Football Manager 2020 info

Συζητήστε σχετικά με το νέο Football Manager 2020!
Post Reply
User avatar
Tsouninho
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 362
Joined: Wed Feb 19, 2014 1:47 pm
Football Manager της ομάδας: Πας Γιαννινα
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

diego1960 wrote: Wed Apr 15, 2020 4:14 am Head of Youth Development προτείνω Τόλη Αποστόλου από Ατρόμητο.
Scout καλή τη Βασιλική Παππά που είναι ελεύθερη και ήταν στη Betis.
Γυμναστές καλούς βρίσκεις στα Εμιράτα 2 για να αντικαταστήσεις τους δικούς σου που είναι χάλια, Flavio Trevisan και Bart Caubergh.
Και προπονητές τερματοφυλάκων με τα κατάλληλα φίλτρα βρίσκεις πχ Milton Nienov. Assistant αναγκαστικά κρατάς τον ίδιο, δεν υπάρχουν πολλοί καλοί. Γενικά εγώ το έχω σα λογική να αλλάζω σχεδόν όλους στο staff αν μπορώ να βρω καλύτερους όσο και αν στοιχίζουν, το πρόβλημα με ΟΣΦΠ είναι οτι έχει χαμηλά staff wages και δε στα ανεβάζει με τίποτα.

Πούλο και στους 3 fitness coach, πούλο στον Αγριογιάννη, πούλο και στο Σίμο Χάβο από scout, δεν τους χρειάζεσαι.
Ναι ο Τόλης του Ατρομήτου και ο διευθυντής ακαδημιών του Πανιωνίου μαζί με Ελευθεριάδη (και Επιτροπάκη αν δεν παίζει ταμπούρι) είναι πιστεύω οι καλύτερές επιλογές αλλά πχ για τον Τόλη ο Ατρόμητος σου ζητάει 80+ χιλιάρικα για να τον πάρεις μαζί με συμβόλαιο 30+ και η αποζημίωση του Νικοπολίδη 50 χιλιάρικα ξεπερνάς τα 150 χιλιάρικα μόνο για μια θέση βάλε και τις λύσεις συμβολαίων στους υπόλοιπους σου βγαίνει περίπου 500 χιλιάρικα μαζί με τους καινούργιους που θα φέρεις.και για τον βοηθό προπονητή δικό μου σκάλωμα αλλά δεν κρατάω ποτέ αυτόν που έχει ο παλιός προπονητής ακόμα και αν είναι πολύ καλός όπως αυτός του Ολυμπιακού γιατί βλέπω ότι ακολουθεί τον Μαρτινς σε όποια ομάδα πάει.
User avatar
diego1960
Assistant Researcher
Assistant Researcher
Posts: 26372
Joined: Wed Mar 07, 2007 8:55 pm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Δεν πειράζει να πληρώσεις, έχει λεφτά ο ΟΣΦΠ, εξάλλου αν μπείς ομίλους ΤσουΛου λύνεις το πρόβλημα της σεζόν. Assistant και εγώ γενικά αλλάζω (και όλους σχεδόν τους υπόλοιπους όπως είπα αν βρω καλύτερους) αλλά με τα διαθέσιμα χρήματα δε βρίσκεις εύκολα καλό staff και για αυτό τον κράτησα μέχρι και 3η σεζόν που έφτασα. Βέβαια 3η σεζόν είχα balance 90M οπότε τον πούλαρα με συνοπτικές.
Spoiler: show
Lord_Marks wrote:Τείνεις να εξελιχθείς σε λατρεία με τους επιθετικούς προσδιορισμούς σου αποπάνε :D -doublekiss
sirkostas777 wrote:Ρε θα με υποχρεώσετε στο τέλος να σας μιλάω όπως ο diego1960 :D :-D
DjBasile wrote:πραγματικά είναι απόλαυση ο diego, όταν χάνει ο ολυμπιακός!! Μακάρι να συνεχιστεί αυτό και στο 2010 :P
User avatar
johndoe
Coach
Coach
Posts: 2892
Joined: Thu Oct 13, 2016 7:41 pm
Football Manager της ομάδας: AEK
Αγαπημένη Ομάδα: AEK, Real Madrid, Man. United
Status: I was a million miles away, and there's nothing left to bring me back today...
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Αν είσαι στην αρχή του save όπως καταλαβαίνω, προτείνω να ξαναρχίσεις προσθέτοντας Σερβία. Μακράν το καλύτερο vfm staff για την αρχή του save στην Ελλάδα.
User avatar
Tsouninho
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 362
Joined: Wed Feb 19, 2014 1:47 pm
Football Manager της ομάδας: Πας Γιαννινα
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

johndoe wrote: Wed Apr 15, 2020 5:01 am Αν είσαι στην αρχή του save όπως καταλαβαίνω, προτείνω να ξαναρχίσεις προσθέτοντας Σερβία. Μακράν το καλύτερο vfm staff για την αρχή του save στην Ελλάδα.
Ναι μόλις ξεκίνησα έχω βάλει Σερβία πάντα απο εκεί έπαιρνα γυμναστές και μάλιστα πολύ φτηνά ακόμα και στον πας γιάννενα
User avatar
Tsouninho
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 362
Joined: Wed Feb 19, 2014 1:47 pm
Football Manager της ομάδας: Πας Γιαννινα
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

παιδιά τελικά είναι πολύ κουραστικό να αλλάζεις όλο το τεχνικό επιτελείο....
User avatar
mysterio
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3021
Joined: Mon May 09, 2005 11:31 pm
Football Manager της ομάδας: Newcastle Utd
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός - Newcastle
Location: Managerland
Has thanked: 0
Been thanked: 9 times

Ισχυει αυτο. Ανα χρονο εδιωχνα εναν εναν και επαιρνα κατι καλυτερο. Ολους μαζι δυσκολο να σε αφησει. Το μονο που δεν μπορω να βρω ειναι αν μπορεις να ανεβασεις προπονητη πχ Κ19 στην πρωτη ομαδα. Λογικα δεν θα μπορεις βεβαια, εκτος αν τους δωσεις αλλο συμβολαιο και το αλλαξεις. Την εχω πατησει γιατι εκλεινα πχ γυμναστη για την πρωτη ομαδα και δεν προσεχα οτι ειχα επιλεξει την Κ19, και πηγαινανε τζαμπα..
User avatar
Tsouninho
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 362
Joined: Wed Feb 19, 2014 1:47 pm
Football Manager της ομάδας: Πας Γιαννινα
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Καλά και εγώ το έχω πάθει αυτό και απλά περίμενα 3-4 μήνες και τους ξαναέκανα συμβόλαιο, κοίτα ξεκίνησα τώρα νέο save με Ολυμπιακό, είχα στείλει προχθές στο fmtu (αν το γράφω σωστά) που ανεβάζει κάθε μέρα μεταγραφές σε παίχτες και προσωπικό ότι ο Ελευθεριάδης είναι στον Ολυμπιακό και τον βάλανε σαν υπεύθυνο προσωπικού και κάτι άλλους που είναι σκάουτερ στις ακαδημίες και πήρα μόνο 2 γυμναστές έναν για επίθεση και έναν για άμυνα όποτε στο τέλος της χρονιάς θα λυθούν τα συμβόλαια τους και θα πάρω αυτούς που θέλω

ΥΓ: ο δανεικός από την Γαλατά ο Μορ προσπαθεί να μου κάνει τάνα τα αποδυτήρια επειδή του την λέω για τις χαμηλές αποδόσεις στην προπόνηση...
User avatar
diego1960
Assistant Researcher
Assistant Researcher
Posts: 26372
Joined: Wed Mar 07, 2007 8:55 pm
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Ναι ο Μορ τα κάνει αυτά, αλλά χέστηκες, εγώ δεν τον ξεκίνησα βασικό ΠΟΤΕ και απλά έπαιξε μερικά ματς σαν αλλαγή. Εξάλλου στη θέση του έχει Soudani και Ραντζέλο
Spoiler: show
Lord_Marks wrote:Τείνεις να εξελιχθείς σε λατρεία με τους επιθετικούς προσδιορισμούς σου αποπάνε :D -doublekiss
sirkostas777 wrote:Ρε θα με υποχρεώσετε στο τέλος να σας μιλάω όπως ο diego1960 :D :-D
DjBasile wrote:πραγματικά είναι απόλαυση ο diego, όταν χάνει ο ολυμπιακός!! Μακάρι να συνεχιστεί αυτό και στο 2010 :P
georgekolokotronis
Coach
Coach
Posts: 2652
Joined: Mon May 25, 2009 2:01 pm
Football Manager της ομάδας: paok,liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Status: περιμενοντας τον......
Location: SALONICA
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Ο μορ είναι ο Djalminha του 2001-02 , α ξέρεις !


Sent from my iPhone using Tapatalk
User avatar
mysterio
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3021
Joined: Mon May 09, 2005 11:31 pm
Football Manager της ομάδας: Newcastle Utd
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός - Newcastle
Location: Managerland
Has thanked: 0
Been thanked: 9 times

Να ρωτησω κατι βρε παιδες... Τι ακριβως παιζει με την ενταση της προπονησης για καθε παιχτη ατομικά? Υποτιθεται οτι πανω πανω υπαρχουν κατι ποσοστα τα οποια θετεις εσυ, και οταν φτανει ο παιχτεις αναλογως κανει ενταση προπονησης κανονική, διπλή, κτλ... Εγω σε καμια περιπτωση δεν εχω επιλεξει καπου διπλη ενταση, και ενω το εχω στο αυτοματω, πολλες φορες βλεπω οτι εχει γυρισει και παιχτες κανουν διπλη...(και ερχονται τραυματισμοι). Μπορω καπως αυτο να το ελεγξω?
User avatar
BuLLs3y3
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3015
Joined: Mon Jun 26, 2006 10:25 am
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακος Φιορεντινα Αρσεναλ
Status: Loading ...
Location: Αμπελοκηποι
Has thanked: 0
Been thanked: 3 times

Εσείς που είστε κι ειδικοί στις πιο χαμηλές κατηγορίες της Ελλάδας, οι παίχτες που διεπρεπαν στο περιφερειακό, σε ποια κατηγορία θα σταματήσουν να διαπρέπουν; Είμαι ας πούμε FL και κράτησα το κέντρο που είχα και πέρσυ με 1-2 προσθήκες.. Σε ποια κατηγορία χρειάζεται τελείως ξήλωμα η ομάδα;;
User avatar
spiros91
Indispensible
Indispensible
Posts: 1961
Joined: Sat Oct 20, 2007 5:31 pm
Football Manager της ομάδας: Palermo
Αγαπημένη Ομάδα: Chelsea, AEK
facebook προφίλ: spiros.argiriou.1
Location: Rafina
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

BuLLs3y3 wrote: Fri Apr 17, 2020 1:50 pm Εσείς που είστε κι ειδικοί στις πιο χαμηλές κατηγορίες της Ελλάδας, οι παίχτες που διεπρεπαν στο περιφερειακό, σε ποια κατηγορία θα σταματήσουν να διαπρέπουν; Είμαι ας πούμε FL και κράτησα το κέντρο που είχα και πέρσυ με 1-2 προσθήκες.. Σε ποια κατηγορία χρειάζεται τελείως ξήλωμα η ομάδα;;
Πριν λίγα χρόνια, είχα αποφασίσει να ξεκινησω απο τις μικρές της Αγγλίας. Ξεκίνησα λοιπόν με την Whitehawk στην 7η κατηγορία. Βρήκα στην τύχη έναν Αγγλονιγηριανό επιθετικό με Finishing κάπου στο 8-10. Τα παστέλωνε σαν να μην υπάρχει αυριο απο την 1η στιγμή. Έφτασα Τσάμπιονσιπ, όπου αποφάσισα να αλλαξω επιθετικο, αλλά στις 4-5 εμφανίσεις που έκανε, έβαλε 3 γκολ αν θυμαμαι καλά. Το Finishing δεν πρέπει να ξεπέρασε το 11 ποτέ.

Ηθικό δίδαγμα, μην κοιτάς στατιστικά στον παίχτη, αλλά το rating στον αγώνα. Οπότε συνέχισε με αυτους που έχεις και αν δεν αποδίδουν, τότε τους αλλάζεις.
User avatar
michael1
Manager
Manager
Posts: 4754
Joined: Thu Aug 09, 2007 1:55 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΡΗΣ
Location: Κίτρινη Τούμπα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

1η σεζον με Μαλαγα
Ρεκορ εισιτηριων 20.126
Ρεκορ εισπραξεων 36k

2σεζον
Ρεκορ εισιτηριων 25.110
Ρεκορ εισπραξεων 83k

Προκειται για καποιο bug η μου διαφευγει κατι; Δεν ειναι λιγο απιθανο οι τιμες εισιτηριου να κυμαινονται απο 1-3 ευρω;
User avatar
rimini
Moderator
Moderator
Posts: 6849
Joined: Fri Dec 03, 2010 6:20 pm
Football Manager της ομάδας: Rimini
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Ιnter, Rimini
facebook προφίλ: constantinos.balabanos
twitter: Costas_Bal
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πόσα διαρκείας είχες την πρώτη χρονιά και πόσα τη δεύτερη; Τα διαρκείας δεν μετράνε στις εισπράξεις κάθε αγώνα. Επίσης αν έχεις βάλει σωστά τα νούμερα η μέση τιμή των επιπλέον εισιτηρίων τη δεύτερη χρονιά είναι σχεδόν 9,5 ευρώ.
User avatar
michael1
Manager
Manager
Posts: 4754
Joined: Thu Aug 09, 2007 1:55 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΡΗΣ
Location: Κίτρινη Τούμπα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ναι οντως εχω 21κ διαρκειας, οποτε με μεση τιμη εισιτηριου 20ε βγαινουν τα μαθηματικα, απλα μου φανηκε πολυ χαμηλο το ποσο, ειδικα την πρωτη σεζον
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση”