε σχέση με πριν το update και τα τετ-α-τετ.
User avatar
diego1960
Assistant Researcher
Assistant Researcher
Posts: 26354
Joined: Wed Mar 07, 2007 8:55 pm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Αυτό με τα δοκάρια έπρεπε να είχε διορθωθεί χρόνια, δεν είναι κάτι καινούργιο. Τα άλλα οκ, έχουν βελτιωθεί σε σχέση με την αρχή αλλά θέλουν δουλειά ακόμα. Προσωπικά πάντως όταν βλέπω κερδισμένο φάουλ που πάει για κεφαλιά είτε για μένα είτε για τον αντίπαλο, λέω 80% μέσα.
Spoiler: show
Lord_Marks wrote:Τείνεις να εξελιχθείς σε λατρεία με τους επιθετικούς προσδιορισμούς σου αποπάνε :D -doublekiss
sirkostas777 wrote:Ρε θα με υποχρεώσετε στο τέλος να σας μιλάω όπως ο diego1960 :D :-D
DjBasile wrote:πραγματικά είναι απόλαυση ο diego, όταν χάνει ο ολυμπιακός!! Μακάρι να συνεχιστεί αυτό και στο 2010 :P
User avatar
johndoe
Coach
Coach
Posts: 2890
Joined: Thu Oct 13, 2016 7:41 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: AEK, Real Madrid, Man. United
Status: I was a million miles away, and there's nothing left to bring me back today...
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Εντάξει, πλέον με τα δοκάρια το έχω πάρει απόφαση. Τα μετράω σαν άστοχα σουτ, απλά όταν έχω 2-3 ματς με 3-4 δοκάρια στο καθένα καταντάει αστείο :P
Tbh, θέμα αμυντικά δεν έχω με τα στημένα. Δεν ξέρω αν είναι επειδή πρόσεχα να έχω παίκτες με καλό ύψος/έκταση ή αν απλά είμαι τυχερός, αλλά μέχρι να δω ότι τα στημένα είναι OP πίστευα ότι έχω φτιάξει και γαμώ τις κομπίνες και γι'αυτό σκοράρω τόσο πολύ έτσι :P
User avatar
vaggelis2005
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 17747
Joined: Thu Jul 28, 2005 11:36 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός-Man Utd-Ίντερ
Location: Άνω Πατήσια
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Και να ισοφαριζεσαι πάντα στις καθυστερήσεις ενώ κυριαρχείς σε όλο τον αγώνα και έχεις βάλει ένα γκολ πχ. Μου έχει γίνει και εγώ δε ξέρω πόσες φορές.

Στάλθηκε από το STF-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

User avatar
johndoe
Coach
Coach
Posts: 2890
Joined: Thu Oct 13, 2016 7:41 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: AEK, Real Madrid, Man. United
Status: I was a million miles away, and there's nothing left to bring me back today...
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Αυτό συμβαίνει και υπερ σου όμως. Κλασικό FM :P
Για μένα το πιο εκνευριστικό είναι αυτό με τις κάρτες νωρίς. Μου έχει τύχει στο πρώτο ημίχρονο να έχω 5 κίτρινες για 6 φαουλ και ο αντίπαλος 3 για 5. Προφανώς έκανα και τις 3 αλλαγές μου μέχρι το 65 για να βγάλω 3/5 κιτρινισμένους και εννοείται κατέληξα τα τελευταία 10 λεπτά να παίζω με 10 λόγω τραυματισμού. Ευτυχώς δεν ήταν σε δύσκολο ματς, μόνο ημιτελικός CL στο Bernabeu :P
(Τα τελικά νούμερα ήταν 6 κίτρινες για μένα για 11 φαουλ και 4 για την Ρεαλ για 8 ).
User avatar
vaggelis2005
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 17747
Joined: Thu Jul 28, 2005 11:36 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός-Man Utd-Ίντερ
Location: Άνω Πατήσια
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Εγώ δε βάζω αυτό είναι το θέμα. Αυτό με τις κίτρινες το έχω, αλλά συνήθως μόνο εγώ. Σε φάση παίχτης να τελειώνει τη χρονιά με κοντά 20 κίτρινες.

Επίσης για κάποιο λόγο ενώ έχω καλούς ακραίους αποδίδουν σπάνια στο ματς και δημιουργούν ελάχιστα. Σε φάση να πηγαίνουν καλά τα μπακ αλλά όχι αυτοί. Συνήθως όταν οι κεντρικοί πιάσουν απόδοση τότε πάει καλά ο αγώνας. Προσπαθώ να δω τι φταίει αλλά δεν βρίσκω λύση.

Στάλθηκε από το STF-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

User avatar
diego1960
Assistant Researcher
Assistant Researcher
Posts: 26354
Joined: Wed Mar 07, 2007 8:55 pm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Και εγώ έχω θέμα με ακραίους inside forward, ο Sancho μου τέλειωσε τη σεζόν με 9 γκολ σε 33 ματς και 6,98 απόδοση. ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ. Πολλά ματς με 6,4-6,6 και λίγα καλά που ανέβαζαν το μέσο όρο.
Spoiler: show
Lord_Marks wrote:Τείνεις να εξελιχθείς σε λατρεία με τους επιθετικούς προσδιορισμούς σου αποπάνε :D -doublekiss
sirkostas777 wrote:Ρε θα με υποχρεώσετε στο τέλος να σας μιλάω όπως ο diego1960 :D :-D
DjBasile wrote:πραγματικά είναι απόλαυση ο diego, όταν χάνει ο ολυμπιακός!! Μακάρι να συνεχιστεί αυτό και στο 2010 :P
georgekolokotronis
Coach
Coach
Posts: 2652
Joined: Mon May 25, 2009 2:01 pm
Football Manager της ομάδας: paok,liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Status: περιμενοντας τον......
Location: SALONICA
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Τον σαντσο είχα κι εγώ το θέμα αυτό αλλά
Τον άλλαξα σε ανεστραμμένο εξτρέμ και έκανα παπάδες , αποδίδει στο ρόλο πολύ καλυτερα έτσι. Δοκίμασε το .


Sent from my iPhone using Tapatalk
User avatar
To nou sou...
Football Legend
Football Legend
Posts: 10047
Joined: Mon Apr 26, 2010 8:32 pm
Football Manager της ομάδας: Oxford City
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός, Barcelona, Inter
facebook προφίλ: charis.karatzas
Status: Εμάς εδώ στην ξενιτιά, το fm είναι η μόνη μας χαρά...
Location: Καλή ερώτηση...
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Ποια η διαφορά του IF από τον IW; Παίζω το 18 ακόμα και δεν ξέρω, αλλά μου φαίνονται ίδιοι ρόλοι, όχι;
I LOVE THIS SITE!!!
User avatar
spiros91
Indispensible
Indispensible
Posts: 1958
Joined: Sat Oct 20, 2007 5:31 pm
Football Manager της ομάδας: Palermo
Αγαπημένη Ομάδα: Chelsea, AEK
facebook προφίλ: spiros.argiriou.1
Location: Rafina
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Με τις κάρτες ειχα και εγώ θέμα (με το κλασσικοον πλεον νομο του Μέρφι, να θες να φαει κάρτα ο παιχτης σου για να χάσει το επόμενο ασήμαντο ματς, αλλά αυτος ν αγνοει μέχρι και το "μάρκαρε σκληρά ρε γαβ γαβ" για να πάει να πάρει την κάρτα σε επομενο ματς και να λειψει απο κάποιο σημαντικο.

Εγω πάντως αυτο που δεν αντέχω ειναι οι "χαζές" κόκκινες. Φάουλ στο 22 στο κέντρο του γηπέδου. Ρε φύγε ρε [System Interruption: Μη βρίζεις!] απο δω ρε μπρο
User avatar
patra1989
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5488
Joined: Mon Oct 25, 2010 10:46 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 8 times

Με 5 αλλαγές ξαναπιανα το save που έχω.

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση”