Εμφανίσεις Superleague 2017/18

Συζητήστε για τα γραφικά του FM (skins, logos, kits και backgrounds). Στείλτε τα δικά σας, γράψτε τις απορίες σας και σχολιάστε αυτά του fmgreece.gr
Post Reply
User avatar
mysterio
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3021
Joined: Mon May 09, 2005 11:31 pm
Football Manager της ομάδας: Newcastle Utd
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός - Newcastle
Location: Managerland
Has thanked: 0
Been thanked: 9 times

Last edited by mysterio on Thu Jul 27, 2017 9:08 pm, edited 5 times in total.
User avatar
ape
Backup
Backup
Posts: 905
Joined: Wed Dec 19, 2007 4:04 pm
Football Manager της ομάδας: Inter Milan
Location: Toumba,Gate 4,Seat 16
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Έχεις ένα λάθος στου Πανιωνίου... οι ρίγες δεν είναι ερυθρόλευκες,είναι γαλάζιες/κόκκινες. Αν θέλετε φτιάχνω κι εγώ μερικές τώρα που ψιλοέχω χρόνο...
User avatar
mysterio
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3021
Joined: Mon May 09, 2005 11:31 pm
Football Manager της ομάδας: Newcastle Utd
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός - Newcastle
Location: Managerland
Has thanked: 0
Been thanked: 9 times

w
Last edited by mysterio on Thu Jul 27, 2017 9:09 pm, edited 1 time in total.
User avatar
mysterio
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3021
Joined: Mon May 09, 2005 11:31 pm
Football Manager της ομάδας: Newcastle Utd
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός - Newcastle
Location: Managerland
Has thanked: 0
Been thanked: 9 times

Αστερας Τρίπολης
Last edited by mysterio on Thu Jul 27, 2017 9:08 pm, edited 1 time in total.
Doddo04
Trialist
Trialist
Posts: 10
Joined: Mon Oct 10, 2016 8:37 am
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Hi mysterio do you know is anyone working on the 3d kits for the seaseon 1718 ?
thanks and cheers Doddo
User avatar
mysterio
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3021
Joined: Mon May 09, 2005 11:31 pm
Football Manager της ομάδας: Newcastle Utd
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός - Newcastle
Location: Managerland
Has thanked: 0
Been thanked: 9 times

I am not sure mate
User avatar
DinocPG
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 596
Joined: Fri Nov 05, 2010 1:08 pm
Football Manager της ομάδας: Panetolikos, Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Panetolikos
Location: Αγρίνιο
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Εξαιρετική δουλειά, σταθερά Mysterio.
User avatar
mysterio
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3021
Joined: Mon May 09, 2005 11:31 pm
Football Manager της ομάδας: Newcastle Utd
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός - Newcastle
Location: Managerland
Has thanked: 0
Been thanked: 9 times

Αυτα απο εμένα.. Οποιος θέλει μπορεί να συνεχίσει τις υπόλοιπες, μιας και οι περισσοτεροι βλέπω είναι της λογικής μπαίνω-παίρνω, οποτε δεν υπάρχει λόγος να χανω τον χρόνο μου. Καλή συνέχεια στους υπόλοιπους ;)
User avatar
DinocPG
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 596
Joined: Fri Nov 05, 2010 1:08 pm
Football Manager της ομάδας: Panetolikos, Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Panetolikos
Location: Αγρίνιο
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

mysterio wrote:Αυτα απο εμένα.. Οποιος θέλει μπορεί να συνεχίσει τις υπόλοιπες, μιας και οι περισσοτεροι βλέπω είναι της λογικής μπαίνω-παίρνω, οποτε δεν υπάρχει λόγος να χανω τον χρόνο μου. Καλή συνέχεια στους υπόλοιπους ;)
Παρακολουθώ και συνδράμω με όποιον τρόπο μπορώ τη δουλειά σου χρόνια τώρα φίλε μου, με φωτογραφικό υλικό ή σχόλια.. Δεν σκαμπάζω πολλά αλλά ξέρω ότι τα προγράμματα επεξεργασίας εικόνων και η κατασκευή των γραφικών γενικότερα (μιας και υπήρξα editor για τα ελληνικά patches του PES) είναι τουλάχιστον ΚΟΠΙΩΔΗΣ. Κατανοώ απόλυτα αυτό που λες. Δυστυχώς δεν μπορεί να εκτιμηθεί εύκολα το γεγονός ότι πίσω από μία απλή εικόνα μιας φανέλας κρύβονται ώρες προσωπικού χρόνου, κόπου και δουλειάς. Μακάρι να αλλάξεις γνώμη, ωστόσο σε κάθε περίπτωση σε δικαιολογώ για την επιλογή σου και σε ευχαριστώ για τη δουλειά σου εδώ και τόσα χρόνια
User avatar
mysterio
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3021
Joined: Mon May 09, 2005 11:31 pm
Football Manager της ομάδας: Newcastle Utd
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός - Newcastle
Location: Managerland
Has thanked: 0
Been thanked: 9 times

Κατι τετοια posts φίλε μου, δείχνουν οτι (ευτυχως) υπάρχουν ακομα άτομα που εκτιμούν τον όποιο κόπο του αλλου. Οκ δεν ειναι οικοδομή, αλλα οπως και να χει τον χρονο μας ξοδεύουμε για κάτι που θα ΜΟΙΡΑΣΤΟΥΜΕ με τους υπόλοιπους ωστε να κανουν κι αυτοι ομορφότερο το παιχνίδι τους (κατι που δεν ειμαστε υποχρεωμενοι να το κάνουμε). Και τι ζηταμε σαν αντάλλαγμα? Το ΕΛΑΧΙΣΤΟ... Να ανεβασεις καμια εικόνα, να στηρίξεις δείχνοντας ΛΙΓΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ τον ΕΚΑΣΤΟΤΕ δημιουργό, που βγάζει τα μάτια του...Δεν το κρύβω οτι αυτος ηταν ο ίδιος λόγος για την οποία σταματησα και τα cut out facepacks, τα οποία όσοι ασχολούντε θα ξερουν οτι χρειάζονται ακομα περισσότερη δουλειά... Δυστυχως εδω είμαστε οι περισσότεροι της λογικής "το πακέτο πότε θα ανέβει, και μη μας ζαλίζεις", "άσε τους ααλλους, εγω θα το τσιμπήσω έτοιμο"...Δυστυχώς για να πάρεις, πρέπει και να δώσεις...
Ευχαριστω ΟΛΟΥΣ αυτους που κατα καιρούς βοήθησαν και "σπατάλησαν" και αυτοι τον χρόνο τους μαζι μας... Δεν θα σταματήσω να φτιάχνω πακέτα, αλλα το πιο πιθανό ειναι να τα δημοσιεύω εκει (και σε αυτούς) που τοαναγνωρίζουν και προσφερουν κι αυτοι απο την πλευρά τους... ;)
User avatar
demakos21
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5332
Joined: Thu Mar 20, 2008 4:26 pm
Football Manager της ομάδας: AΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ/Juventus/Liverpool/OM
Status: Θα διασχίσεις ένα πρωινό τον κόσμο και θα 'ναι πιο όμορφα κι από ένα όνειρο.
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καταρχάς, congrats για την δουλειά που κάνεις όλα αυτά τα χρόνια. Κάθε φορά που κατεβάζω το αρχείο, αντιλαμβάνομαι ότι στην ουσία κατεβάζω την δουλειά σου, τον χρόνο που αφιέρωσες κ το μεράκι σου ώστε να έχουμε όλοι οι υπόλοιποι αυτές τις λεπτομέρειες που ομορφαίνουν το παιχνίδι και σου γράφω πάντα ένα ευχαριστώ έχοντας κάνει μερικές φορές κι εγώ ένα μικρό search. Δυστυχώς, δεν έχω ιδέα από τέτοια προγράμματα αλλά εάν μπορώ να βοηθήσω με κάποιον τρόπο (πχ να κάνω search για εμφανίσεις ομάδων) ευχαρίστως θα το κάνω. Έχω πολύ καιρό να παίξω fm αλλά είναι κρίμα να "χάνονται" καλές προσπάθειες.
Κατανοώ το ξενέρωμα όταν τα αρχεία έχουν λχ. 1.000 downloads (τυχαίο νούμερο) κ μόλις δύο "ευχαριστούμε". Σε καταλαβαίνω απόλυτα κ πάλι ευχαριστώ για την δουλειά που έχεις κάνει.
User avatar
DinocPG
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 596
Joined: Fri Nov 05, 2010 1:08 pm
Football Manager της ομάδας: Panetolikos, Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Panetolikos
Location: Αγρίνιο
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Σε κάθε περίπτωση... έχουμε χορηγό στον Πανιώνιο.

Image
User avatar
DinocPG
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 596
Joined: Fri Nov 05, 2010 1:08 pm
Football Manager της ομάδας: Panetolikos, Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Panetolikos
Location: Αγρίνιο
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ

Image
Image
Image

Με τη σειρά που εμφανίζονται, 1η, 2η, 3η. Στην γκρι φανέλα, στο σόρτς το ένα πανζάκι έχει κίτρινη και το άλλο μπλε γραμμή (για τα 3D kits).

*EDIT:Image

Fan facts:

Κίτρινο, το χρώμα της δημιουργίας και της δόξας! Των στοιχείων που ιστορικά χαρακτηρίζουν την περιοχή μας. Οι ποδοσφαιριστές μας Μάζουρεκ, Ρόσα, Ντίας, Κλέσιο, με την κίτρινη φανέλα, από το ζεστό φως του τόπου ο οποίος γέννησε το αρχαίο θέατρο Στράτου (το μεγαλύτερο από τα έξι της Αιτωλοακαρνανίας), τα τείχη της αρχαίας πόλης και τον Ναό του Στρατίου Διός, τον Τίτορμο! Μια πολιτιστική κληρονομιά που μας κάνει περήφανους για όσα συντελέστηκαν πριν 2.000 χρόνια σ’ αυτόν τον τόπο, αλλά και αισιόδοξους ότι με αυτή πυξίδα μπορούμε να βαδίσουμε στο μέλλον.

Μπλε, το χρώμα της καθαρότητας, του ουρανού, του νερού! Στην Αιτωλοακαρνανία, το νομό που στο μεγαλύτερο μέρος του βρέχεται από θάλασσα. Στο Αγρίνιο που περιβάλλεται από τη μεγαλύτερη λίμνη της χώρας, την Τριχωνίδα, άλλες τρεις (Λυσιμαχία, Οζερός, Αμβρακία) φυσικές και τρεις ακόμα τεχνητές (Κρεμαστών, Καστρακίου, Στράτου). Στην περιοχή που διασχίζει πριν την εκβολή του ο μεγαλύτερος ποταμός, ο Αχελώος. Ροντρίγκες, Χαντάκιας, Βακράκος, Ρότσα, με την μπλε φανέλα της ομάδας. Με φόντο το… απέραντο μπλε του τόπου μας και την παράσταση -σύμβολο της πόλης- της πάλης του Ηρακλή με τον Αχελώο.

Γκρι, το χρώμα του παλιού, της νοσταλγίας! Το χρώμα της ελιάς, των εγκαταλειμμένων καπνεργοστασίων του Αγρινίου, των παλιών σχολικών κτιρίων που φιλοξένησαν χιλιάδες μαθητές των Νυχτερινών Σχολών που λειτούργησε ο Παναιτωλικός μισό αιώνα. Μαρινάκης, Μπράβο, Πάουλο, Λόπες με τη γκρι – «ουδέτερη» φανέλα. Με φόντο δυο προϊόντα που καλλιεργήθηκαν στο Αγρίνιο και έδωσαν ανάπτυξη τον τελευταίο αιώνα. Το «ΕΛΙΑ – ΚΑΠΝΟΣ – ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ» κυριαρχούσε για δεκαετίες, ως συνύπαρξή των καλύτερων «πρεσβευτών» της πόλης, σε ένα σύνθημα στα χείλη χιλιάδων φιλάθλων. Το Αγρίνιο θα είναι πάντα η πόλη της Ελιάς, η πόλη του Καπνού, η πόλη του μοναδικού Φιλεκπαιδευτικού Γυμναστικού Συλλόγου ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ!
User avatar
mysterio
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3021
Joined: Mon May 09, 2005 11:31 pm
Football Manager της ομάδας: Newcastle Utd
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός - Newcastle
Location: Managerland
Has thanked: 0
Been thanked: 9 times

Image
User avatar
DinocPG
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 596
Joined: Fri Nov 05, 2010 1:08 pm
Football Manager της ομάδας: Panetolikos, Liverpool
Αγαπημένη Ομάδα: Panetolikos
Location: Αγρίνιο
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Εντυπωσιακό και άμεσο το αποτέλεσμα!
Post Reply

Return to “Γραφικά”